Články k osobnosti

Milan Grygar

  malíř, umělec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milan Grygar »
 

Grygar vs. Lupačová: Když obrazy promlouvají

 
Milan Grygar se proslavil tvrzením, že »Zvuk je prostorem času«, což dokazuje i jeho výstava ve Velké dvoraně Veletržního paláce. V ucelené instalaci shrnuje tvorbu nejdůležitějšího českého umělce v oblasti propojení zvuku, obrazu a tělesného gesta. Zároveň tak dal inspiraci i ostatním umělcům jako například Julii Lupačové.
13.12.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků)

Grygarova díla potřebují dostatek prostoru

 
Národní galerie Praha připravila retrospektivní přehlídku multimediálního umělce Milana Grygara, která trvá do 5. ledna 2020.
02.11.2019 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků)

Národní galerie v roce 2019. Staří mistři, impresionisté, Giacometti, čeští umělci i umění Indie

 
Národní galerie Praha otevře v roce 2019 dvě nové sbírkové expozice – Starých mistrů ve Schwarzenberském a umění 19. století ve Veletržním paláci. Krátkodobé výstavní projekty představí významné osobnosti českého i světového umění – Josefa Šímu, Stanislava Suchardu, Václava Hollara, Jitku Hanzlovou, Milana Grygara, Stanislava Kolíbala, Josefa Bolfa, Alberta Giacomettiho a francouzské impresionisty. Další výstavní projekty uvedou umění z indického Džódhpuru, tzv. krásné madony nebo umělecký vztah mezi českými zeměmi a německým Saskem.
10.12.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků) , Josef Šíma (87 článků)

Grand designérkou roku je návrhářka Liběna Rochová

 
Hlavní cenu a titul Grand designérka roku 2015 si ze sobotního předávání výročních cen za nejlepší design odnesla módní návrhářka Liběna Rochová. Za své modely inspirované tvorbou umělce Milana Grygara dostala i cenu v kategorii Módní designér roku.
19.03.2016 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků)

RECENZE: Milan Grygar vyřešil vztah obrazu, zvuku a prostoru

 
Retrospektiva výtvarníka Milana Grygara mapuje jeho práce od poloviny šedesátých let minulého století až po současnost. Kurátorka Hana Lavrová zvolila pro prezentaci děl odpovídající interiér. Velkoplošné sály a rozlehlé chodby pražské Městské knihovny ideálně vyhovují Grygarovu konceptu umělecké symbiózy tří fenoménů – obrazu, zvuku i prostoru.
05.01.2015 07:02 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků)

Recenze: Grygarova vizuální symfonie otevírá jiné prostory

 
Minimalistická instalace, přísný retrospektivní výběr a nulové architektonické spekulace. Vizuální symfonie – tak by se dala popsat výstava Milana Grygara, příznačně nazvaná Vizuální a akustické.
04.01.2015 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Milan Grygar (6 článků)
« Předchozí 1 Další »