Články k osobnosti

Milan Chovanec

  politik, ministr vnitra

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milan Chovanec »
 

Nový ministr vnitra, nová reforma policie. Co Chovanec spojil, to chce Rakušan zase rozdělit

 
Když byl Vít Rakušan (STAN) opozičním poslancem, chtěl zjistit, jak přesně má dopadnout policejní reforma, kterou nastartoval ministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec a ve které pokračoval další ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Teď se zdá, že Rakušan hodlá sociálnědemokratickou proměnu policie zarazit a hodlá připravit reformu vlastní. Jak by mohla vypadat? Nahlédněte.
22.05.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Milan Chovanec (1427 článků) , Vít Rakušan (688 článků)

Boj proti Rusku a Číně nebude nikdo sabotovat! Piráti: Proč chtějí zrušit právo veta v EU

 
V některých otázkách EU stále rozhoduje jednomyslně, v jiných už pracuje s většinovým hlasováním. Takto byly v EU prosazeny např. kvóty na migranty. Český exministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec dával sice jasně najevo, že je proti nim, ale při konečném hlasování byl v menšině. Podle Pirátů by bylo vhodné rozšířit oblasti, ve kterých se hlasuje většinově, i o zahraniční politiku. Proč něco takového chtějí? Nahlédněte.
15.07.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

„Žrali jsme z jedné misky.“ Šlachta popsal odstřel. Sáhl na ČSSD, ale i do divného nákupu za 300 milionů

 
Plukovník Robert Šlachta v rozhovoru přiznal, že zlomem pro něj byl rok 2016, kdy tehdejší ministr Milan Chovanec zrušil jeho oddělení. „Já vždycky říkám, že jsme pomalu žrali z jedné misky. Teď najednou to skončilo a zůstalo ti pět, šest lidí, protože Chovanec řekl, že kdo bude se Šlachtou, tak prostě bude mít problém,“ pověděl. Není pravdou, že by se při razii na Úřadu vlády našly akorát kabelky. „Těch sto padesát kilo zlata je u krajského soudu, kde je obžaloba a soudí se to teď teprve,“ popsal. V rozhovoru nastínil též své politické ambice.
03.02.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Novinář Přibil z nahrávky s Babišem, je obžalovaný kvůli údajné pomluvě Chovance

 
Novinář Marek Přibil byl obžalován za údajnou pomluvu kvůli článku, ve kterém tvrdil, že někdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ovlivňoval kauzu Čapí hnízdo. V ní čelil obvinění nynější premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl to v pondělí večer server Deník N. Přibil opíral svá tvrzení o výpovědi policistů. Zmínění policisté ale podle serveru popřeli, že s Přibilem mluvili. Přibil se k obžalobě nevyjádřil, píše Deník N.
25.11.2019 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Novinář Přibil zamíří před soud kvůli pomluvě

 
Novinář Marek Přibil byl obžalován za údajnou pomluvu kvůli článku, ve kterém tvrdil, že někdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ovlivňoval kauzu Čapí hnízdo. V ní čelil obvinění nynější premiér Andrej Babiš (ANO). Uvedl to dnes server Deník N.
25.11.2019 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Chovanec: Teď už nemůžeme utéct z vlády jako malí kluci

 
Sociální demokracie si vstupem do vlády uškodila, ale toto angažmá by už měla dokončit, řekl v rozhovoru pro Právo poslanec Milan Chovanec, který chce po březnovém sjezdu strany složit mandát.
18.01.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Hamáček rozumí, že Chovanec nechce pro postoj k ANO štěpit klub

 
Exministr vnitra a někdejší zastupující šéf sociální demokracie Milan Chovanec informoval před Vánoci současného předsedu ČSSD Jana Hamáčka o svém záměru opustit po březnovém sjezdu strany Sněmovnu. Předseda sociálních demokratů ČTK napsal, že jeho krok respektuje a rozumí mu. Chovanec podle něj nechce štěpit poslanecký klub. Podle místopředsedy ČSSD Romana Onderky jde o Chovancovo osobní rozhodnutí, i on napsal, že poslancovo rozhodnutí respektuje.
13.01.2019 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Chovanec končí ve sněmovně. Už má dost spolupráce s ANO

 
Exministr vnitra Milan Chovanec končí ve sněmovně, vzdá se poslaneckého mandátu. Nesouhlasí totiž s účasní sociální demokracie ve vládě s hnutím ANO. Chtěl by odejít do konce března, uvedl v Plzni na krajském sjezdu strany, na němž obhájil svůj post v čele plzeňské ČSSD.
13.01.2019 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Chovanec končí ve Sněmovně, nesouhlasí s vládou ČSSD s ANO

 
Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se vzdá poslaneckého mandátu. Ze Sněmovny chce odejít do konce března. Řekl to podle České televize dnes v Plzni na krajském sjezdu strany. Nesouhlasí totiž s účastí ČSSD ve vládě s hnutím ANO.
13.01.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Chovanec končí jako poslanec, nesouhlasí s vládou ČSSD s ANO

 
Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se vzdá poslaneckého mandátu. Ze Sněmovny chce odejít do konce března. Řekl to podle České televize v neděli v Plzni na krajském sjezdu strany. Nesouhlasí totiž s účastí ČSSD ve vládě s hnutím ANO.
13.01.2019 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Chovanec končí ve Sněmovně. „Neumím se radovat z toho, že vládneme s ANO,“ říká exministr

 
Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec se vzdá poslaneckého mandátu. Ze Sněmovny chce odejít do konce března. Řekl to podle České televize dnes v Plzni na krajském sjezdu strany. Nesouhlasí totiž s účastí ČSSD ve vládě s hnutím ANO. Někdejší zastupující šéf sociální demokracie informoval o svém záměru před Vánoci současného předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Předseda sociálních demokratů napsal, že jeho krok respektuje a rozumí mu. Chovanec podle něj nechce štěpit poslanecký klub. Podle místopředsedy ČSSD Romana Onderky jde o Chovancovo osobní rozhodnutí, i on napsal, že poslancovo rozhodnutí respektuje.
13.01.2019 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Čapí hnízdo? Chovanec, ukazuje server

 
Většina médií věnuje pozornost kauze Čapí hnízdo, ve které je ze spáchání dotačního podvodu obviněn předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Server Prvnízprávy.cz s odvoláním na další zdroje tvrdí, že kauza měla být připravena na politickou objednávku. Kdo ji měl objednat? Údajně někdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Kauza Čapí hnízdo prý měla zakrýt jinou, údajně stejně důležitou kauzu – kauzu masokombinát Písek.
29.11.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Chovanec nesouhlasí s Hamáčkem: Policie musí řešit pobyt Babiše ml. na Krymu

 
Česká policie i státní zastupitelství by se měly zajímat o to, proč a s kým byl syn premiéra Andreje Babiše na Ukrajině a v Rusku, míní exministr vnitra a poslanec Milan Chovanec (ČSSD). Nesouhlasí se svým stranickým šéfem a nástupcem v resortu Janem Hamáčkem, který uvedl, že pobyt Babiše ml. na Krymu nemůže ze zahraničněpolitického hlediska Česko řešit.
15.11.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26000 článků) , Jan Hamáček (3331 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Milan Chovanec měl autonehodu. Už je prý ale doma

 
Exministr a poslanec za ČSSD Milan Chovanec skončil po dopravní nehodě v nemocnici. Server Novinky.cz o tom informoval nejmenovaný zdroj ze sociální demokracie. Chovanec později situaci sám potvrdil, nyní je již v domácím léčení.
13.11.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Exministr Chovanec měl bouračku: Skončil v nemocnici! Odnesly to jen plechy, tvrdí

 
Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) měl autonehodu. Chybí v Poslanecké sněmovně. Blesk Zprávám řekl, že už je ale v pořádku doma v domácím ošetření. Na nehodu upozornil web Novinky.cz
13.11.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Chovanec měl autonehodu, skončil v nemocnici

 
Poslanec a někdejší ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) měl autonehodu a skončil v nemocnici. Novinkám to v úterý řekl zdroj ze sociální demokracie, který si nepřál být jmenován, a následně událost potvrdil i sám Chovanec.
13.11.2018 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Zdeněk Zbořil: ČSSD se nijak nezměnila. Vždyť ten pan Chovanec pořád sedí ve Sněmovně

 
Politolog Zdeněk Zbořil se domnívá, že v sociální demokracii se nic nemění. A to proto, že ve Sněmovně stále sedí, dle Zbořilových slov, dvojnásobný zrádce Milan Chovanec.
10.11.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Hádky Chovance s Hamáčkem!

 
Po nešťastných výsledcích letošních voleb se do sebe na Facebooku pustil exministr vnitra Milan Chovanec (48, ČSSD) se současným ministrem Janem Hamáčkem (39, ČSSD, oba na snímku).
16.10.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

V ČSSD to vře: Chovanec vyzývá k odchodu z vlády, do vedení chce úspěšné

 
Bývalý statutární místopředseda ČSSD a ministr vnitra Milan Chovanec vyzývá straníky k odchodu z vlády. Prohrané volby podle něj jasně ukázaly, že je strana nejednotná a nečitelná. Podle Chovance je také potřeba vyměnit kompletně celé vedení strany a prostor mají dostat nové tváře, které mají přinést nový směr a nové myšlenky. Předseda sociálních demokratů těsně po komunálních volbách řekl, že se strana odrazila ode dna. To Chovanec i další odmítají. Hamáček na dopis svého poslance zveřejněný na Facebooku reagoval podobně – také na sociální síti.
15.10.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Předsedo Hamáčku, já už tě nevnímám. V ČSSD bublá vztek a nechuť, chystá se důležitá schůzka

 
Situace v ČSSD se vyhrocuje. Po debaklu v komunálních a senátních volbách se předseda strany Jan Hamáček pustil do analýzy situace a vyhodnotil, že se dopustil chyb v rámci komunikace dovnitř strany. Lituje, že s názorovými oponenty nejednal tvrději. Odchod z vlády ovšem nechystá, byla by to prý sebevražda. Kriticky se na adresu Hamáčka a jeho výroků o vnitrostranické opozici vyjádřil Michal Hašek, úspěšný komunální politik z ČSSD David Slepička, nebo také analytička Irena Ryšánková. Ozval se i Milan Chovanec. V dopise členům strany vyzývá k zásadní změně kurzu, dokud je čas.
15.10.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Michal Hašek (2484 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »