Články k osobnosti

Milan Chovanec

  politik, ministr vnitra

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milan Chovanec »
 

ČSSD nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta. Strana je v krizi, tvrdí Chovanec

 
Sociální demokracie před prezidentskými volbami nepodpoří konkrétního kandidáta, řekl dnes ČTK úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. K tomu, aby se strana postavila jednolitě za jednoho z uchazečů o Hrad, není podle něj v ČSSD vůle. Stranická podpora se přeceňuje, kandidáti o ni navíc příliš nestojí, konstatoval v rozhovoru ministr vnitra.
22.11.2017 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Chovanec chce z opozice kontrolovat vládu a nového šéfa vnitra

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se připravuje na roli opozičního poslance, ze které chce kontrolovat kroky nové vlády a sledovat práci svého nástupce. Plánuje, že bude pokračovat ve spolupráci s odbory u policie, hasičů a pošty. Ve sněmovně se možná stane členem bezpečnostního výboru, kde by navázal na svoji práci ve funkci ministra. Chovanec to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
22.11.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Prezident je fit a podpořil Hamáčka na post místopředsedy sněmovny, hlásí Chovanec

 
Prezident Miloš Zeman očekává, že bývalý předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) se bude ucházet o funkci místopředsedy dolní komory. Po schůzce s prezidentem v Lánech to v pondělí řekl úřadující předseda sociálních demokratů Milan Chovanec. 
13.11.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1433 článků) , Miloš Zeman (23373 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Určitě jsem neviděl nemocného muže, řekl po schůzce s prezidentem Zemanem Chovanec

 
Prezident Miloš Zeman očekává, že bývalý předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) se bude ucházet o funkci místopředsedy dolní komory. Po schůzce s prezidentem v Lánech to dnes řekl úřadující předseda sociálních demokratů Milan Chovanec. Prezident se zajímal také o situaci v sociální demokracii po neúspěchu v parlamentních volbách. Žádná doporučení ohledně výběru nového vedení strany ani kritika podle Chovance nezazněly. Informace přinesla ČTK.
13.11.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1433 článků) , Miloš Zeman (23373 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Chovanec u Zemana „neviděl nemocného muže“. A chce konec žabomyších válek v ČSSD

 
Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec se vrátil do Lán za prezidentem Milošem Zemanem. Jeho návštěva před čtyřmi lety měla po tehdejších volbách pachuť zrady, teď ministr vnitra přijel jako zástupce strany, která u voličů propadla. Novinářům před branou lánského zámku řekl, že je ČSSD připravena hrát „tvrdou opoziční roli“ a do vlády dál vstoupit neplánuje. O Zemanovi řekl, že „neviděl nemocného muže“.
13.11.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2513 článků) , Bohuslav Sobotka (9541 článků) , Miloš Zeman (23373 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Milan Chovanec jmenoval lidi, kteří by mohli zachránit ČSSD. Jsou to často velmi zajímavá jména

 
Ministr vnitra a šéf ČSSD Milan Chovanec připouští možnost, že spojit předčasné volby do sněmovny s volbami do vedení měst a obcí a do senátu příští rok je strategie hnutí ANO.
12.11.2017 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Modlitba pro Martu za 15 tisíc? Chovanec to nechá prověřit

 
Za návrat k praktikám komunistického režimu označili někteří politici postup policie při středečním mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požádal policejní prezidium o prověření zásahu.
09.11.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23373 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

ČSSD posouvá „poprůšvihový“ sněm na únor. Koho pošlou do vedení strany?

 
Mimořádný sjezd ČSSD by se měl místo původně avizovaného dubna konat už 18. února, navrhlo v pátek předsednictvo strany. Po zasedání vedení ČSSD to novinářům řekl úřadující předseda sociální demokracie Milan Chovanec. Volba nebude přímá, ale jako v minulosti budou hlasovat o předsedovi a místopředsedech delegáti sjezdu. Předsednictvo také schválilo vyrovnaný rozpočet strany na příští rok, výdaje a příjmy dosáhnou na 137 milionů korun, uvedl Chovanec. Zdůraznil, že strana dostojí všem svým závazkům.
03.11.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

ČSSD bude řešit povolební situaci a termín svého sjezdu

 
Předsednictvo sociální demokracie bude dnes v Praze řešit aktuální situaci po volbách do Sněmovny, ale především budoucnost strany. Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec předloží návrhy, aby se sjezd, který by měl zvolit nové vedení, konal v únoru, či dubnu. Řada regionů se v posledních dnech vyslovuje pro konec současného vedení strany a brzký výběr nového.
03.11.2017 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Chovanec chce změnit stanovy, aby ČSSD nepůsobila jako moloch

 
Úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec chce změnit stranické stanovy, tak aby ČSSD byla méně těžkopádná a nepůsobila jako „zkostnatělý moloch“. Uvedl to v dnešním dopise spolustraníkům, který má ČTK k dispozici.
02.11.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Dostanete jeden výbor, oznámil prý Faltýnek Chovancovi. A ten zareagoval...

 
Hnutí ANO nabídlo ČSSD vedení jednoho sněmovního výboru. Sociální demokraté nabídku proberou v poslaneckém klubu. O který výbor jde, úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec po dnešní schůzce zástupců obou uskupení nesdělil. Už dříve ČSSD vyslovila zájem o vedení sociálního, zdravotnického, bezpečnostního, branného, zahraničního nebo evropského výboru.
01.11.2017 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

ANO nabídlo ČSSD vedení výboru. Chovanec: „Pro mě to není alfa a omega“

 
Hnutí ANO nabídlo ČSSD vedení jednoho sněmovního výboru. Sociální demokraté nabídku proberou v poslaneckém klubu. O který výbor jde, úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec po středeční schůzce zástupců obou uskupení nesdělil. Už dřív ČSSD vyslovila zájem o vedení sociálního, zdravotnického, bezpečnostního, branného, zahraničního nebo evropského výboru.
01.11.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

ČSSD smetla plán Miroslava Kalouska. Nechce blokovat sněmovnu

 
ČSSD odmítá blokování ustavující schůze sněmovny. Novinářům to po večerní povolební schůzce se zástupci ODS řekl úřadující šéf strany Milan Chovanec. Zda sociální demokraté podpoří do čela sněmovny Radka Vondráčka (ANO), nebo Petra Fialu (ODS), se rozhodnou na pátečním jednání užšího vedení strany. Informovala o tom ČTK.
31.10.2017 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1578 článků) , Miroslav Kalousek (6814 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Středula jako lídr ČSSD? Nic jsme spolu neřešili, říká předseda ČMKOS

 
Po fiasku ve sněmovních volbách hledá ČSSD nového předsedu. Místopředseda strany Milan Chovanec vzbudil rozruch prohlášením, že se sociální demokraté mají po lídrovi poohlédnout i mimo stranické struktury. Jedním z nejvíce skloňovaných jmen je předseda odborové centrály ČMKOS Josef Středula.
29.10.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Byli jsme výborní správci země, strašně mě bolí srdce, prohlásil Chovanec

 
Úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec zavítal do internetové televize XTV k moderátorovi Luboši Xaveru Veselému a rozpovídal se o tvrdém nárazu do zdi, kterým si prošli sociální demokraté. Milana Chovance z toho prý bolí srdce.
28.10.2017 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Chovanec: Vedení ČSSD v dubnu skončí

 
Současné vedení ČSSD na dubnovém mimořádném sjezdu strany skončí, oznámil dnes podle informací ČTK na krajské konferenci na Vysočině statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec. Navrhuje, aby nového předsedu volili přímo všichni členové strany. Podle něj by strana také měla zvážit, jestli by nebylo vhodného oslovit pro kandidaturu na předsedu také nestraníky.
28.10.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

Vedení ČSSD padne, přiznal Chovanec. Nového „šéfa“ mají volit všichni členové

 
Současné vedení ČSSD na dubnovém mimořádném sjezdu strany skončí, oznámil v sobotu podle informací ČTK na krajské konferenci na Vysočině statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec. Navrhuje, aby nového předsedu volili přímo všichni členové strany. Podle něj by strana také měla zvážit, jestli by nebylo vhodného oslovit pro kandidaturu na předsedu také nestraníky.
28.10.2017 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)

ČSSD míří do opozice a chce nové tváře. „Zbídačený“ klub povede Chvojka

 
Řešit trable a bilancovat po neúspěšných volbách se v předvečer státního svátku 28. října vydali zástupci ČSSD. Hubený výsledek 7,27 procenta „zkrouhl“ počet sněmovních křesel pro sociální demokraty na pouhých 15. Úřadující šéf Milan Chovanec potvrdil, že strana míří do opozice. Přišla přitom o dosavadního šéfa svého poslaneckého klubu Romana Sklenáka, který je mezi neúspěšnými. Nahradí ho exministr Jan Chvojka.
27.10.2017 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (194 článků) , Roman Sklenák (109 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

Za vysmátým Babišem přišli pokoření Zaorálek a Chovanec. ANO chce šéfa Sněmovny

 
Andrej Babiš (ANO) si nedělní večerní schůzku s představiteli stran, které se dostaly do Sněmovny, zřejmě vychutnal. Dorazila za ním totiž delegace z ČSSD ve složení Lubomír Zaorálek a Milan Chovanec. Tedy dosavadní koaliční partneři, ale také muži, se kterými se před volbami dostal do nejednoho ostrého konfliktu. Sociální demokraté po schůzce oznámili, že jsou připraveni skončit v opozici. ANO pro změnu vyrukovalo s kandidátem na šéfa Poslanecké sněmovny. Kdo by jím měl být?
23.10.2017 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17237 článků) , Lubomír Zaorálek (2513 článků) , Milan Chovanec (1424 článků)

ČSSD se mimořádně sejde až v dubnu. Řeší i mnohamilionový výpadek

 
Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec. V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. Podle Chovance grémium řešilo technické věci, ale také taktiku pro jednání.
22.10.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1424 článků)