Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Zeman přijme v Lánech kandidáta na ministra zdravotnictví

 
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne přijme v Lánech kandidáta na ministra zdravotnictví po odcházejícím Romanu Prymulovi, který je ve funkci sedmatřicet dní.
27.10.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24443 článků)

Hrad: Prezident republiky kondoloval vietnamskému prezidentovi

 
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenci Nguyenu Phu Trongovi, prezidentovi Vietnamské socialistické republiky.
26.10.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24443 článků)

Zemana hodnotí Češi na horší trojku: Favoritem na post prezidenta je generál Pavel

 
Z průzkumu agentury STEM/MARK vyplývá, že lidé hodnotí prezidenta Miloše Zemana hůře než na jaře. Při známkování jako ve škole získal "horší trojku." Jak ukázal průzkum, mezi desítku favoritů na post prezidenta patří generál Petr Pavel či moderátor a herec Marek Eben.
26.10.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (413 článků) , Miloš Zeman (24443 článků) , Petr Pavel (684 článků) , Pavel Marek (275 článků) , Pavel Marek (291 článků)

Zeman si u veřejnosti pohoršil, dostal by tři minus

 
Prezident Miloš Zeman si v očích veřejnosti ve srovnání s jarními měsíci pohoršil, na školní stupnici by dostal „horší trojku”. Veřejnost je k hlavě státu kritická zejména kvůli chování během nynější koronavirové krize. Plyne to z šetření agentury STEM/MARK. Podle průzkumu by lidé za Zemanova nástupce preferovali prozápadního extroverta či charismatickou ženu.
26.10.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24443 článků)

„Vláda dluhů a mrtvých!“ Ekonom v Partii pálil do Schillerové. Když došlo na rozpočet, konflikt propukl naplno

 
V nedělní Partii televize Prima se střetli ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, předseda Pirátů Ivan Bartoš a ekonom Mojmír Hampl. Ten Babišovu vládu popsal jako vládu dluhů a mrtvých. Nešetřil ani prezidenta Miloše Zemana a končícího ministra zdravotnictví za hnutí ANO, když konstatoval, že se nám v Česku rozšířila epidemie papalášství. Prymulu kritizovali Bartoš i Schillerová.
25.10.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Mojmír Hampl (57 článků) , Miloš Zeman (24443 článků) , Ivan Ivan (1626 článků)

Politologové jsou opatrní s prognózami ohledně Prymulova odvolání

 
Politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu v Praze nepovažuje za jednoznačné, že prezident Miloš Zeman odvolá ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), jak mu dnes navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). Očekává spíše průtahy. Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze se domnívá, že k odvolání dojde, ač loňská zkušenost s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) podle něj velí k opatrnosti. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy průtahy už začínají tím, že podle premiérova vyjádření bude nový ministr zdravotnictví nejdříve ve čtvrtek.
25.10.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků) , Roman Mlejnek (2 články)

Daniel Hůlka zamíří na Pražský hrad vrátit vyznamenání. Takhle 28. října proběhne jeho procházka z Vyšehradu

 
Daniel Hůlka  (52) to s vrácením státního vyznamenání myslí opravdu vážně. Dnes už bývalý kamarád prezidenta Miloše Zemana zamíří 28. října na Pražský hrad, ač se nakonec slavnostní předávání konat nebude.
24.10.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (736 článků) , Miloš Zeman (24443 článků) , Daniel Daniel (368 článků) , Daniel Daniel (368 článků) , Daniel Daniel (368 článků) , Daniel Daniel (368 článků) , Daniel Daniel (368 článků) , Daniel Daniel (368 článků) , Daniel Daniel (368 článků)

„Fakáč“ Zahradilovi. Pavel Novotný tahá ven špínu z ODS. Padla jména: Černochová, Benda... Prý panuje strach

 
Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) přijal pozvání na 59. rozhovor ze Šalamounky vysílaný na facebookové stránce Harley-Davidson Praha, kde se od plic rozpovídal o tlaku, kterému čelí v ODS, a kvůli kterému se zřejmě nikdy nedostane do Parlamentu. Kromě toho připojil komentář ke svému vztahu s prezidentským mluvčím Jiřím Ovčáčkem, se kterým jej spojuje společný koníček. A při té příležitosti nešetřil ostrými slovy na prezidenta Miloše Zemana.
24.10.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1025 článků) , Miloš Zeman (24443 článků) , Harley Davidson (5 článků) , Jiří Novotný (217 článků) , Jiří Novotný (43 článků) , Jiří Novotný (217 článků) , Harley Harley (12 článků) , Pavel Benda (5 článků)

Bude Zeman oddalovat odvolání Prymuly? Hrad zmínil vstřícnost, politologové se neshodnou

 
Politolog Ladislav Mrklas z CEVRO Institutu v Praze nepovažuje za jednoznačné, že prezident Miloš Zeman odvolá ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), jak mu v pátek navrhl premiér Andrej Babiš (ANO). Očekává spíše průtahy. Petr Just z Metropolitní univerzity v Praze se domnívá, že k odvolání dojde, ač loňská zkušenost s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) podle něj velí k opatrnosti.
24.10.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Čí životopis dostal Zeman? Babiš dělal tajnosti, tak novináři začali spekulovat

 
Jméno nového ministra zdravotnictví ani po schůzce premiéra Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana není veřejnosti známo. Babiš dnes po jednání s prezidentem pouze prozradil, že půjde o lékaře se zkušenostmi ze zahraničí a Zeman měl obdržet jeho životopis. Spekuluje se hned o několika jménech. Jeden z možných kandidátů se již odpoledne stavil v sídle vlády.
23.10.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Tak co, můžu o víkendu do hospody? Pirátka vyprávěla, jak čelila dotazům přátel na Prymulu

 
Byl by velký problém, kdyby prezident Miloš Zeman s kandidátem či s kandidátkou nesouhlasil, nastínila v Interview ČT24 první místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. Podle ní by se něco takového měl premiér Andrej Babiš (ANO) od Zemana dozvědět co nejdříve a neotálet až do úterní schůzky. Prymula dle političky „musí odejít“, a na nynější situaci má podíl i sám premiér. „Vždycky hasí tu nejbližší krizi,“ vyčetla Babišovi. Prý on sám zasel ve společnosti nedůvěru, když prostřednictvím svých příspěvků tvrdil, že koronavirus slábne a není třeba jej řešit.
23.10.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Prymula byl symbol, teď už Babiš jen minimalizuje škody. Krizové řízení ale dnes moc nepředvedl, kroutí hlavou politolog

 
ROZHOVOR „Teď to z výroků premiéra vypadá, že výměna se uskuteční příští týden, ale já si tím na sto procent jistý nejsem. Prezident Miloš Zeman už předvedl několik veletočů a může způsobit peripetie,“ říká politolog Petr Sokol na chystanou výměnu na postu ministra zdravotnictví. V každém případě podle něj půjde o minimalizaci škod, které hnutí ANO noční jednání Romana Prymuly v pražské restauraci způsobilo. Právě on byl totiž Babišovým symbolem pokusu dostat vše pod kontrolu a být v řešení koronavirové krize ráznější.
23.10.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24443 článků)

Prymulu nahradí dětský lékař? Blatný léčí srážlivost krve a s Babišem už jednal

 
Nahradit ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO) by mohl náměstek brněnské fakultní nemocnice Jan Blatný, píše web Lidovky.cz. Premiér Andrej Babiš (ANO) nechtěl komentovat žádná jména. Naznačil, že má jít o lékaře se zkušeností z ciziny. Babiš dopoledne řekl, že za ním jeden z kandidátů přijede a na Úřad vlády poté odpoledne dorazil právě Blatný. Jméno prý nezná ani prezident Miloš Zeman, dostal prý však jeho životopis. S kandidátem se má potkat v úterý.
23.10.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

ČSSD hrozí reakcí, když Prymula zůstane ve vládě

 
Pokračování Romana Prymuly (za ANO) ve funkci ministra zdravotnictví je pro ČSSD neakceptovatelné, uvedl v pátek vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček. Na otázku, zda by v opačeném případě ČSSD odešla z vlády, přímo neodpověděl, ale uvedl, že by to nemohlo zůstat bez reakce. O výměně v čele ministerstva už jednal premiér Andrej Babiš (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem. Ten by podle něj mohl rozhodnout příští týden.
23.10.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Jan Hamáček (2230 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Babiš čelil novinářům i pokřikujícímu občanovi. Prezidentovi přivezl životopis kandidáta

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že prezident Miloš Zeman přijme nového ministra zdravotnictví do funkce ve čtvrtek; řekl to po jednání s prezidentem v Lánech. Jméno nového kandidáta zatím Babiš odmítl sdělit.
23.10.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Měsíc a dva dny ve funkci ministra. Na co všechno by měl nárok Prymula, kdyby dnes skončil?

 
Ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) hrozí, že by po noční návštěvě restaurace mohl skončit ve své funkci; jeho případné setrvání má nyní v rukou prezident Miloš Zeman. Ten má mít k možnému odvolání Prymuly výhrady a o odvolání Prymuly se tak rozhodne při jednání Zemana s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Pokud se Babišovi povede Zemana přesvědčit, tak i přesto by Prymula nezůstal zkrátka, čekalo by jej mnohatisícové odchodné i možnost nadále využívat služební auto.
23.10.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Babiš: Prezident akceptuje můj návrh na odvolání Prymuly

 
Kvůli skandálu ministra zdravotnictví Romana Prymuly zamířil v pátek odpoledne premiér Andrej Babiš za prezidentem Milošem Zemanem na zámek do Lán. Babiš Prymulu vyzval dopoledne k rezignaci. Po jednání řekl, že prezident Zeman přijme kandidáta na nového ministra zdravotnictví v úterý. Kdo to bude, neřekl. Prezident prý akceptuje Babišův návrh.
23.10.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Čínský velvyslanec pro PL: Společně porazit pandemii a vytvořit lepší budoucnost

 
„Prezident Miloš Zeman před nedávnem promluvil k národu o boji České republiky proti pandemii COVID-19 a poukázal na to, že se setkáváme v těžké chvíli. Pokud dodržíme preventivní opatření, tak touto zkouškou vyjdeme se ctí a odpovědností. Jak řekl pan prezident: „Jestliže vydržíme, pak zvítězíme a pak každý z nás přispěl k záchraně vysokého počtu lidských životů.” Tato slova ve mně zanechala hluboký dojem. Přeji českému lidu brzké vítězství nad epidemií,“ sdělil ParlamentnímListům.cz velvyslanec ČLR v České republice Zhang Jiannin. Jeho text nabízíme v plném znění.
23.10.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24443 článků)

Kdo vystřídá Prymulu? Ve hře jsou tato jména

 
Premiér Andrej Babiš bude jednat o změně ministra zdravotnictví s prezidentem Milošem Zemanem. Ten podle všech vyjádřil o změně pochybnosti. I přestože ministr zdravotnictví Roman Prymula ještě nerezignoval (Babiš jej k tomu však vyzval), je jasná už schůzka Babiše se Zemanem v 16 hodin na Pražském hradě.
23.10.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19793 článků) , Miloš Zeman (24443 článků)

Zeman ustoupil: Metály rozdávat nebude!

 
Žádná fanfára, žádné metály, žádný zaplněný Vladislavský sál. Prezident Miloš Zeman (76) nakonec dal na rady epidemiologů a letos udílení státních vyznamenání zrušil. Oceněným to ale líto být nemusí, metálů se dočkají za rok.
23.10.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24443 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »