Články k osobnosti

Milan Chovanec

  politik, ministr vnitra

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milan Chovanec »
 

Chovanec k migraci: Tři roky dostávám přes držku za boj proti kvótám. A teď hrozí zrada. Od koho?

 
Ministr vnitra Milan Chovanec v rozhovoru pro Právo velmi ostře promluvil o otázkách migrace. Zejména o kvótách na uprchlíky, které Evropská unie v poslední době prosazuje čím dál ostřeji. Český ministr vnitra ovšem tomuto „nesmyslu“ a „Kocourkovu“ ustupovat odmítá a na rovinu říká, že i když ve vládním ANO zaznamenává názory v duchu „tak té EU vyhovme“, udělat to nemíní. A pro případ, že by byl přehlasován, zcela vážně hovoří o vlastní demisi.
31.05.2017 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Chovanec chce u nehody vozu policie počkat na výsledky šetření

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) i policejní prezident Tomáš Tuhý chtějí v případu nehody policejního vozu BMW za čtyři miliony korun počkat na výsledky prošetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dnes to řekli novinářům. Při nehodě v pondělí večer se vážně zranil policejní řidič a také zástupce šéfa protokolu Pražského hradu Vladimír Kruliš.
31.05.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Drábová po dohodě s Chovancem opouští funkci zastupitelky

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Oznámil to ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na tom dohodl s Drábovou a předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem. Chovanec a Gazdík předloží poslanecký návrh na změnu zákona, aby se v budoucnu podobná situace neopakovala. Drábová chce mandát složit do konce týdne.
30.05.2017 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků) , Dana Drábová (122 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Drábová končí. „Jaderná baba“ rezignuje na post středočeské zastupitelky

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Oznámil to v úterý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na tom dohodl s Drábovou a předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem. Chovanec a Gazdík předloží poslanecký návrh na změnu zákona, aby se v budoucnu podobná situace neopakovala. Drábová chce mandát složit do konce týdne.
30.05.2017 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků) , Dana Drábová (122 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Šéfka jaderného úřadu Drábová rezignuje na funkci zastupitelky

 
Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Oznámil to dnes ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který se na tom dohodl s Drábovou a předsedou hnutí STAN Petrem Gazdíkem. Chovanec a Gazdík předloží poslanecký návrh na změnu zákona, aby se v budoucnu podobná situace neopakovala.
30.05.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků) , Dana Drábová (122 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Chovanec bude jednat s Drábovou o zániku zastupitelského mandátu

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se dnes sejde s předsedou STAN Petrem Gazdíkem a středočeskou zastupitelkou za toto hnutí, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Jednat budou o zániku mandátu Drábové, o kterém ministerstvo vnitra rozhoduje ve správním řízení.
30.05.2017 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (934 článků) , Petr Gazdík (923 článků) , Dana Drábová (122 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Vzpoura cizinců na Plzeňsku. Zabarikádovali se a házeli nábytek, čeká je trest

 
Část cizinců v záchytném zařízení v Balkové na Plzeňsku v pondělí zahájila vzpouru a zabarikádovala se. Postavila se jim policejní zásahová jednotka, řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Zákrok skončil nakonec bez zranění, dodal ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
29.05.2017 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Útočník z Manchesteru přes Prahu neletěl, uvedl ministr vnitra Chovanec

 
Útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) neletěl před útokem přes Prahu. Na Twitteru to dnes oznámil český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr to uvedl na základě poznatků, které dnes tuzemské bezpečnostní složky získaly od zahraničních partnerů. Podle Chovance není pravdivá informace, kterou přinesl německý list Der Tagesspiegel.
25.05.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Terorista z Manchesteru prý mstil vraždu přítele. Chovanec: A přes Česko neletěl

 
Sebevražedný atentátník z Manchesteru byl poháněn „touhou po pomstě“ za ubodání přítele skupinou mladíků. Řekl to agentuře AFP přítel rodiny Salmana Abediho, jehož útok si v pondělí v manchesterské aréně vyžádal 22 mrtvých. Podle britských médií skupina mladíků zabila před rokem v Manchesteru Abdula Wahaba Hafidaha, který je stejně jako Abedi libyjského původu. Český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zároveň dementoval předchozí zprávu, že měl Abedi před terorem letět přes Prahu.
25.05.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Terorista z Manchesteru cestoval přes Prahu. BIS o ničem neví

 
Pachatel sebevražedného útoku v Manchesterské aréně Salman Abedi cestoval do Anglie z Libye přes Prahu. Informaci přinesl  německý list Der Tagesspiegel, který ji získal od německých bezpečnostních zdrojů. Český ministr vnitra Milan Chovanec, ani česká kontrarozvědka zprávu nepotvrdili.
25.05.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Nechci lidem lhát. Neumím zajistit absolutní bezpečí, říká Chovanec

 
Speciálním hostem úterní Kauzy dne na Rádiu Impuls byl ministr vnitra Milan Chovanec. Vyjádřil se k teroristickému útoku v Manchesteru a k bezpečnostní situaci v České republice.
23.05.2017 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Výživné, zapadlo: Sobotka se snaží tajně manipulovat s občany! Vmetl poslanec ANO Chovancovi

 
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se na sociální síti Facebook rozepsal o kauze Davida Rusňáka, podnikatele a řadového člena hnutí ANO v Brně, o něhož se zajímá policie. Rusňák daroval hnutí 1,5 milionu. Kromě toho je to také zeť náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO). Nato všechno Chovanec upozornil. Když tu náhle se o slovo přihlásil poslanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa. A nastala mela.
21.05.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Milan Chovanec (1422 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Na Ministerstvu vnitra se uskutečnil StratCom Summit

 
Ve dnech 15. až 19. května 2017 se na Ministerstvu vnitra uskutečnila konference věnující se hybridním hrozbám „StratCom Summit 2017“. Konferenci zaštítili premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec. Na straně Ministerstva vnitra připravovalo konferenci Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. Celkově se pětidenní konference zúčastnilo přes 330 účastníků z 27 zemí.
21.05.2017 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Přístup ke kvótám nezměníme, říká Chovanec. Výhrůžek Bruselu se prý nebojí

 
Česká republika nezmění svůj odmítavý přístup přístup k přijímání migrantů z Itálie a Řecka ani poté, co Evropská komise pohrozila řízením, které může skončit až před unijním soudem. Novinářům to ve čtvrtek v Bruselu řekl ministr vnitra Milan  Chovanec . Vnitro podle něj odmítá ustupovat z důkladného prověřování těch migrantů, které by mělo přebírat v rámci jednorázového přerozdělování podle kvót.
18.05.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1422 článků)

Prostředí kurev, pedofilní porno a Milan Chovanec. Slonková a Kubík si povídali s pánem, který se bál otočit

 
Seznam Zprávy se ve svém pořadu Zvláštní vyšetřování Jiřího Kubíka a Sabiny Slonkové vrátily ke skandálu kolem kompromitujících videí, jež mimo jiné zlikvidovala hradního protokoláře Jindřicha Forejta. Prý ještě něco hrozí ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD).
16.05.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Sabina Slonková (168 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Pošle si nás Zeman ještě pro fimfárum? Novináři brzy ráno odchytili rozčíleného Lubomíra Zaorálka a stálo to za to

 
Grémium ČSSD dnes projednává návrh prezidenta Miloše Zemana, jenž prosazuje, aby z vlády odešel nejen ministr financí Andrej Babiš (ANO), jehož odvolání premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) žádá, ale i sám Sobotka. Jak uvedl pro server Novinky.cz ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), tento návrh zřejmě sociální demokraté nepřijmou.
12.05.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Lubomír Zaorálek (2467 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Chovanec: Schillerová má kaz a Zeman chce konec Sobotky

 
Prezident Miloš Zeman navrhl špičkám koalice ve středu v Liberci kromě rezignace Andreje Babiše také konec Bohuslava Sobotky. Spekulace potvrdil při příchodu na jednání vedení ČSSD první místopředseda Milan Chovanec. Pro stranu to ale podle něj i podle dalšího místopředsedy Lubomíra Zaorálka není přípustné. Během diskuze nad nástupkyní Andreje Babiše vyvstala pak řada otázek. Schillerová je totiž formálně nadřízena Generálnímu finančnímu ředitelství, které by mělo Babiše prošetřit.
12.05.2017 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Lubomír Zaorálek (2467 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Ne. Nemůžete. Špatně, pane Sobotko. Po milosti pro Kajínka udeřil nyní Miloš Zeman ve věcech Pelta, nahrávky Babiše a vládní krize

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Prezident Miloš Zeman poskytl ještě před odjezdem na státní návštěvu Číny ParlamentnímListům.cz rozhovor. V něm ještě více než kdy jindy reaguje na aktuální politické dění, neboť česká politika se v posledních dnech stala neobyčejně bouřlivou a dynamickou. Prezident v rozhovoru mimo jiné vyjádřil názor, že v jednání koaličních špiček, které svolal, nebylo na škodu, že premiéra Sobotku zastupoval ministr vnitra Milan Chovanec.
12.05.2017 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22562 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)

Noviny: Po návratu Zemana přijde zklidnění. Prezident ví, že to po... A Babiš včera řval na Sobotku a další

 
Novým ministerským předsedou by mohl být ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) či předseda lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Alespoň o tom spekuluje dnešní MF Dnes. Ta se také věnuje včerejší schůzce prezidenta Miloše Zemana s předsedy koaličních stran v Liberci. Premiéra Bohuslava Sobotku, jenž byl v té době už na cestě na jednání s lucemburským premiérem, nahradil při jednání právě Chovanec.
11.05.2017 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků) , Milan Chovanec (1422 článků) , Pavel Nový (416 článků) , Pavel Nový (296 článků)

Došlo na schůzce s prezidentem k fyzickému kontaktu? Vyjádřili se Chovanec a Bělobrádek

 
Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem předstoupili před novináře statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec a předseda lidovců Pavel Bělobrádek a prozradili, jak se jim jednalo s hlavou státu a s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).
10.05.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků) , Milan Chovanec (1422 článků)