Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

,,Zeman nemá nárok na státní pohřeb!" Místo: Milion chvilek. Kdy: Po včerejším rádiu. Co: Hrad nebude rád

 
Miloš Zeman svým včerejším rozhovorem zřejmě píchl do vosího hnízda. A nejen jím. S blížícím se výročím konce Pražského povstání se začínají ozývat jeho odpůrci. Například radní ČT Zdeněk Šarapatka, kterému vadilo, že na bohoslužbě u příležitosti výročí konce druhé sv. války nebyli ti, které tam očekával. A ve Chvilkové skupině zase vadil výrok o „bezvýznamných politicích“. Zemana by prý měl vzít čert, a kdyby zemřel, tak údajně nemá právo ani na státní pohřeb.
06.05.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Po Zemanovi chtějí Češi v prezidentském křesle Babiše či Ebena

 
Nového prezidenta budou Češi volit na jaře v roce 2023. Místo Miloše Zemana, kterému skončí druhé volební období, by chtěli nejraději současného premiéra Andreje Babiše (ANO). Líbil by se jim také moderátor Marek Eben nebo senátor Pavel Fischer. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.
06.05.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (409 článků) , Andrej Babiš (18768 článků) , Miloš Zeman (23976 článků) , Pavel Fischer (157 článků) , Pavel Nový (437 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Pavel Nový (312 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Kolář: Řeším životní prostředí. Lepší, než poslouchat Zemana

 
Prezident Miloš Zeman v úterý v Radiožurnálu hovořil na téma odstranění sochy sovětského maršála Koněva. Při té příležitosti označil pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (za TOP 09) a řeporyjského starostu Pavla Novotného (ODS) za „bezvýznamné politiky”. „Hrad je rusko-čínská ambasáda,“ reaguje řeporyjský starosta na prezidentovo vyjádření.
06.05.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (965 článků) , Miloš Zeman (23976 článků) , Ondřej Novotný (112 článků)

Zeman ve formě: Ruský agent s projímadlem, to mě pobavilo. Bakalovým médiím nevěřím ani slovo. A ostrá slova o tajných službách

 
5. května 1945 začalo v Praze povstání proti nacistickým okupantům. Prezident Miloš Zeman, kterému bylo v té době tři čtvrtě roku, se k této dějinné události vyjádřil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu na Českém rozhlasu. Hovořilo se však i o vztazích s Ruskem a o koronaviru.
06.05.2020 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Babiš na Hrad. Není to vtip, ale zcela seriozní průzkum

 
Češi by jako ideálního nástupce prezidenta Miloše Zemana viděli současného premiéra Andeje Babiše (ANO), za ním skončili moderátor a herec Marek Eben, generál Petr Pavel a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zároveň Babiš s předsedou hnutí Trikolóra Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, ukázal průzkum agentury STEM/MARK zveřejněný na serveru iDNES.cz.
05.05.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (409 článků) , Václav Klaus (9936 článků) , Miloš Zeman (23976 článků) , Petr Pavel (647 článků) , Marek Hilšer (167 článků) , Pavel Fischer (157 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Zeman s Ivanou si na mši připomněli konec války. Duka se modlil za zdravotníky a oběti pandemie

 
Slavnostní bohoslužba za mír ve svatovítské katedrále na Pražském hradě v úterý večer připomněla 75 let od konce druhé světové války a Pražského povstání. Účastníci mše, kterou sloužil kardinál Dominik Duka, vzpomněli také na oběti současné epidemie covidu-19 a všechny, kteří se o nakažené či ohrožené starají. Mše se zúčastnil prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou, váleční veteráni z východní i západní fronty, církevní hodnostáři, velení české armády a zástupci lékařů a záchranářů. Kvůli omezením v nynějším nouzovém stavu mohli přijít jen pozvaní hosté, ostatní ji mohli sledovat v přímém přenosu České televize.
05.05.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (999 článků) , Miloš Zeman (23976 článků)

Ovčáček, naprostý ubožák. Podepsán senátor Drahoš, za všechny slušné lidi

 
Senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš se ostře pustil do mluvčího prezidenta Miloše Zemana. „Jiří Ovčáček je naprostý ubožák,“ nebral si servítky Drahoš. Hradního mluvčího takto zkritizoval za to, že sdílel text blogera Václava Stehlíka, podle kterého smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery mohl způsobit tlak ostatních senátorů na jeho cestu na Tchaj-wan.
05.05.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1113 článků) , Miloš Zeman (23976 článků) , Jiří Drahoš (1154 článků)

Ricin je projímadlo, tvrdí Zeman. U Hřiba a Novotného zmínil „bezvýznamné politiky“

 
Pokud by do Česka přijel ruský agent s ricinem, musely by to české tajné služby podle prezidenta Miloše Zemana potvrdit. To se ale nestalo, žádnou zprávu od nich nedostal, řekl dnes prezident v Českém rozhlasu Radiožurnálu. Ricin zároveň označil za projímadlo. Prezident také zkritizoval dvě tajné služby, Bezpečnostní informační službu (BIS) a Úřad pro zahraniční styky a informace, považuje je za naprosto zbytečné. Ruskou pohrůžku trestním stíháním lidí, kteří stáli za odstraněním sochy sovětského maršála Ivana Koněva Zeman považuje za přemrštěnou reakci. Je to ale podle něj reakce na hloupost dotyčných politiků.
05.05.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Otevření hranic je riskantní, nikoli nepřijatelné, míní Zeman

 
Otevřít hranice jak pro Čechy, tak pro turisty je podle prezidenta Miloše Zemana riskantní. Riziko ale není natolik velké, aby byl tento krok nepřijatelný. Sám se ale za turistikou do zahraničí nechystá, pojede maximálně na Vysočinu.
05.05.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Miloš Zeman: Vládě je třeba poděkovat, opozice selhala

 
Prezident Miloš Zeman (75) byl pozván do Radiožurnálu, aby odpověděl na otázky týkající se 75. výročí ukončení druhé světové války, ale také, aby vyjádřil svůj názor k aktuálnímu dění. Podle Zemana odvádí česká vláda dobrou práci a není třeba ji za něco kritizovat. Prezident také vysvětlil, proč by měli Češi s vycestováním do zahraničí počkat, a odkud si myslí, že pochází koronavirus.
05.05.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Zeman v formě: Ruský agent s projímadlem, to mě pobavilo. Bakalovým médiím nevěřím ani slovo. A ostrá slova o tajných službách

 
5. května 1945 začalo v Praze povstání proti nacistickým okupantům. Prezident Miloš Zeman, kterému bylo v té době tři čtvrtě roku, se k této dějinné události vyjádřil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu na Českém rozhlasu. Hovořilo se však i o vztazích s Ruskem a o koronaviru.
05.05.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Zeman: Rusko jedná přemrštěně, ale je to reakce na hloupost bezvýznamných politiků

 
Ruská reakce na odstranění sochy maršála Koněva na Praze 6 je podle prezidenta Miloše Zemana přemrštěná. Je to podle něho ale reakce na hloupost, kterou udělali čeští bezvýznamní politici.
05.05.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Kalousek: Zeman? Kanál, bahno, žumpa. Němcová měla být premiérka, Schwarzenberg prezident

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek poskytl rozhovor serveru FinTag, ve kterém došlo i na minulost. „Dneska si na konzervativce hraje i kdejaký nácek,“ pravil Kalousek s tím, že si při zakládání TOP 09 nedokázali představit, že se povede spor o zachování „právního státu a liberální demokracie“. Okolí Miloše Zemana je podle něho „kanál, bahno a žumpa“. A líbilo by se mu, kdyby se prezidentská kancelář přestěhovala z Hradu.
04.05.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7059 článků) , Miloš Zeman (23976 článků)

Pilná Čaputová pod rouškou skrývá problém s muži. Izolovaný Zeman to slízl za Kuberu i Mynáře

 
Pandemie koronaviru je velkým testem pro všechny hlavy státu. Zatímco Miloš Zeman (75) tráví karanténu v Lánech a na veřejnosti a v médiích se objevuje velmi zřídka, slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (46) kromě politiků přijímá lékaře, sociální pracovníky a na Svátek práce vyrazila navštívit tři firmy. Je pravdou, že Zeman patří kvůli svému věku do skupiny nejvíce ohrožené novým typem koronaviru. Politolog Lukáš Jelínek však přirovnal jeho lánský pobyt ke věži ze slonoviny. A Zeman to nyní schytává i za svého kancléře Vratislava Mynáře.
03.05.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků) , Vratislav Mynář (1105 článků)

Český rozhlas připomene 75. výročí Květnového povstání prostřednictvím speciálního vysílání

 
Pražské povstání a konec druhé světové války připomene Český rozhlas svým posluchačům speciálním vysíláním a rozhovorem s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Položení smutečních věnců proběhne v dopoledních hodinách bez obřadu z důvodu vládních opatření proti epidemii koronaviru.
01.05.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Koronavir zasáhl kampaň k podzimním volbám. Strany mění strategie a povolávají zkušené

 
Za normálních okolností by touto dobou startovala předvolební kampaň ke krajským a senátním volbám. Ty vyhlásil prezident Miloš Zeman na 2. a 3. října. Jenže politici teď řeší především boj s koronavirem – ten politický šel prozatím stranou a mění se i strategie. Volební manažeři tak mají plné ruce práce. Čeká nás kampaň, kterou jsme ještě nezažili. A to i díky novým a někdy i nečekaným politickým spojenectvím.
01.05.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Poděkování za pomoc od čínského prezidenta. Osobně kvůli tomu volal Miloši Zemanovi

 
Prezidenta Miloše Zemana ve čtvrtek telefonicky kontaktoval jeho čínský protějšek Si Ťin-pching, aby mu poděkoval za humanitární pomoc, kterou Česko poskytlo Číně a pozval jej na podzimní summit nejlidnatější země světa se státy střední a východní Evropy, informuje iDNES.cz.
30.04.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Hrad: Prezident republiky podepsal čtyři zákony

 
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 30. dubna 2020 tyto čtyři zákony:
30.04.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Zeman si volal s čínským prezidentem. Získal poděkování a slíbil, že přijede

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek telefonicky mluvil s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Ten mu poděkoval za českou humanitární pomoc. Si Ťin-pching zároveň pozval Zemana na oficiální návštěvu Číny. Český prezident potvrdil účast na summitu 17+1, kterého se účastní středo- a východoevropské země a Čína. Konat by se měl na podzim. Pražský hrad to uvedl na svém webu.
30.04.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)

Čínský prezident pozval Zemana do Číny

 
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek telefonicky mluvil s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Ten českou hlavu státu pozval na oficiální návštěvu Číny.
30.04.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23976 článků)