Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Prezident Zeman provětral na Vysočině svůj Challenger 300

 
Prezident Miloš Zeman je na dovolené na Vysočině. Tradičně se proplul na svém oblíbeném gumovém člunu Challenger 300 a navštívil pramen řeky Oslavy. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček to uvedl na Twitteru. Ovčáček sdělil, že na Vysočině Zeman bude „pár dnů”. Ve středu by měl na Pražském hradě přijmout amerického ministra zahraničí Mikea Pompea.
09.08.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Miloš Zeman se veselí ve Veselí: Prezident si v tropických dnech vyšel na procházku

 
Prezident Miloš Zeman se rozumně řídí radami meteorologů a tropický víkend tráví u vody. Po dvouleté pauze se dokonce v Novém Veselí vydal na tamní rybník. Brázdil ho ve svém pověstném žlutém člunu. Alespoň to se snažil národu naznačit Jiří Ovčáček. Prezident se rovněž vydal na túru.
09.08.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

„Umírání má být svobodné.“ Pirát podpořil boj za eutanazii a zmínil speciální komisi

 
Má to bý zákon, který umožní ukončit nekončící utrpení. Zatímco předkladatelku Věru Procházkovou (ANO) dotlačila k přípravě zákona o eutanazii osobní lékařská zkušenost a strach z bolestivé smrti, poslanec Lukáš Bartoň (Piráti) v něm vidí svobodnou volbu umírajícího člověka. V rozhovoru pro Blesk Zprávy objasnil, jak by mohla vypadat žádost, co říká na negativní reakce ze strany vlády, ale i prezidenta Miloše Zemana, a jak zapracovali na velkém problému, který ze zákona vyplývá -možné zneužitelnosti. Pokud by se zákon stihl prodiskutovat v tomto volebním období Sněmovny, které příští rok končí, a hlava státu by jej stvrdila podpisem, první zájemci o smrt by se mohli hlásit v roce 2023.
09.08.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman už má v Lánech místo pro nový obývák a ložnici. Bungalov utěšeně roste

 
Tady bude obývací pokoj, tady ložnice a tady prezidentova pracovna plná knih. Řeč je o bungalovu Miloše Zemana, kam by se hlava státu měla přestěhovat po konci svého hradního mandátu v roce 2023. A který už získává jasné obrysy. Na snímcích, které na místě pořídil Blesk, je už vidět rozdělení jednotlivých místností. „Koplo“ se tu poprvé v květnu, brzy už by stavba mohla růst do výšky.
09.08.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Zeman vyrazil na Vysočinu. Prezident po dvouleté pauze nasedl do člunu a šel na túru

 
Tropický víkend je nejlepší strávit u vody. To si řekly tisíce Čechů a nechyběl mezi nimi ani prezident Miloš Zeman. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil snímky Zemana, který brázdí ve člunu Challenger vody Veselského rybníka nedaleko prezidentovy chalupy. Pro Blesk Zprávy pak Ovčáček upřesnil, že prezident na Vysočině stráví „pár dní“. V neděli se zašel podívat na turisticky pramen řeky Oslavy.
08.08.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Jiří Kajínek vzpomíná na krvavou noc: Je ze mě youtuber a vraždy? To se ptáte špatného člověka

 
Jiří Kajínek (59) na datum 8. srpna nevzpomíná rád. Ten den byl dopaden a později odsouzen za vraždy, ke kterým se nikdy nepřihlásil. Je Kajínek zloděj a recidivista, kterému byly neprávem přišité dvě vraždy? Nebo je to chladnokrevný zabiják? Tato otázka rozděluje českou veřejnost dodnes. "Chodím na ryby a užívám léto v Česku," říká dnes muž, který dostal milost od prezidenta Miloše Zemana (75).
08.08.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Jiří Kajínek (801 článků)

Babiš přivítá Pompea ve středu v Kramářově vile

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítá amerického ministra zahraničí Mikea Pompea ve středu v Kramářově vile. Při pracovním obědě budou jednat o kybernetické bezpečnosti, o zkušenostech s bojem proti koronaviru, o zdravotnickém výzkumu a o hospodářské spolupráci, uvedl dnes na dotaz ČTK úřad vlády. Pompeo bude v Česku od úterý do čtvrtka, čeká ho také jednání s prezidentem Milošem Zemanem a ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD), vystoupit by měl i v Senátu.
08.08.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18954 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Zemanův dům už roste!

 
Počasí mu nepřálo, a tak letos prezident Miloš Zeman (75) o dovolené na svoji milovanou Vysočinu nejel. Podle Hradu ale není vyloučeno, že se do svého Nového Veselí ještě podívá. A také může hlavu státu těšit fakt, že její vysněný bungalov v Lánech už se začíná rýsovat.
08.08.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Jan Kraus byl hostem v rádiu při Zemanově inauguraci. Už tehdy se vyjádřil k jeho zdraví. A to tak, že moderátorka Hejdová, která se zalykala smíchy, rázem ztichla

 
Moderátor Jan Kraus může působit jako rozpustilý vtipálek nebo drzý moderátor. Jenomže ParlamentníListy.cz dohledaly dva roky starý záznam jeho rozhovoru na Frekvenci 1, kde obě tyto masky zahodil. Během čtvrt hodiny zavzpomínal nejen na televizní časy, ale rovněž na současného prezidenta Miloše Zemana. A to takovým způsobem, který moderátorské duo Zorka Hejdová a Míra Hejda příliš nepochopilo.
08.08.2020 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1085 článků) , Míra Hejda (142 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Pompeo se ve středu setká s Babišem a Zemanem

 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dorazí do Česka v úterý brzy odpoledne, jeho návštěva potrvá do čtvrtečního rána. Ve středu se uskuteční jednání Pompea s premiérem Andrejem Babišem (ANO), uvedl na dotaz ČTK Úřad vlády. Ve středu odpoledne přijme Pompea i prezident Miloš Zeman, schůzky na Pražském hradě se zúčastní i Babiš, uvedl na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Už v úterý se s Pompeem sejde ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), společně si v Plzni připomenou 75. výročí konce druhé světové války.
06.08.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18954 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Mike Mike (33 článků)

Zeman se setká s americkým ministrem zahraničí

 
Prezident Miloš Zeman přijme ve středu odpoledne na Pražském hradě amerického ministra zahraničí Mikea Pompea. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Setkání bude přítomen i premiér Andrej Babiš.
06.08.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18954 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Hrad: Prezident republiky kondoloval libanonskému prezidentovi

 
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 5. srpna 2020 kondolenční telegram prezidentovi Libanonské republiky Michelu Aounovi.
06.08.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

„Zakažte jaderné zbraně,“ žádají vládu přeživší z Hirošimy. Zeman poslal kondolenci

 
Minutou ticha a apelem na japonskou vládu k podepsání dohody OSN o zákazu jaderných zbraní si dnes zhruba tisícovka lidí v japonské Hirošimě připomněla 75 let od výbuchu atomové bomby. Vzpomínková akce musela být drasticky omezena kvůli současné koronavirové krizi. Prezident Miloš Zeman poslal kondolenční dopis starostovi Hirošimy Kazumimu Macuimu. V dopisu, který ve čtvrtek zveřejnil Pražský hrad, vyjádřil lítost nad tehdejší smrtí desítek tisíc lidí a naději, že jaderné zbraně v budoucnu už zabíjet nebudou.
06.08.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

 
VZPOMÍNKY A PERLY V roce 2013 se Miloš Zeman přesunul z role „důchodce z Vysočiny“ do role prezidenta České republiky v historicky první veřejné volbě prezidenta. Volbě předcházely volební duely mezi ním a Karlem Schwarzenbergem. A v jednom z nich, moderovaném Václavem Moravcem, dostal od sportovkyně Věry Čáslavské otázku, proč si šel o podporu ke komunistům. Zemanova odpověď? Čáslavská sama věnovala svou medaili komunistickému generálnímu tajemníkovi. Ale Čáslavská se nechtěla s odpovědí spokojit.
05.08.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Věra Čáslavská (221 článků) , Karel Schwarzenberg (3931 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Už jen dva a půl roku Zemanových kšeftů. Martin Fendrych stříhá metr

 
Komentátor Martin Fendrych píše o dění v blízkém okolí prezidenta Miloše Zemana. Na Hradě podle něj panuje neotevřenost, podivné kšefty a neochota podávat informace. Zmiňuje i obžalovaného ředitele Lesní správy Lány, který dál vykonává svoji funkci. V kontextu s tím ukazuje prstem zejména na hradního kancléře Vratislava Mynáře. „Lidé okolo Zemana nás vracejí do 90. let. Na své kšefty mají ještě dva a půl roku,“ píše Fendrych v komentáři na serveru Aktuálně.cz.
04.08.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Vratislav Mynář (1117 článků)

Ukradené dřevo? Kriminálníci se učí od Hradu, píše Czernin z TOP 09. Výzva Zemanovi

 
Šéf Lán Miloš Balák podle serveru Aktuálně.cz a Hospodářských novin prodává dřevo vytěžené v sídle prezidenta a přitom skrývá množství prodaného dřeva i jeho cenu. Část dřeva míří do Číny. Sluší se připomenout, že Balák je stíhán už za vývoz lánského kamene. První místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin se kvůli tomu pustil do prezidenta Miloše Zemana.
04.08.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

„K*rvy od Zemana nesmí projít, cizina stáhne peníze.“ Tajné jednání proti Zemanovi. Nejen jedno. Dnes už je jasno

 
VZPOMÍNKY A PERLY V politických kuloárech se té akci říkalo „operace důchodce“. Název prý vymyslel osobně její hlavní tvůrce, kterým měl být Stanislav Gross. Tehdejší první místopředseda ČSSD společně se svým nadřízeným Vladimírem Špidlou měli na počátku roku 2003 při prezidentských volbách rozehrát velmi podivnou hru, jejímž cílem bylo, aby neuspěl bývalý předseda jejich strany Miloš Zeman. A je třeba dodat, že ten jim to nikdy nezapomněl.
04.08.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (310 článků) , Stanislav Gross (749 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)

Havel by to nejradši řídil jako malý diktátor. Novinář pamětník vzpomněl i podezřelou nehodu Dubčeka se zmizelou aktovkou

 
VZPOMÍNKY A PERLY „On nebyl přílišný demokrat, nejraději by podobně jako ostatně i T. G. Masaryk řídil stát jako autokrat, jako malý diktátor,“ říká spisovatel a někdejší novinář Jan Bauer na adresu Václava Havla, s nímž se osobně několikrát setkal. Jak uvedl, v roce 1989 se domníval, že prezidentem bude spíše Alexander Dubček. Vzpomíná, jak zvláštně proběhlo jeho setkání s řidičem auta, jež s Dubčekem bouralo, a zmínil aktovku, která prý po nehodě zmizela. Miloš Zeman, s nímž před lety napsal knihu, býval prý oslňující osobností a skvělým kamarádem, s nímž si vždycky rád popovídal. „Ovšem to trvalo jen do doby, než si ho ‚přivlastnil‘ Miroslav Šlouf,“ říká spisovatel. Vyjádřil se i k umělcům a k jejich „postoji“ k politice. Nevynechal ani Karla Gotta.
04.08.2020 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5766 článků) , Karel Gott (5844 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Jan Bauer (71 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Jan Bauer (34 článků) , Václav Masaryk (149 článků) , Alexander Alexander (316 článků) , Alexander Alexander (51 článků) , Alexander Alexander (75 článků)

Výzva k „podřezání Zemana“ není trestný čin. Už je to pravomocné

 
Prezident Miloš Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini. To uvedl bývalý jesenický radní Martin Lang (dříve ODS) ve svém facebookovém příspěvku. Trestný čin však nespáchal. Rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 8 totiž potvrdil i odvolací Městský soud v Praze. Píše to server Echo24.cz.
03.08.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků)

Šichtařová na Hrad: Padlo rozhodnutí

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov už ví, koho by po odchodu Miloše Zemana z pozice prezidenta rád viděl na jeho místě. Slováci si podle jeho názoru zvolili snaživou žačku Bruselu a Češi by si zasloužili zkušenou konzervativně smýšlející ekonomku Markétu Šichtařovou, která by se prý hodila i na portréty hlavy státu. Šichtařová členovi RRTV poděkovala a prozradila, zda se opravdu chystá kandidovat.
03.08.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Vadim Petrov (83 článků) , Miloš Zeman (24042 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »