Články k osobnosti

Milan Štěch

  bývalý senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milan Štěch »
 

Vystrčil poučil Havlíčka: Měli byste nechat toho, kdo vládne, vládnout. A neobstruovat!

 
Od nástupu koaliční vlády premiéra Petra Fialy (ODS) opozice ve Sněmovně pravidelně opakuje, že koalice si osvojila totalitní praktiky. Tato slova říká nejen SPD, ale i ANO. Nejen o tom byla řeč v pořadu Otázky Václava Moravce s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), s místopředsedou Poslanecké sněmovny Karlem Havlíčkem (ANO) a s někdejším šéfem odborů Milanem Štěchem.
10.12.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Milan Štěch (776 článků) , Karel Fiala (264 článků) , Miloš Fiala (70 článků)

V ČT se útočilo na OSVČ: Odvedou polovinu toho, co berou na důchodech. Vyřadit je ze systému!

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce byli exguvernér ČNB Jiří Rusnok, ekonom Filip Pertold a exsenátor Milan Štěch (ČSSD). Odpovídali na otázku, jak by měl vypadat důchodový systém. Shodli se na tom, že Česko má velký problém. Momentálně prý dráždíme hada bosou nohou. Štěch ztrhal pravicové nápady na reformu. Kdybychom zrealizovali některé z těch nápadů, tak podle Štěcha na důchody dnes vůbec nemáme peníze. Rusnok uhodil na svého nástupce Aleše Michla i na podnikatele. Tvrdě.
18.12.2022 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , Jiří Rusnok (1936 článků) , Jiří Rusnok (741 článků)

Peníze, sponzoři. Zlo s uprchlíky. Pekarová větou v TV otevřela peklo

 
ANKETA Velkou kritiku schytala v anketě ParlamentníchListů.cz za svůj výrok v nedělní Partii na Primě předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Hodně se do ní zapojili politici z ČSSD. Milan Štěch, bývalý předseda Senátu, poznamenal že se potvrzuje, že předsedkyně TOP 09 dělá politiku hlavně pro bohaté sponzory své partaje, třeba banky a nadnárodní korporace, vyvádějící své zisky do zahraníčí. Matěj Stropnický pak varoval, že s takovým chováním politiků se hněv veřejnosti rychle obrátí proti uprchlíkům a to bude katastrofa.
28.03.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (642 článků) , Milan Štěch (776 článků)

Vystrčil má jasno: Zeman se takto nechová, znám ho. Kdyby to věděl, tak...

 
Ve druhé hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se setkali předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a jeho předchůdce Milan Štěch (ČSSD). Vystrčil má za to, že kdyby Miloš Zeman věděl, jak postupují jeho podřízení v Kanceláři prezidenta republiky, chtěl by, aby jednali jinak. „Tak jak znám prezidenta Zemana, tak on by se takto nechoval,“ zdůraznil Vystrčil. Štěch udeřil na hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. „To, co si celá léta dovoluje tiskový mluvčí, to nemá v Evropě obdoby,“ vypálil Štěch.
17.10.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Štěch míří do důchodu. Přesto ještě pronesl v ČT pár slov k Vystrčilově cestě na Tchaj-wan

 
Senátoři zítra rozhodnou o novém vedení horní komory Parlamentu na příští dva roky. V čele by měl podle dohod jednotlivých frakcí zůstat Miloš Vystrčil z ODS. Vládní sociální demokracie nebude mít po prohře v letošních volbách v užším vedení žádné zastoupení. Místo po Milanu Štěchovi, který se po téměř 25 letech do Senátu neprobojoval, zůstane neobsazené. A právě se Štěchem hovořila v pořadu Interview ČT24 moderátorka Světlana Witowská.
10.11.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , Světlana Witowská (440 článků)

„Zeman je jako počasí. Zklamal mě.“ Štěch o prohře, šrámech ČSSD i přání Václava Havla

 
Právě dnes končí volební období třetině senátorů. Kanceláře musí vyklidit buď ti, kteří se rozhodli už nekandidovat, nebo ti, kteří svůj mandát ve volbách neobhájili. Mezi ty druhé patří Milan Štěch (ČSSD). Horní komoru zná nejlépe. Poprvé v ní zasedl už po volbách v roce 1996. Senátu za tu dobu předsedal i byl jejím prvním místopředsedou. V rozhovoru pro Blesk Zprávy promluvil o povaze prezidenta Miloše Zemana, proč se obává nástupu Miroslavy Němcové z ODS do Senátu, co by pomohlo sociální demokracii na nohy i o tom, co si myslí o americkém prezidentu Donaldu Trumpovi. V hlavě má navíc stále tzv. lánský puč, který měl odstranit z čela ČSSD za pomocí Miloše Zemana tehdejšího šéfa Bohuslava Sobotku.
18.10.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6451 článků) , Donald Trump (6036 článků) , Milan Štěch (776 článků) , Bohuslav Sobotka (9582 článků) , Miroslava Němcová (1778 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Poroučel se mohykán ČSSD i „král hazardu“. „Padáka“ ze Senátu dostali Štěch i Valenta

 
Přetrvávající volební bídu vládních sociálních demokratů podtrhlo 2. kolo senátních voleb. Po téměř 24 letech opouští horní komoru Milan Štěch, který mezi lety 2010 a 2018 senátorům předsedal. Z výrazných jmen v Senátu končí i Ivo Valenta, který je pro své působení v loterijní společnosti Synot známý jako král hazardu. Kvůli Valentovi bylo dusno v ODS, když se o jeho podporu pohádali šéf Senátu Miloš Vystrčil a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný.
10.10.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , Pavel Novotný (1273 článků) , Miloš Novotný (40 článků)

Smutný odchod posledního pamětníka začátku Senátu. Štěch prohrál se Svobodným

 
Na jedné straně úspěch Svobodných a na straně druhé totální debakl sociálních demokratů. Tak by se dal parafrázovat volební výsledek senátních voleb na Pelhřimovsku. V nich se podnikateli a radnímu Jaroslavu Chalupskému (za Svobodné) podařilo se ziskem 52,43 % hlasů porazit bývalého šéfa Senátu Milana Štěcha (ČSSD). Štěch měl přitom z trojice kandidátů ČSSD největší šanci na úspěch.
10.10.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků)

Vládní strany ve volbách do Senátu pohořely

 
Obě vládní strany v pátečních a sobotních volbách do Senátu pohořely. Sociální demokraté nezískali ani jedno křeslo. Hnutí ANO je na tom o něco lépe, do horní parlamentní komory postoupil v okrese Karviná Ondřej Feber. Poprvé po téměř 24 letech neobhájil post Milan Štěch (ČSSD).
10.10.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků)

Milan Štěch je sympatický. Dokud nepromluví. Že něco nejde? První den prázdná pokladna, druhý den jste hladoví a třetí den mrtví, říká podnikatel Chalupský, uchazeč o Senát

 
ROZHOVOR Napínavý senátní duel čeká Pelhřimovsko a Jindřichohradecko. Jaroslav Chalupský, podnikatel a radní, vysvětluje v rozhovoru pro PL, proč se rozhodl „tahat o židli“ s bývalým předsedou Senátu. Jeho cílovkou jsou prý mimo jiné lidé, kteří si nemyslí, že když jednomu něco dám, tak druhému musím vzít. Co je záruka defenestrace a proč rozhodně není „útěkář“? Čtěte, jak přistoupit k věcem, které údajně nejdou. Lokální bolístky, nepřizpůsobiví, zubaři, rakovinové dotace... Někdy jde prý střílet góly i ze střídačky.
08.10.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků)

Hamáček: Taky tady mohli vládnout komunisté a SPD

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček už po několikáté zopakoval, že vytvoření koalice s Andrejem Babišem ANO) považoval a považuje za dobrý krok, protože nevznikla vláda, která by se opírala především o Tomia Okamuru (SPD) a o komunisty. Pár slov poznamenal k 70. výročí komunistické justiční vraždy Milady Horákové a konstatoval, že v nadcházejících senátních volbách by v barvách ČSSD mohli uspět Jiří Dienstbier nebo Milan Štěch.
02.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Milada Horáková (492 článků) , Milan Štěch (776 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

Bouřlivé studio u Moravce: Hulvát! poznamenal si nahlas na papír Vondráček. Vystrčil se zas rozpaloval kvůli Číňanům

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), bývalý předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Moravec debatu odstartoval zostra. S korupcí v Česku. Vystrčil se rozohnil, Vondráček zuby nehty oponoval. A obořil se na šéfa české pobočky protikorupční organizace Transparency International Davida Ondráčku. „Hulvát!“ Pak se Vystrčil pořádně rozčílil kvůli Číně.
07.06.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , David Ondráček (112 článků) , Václav Moravec (758 článků)

Z ČSSD zní sranda o Vítězslavu Jandákovi. Který od ,,socanů" odešel

 
Vítězslav Jandák ohlásil politický comeback v podobě kandidatury do Senátu za hnutí ANO. V obvodě Pelhřimov, který má již od vzniku horní komory v držení nejdéle sloužící senátor Milan Štěch, by rád uspěl i proti kandidátovi ČSSD, za kterou dlouhé roky dělal poslance a rovněž ministra.
27.05.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (427 článků) , Milan Štěch (776 článků)

Vítězslav Jandák usiluje o křeslo v Senátu: Do boje však nevyrazí v barvách ČSSD

 
Vítězslav Jandák nyní všechny velmi překvapil. Chce usilovat o místo v Senátu. Do boje by se pustil v barvách ANO, přičemž na druhé straně by mu oponoval za ČSSD bývalý šéf horní komory Milan Štěch.
22.05.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (427 článků) , Milan Štěch (776 článků)

Exministr a herec Jandák se za ANO chce rvát o Senát. „Stařecká demence?“ rýpl si šéf STAN

 
Nedávno zaujala zpráva o tom, že by se volebním manažerem ČSSD měl stát Michal Hašek, někdejší korunní princ sociální demokracie. Nyní to však vypadá na jiné překvapení. Spjaté s bývalým členem ČSSD a exministrem kultury Vítězslavem Jandákem, který má za sebou i bohatou hereckou minulost. V barvách ANO by se jako nezávislý kandidát měl pustit do boje o Senát na Pelhřimovsku. Šéf STAN Vít Rakušan přemítá na to konto o politickém důchodu či stařecké demenci.
22.05.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (427 článků) , Milan Štěch (776 článků)

Pane redaktore, to ne! Milan Štěch o smrti Kubery v ČT. Fiala prosí o trochu respektu. Babiš smutní

 
Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Politik, který komentoval věci s humorem, s nadsázkou a občas nekompromisně, opustil tento svět. Bylo mu 72 let. Smutek obchází celou českou politickou scénu. Vedle předsedy ODS na něj zavzpomínal i bývalý předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), který vyčinil redaktorovi ČT Romanu Fojtovi, nebo premiér Andrej Babiš (ANO).
21.01.2020 04:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Jaroslav Kubera (1150 článků) , Milan Štěch (776 článků) , Jaroslav Fiala (169 článků)

Zrušit Senát! Po smrti Kubery padají silné věci

 
Ve svých dvaasedmdesáti letech opustil tento svět předseda Senátu Jaroslav Kubera. Vzpomínali na něj nejen předseda ODS Petr Fiala, bývalý předseda Senátu Milan Štěch nebo premiér Andrej Babiš (ANO), ale též lidé na sociálních sítích. Ozval se právník Tomáš Tyl, který si po Kuberově skonu tropil žerty z ostatních pravicových stran i z Pirátů. Exprezident Václav Klaus napsal pár vážných slov. Zdůraznil, že Kubera nepodléhal politickým módám.
20.01.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11038 článků) , Andrej Babiš (26070 článků) , Petr Fiala (5969 článků) , Jaroslav Kubera (1150 článků) , Milan Štěch (776 článků) , Václav Fiala (196 článků) , Jaroslav Fiala (169 článků)

Pane redaktore, to ne! Milan Štěch o smrti Kubery v ČT. Fiala prosí o trochu respektu. Babiš smutní

 
Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS). Politik, který komentoval věci s humorem, s nadsázkou a občas nekompromisně, opustil tento svět. Bylo mu 72 let. Smutek obchází celou českou politickou scénu. Vedle předsedy ODS na něj zavzpomínal i bývalý předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD), který vyčinil redaktorovi ČT Romanu Fojtovi, nebo premiér Andrej Babiš (ANO).
20.01.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26070 článků) , Jaroslav Kubera (1150 článků) , Milan Štěch (776 článků) , Jaroslav Fiala (169 článků)

Dusno. Michálek u Moravce brousil nůž na Kellnera. Štěch se pustil do Miloše Zemana, tohle by prý neměl

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce se setkali předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), místopředseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) a předseda poslaneckého klubu Jakub Michálek (Piráti). Michálek se okamžitě pustil do firmy Home Credit Petra Kellnera. Aktivity této skupiny v Číně a v Česku považuje za ohrožení demokracie. Milan Štěch se pustil do prezidenta Miloše Zemana, byť ho odmítl přímo jmenovat.
15.12.2019 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (568 článků) , Milan Štěch (776 článků) , Miloš Zeman (27995 článků)

Pískot, hanba a „ocásek“. Hamáček na Národní sklidil hněv, ocenil ho jako svobodu

 
Na Národní třídě v neděli ráno uctili památku listopadu 1989 představitelé ČSSD v čele s předsedou a vicepremiérem Janem Hamáčkem. Lidé na ně pískali, volali hanba a Hamáčka nazývali „ocáskem“. Hamáček poté v reakci novinářům řekl, že lidé mají právo vyjadřovat svůj názor, stejně jako on má povinnost si výročí připomenout. O několik minut později přišel položit květiny na Národní třídu také místopředseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).
17.11.2019 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (776 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »