Články k osobnosti

Milada Horáková

  politička, oběť komunistického teroru

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Milada Horáková »
 

Mináři, doučit matematiku... a potom kádrujte! Drbohlav z Trikolóry žene chvilkaře z náměstí do politiky

 
ROZHOVOR „Přál bych jim, aby místo milionu chvilek sehnali třeba milion hlasů a šli do politiky,“ vzkazuje 1. krajský místopředseda hnutí Trikolóra v Karlovarském kraji Matěj Drbohlav Mikuláši Minářovi, který v posledních týdnech obešel předsedy opozičních stran, aby zkoordinoval jednotlivé kroky. Drbohlav projevuje úctu Miladě Horákové a vyjadřuje naději, že občané rozliší důstojnou připomínku politické vraždy a něčí politické PR. Přál by si, aby komunisté dokázali více kriticky nahlížet na svou vlastní minulost. Mladý politik se vyjadřuje také k nepokojům v USA a k překotným kulturním a dalším změnám, ke kterým ve světové velmoci dochází ve jménu boje proti rasismu. „Apolena Rychlíková jako představitelka radikální a progresivní levice vidí diskriminaci úplně ve všem,“ odmítá pak Drbohlav rázně představy, že rasismus je všudypřítomný i v Česku.
03.07.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků)

Dnes o střetech zájmů a svobodě projevu v ČT. Tomáš Vyoral a dvě jména: Železný, Witowská

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Dnešní zúčtování se věnuje zejména známým pracovníkům ČT Jakubu Železnému a Světlaně Witowské. Stranou ale nezůstávají další události tohoto týdne, zejména pak do ruda vytočený Vojtěch Filip poté, co aktivisté promítali hologram Milady Horákové na fasádu pražského sídla KSČM. Tomáš Vyoral navrhuje jít o ještě krok dál a promítat přímo na komunisty. Namátkou vybral současného ředitele ČT či význačného prezidentského kandidáta. Vyoral se věnuje také verdiktu nad Afričanem, který v Česku znásilnil 16letou dívku, za což dostal dvouletý trest odnětí svobody. Pozornosti komentátora neušel ani poněkud netradiční rozhovor Xavera Veselého s 19letým „chvilkařem" Radoslavem Sturmem, který sní o poslanecké lavici.
03.07.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Světlana Witowská (307 článků) , Vojtěch Filip (1358 článků) , Tomáš Vyoral (75 článků) , Jakub Železný (38 článků)

Nové knihy: Anýž, Simeon a Novák

 
Nabídka knih tohoto týdne obsahuje dvě publikace mapující velmi temné události naší novodobé historie. První popisuje události kolem brutální komunistické vraždy Milady Horákové, ta druhá rekapituluje životní osudy kontroverzního spisovatele Milana Kundery. Kromě nich v nabídce najdeme i knihu Haruki Murakamiho či audioknihu Maigretův první případ od George Simeona.
03.07.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kundera (100 článků) , Haruki Murakami (36 článků) , Milada Horáková (432 článků) , George George (685 článků)

Libor Rouček: Kdyby komunisté přinesli kytku ke hrobu Horákové, řekli, že to byla politická vražda a omlouvají se, pak by jim lidé uvěřili

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Bohužel, jak to už u nás bývá při každém výročí, je z toho cítit jistá kampaňovitost.“ Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček komentuje vzpomínání na Miladu Horákovou a přidává další jména, na která bychom neměli zapomínat. Pro KSČM má jeden návrh: „Pokud jde o omluvu, doporučoval bych komunistům, aby se podívali na Německo, jak se vypořádávají se svou nacistickou minulostí.“
02.07.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Libor Rouček (247 článků)

Jiří Pondělíček: Milada Horáková - dva falešné obrazy

 
Letošní připomínka výročního dne popravy JUDr. Milady Horákové byla jiná než ty v minulých letech. Její pojetí totiž nijak nepřipomínalo důstojnou pietní vzpomínku na oběti studené války a jednání poúnorového režimu ale spíše hospodské klábosení a pokřikování nenávistných primitivů.
02.07.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků)

Čaputová: Boj za klima? Jako Milada Horáková!

 
Otázky ohledně Evropské unie i změny klimatu probíral moderátor ČRo Michael Rozsypal se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Ta poradila, jak se mohou mladí lidé angažovat v politice. A měla vzkaz pro ty, co si myslí, že z EU neprofitují. Mají se prý lépe rozhlédnout kolem sebe. A když se moderátor zeptal na změnu klimatu, začala argumentovat Havlem a Horákovou.
02.07.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Zuzana Čaputova (28 článků) , Michael Michael (1507 článků)

Nelze diskutovat o vině Horákové, napsal kandidát KSČM. Filip s tím nemá problém

 
Komunisté nebudou stahovat Tomáše Kalába z kandidátky do zastupitelstva Olomouckého kraje kvůli jeho slovům na adresu Milady Horákové. Na dotaz Novinek to ve čtvrtek uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip. Kaláb uvedl, že lze diskutovat o výši trestu pro Horákovou, která byla v roce 1950 ve vykonstruovaném procesu odsouzena k smrti, ale nikoli o její vině.
02.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Vojtěch Filip (1358 článků) , Tomáš Vojtěch (42 článků) , Tomáš Vojtěch (20 článků)

Hamáček: Taky tady mohli vládnout komunisté a SPD

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček už po několikáté zopakoval, že vytvoření koalice s Andrejem Babišem ANO) považoval a považuje za dobrý krok, protože nevznikla vláda, která by se opírala především o Tomia Okamuru (SPD) a o komunisty. Pár slov poznamenal k 70. výročí komunistické justiční vraždy Milady Horákové a konstatoval, že v nadcházejících senátních volbách by v barvách ČSSD mohli uspět Jiří Dienstbier nebo Milan Štěch.
02.07.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18702 článků) , Milada Horáková (432 článků) , Milan Štěch (766 článků) , Jan Hamáček (1883 článků)

Stíhejte nenávist! Witowská v den ,,dotýkací kauzy" mluvila s Bradáčovou. Babiš, Šlachta, Rath, všechno

 
V Interview ČT24 zasedla proti moderátorce Světlaně Witowské vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Promluvila o kauze premiéra Nečase, konkrétně o tiskové konferenci, která proběhla po zajištění důkazů, a také o peripetiích s odsouzením Davida Ratha. Také o kauze Čapí hnízdo a případné reformě justice. A nakonec s moderátorkou mluvila o totalitě, Miladě Horákové a o tom, jak se na internetu šíří propaganda. "Já nabádám všechny kolegy, aby jakémukoliv podněcování nebo vyvolávání strachu, nenávisti, z jakýchkoliv důvodů, přikládali v této době mimořádný význam, protože pokud se stát neumí poučit z toho, co tu bylo, tak je odsouzen k tomu, aby chyby opakoval," varovala.
01.07.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Světlana Witowská (307 článků) , David Rath (4563 článků)

,,Lidé vezmou sami zbraně do ruky.” Diplomat Novotný k USA: Mládež také chtěla smrt Milady Horákové. V Číně zabíjeli profesory. Revoluce menšiny

 
ROZHOVOR Bývalý diplomat a dnes bezpečnostní analytik Jaromír Novotný hovoří o koronakrizi a především o současných nepokojích ve jménu boje proti rasismu. Podle něj jde o kulturní revoluci podobnou té v Číně nebo i u nás za komunismu, která teď v USA spěje k občanské válce, protože američtí policisté v řadě případů zklamali, takže ta prozatím mlčící většina vezme zbraně do rukou sama...
01.07.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků)

Jiří Baťa: Bratři v triku (ODS)

 
Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada možností, jak vzpomenout člověka, který si svým způsobem zaslouží obdiv a uznání.
30.06.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků)

Okamura na VIDEU tahá za záchrannou brzdu. „Chystá se totalita jako řemen!“

 
„Chystá se totalita jako řemen!“ předseda hnutí SPD Tomio Okamura se vyjádřil k protirasistickým protestům v USA, které jsou podle jeho slov založeny na rasismu proti bělochům. Jejich cílem je občanská válka a nastolení neomarxistické globalistické diktatury. Odstraňování soch v USA a řadě dalších zemí Evropy se podle něj děje s cílem vytvořit politickou nestabilitu. „Probíhá pokus zlikvidovat současnou demokratickou společnost. Naprostá analogie s nacistickým Německem ve 30. letech,“ varuje. Stranou nezůstala ani protipolicejní kampaň v západních zemích či 70. výročí smrti Milady Horákové.
29.06.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Tomio Okamura (2315 článků)

