Články k osobnosti

Milan Kňažko

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milan Kňažko »
 

Syn Bolka Polívky Vladimír jako „nácek“: Uchvátil ho symbol nacismu!

 
Blíží se 75. výročí osvobození a s tím i dvoudílný film ČT Anatomie zrady aneb Emanuel Moravec. Vedle Viktora Preisse (72), Milana Kňažka (74) a Mariána Labudy (46) se v něm objeví i Vladimír Polívka (30).
03.03.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků) , Marián Labuda (112 článků) , Viktor Preiss (171 článků) , Vladimír Polívka (102 článků) , Vladimír Polívka (93 článků) , Bolek Polívka (562 článků)

Milan Kňažko dostal prostor v ČT a krátce před volbami na Slovensku vypráskal Ficův Smer

 
V sobotu si Slováci zvolí nový parlament. Rozhodují se v době, kdy slovenskou politiku stále ovlivňují dva roky staré události kolem vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Ale také zprávy o prorůstání byznysu, politiky a státu. Končí dominance levicového Smeru? K blížícím se volbám připojil v pořadu Interview na ČT24 komentář herec a bývalý politik Milan Kňažko.
25.02.2020 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků)

Past na zloděje. A co když přijedou hasiči? To by nešlo, říká Benda z ODS

 
Senátor Zdeněk Hraba (STAN) v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus hovořil o svém návrhu na legislativní změnu týkající se posílení práv občanů v oblasti jejich obrany proti osobám, které neprávem vniknou do jejich domovů. Rád by prý viděl podobnou legislativu, kterou má v současné době Slovensko. Jako příklad poukázal na případ slovenského herce Milana Kňažka, jenž ve své bratislavské vile postřelil roku 2017 lupiče. Kdyby to prý udělal u nás, tak je odsouzen. Podle poslance Marka Bendy (ODS) je však současná podoba legislativy dostatečná. V České republice o žádném neadekvátním odsouzení Benda neví.
23.01.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků) , Marek Benda (549 článků)

Velké zadostiučinění pro Bohdalovou

 
Jiřina Bohdalová (88) se o víkendu konečně postavila před diváky po boku kolegy Milana Kňažka (74).
21.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (954 článků) , Milan Kňažko (76 článků)

Bohdalové se ulevilo: Divákům předvedla to, co odložila kvůli Gottovi (†80)

 
Nemoc, ale i rozrušení a smutek nad ztrátou blízkých přátel Karla Gotta (†80) a Vlasty Chramostové (†92) loni v říjnu donutil Jiřinu Bohdalovou (88) přesunout premiéru hry Gin Game v Divadle Na Jezerce z podzimu až na začátek února letošního roku. O víkendu se však divákům poprvé s Milanem Kňažkem (74) představila ve dvou „generálkách“! A sklidila obrovský úspěch!
20.01.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5642 článků) , Jiřina Bohdalová (954 článků) , Milan Kňažko (76 článků) , Vlasta Chramostová (58 článků) , Vlasta Bohdalová (32 článků)

Starosti Jiřiny Bohdalové: Kvůli úmrtí i nemocnici muselo vše stranou!

 
Plánovali, že svůj koncert pro dva rozehrají už loni 11. prosince. Jiřina Bohdalová (88) a Milan Kňažko (74) měli v říjnu začít v Divadle Na Jezerce zkoušet Gin Game. Ale zasáhl osud. „Děly se všechny ty smutné věci jako úmrtí Gotta a Chramostové,“ svěřil se Kňažko.
15.01.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (954 článků) , Milan Kňažko (76 článků)

Zničená Jiřina Bohdalová (88): Proč nestíhá práci v divadle?

 
Plánovali, že svůj koncert pro dva rozehrají už loni 11. prosince. Jiřina Bohdalová (88) a Milan Kňažko (74) měli v říjnu začít v Divadle Na Jezerce zkoušet Gin Game. Ale zasáhl osud. „Děly se všechny ty smutné věci jako úmrtí Gotta a Chramostové,“ svěřil se Kňažko.
13.01.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (954 článků) , Milan Kňažko (76 článků)

Jiřina Bohdalová a Milan Kňažko se sešli Na Jezerce u karet

 
Jiřina Bohdalová a Milan Kňažko, dvě osobnosti českého a slovenského divadla, se sešli v pražském Divadle Na Jezerce jako Fonsie a Weller při přípravě hry Gin Game. Na zkouškách to jiskří a lze se těšit na premiéru, která se na nuselské scéně uskuteční dne 5. února.
15.12.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (954 článků) , Milan Kňažko (76 článků)

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

 
Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve vysílání veřejnoprávního média totiž zhlédnul páteční talk show Všechnopárty Karla Šípa, kde byl hostem slovenský herec Milan Kňažko. Debata se během talk show ovšem nedržela jen u herectví či zábavných historek. Místo toho došlo na chválu mířenou na slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. „My bysme rádi změnu!“ započal Šíp a strefoval se v narážkách do prezidenta Miloše Zemana. Nevynechal ani zdraví.
14.12.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Šíp (349 článků) , Milan Kňažko (76 článků) , Miloš Zeman (23647 článků) , Zuzana Čaputova (19 článků)

Paktování Milionu chvilek s opozicí je proti všem dobrým mravům, tvrdí přírodovědec Gustáv Murín. To na Slovensku...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Stejně jako u nás i na Slovensku existují skupiny, které se snaží zprivatizovat si zásluhy o listopad 1989. U našich východních sousedů to jde tak daleko, že představitel jedné ze skupin, Milan Kňažko, prohlásil, že si s těmi druhými po třiceti letech ruku nepodá. Gustáv Murín vede čtvrtou skupinu, která se celému tomu revolučnímu patosu už tehdy vysmála založením prvního porevolučního samizdatu Hlas kotelny. Slovenský přírodovědec, spisovatel a publicista se pozastavuje nad paktováním spolku Milion chvilek pro demokracii s vybranými opozičními stranami. Připomíná, že na Slovensku účast opozice odmítli organizátoři protestů při kauze Gorila, ale i po smrti novináře Kuciaka a jeho snoubenky. Je to totiž opravdu proti všem dobrým mravům.
27.11.2019 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků)

Paktování Milionu chvilek s opozicí je proti všem dobrým mravům, tvrdí přírodovědec Gustáv Murín. To na Slovensku...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Stejně jako u nás, i na Slovensku existují skupiny, které se snaží zprivatizovat si zásluhy o listopad 1989. U našich východních sousedů to jde tak daleko, že představitel jedné ze skupin Milan Kňažko prohlásil, že si s těmi druhými po třiceti letech ruku nepodá. Gustáv Murín vede čtvrtou skupinu, která se celému tomu revolučnímu patosu už tehdy vysmála založením prvního porevolučního samizdatu Hlas kotelny. Slovenský přírodovědec, spisovatel a publicista se pozastavuje nad paktováním spolku Milion chvilek pro demokracii s vybranými opozičními stranami. Připomíná, že na Slovensku účast opozice odmítli organizátoři protestů při kauze Gorila, ale i po smrti novináře Kuciaka a jeho snoubenky. Je to totiž opravdu proti všem dobrým mravům.
26.11.2019 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků)

30 let svobody ONLINE: Davy na Letné, Národní i Václaváku. Babiš se sklonil před Havlem

 
V Česku 17. listopadu vyvrcholily oslavy 30. výročí sametové revoluce. Blesk Zprávy pro vás vše podstatné spojené s tímto výročím sledovaly online. V sobotu proběhla další demonstrace na Letné se čtvrtmilionovou účastí, kde dostal premiér Andrej Babiš (ANO) ultimátum. Babiš v neděli ráno za pískotu zapálil svíčku na Národní třídě, v Národním muzeum pak ocenil statečnost Václava Havla. To prezident Miloš Zeman po sobotním otevření Českého domu v Bratislavě strávil neděli v Lánech. Na Národní třídu i Václavské náměstí přišlo 40 tisíc lidí.
14.11.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (826 článků) , Václav Klaus (9795 článků) , Milan Kňažko (76 článků) , Hana Zagorová (449 článků) , Marta Kubišová (462 článků) , Alexandr Vondra (1197 článků) , Václav Horáček (65 článků)

Kňažko hodil soudruhům titul na hlavu! Radši čisté svědomí, tvrdil

 
Nevděčník? Zrádce? Hazardér? Když si slovenští kulturní činovníci přesně před 30 lety přečetli dopis od Milana Kňažka (74), v němž jim populární herec oznámil, že vrací titul Zasloužilý umělec, byli z toho úplně paf.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků)

Fotografie Jiřího Salika Slámy v Divadle Bolka Polívky

 
Osm let jsou s brněnským Divadlem Bolka Polívky spojeny fotografie Jiřího Salika Slámy. Není divu, že spolupráci korunuje výstava Tváře divadla, která mimo jiné představí fotografie zachycující Bolka a Vladimíra Polívkovy, Chantal Poullainovou, Arnošta Goldflama, Janu Strykovou, Milana Kňažka, Jitku Ježkovou či Evu Novotnou.
14.01.2019 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků) , Jitka Ježková (46 článků) , Eva Novotná (6 článků) , Jana Stryková (156 článků) , Jana Novotná (42 článků) , Jitka Novotná (9 článků) , Jiří Sláma (42 článků) , Jiří Sláma (42 článků)

Horská dráha poveze v české premiéře Kňažka s Novotnou

 
Horská dráha. Tak se jmenuje nový titul Divadla Bolka Polívky, který bude mít českou premiéru 11. ledna a Polívkovo divadlo si od něj hodně slibuje. V konverzační komedii, která by mohla mít podtitul „docela vážný příběh s humorem“, totiž jako jediní protagonisté vystoupí zkušený Slovák s brilantní češtinou Milan Kňažko, kterému bude partnerkou herečka brněnského Národního divadla, dabérka a také z televize známá (Velmi křehké vztahy a.j.) Eva Novotná.
03.01.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků) , Eva Novotná (6 článků) , Bolek Polívka (562 článků)

Kňažko a Duka řečnili o rozpadu Československa. Kardinál připil na svobodu a důstojnost

 
Bývalý ministr kultury Slovenska Milan Kňažko a kardinál Dominik Duka se sešli v novoročním rozhovoru, jejž odvysílala ČT2. Hovořilo se mimo jiné o identitě i o rozpadu Československa v roce 1993.
01.01.2019 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků) , Dominik Duka (959 článků)

Zloději Pavlovi Novotnému zpřísnili trest za krádež u herce Milana Kňažka

 
Slovenský soud v obnoveném líčení zpřísnil českému občanovi Pavlovi Novotnému trest za loňskou krádež v bratislavské vile herce Milana Kňažka. Proti původnímu trestu tří let vězení, který slovenský nejvyšší soud letos v létě zrušil, bratislavský okresní soud Novotnému dnes vyměřil vězení v trvání pěti let a čtyř měsíců. Novotný se vzdal odvolání, prokurátor si ponechal lhůtu na rozhodnutí.
20.11.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků) , Pavel Novotný (838 článků)

Policista Miroslav (†31) zemřel při nehodě: U Kňažka naháněl postřeleného zloděje

 
Vždy chtěl pomáhat jiným a chránit bezbranné. Miloval zvířata a svou práci, která ho nakonec připravila o život. Takový byl policista Miroslav (†31) z Obvodního oddělení v Bratislavě. Známým se stal poté, co naháněl postřeleného zloděje u domu Milana Kňažka. Smrt ho zastihla na silnici.
26.04.2018 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků)

Kňažko na vnukovi očividně nešetří

 
Herec Milan Kňažko (72) dokázal, že má pro strach uděláno a zachoval se jako hrdina. Sám se postavil zloději, který se mu v noci vloupal do domu, a vystřelil po něm.  Jinak je to ale milující dědeček, který rád rozmazluje svého vnuka.
30.03.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků)

Milan Kňažko: Samota a soudní tahanice kvůli vile!

 
Herec Milan Kňažko, o kterém se tento rok psalo často kvůli střelbě na zloděje, který jim chtěl vykrást dům, je na roztrhání. Nabídky do filmů nebo seriálů se mu jen hrnou a exceluje také v divadle. Milan bude mít momentálně co dělat, protože je na všechno sám a soudí se.
04.11.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »