Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Detaily pohřbu Karla Schwarzenberga: Smuteční řeč Petra Pavla, zavřená katedrála i odmítnutí zimomřivého Klause

 
Česko dává poslední sbohem Karlu Schwarzebergovi. Od středy měli lidé možnost rozloučit se s dlouholetým politikem v kostele na Malé Straně, dnes se odehraje smuteční obřad v Katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Očekává se, že dorazí významné osobnosti českého politického i společenského života, smuteční řeč by měl pronést prezident Petr Pavel. Mezi hosty bude například Miloš Zeman. Další bývalá hlava státu Václav Klaus naopak portálu iDnes potvrdil, že nedorazí. 
09.12.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11038 článků) , Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miloš Zeman (27995 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Zeman měl radost. Do té doby, než došlo na Fialu a jeho rozpočet...

 
Nejhorší porevoluční vláda, nejméně populární premiér na celém světě a proinflační rozpočet, prezident Miloš Zeman v pořadu X Talk vysílaném na XTV zúčtoval s kabinetem Petra Fialy (ODS). Kritikou nešetřil ani na zahraniční cesty předsedů obou parlamentních komor, které slouží pouze k jejich zviditelnění. Naopak pochválil politiku slovenského premiéra Roberta Fica, kterou často představitelé české vlády kritizují.
06.12.2023 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Robert Fico (1104 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Přípitek na comeback... Fico po debatě s Pavlem zavítal i k Zemanovi

 
Součástí pražské návštěvy Roberta Fica bylo i setkání s bývalým prezidentem Milošem Zemanem. Osobně laděná návštěva podle Miloše Zemana vyvrcholí „přípitkem na politický comeback“, který Zeman sám z vlastní zkušenosti dovede ocenit.
24.11.2023 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1104 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Kobza (SPD): Prolomení Benešových dekretů na obzoru aneb Cizí ruce v našich kapsách

 
Nejvyšší představitel sudetských Němců a dlouholetý evropský poslanec Berndt Posselt kritizoval někdejšího českého prezidenta Miloše Zemana za to, že Izraeli navrhuje inspirovat se při řešení sporu s Palestinci odsunem sudetských Němců z Československa. Podle zprávy iDnes Posselt naopak poděkoval současnému českému prezidentovi Petru Pavlovi a českému premiérovi Petru Fialovi za jejich přístup.
22.11.2023 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Miloš Zeman (27995 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Petra Berndt (1 článek)

Snažil se reagovat, ale... Schillerová jednala s Pavlem. Ve srovnání se Zemanem propadl

 
Zástupci hnutí ANO dnes jednali s prezidentem o penzijní reformě. Stínová ministryně financí a místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová v Aby bylo jasno popsala Pavlovy reakce na její argumenty. Vzpomínala také na zcela odlišné jednání, které v minulosti vedla s tehdejším prezidentem Milošem Zemanem coby zkušeným a inspirujícím ekonomem. Vyzdvihovala slovenského premiéra Roberta Fica (SMER) jako lídra, premiéra Petra Fialu (ODS) označila za „slabého“.
22.11.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Robert Fico (1104 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

„Drzost!“ Kavárníci nerozdýchali, že jim pustili Zemana s Klausem

 
Páteční televizní vystoupení exprezidentů Václava Klause a Miloše Zemana v rámci výročí 17. listopadu 1989 vyvolalo v řadách jejich odpůrců nemalé rozhořčení a dá se říci, že bývalé prezidenty kavárníci nerozdýchali. Padala nejen ostrá slova na adresu někdejších hlav našeho státu, ale schytala to také CNN Prima News za to, že jim v tento významný den dala prostor vyjádřit jejich názory na listopadové události.
18.11.2023 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11038 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

„Hrozba nové totality.“ Klaus i Zeman ukázali, odkud přichází

 
„17. listopad. Ty symboly, Národní třída, nám byly ukradeny a obsazeny lidmi, kteří si to nezaslouží a kteří na tyto věci měli jiný názor než my dva,“ řekl ve vysílání CNN Prima News bývalý prezident Václav Klaus a vysvětlil, proč se letos neměl potřebu připojit k oslavám v centru Prahy. Společně s exprezidentem Milošem Zemanem pak také varoval před hrozbou příchodu nové totalitní ideologie, která má s tou komunistickou mnoho společného. Upozornili i na hrozbu cenzury.
17.11.2023 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11038 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

„Blitky, sr*čky.“ Hřebejk po smrti Schwarzenberga. To nemělo jít ven

 
Smrt Karla Schwarzenberga připomenula režisérovi Janu Hřebejkovi moment před více než deseti lety, kdy nad ním zvítězil Miloš Zeman. „25. a 26. 1. 2013 byl den, kdy si většina voličů v naší zemi objednala k obědu blitky a sračky místo chutného jídla,“ použil svůj oblíbený slovník, když jde o bývalého prezidenta. Že byl Zeman zvolen dvakrát, voličům evidentně nezapomenul. Hovořil dokonce o „selhání národa“. A nebyl v tom sám.
14.11.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (537 článků) , Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Zeman to prozradil: Když jsem zavřel dveře na Hrad velvyslanci USA, volal Putin. A já mu řekl...

 
„Po marxismu-leninismu nastoupila zelená ideologie. A jako každá ideologie, Marx tomu říkal falešné vědomí, i ona byla falešným vědomím. Také nás nutí, abychom věřili jediné poznané pravdě, zakázali auta se spalovacími motory," poznamenal mimo jiné v rozhovoru s moderátorkou Janou Bobošíkovou bývalý prezident Miloš Zeman. Rozhovor je k vidění na kanálu Herohero.
12.11.2023 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Dojemné vzpomínky na Karla Schwarzenberga: Zeman si pochvaloval společné diskuze, Pavel přínos pro stát. Babiš byl strohý

 
Česko v Karlu Schwarzenbergovi ztratilo výraznou polistopadovou osobnost a muže, jehož si lidé vážili, shodují se politici napříč vládními i opozičními stranami. Na knížete, který zemřel v sobotu ve Vídni, obklopen rodinou a nejbližšími, v dobrém vzpomíná například jeho někdejší protikandidát z prezidentské volby Miloš Zeman. Velký smutek na sociální síti X (dříve Twitteru) vyjádřila Schwarzenbergova stranická kolegyně šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, ale třeba i Alena Schillerová z opozičního hnutí ANO. 
12.11.2023 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Ministr zemědělství je teolog, školství muzikolog, zahraničí bakalář... Zemana se zeptali na vládu a měl formu

 
8. března letošního roku opustil prezident Miloš Zeman po deseti letech Pražský hrad. Završila se tím jeho dlouhá politická kariéra, během níž se přes řadu nepopiratelných úspěchů i některé bolestné porážky dopracoval až k nejvyšší ústavní funkci České republiky. Nyní byl Zeman hostem týdne v pořadu Za pět minut dvanáct v TV Nova.
05.11.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků)

Zeman si sype popel na hlavu kvůli Putinovi: Má ale řešení války v Izraeli, a to Jordánsko

 
Miloš Zeman si sype popel na hlavu. Bývalý prezident se stal nedělním hostem pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct, kde promluvil o svém největším neúspěchu v době prezidentování. Vyjádřil se i k současné situaci v Izraeli a přišel s vlastním řešením konfliktu na Blízkém východě. 
05.11.2023 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků)

Zeman tuší, proč Pavel na 28. října skoro nic neřekl

 
Prezident Miloš Zeman hodnotil události spjaté s oslavami vzniku republiky 28. října, mezi něž patřil i projev jeho nástupce Petra Pavla, který byl podle jeho zhodnocení jen plný obecných frází. Státní vyznamenání ukázalo smíření se většiny české veřejnosti s komunismem.
02.11.2023 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Putin zemřel, proběhl převrat, vládne za něj dvojník. Hádejte, kdo to šíří po českém internetu...

 
Psychiatrička Džamila Stehlíková, která v minulosti častokrát komentovala zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana, se nyní zaměřila na ruského prezidenta Vladimira Putina. Opakovaně upozorňuje, že ruský vůdce je mrtev, odkazuje se na informace ruského telegramového kanálu General SVR a tvrdí, že se pomalu formuje nová ruská vláda.
30.10.2023 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5204 článků) , Džamila Stehlíková (195 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Miloš Zeman se rozpovídal o novinářích. Kdy je z blbců přehodnotil na lumpy?

 
Exprezident Miloš Zeman vysvětlil, proč nikdy neměl kladný vztah k novinářům. Jednou z příčin je prý kauza, kdy novináři informovali o domnělém pokusu jeho syna Davida o sebevraždu. Podle Zemana kvůli mediálnímu tlaku nakonec jeho syn o sebevraždě opravdu uvažoval. „Dřív jsem pokládal novináře především za pitomce. Po tomto článku jsem je začal pokládat i za lumpy,“ uvedl Zeman.
30.10.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , David David (1729 článků)

Pavel nepřišel na jednání o státním rozpočtu, zato chystá velký audit. Šichtařová má jasno

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prezident Petr Pavel nepokračoval v tradici svého předchůdce Miloše Zemana a nepřišel se na úvod jednání Poslanecké sněmovny vyjádřit ke státnímu rozpočtu, nejdůležitějšímu zákonu země. Je to udivující o to víc, že se chystá vyzvat ke komplexnímu auditu fungování státních institucí a právě i státního rozpočtu. „Odváděcí manévr. Zrovna politické nastavení prezidenta je takové, že se neustále dovolává ‚hodnot‘, které jsou principiálně spojené s většími veřejnými výdaji. Rozhodně není pravičák, který by volal po nízkých daní. Tudíž jde jen o kouřovou clonu a vylepšování PR,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
29.10.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Když vyznamenává Petr Pavel: Šest zásadních rozdílů oproti předávání v režii Miloše Zemana

 
Oslavy 105. výročí vzniku samostatného Československa vyvrcholily na Pražském hradě udílením státních vyznamenání. Poprvé se tak stalo v režii prezidenta Petra Pavla a redakce eXtra.cz byla u toho. Byla to premiéra nové hlavy státu a nešlo si nevšimnout, že oproti předchozím ceremoniím probíhala poněkud rozdílně. Podívejte se na zásadní rozdíly mezi tím, jak ocenění předával Petr Pavel a Miloš Zeman.
28.10.2023 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Kdo dal Pavlovi na státní vyznamenání košem? Zeman si vybral jinou akci, Schwarzenberga zradilo zdraví

 
Zatímco za vlády Miloše Zemana se na Hrad slétaly omluvenky, letos se tak v případě ceremoniálu státních vyznamenání neděje. Pozvánku Petra Pavla přijala drtivá většina oslovených hostů, avšak přeci jen se najdou tací, kteří do Vladislavského sálu nedorazí. Například exprezident Miloš Zeman v rozhovoru pro CNN Prima News dopředu avizoval, že dá přednost jiné akci. Někdejšího kandidáta na Hrad, Karla Schwarzenberga, pak zastavily zdravotní potíže.
28.10.2023 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4137 článků) , Miloš Zeman (27995 článků) , Petr Pavel (2642 článků)

Debaty o západu a východu... „My patříme do středu!“ Rajchl bouchl do stolu

 
Každý den ztrácíme naši suverenitu, vláda je poddajná vůči cizím zájmům, na své občany kašle. Na akci pořádané spolkem „Bojovníci za svobodu" k připomenutí 105. výročí vzniku Československa vystoupili mimo exprezidenta Miloše Zemana a dalších řečníků také bývalý premiér Jiří Paroubek a předsedy strany PRO Jindřich Rajchl, aby lidem připomněli, že je nutné opět bojovat za naši svobodu.
28.10.2023 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4739 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

„Kvazi elity, nálepkování, inkviziční jediná správná pravda!“ Zeman na státní svátek povstal

 
„To, že máme svobodu, neznamená, že o ni nemůžeme být připraveni.“ U příležitosti státního svátku 28. října při setkání členů Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) to v projevu prohlásil bývalý prezident Miloš Zeman. Vyzval k postavení se proti nálepkování, proti prosazování jediné správné pravdy a proti znovuzavádění cenzury.
28.10.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27995 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »