Články k osobnosti

Miloš Zeman

  politik, Prezident ČR

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Zeman »
 

Na solární dotace ve skutečnosti nikdo nechce sáhnout. To se člověk může jen zasmát, říká Alena Vitásková

 
Najít řešení, jak rychle efektivně snížit státní výdaje na obnovitelné zdroje, o to aktuálně usiluje prezident Miloš Zeman. Bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková má ale obavy, že prezidentova iniciativa nemá šanci na úspěch. „Jeho snaha vyjde vniveč, neexistuje vůle na solární dotace sáhnout,“ dodává.
15.07.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků)

Telička rád vzpomíná na Špidlu i Zemana. Kdo ho na cestě Česka do EU vytočil?

 
Volby do Evropského parlamentu se blíží a někdejší lídr kandidátky hnutí ANO Pavel Telička neví, zda bude svůj post obhajovat. Po rozchodu s Andrejem Babišem (ANO) by navíc bývalý lobbista musel hledat jinou cestu. V rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku také připomněl, jak před 15 lety probíhaly přístupové rozhovory Česka do EU. Telička byl za Česko hlavním vyjednavačem, naštvali ho třeba Britové. Pochválil naopak překvapivě spolupráci s tehdejšími premiéry Milošem Zemanem a Vladimírem Špidlou.
15.07.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13462 článků) , Vladimír Špidla (284 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Exposlanec a primář Koskuba: Parlamentní zbytky ČSSD jsou na cestě do zapomnění. Jednání o vládě nepřekvapilo, takto to ve Sněmovně prostě vypadá

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Ono totiž to, co jsem z jednacího sálu viděl a slyšel, i vzhledem k mým osobním parlamentním zkušenostem, příliš ze standardu nevybočovalo,“ okomentoval diskusi před hlasováním o důvěře vládě bývalý poslanec, bývalý člen ČSSD a lékař Jiří Koskuba. Ke slibům hnutí ANO prohlásil, že čeho je moc, toho je příliš, a spolu s prezidentem Milošem Zemanem se ptá, kde na to vláda hodlá vzít? O další a další zadlužení své a mladých lidí nestojí.
15.07.2018 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků) , Jiří Koskuba (207 článků)

Ministerstvo obrany: Summit NATO řešil obranné výdaje, posilování schopností i alianční mise

 
Na summitu v Bruselu jednali ve dnech 11. a 12. července vedoucí představitelé 29 členských států NATO. Delegaci ČR vedl první den prezident Miloš Zeman a druhý den premiér Andrej Babiš s ministrem zahraničí Janem Hamáčkem. Resort obrany po oba dny zastupoval náměstek ministra Jakub Landovský.
14.07.2018 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13462 článků) , Jan Hamáček (888 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Rychetský kárá „manýry“ úředníků: Stále se musíme doprošovat vrchnosti

 
Česko si od dob Rakouska-Uherska nese dědictví vrchnostenské mentality úředníků, jediným „protilékem“ je fungující správní soudnictví. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru s ČTK poukázal na význam Nejvyššího správního soudu (NSS), v jehož čele skončí v září Josef Baxa i místopředseda Michal Mazanec. Nástupce určí prezident Miloš Zeman, jména zatím nezveřejnil.
14.07.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků) , Pavel Rychetský (37 článků)

Dvacet let od „atentátu na demokracii“, opoziční smlouvy. Advokát vyvrací pomluvy, které se o ní šíří

 
Advokát Aleš Rozehnal napsal pár řádek ke dvacátému výročí tzv. opoziční smlouvy. Pokusil se vyvrátit několik mýtů, které jsou podle jeho názoru s touto smlouvou, uzavřenou mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem, spojeny.
14.07.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Hrad: Prezident republiky přijal generála Emila Bočka

 
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pátek dne 13. července 2018 na zámku v Lánech generála Emila Bočka, nositele Řádu Bílého lva, a to po jeho návratu z nemocnice.
14.07.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků)

Babiš zadupe ČSSD? Co Zeman a komunisté? Nová vláda v pěti klíčových otázkách

 
Spolupráce ANO a ČSSD může fungovat a to, zda Andrej Babiš ve vládě „převálcuje“ ministry sociální demokracie, záleží jen na jejich šikovnosti. Na to upozorňuje pro Blesk Zprávy politolog Lukáš Jelínek. Pozastavuje se i nad tím, nakolik si nyní mohou vyskakovat komunisté, kteří jsou podle něj nevyzpytatelným partnerem. Úskalí přináší i vztahy s Milošem Zemanem, který nechce ztratit svůj vliv a hrozí, že bude dál „kibicovat“, podobně jako ve středu ve Sněmovně. Byť s Babišem momentálně vychází dobře, střet s prezidentem by byl pro premiéra složitý a těžký, varuje Jelínek. Ohledně hlasovací koalice ANO, KSČM a SPD pak dodává, že Tomio Okamura zaujal novou pozici. Kritika vlády - a to i v případech, kdy to nedává příliš smysl.
14.07.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13462 článků) , Tomio Okamura (2082 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Vrávorajícímu Junckerovi pomáhali v Bruselu do schodů Zemanovi „ostří hoši“

 
Podpírat a chránit. Takový už je úděl ochránců Miloše Zemana (73) od doby, co problémy s cukrovkou prezidentovi komplikují chůzi. S čím ale bodyguardi zřejmě nepočítali je, že vedle Zemana budou muset „ohlídat“  i Jeana Clauda Junckera (63), pověstného žíznivého euroúředníka.
13.07.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků)

Poche se svěřil Drtinové: Nečekal jsem, že komunisté vládu podpoří. Já myslel, že jen odejdou ze sálu

 
Hostem pořadu DVTV.cz a moderátorky Daniely Drtinové je nominant na post ministra zahraničních věcí, europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Toho odmítá jmenovat prezident Miloš Zeman, šéfem diplomacie je tak prozatím Jan Hamáček.
13.07.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (888 článků) , Miloš Zeman (21114 článků) , Daniela Drtinová (325 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

Ředitel divadla napsal Babišovi: Kdyby ČR byla firma a vy můj šéf, hned teď vám dám výpověď

 
Kandidát STAN do zastupitelstva města Zlín a ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek napsal otevřený dopis předsedovi vlády Andreji Babišovi, ve kterém ho žádá o rezignaci a také o to, aby společně s prezidentem Milošem Zemanem učinili co nejrychlejší kroky k vypsání předčasných voleb. „Vážený pane premiére, kdyby byla Česká republika vaše firma, už bych dal dávno výpověď,“ píše autor v dopise, který v plném znění zveřejnil i na své facebookové stránce.
13.07.2018 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků)

Předseda ÚS Rychetský: Česko tíží vrchnostenská mentalita úředníků

 
Česko si od dob Rakouska-Uherska nese dědictví vrchnostenské mentality úředníků, jediným „protilékem“ je fungující správní soudnictví. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v rozhovoru s ČTK poukázal na význam Nejvyššího správního soudu (NSS), v jehož čele skončí v září Josef Baxa i místopředseda Michal Mazanec. Nástupce určí prezident Miloš Zeman, jména zatím nezveřejnil.
13.07.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků) , Pavel Rychetský (37 článků)

Vysvětlovat by měl Zeman, ne Poche. Babiš oslabuje premiérský post, míní Telička

 
Zda bude kandidovat znovu do Evropského parlamentu příští rok, ještě neví, za hnutí ANO to ale nebude. Z dříve Babišova zahraničního poradce číslo jedna je „volný hráč“. I proto si místopředseda europarlamentu Pavel Telička může dovolit poměrně upřímné komentáře i směrem k dění na české politické scéně. V rozhovoru pro Blesk Zprávy ve Štrasburku šil především do prezidenta Miloše Zemana, kterému podle něj dává premiér Babiš příliš mnoho pravomocí, a oslabuje tak premiérský post v Česku. Sebevědomější by podle Teličky měl být i „nechtěný“ kandidát na ministra zahraničí Miroslav Poche, jeho kolega z unijního parlamentu.
13.07.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků) , Miroslav Poche (98 článků)

„Fake news! Bakalovo Aktuálně.cz brutálně lže.“ Jiří Ovčáček se pustil do boje za prezidenta

 
České sociální sítě ve středu obletěly fotografie ze společného focení premiérů a prezidentů na summitu NATO, kam si prezident Miloš Zeman nechal přinést židli. To vyvolalo vlnu reakcí ze strany české veřejnosti, někteří si z hlavy státu utahují, jiní pochybují o jeho zdravotním stavu. Mluvčí prezidenta se do všech kritiků ostře pustil. Nazývá je „lidským odpadem“. Kritickými slovy nešetřil ani na adresu serveru Aktuálně.cz.
12.07.2018 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21114 článků)

Premiér Babiš na Summitu NATO potvrdil další českou podporu Afghánistánu

 
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 12. července 2018 zúčastnil druhého dne Summitu NATO v Bruselu, kde zastoupil prezidenta republiky Miloše Zemana.
12.07.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13462 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Miloš Zeman na společné večeři Trumpa a státníků ze zemí NATO varoval před obnovením studené války. A řekl také další klíčová slova

 
Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania se zúčastnili večeře šéfů států a vlád 29 členských zemí Severoatlantické aliance, která se koná v Bruselu. Na večerní akci Trump přijel jen pár minut poté, co v tweetu opět zkritizoval své spojence za nedostatečné výdaje na obranu, poznamenala agentura AP.
12.07.2018 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3959 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Na belhajícího Zemana v Bruselu čekali. To Schwarzenberg přiběhl, rýpl si senátor

 
Češi mají na summitu NATO v Bruselu své vrcholné zastoupení. Ve středu přiletěl Miloš Zeman, na čtvrtečním jednání ho vystřídala dvojice Andrej Babiš (ANO) – Jan Hamáček (ČSSD). U Zemana přitom opět zaujala jeho zdravotní indispozice a problémy při přesunech. Sám prezident se netají tím, že pokud může, použije k přesunu třeba golfový vozík. Tentokrát to možné nebylo, a tak se na Zemana čekalo. To Babiš s úsměvem a důvěrou v kapse korzoval mezi evropskými politiky.
12.07.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13462 článků) , Jan Hamáček (888 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Vedení ČSSD se bude zabývat situací kolem vedení ministerstva zahraničí v úterý

 
V úterý se v pražském Lidovém domě sejde předsednictvo ČSSD, které v květnu vybralo do čela diplomacie europoslance Miroslava Pocheho. Prezident Miloš Zeman ho však kvůli svým výhradám odmítl do vlády jmenovat. Ministerstvo zahraničních věcí tak dočasně vede ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Místopředseda ČSSD Martin Netolický předpokládá, že ČSSD bude trvat na Pochem. Na programu předsednictva bude i řada dalších témat, řekl ČTK.
12.07.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (888 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Komentář: Po nočním masakru má vláda důvěru. Babiše může zničit jen Babiš

 
Byl to ve Sněmovně další nedůstojný masakr plný invektiv, urážek a znaveného poslaneckého šišlání, tentokrát jen s happy endem. Nebo aspoň pro šéfa ANO Andreje Babiše, jehož menšinová vláda s ČSSD tolerovaná komunisty a podporovaná prezidentem Milošem Zemanem získala devět měsíců po volbách díky vlastním hlasům v 1:22 v noci poslaneckou důvěru. Sněmovna o další její zbytky naopak přišla. Spíš než parlamentní komoru znovu připomínala klání v upřímné hlouposti.
12.07.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13462 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)

Koudelka (ČSSD): Pocta opoziční a toleranční smlouvě

 
Je výročí podepsání druhé opoziční smlouvy z 9. 7. 1998 mezi Občanskou demokratickou stranou vedenou Václavem Klausem a sociální demokracií Miloše Zemana.
12.07.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Miloš Zeman (21114 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »