Články k osobnosti

Miloš Urban

  spisovatel, překladatel, redaktor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Miloš Urban »
 

Ještě před pandemií se rozešla se slavným českým spisovatelem: Překrásná blogerka je doma zavřená jako ve vězení

 
Blogerka a autorka knihy podle svého úspěšného blogu Život podle Lucie se naposledy objevila ve společnosti, když byla jednou z tváří kalendáře Lilie Khousnoutdinové Jsem žena, jsem bohyně. Lucie van Koten byla i partnerkou slavného spisovatele Miloše Urbana, podle jehož knihy Hastrman vznikl i stejnojmenný film oceněný Českým lvem.
19.03.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků)

Umělci v karanténě: Nečinnost může být kouzelná

 
Jejich diáře bývaly plné na měsíce dopředu. Teď nehrají. Nemají žádný koncert, představení ani natáčení. Zůstali doma. Herečka Tereza Dočkalová, hudebnice Beata Hlavenková, herec Tomáš Dianiška a spisovatel Miloš Urban si ale na vynucené volno nestěžují.
27.03.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků) , Tomáš Dianiška (6 článků) , Tereza Dočkalová (13 článků)

Santiniho jazyk zavede divadelní diváky na cestu do tajemna

 
Napětí, trocha strachu, překvapení, někdy otázky bez odpovědi, které ještě více zjitří divákovu fantazii, občas i trochu smíchu i přes slzy. Tyto a další pocity by rád vzbudil u publika tvůrčí tým Stanislava Slováka a Jana Šotkovského, kteří se už před devíti měsíci naplno pustili do dramatizace thrilleru úspěšného románu Miloše Urbana Santiniho jazyk.
25.10.2019 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků) , Jan Slovák (10 článků)

Recenze: Nový sci-fi román Miloše Urbana je střípkem do mozaiky. Jako svébytné dílo selhává

 
Sci-fi román Urbo Kune spisovatele Miloše Urbana doprovázejí nákresy a vizualizace utopické metropole, jež jsou dílem studentů architekta a pedagoga Petra Hájka. Kniha je součástí projektu, který v sobě propojuje literaturu, hudbu, film, výtvarné umění a architekturu. “Čtenář se neubrání pocitu, že jde v první řadě o literární propagaci stejnojmenného architektonického projektu,” píše v recenzi Petr Nagy.
04.11.2015 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků)

Miloš Urban: Karel Čapek je ohromný autor

 
Urbo Kune je název nového sci-fi románu Miloše Urbana, který vychází dnes jako jeden ze šestnácti titulů podzimního Velkého knižního čtvrtku. Zároveň jde o zamýšlené, ale nikdy neuskutečněné hlavní město státního uspořádání jménem Evrosvět.
15.10.2015 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Karel Čapek (261 článků) , Miloš Urban (14 článků)

Nový Nesbø, Urban i Příšerné příběhy vánoční. Je tu Velký knižní čtvrtek

 
Šestnáct knižních novinek doprovodí v knihkupectvích v mnoha městech autogramiády, besedy či autorská čtení. Edice novinek je součástí Velkého knižního čtvrtku, při kterém chtějí nakladatelé upozornit čtenáře na nejzajímavější knižní tituly podzimu. Dnešek přináší šest tuzemských a deset zahraničních titulů včetně novinek Joa Nesbøho a Miloše Urbana. Ze zahraničních autorů přijíždí oblíbený britský autor knih pro děti Chris Priestley, kterému vychází kniha Příšerné příběhy vánoční. Se svými příznivci se setká dnes v Městské knihově v Praze společně s Milošem Urbanem, Miroslavem Bártou, Markétou Šichtařovou, Vladimírem Pikorou, Vladimírem Ševelou, Tomášem Šebkem a Martinem Sodomkou.
15.10.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků) , Chris Martin (167 článků) , Chris Martin (168 článků) , Chris Martin (168 článků) , Chris Martin (38 článků) , Tomáš Bárta (6 článků)

Nové knihy: Urban, Dousková, Červenák, Munroová i Nesbø

 
Základ nabídky nových knih tvoří tituly Velkého knižního čtvrtku. Nové prózy českých autorů Miloše Urbana a Ireny Douskové, hvězdy nejen slovenské fantasy Juraje Červenáka, překvapivá díla Chaima Cigana a Jána Roznera. Vše doplňují Nor Jo Nesbø či nositelka Nobelovy ceny Kanaďanka Alice Munroová. Nádavkem rovnou dva komiksy.
21.03.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků) , Irena Dousková (9 článků)

Spisovatel Miloš Urban: Flaubert psal román jednou za pět let

 
V rámci dalšího Velkého knižního čtvrtku vydává ve čtvrtek spisovatel Miloš Urban novinku Přišla z moře.
20.03.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků)

Velký knižní čtvrtek: Nový Nesbo, Urban i nobelistka Munro

 
Velký knižní čtvrtek přinese 20. března do knihkupectví dvanáct novinek. Mezi nimi bude nový román Miloše Urbana, Červenka od Jo Nesba i nový titul od nositelky Nobelovy ceny Alice Munro.
18.02.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků)

Velký knižní čtvrtek: Nový Nesbo, Urban i nobelistka Munro

 
Velký knižní čtvrtek přinese 20. března do knihkupectví dvanáct novinek. Mezi nimi bude nový román Miloše Urbana, Červenka od Jo Nesba i nový titul od nositelky Nobelovy ceny Alice Munro.
18.02.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků)

Kouzlo vyprávění spisovatele Miloše Urbana

 
Žil Bertold Neuman (1900 až 1992), faktický otec automobilu Praga Piccola, nebo je jeho duchovním otcem prozaik Miloš Urban v novém románu pojmenovaném po legendárním voze?
30.10.2012 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků)

Nové knihy: Viewegh, Urban, Štindl, Bolf, E. L. James, Nikl

 
Novinky tohoto týdne zahajujeme upozorněním na novou prózu Michala Viewegha, na niž strhli pozornost příznivci prezidenta ještě předtím, než si ji mohli přečíst. Nemenší zájem si jistě zaslouží nové romány Miloše Urbana nebo Američanky Candace Bushnellové.
05.10.2012 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (212 článků) , Miloš Urban (14 článků) , James Michael (15 článků) , James Michael (22 článků)

Nové knihy - Miloš Urban, Danielle Steelová i Jozef Karika

 
Mezi právě vycházejícími tituly najdete například nový román Miloše Urbana Boletus arcanus, další romantický příběh Danielle Steelové s názvem Světla Jihu nebo thriller Ve stínu mafie slovenského autora Jozefa Kariky.
15.04.2011 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Urban (14 článků) , Danielle Steel (10 článků)

Knižní tipy první půlky roku: Paměti stoletého Vávry, nový Urban i Grass

 
Doplněné paměti stoletého režiséra Otakara Vávry, prozaická novinka Miloše Urbana Boletus Arcanus, Švejk v komiksovém podání i novinky Güntera Grasse Příběhy z temné komory nebo Drž mě pevně a miluj pomalu Roberta Fulghuma čekají v prvním pololetí na své čtenáře.
07.01.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Günter Grass (14 článků) , Miloš Urban (14 článků) , Robert Fulghum (16 článků) , Otakar Vávra (106 článků)
« Předchozí 1 Další »