Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Stát se musí omluvit za výroky Zemana o článku o Hitlerovi. Peroutkova vnučka chce víc

 
Stát se musí prostřednictvím ministerstva financí omluvit za výroky, které pronesl prezident Miloš Zeman o novináři Ferdinandu Peroutkovi. Ve čtvrtek o tom rozhodl pražský městský soud, jenž částečně vyhověl odvolání žurnalistovy vnučky Terezie Kaslové. Verdikt je pravomocný, lze se proti němu dovolat k Nejvyššímu soudu. Kaslová se kvůli výrokům prezidenta Zemana obrátí ještě na Nejvyšší soud. Od státu chce omluvu za všechny pronesené výroky. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na twitteru zdůraznil, že u třech ze čtyřech výroků uspělo ministerstvo financí. Ministerstvo financí předpokládá, že podá dovolání proti dnešnímu rozsudku, také právní zástupce Hradu Marek Nespala novinářům řekl, že podání dovolání je pravděpodobné.
02.07.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (211 článků) , Miloš Zeman (23971 článků)

Odvolací soud projedná Zemanovy výroky o novináři Peroutkovi

 
Pražský městský soud dnes projedná odvolání ve sporu vnučky novináře Ferdinanda Peroutky s ministerstvem financí. Pře se týká výroků prezidenta Miloše Zemana, který mimo jiné tvrdil, že Peroutka napsal v časopisu Přítomnost článek s titulkem "Hitler je gentleman". Obvodní soud loni žalobu zamítl s tím, že projev hlavy státu nemůže být nesprávným úředním postupem, za který nese odpovědnost stát.
02.07.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků) , Ferdinand Peroutka (211 článků)

Schwarzenberg se postavil Zemanovi. Jde o černochy

 
Slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že heslo Black Lives Matter je „rasistické“, budí emoce. Zatím nejznámější politik, který se proti jeho slovům ohradil, je čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. „Pane prezidente, opět jste šlápl důkladně vedle,“ vzkazuje na svém facebooku hlavě státu a připomíná, jak toto heslo vlastně vzniklo.
01.07.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3912 článků) , Miloš Zeman (23971 článků) , Karel Schwarzenberg (640 článků) , Matter Matter (57 článků)

Znechucení Pehem. Advokátka Hamplová se podivuje rasismu vůči Zemanovi. Zato primátor Hřib to vidí úplně jinak

 
Politolog Jiří Pehe dnes ve svém komentáři nazval prezidenta Miloše Zemana starým bílým mužem. To „zaujalo“ advokátku Janu Zwyrtek Hamplovou, která ke svým slovům na sociální síti přidala i to, že se cítí znechuceně. Pehe svá slova napsal v reakci na prezidenta Miloše Zemana, jenž promluvil u příležitosti oslavy na ambasádě Spojených států amerických. Hlava státu hovořila o hnutí Black Lives Matter neboli Na černošských životech záleží. Zeman se domnívá, že moto je rasistické, protože záleží na všech lidských životech.
01.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (422 článků) , Miloš Zeman (23971 článků) , Matter Matter (57 článků)

Šok: Všichni za Zemanem! Ano, i z opozice. Jde o včerejší výbušná slova

 
ANKETA Prezident Miloš Zeman označil heslo Black Lives Matter (na černých životech záleží, pozn. red.) za rasistické, protože záleží na všech životech, nejen těch černých. Zeptali jsme se politiků, zda s prezidentem souhlasí. To se potvrdilo ve všech odpovědích. Zazněla i obava z rozpoutání občanské války v USA, či dokonce srovnání aktivistů s nacisty.
01.07.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků) , Matter Matter (57 článků)

Pehe: Zeman a černoši v USA? Je to starý, bílý muž, který vylezl z Lán

 
Komentátor Thomas Kulidakis a politolog Jiří Pehe se vyjádřili ke slovům prezidenta Miloše Zemana, která pronesl při příležitosti oslavy na ambasádě Spojených států amerických. Hlava státu hovořila o hnutí Black Lives Matter neboli Na černošských životech záleží. Zeman se domnívá, že motto je rasistické, protože záleží na všech lidských životech.
01.07.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (422 článků) , Miloš Zeman (23971 článků) , Black Thomas (1 článek) , Matter Matter (57 článků)

Rasismus! Zeman oběhl svět slovy o černoších v USA. A toto způsobil

 
Projev prezidenta Miloše Zemana na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA vzbudil v zahraničí reakce. Obzvlášť pak u tiskové agentury AFP. „Český prezident Miloš Zeman 30. června Miloš Zeman popsal slogan ‚Black lives matter‘ jako rasistický. To se stalo 11 dní potom, co Evropský parlament hnutí Black lives matter silně podpořil a vyzval unijní státy, aby přijaly cíle hnutí,“ zněla přejatá zpráva AFP na webu The Straits Times. Hnutí Black lives matter je prý antirasistické a velmi mírumilovné.
01.07.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků)

Blb Zeman! Nebo skvělý Zeman? Opět horko, kvůli USA

 
Miloš Zeman na půdě ambasády Spojených států v Praze prohlásil, že heslo „Black Lives Matter“ neboli „Na životech černochů záleží“ je rasistické, protože každý lidský život je důležitý, nikoli jen životy černochů. Svým výrokem prezident opět vyvolal živou diskusi, ve které byl např. označen za „blba“.
01.07.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků)

Zeman na americké ambasádě opět přiložil pod kotel: Hlupáci. Ten slogan Black lives matter je rasistický

 
Prezident Miloše Zeman se na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA, vyjádřil k heslu Black Live Matter- označil jej za „rasistické“. Zároveň se pustil do kritiky názorových vůdců spojených s protesty, informuje server iDNES.cz.
30.06.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků) , Matter Matter (57 článků)

DVTV pozvala Pitharta a ten spustil: Havel prezident být nechtěl, vůbec. Klaus lezl všem na nervy. A Miloš Zeman nemluvil pravdu

 
Někdejší český premiér, předseda Senátu a vysokoškolský pedagog zavzpomínal na počátek 90. let minulého století, kdy se obnovovala česká demokracie. Prozradil, že Václav Havel tehdy vůbec nechtěl být prezident, Václav Klaus prý už tehdy svou arogancí lezl mnoha lidem na nervy, Miloš Zeman vystupoval jako liberál a začala se objevovat korupce. Sám jako předseda vlády čelil pokusu o úplatek.
30.06.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5698 článků) , Václav Klaus (9934 článků) , Miloš Zeman (23971 článků)

Zeman označil heslo Black Lives Matter za rasistické

 
Heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) je podle českého prezidenta Miloše Zemana rasistické. Zeman to uvedl v úterý při návštěvě v rezidenci amerického velvyslance při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA. Zeman dodal, že záleží na všech životech. Kritizoval také názorové vůdce spojené s protesty. Uvedl, že nepotřebuje žádné nové velké bratry, kteří mu budou říkat, jaké hodnoty by měl zastávat.
30.06.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků) , Matter Matter (57 článků)

Zeman pálil na svátku USA. Zmínil blbečky, útok na nezávislost i rasistický slogan

 
Prezident Miloš Zeman přišel v úterý na oslavy Dne nezávislosti USA. A na zahradě rezidence amerického velvyslance si v projevu nebral servítky. U příležitosti 244. výročí klíčového amerického svátku zmínil útoky na nezávislost občanů v Česku i ve Spojených státech. Pustil se do „blbečků“, kteří se pasují do role nositelů názorů nebo hodnot. A slogan Black Lives Matters, který hýbe světem od květnové smrti černocha George Floyda, označil za rasistický. Podle něj totiž záleží na každém životě.
30.06.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Stephen King (99 článků) , Miloš Zeman (23971 článků) , King King (37 článků)

„Už ses prošo*stala?“ Zeman odhalil zákulisí ČSSD

 
VZPOMÍNKY A PERLY Jak Miloš Zeman budoval ČSSD poté, co byl v únoru 1993 zvolen jejím předsedou? A kteří lidé ho později ve straně štvali? Podívejte se s námi na cestu, která nakonec sociální demokracii dovedla v roce 1998 do Strakovy akademie hlavním vchodem. Nevynechali jsme ani peprné vzpomínky na „ničení“ některých malých stran a především slavné vyprávění o Petře Buzkové.
30.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Buzková (54 článků) , Miloš Zeman (23971 článků)

Problém Pirátů. Ivane, když už musíš... Šest let staré špinavé prádlo. Je v tom muž, který lhal o Zemanově rakovině

 
Na Facebooku se rozhořela diskuse ohledně poradce jihomoravských Pirátů Svatopluka Bartíka, který se proslavil výrokem o rakovině, kterou měl trpět prezident Miloš Zeman. Aktivista Matěj Hollan reagoval na rozhovor s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. „Ivane, když už máš potřebu z toho vaše v JMK nějak vysekat, tak tě prosím, aby ses nezaštiťoval naší společnou kampaní v roce 2014, na které pan Bartík neodvedl vůbec nic! Jak vědí všichni tví zdejší kolegové, protože tu kampaň jsme dělali společně,“ napsal Hollan. Prý musel na takové nepravdy od Ivana Bartoše reagovat, jelikož ten tvrdil, že Bartík stál za úspěchem hnutí Žít Brno.
29.06.2020 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků)

Zeman byl opravdu naštvaný na novináře. Dal to najevo. Slova, která nemají obdoby

 
VZPOMÍNKY A PERLY “Špinavé kurvičky”, omluva hnoji, zapšklý mužík a mnoho dalšího. Pamatujete si, co všechno prezident Miloš Zeman v minulosti prohlásil na adresu novinářů a komentátorů? ParlamentníListy.cz zalistovaly jeho nejúspěšnější knihou Jak jsem se mýlil v politice. Nahlédněte s námi.
29.06.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků)

Otevřenou korupci devadesátých let nahradil ještě mnohem hnusnější systém. Právník Závodský to sepsal do knihy

 
Právní expert Nadačního fondu proti korupci a bývalý náměstek ministra financí Ondřej Závodský vydal knihu, v niž popisuje korupci jako spojení oligarchů, cizích mocností a prostituujících politiků. V ní píše o celém systému, který údajně lidé jako Andrej Babiš, Miloš Zeman a oligarchové jako Petr Kellner v Česku vybudovali. „Korupci 90. let nahradil mnohem sofistikovanější model, který ohýbá celou zemi,“ pravil Závodský v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.
28.06.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (302 článků) , Andrej Babiš (18748 článků) , Miloš Zeman (23971 článků)

Zeman pro Blesk zhodnotil dva roky Babišovy vlády. Opozice je chválí i zmiňuje ostudu

 
Před dvěma lety, při výročí justiční vraždy Milady Horákové, jmenoval prezident Miloš Zeman druhou vládu Andreje Babiše, složenou z hnutí ANO, ČSSD a podporovanou KSČM. Premiér stihl představit Národní investiční plán pro budoucnost Česka až do roku 2050 a také čelí rezoluci evropského parlamentu o údajném střetu zájmu. Opozice chválí vládu za rychlé prvotní reakce při ochraně před koronavirem, zároveň ale řadu kroků vyčítá. Vládu zhodnotil exkluzivně pro Blesk Zprávy i prezident Miloš Zeman.
28.06.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18748 článků) , Milada Horáková (438 článků) , Miloš Zeman (23971 článků)

Pod okny Zemana se protestovalo: Aktivisté odmítali opustit Pražský hrad, odvezla je policie

 
Pořádný povyk se zvedl na Pražském hradě, kam v pátek od 16 hodin přišli protestovat klimatičtí aktivisté. Ti, podle zveřejněného otevřeného dopisu pro prezidenta Miloše Zemana, jej zvali na piknik k věcné diskuzi. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček je však odbyl. Nakonec část protestujících obsadila po zavírací době část Pražského hradu a nechtěla odejít. Zasáhnout museli až policejní těžkooděnci, kteří je v antonech odvezli.
27.06.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků)

Mynář může ignorovat Sněmovnu, shodli se Zeman s Vondráčkem. Vzniknou ale nová pravidla

 
Podle sněmovního zahraničního výboru hradní kancléř Vratislav Mynář i šéf hradního zahraničního oboru Rudolf Jindrák ignorují výzvy poslanců. Nepřišli totiž vysvětlit psaní čínské ambasády, která zrazovala zesnulého šéfa Senátu Jaroslava Kuberu (†72, ODS) od cesty na Tchaj-wan. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se na schůzce s prezidentem Milošem Zemanem shodli, že na to měli právo. Napříště ale chtějí nastavit pravidla, aby k takové situaci nedocházelo. Výbory budou mít komunikaci s Hradem složitější.
25.06.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1113 článků) , Miloš Zeman (23971 článků) , Vratislav Mynář (1105 článků)

Zeman: NATO je pro nás pilíř. Z Afghánistánu nesmíme odejít poraženi

 
Pražský hrad zveřejnil na svých stránkách zdravici, která byla pronesena na sedmém ročníku konference „Naše bezpečnost není samozřejmost“. Hlava státu Miloš Zeman se jí nemohl zúčastnit osobně. „Naším hlavním nepřítelem je mezinárodní terorismus,“ zaznělo mimo jiné.
25.06.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23971 článků)