Nenávist vůči Lipovské pro jiný názor. To se nesmí říkat? Advokátka se mladé ženy zastala

 
Česko si v minulých dnech připomnělo 70. výročí komunistické justiční vraždy, které padla za oběť Milada Horáková. Ekonomka Hana Lipovská má však za to, že se to s letošní připomínkou přehnalo a smutný případ Milady Horákové byl obalen do velkého množství prázdných frází. Advokátka Monika Čírtková dala Lipovské jednoznačně za pravdu a důrazně se ekonomky zastala proti těm „hlasatelům jediného správného dobra“, kteří na Lipovskou plivali své vulgární výlevy.
29.06.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Hana Horáková (13 článků) , Monika Horáková (10 článků)

Jiří Paroubek: Opravdu to pravice myslí upřímně?

 
V sobotu si celá republika připomněla 70. výročí politické vraždy Dr. Milady Horákové. V tomto roce silněji než kdykoliv předtím. Vzpomínám si, že před jedenácti lety, když se veřejnosti představil nový pomník Milady Horákové na Pankráckém náměstí, mnoho účastníků z pravicových politických stran na tomto shromáždění nebylo. Akci tehdy zorganizovali národní socialisté a já jsem tam vystupoval s projevem jako tehdejší předseda ČSSD. Sluší se připomenout, co jsem si o tomto víkendu sám musel připomenout, protože jsem na to už za ta léta zapomněl, že nebýt sociální demokracie, tak by pomník M. Horákové na Pankráci možná neexistoval dodnes. Sociální demokracie tehdy věnovala na zřízení pomníku Milady Horákové částku 150 000 Kč. Já sám jsem daroval 10 000 Kč. A zejména se mi podařilo zajistit jako sponzora pomníku obdivovatele Milady Horákové, mého osobního přítele z Vídně, sociálního demokrata a tehdejšího poradce soc. dem. primátora Vídně Häupela Eduarda Haranta. Eddie Harant přispěl částkou 50 000 eur.
29.06.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3802 článků) , Milada Horáková (432 článků)

Fuj! Paroubek odpálil bombu: Pravice má Horákové najednou plná ústa. Teď se jim hodí, zato před 10 lety...

 
HISTORIE - UČITELKA ŽIVOTA Pravice nemá hlasy ani schopnosti, aby sama sestavila vládu. Takže si hledá témata, přes která může vládu ostřelovat. Právě kvůli tomu si po třiceti letech najednou intenzivně vzpomněla na doktorku Miladu Horákovou, která je jako socialistka v minulosti moc nelákala. Tak to vidí Jiří Paroubek, bývalý premiér a také autor knihy o dějinách národně socialistické strany, ke které Horáková patřila. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz připomíná řadu věcí, které v letošní záplavě připomínek doktorky Horákové byly raději opomenuty.
29.06.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3802 článků) , Milada Horáková (432 článků)

Fuj! Paroubek odpálil bombu: Pravice má Horákové najednou plná ústa. Vím, proč. Teď se jim hodí, zato před 10 lety...

 
HISTORIE - UČITELKA ŽIVOTA Pravice nemá hlasy ani schopnosti, aby sama sestavila vládu. Takže si hledá témata, přes která může vládu ostřelovat. Právě kvůli tomu si po třiceti letech najednou intenzivně vzpomněla na doktorku Miladu Horákovou, která je jako socialistka v minulosti moc nelákala. Tak to vidí Jiří Paroubek, bývalý premiér a také autor knihy o dějinách národně socialistické strany, ke které Horáková patřila. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz připomíná řadu věcí, které v letošní záplavě připomínek doktorky Horákové byly raději opomenuty.
29.06.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3802 článků) , Milada Horáková (432 článků)

Senátor Hilšer: Oběť Milady Horákové nás zavazuje pečovat o svobodu nejen u nás, ale všude na světě

 
Komentář na facebookovém profilu k 70. výročí popravy Milady Horákové
29.06.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků)

Bonzák, znělo u Xavera. A výsměch Němcové i ČT

 
V dalším díle Podtrženo, sečteno se komentátor Petr Holec tentokrát trefoval do Pirátů, ČT a Miroslavy Němcové. „To se může stát jenom Mirce, ne?“ komentoval video, které pobavilo český internet. Pár slov ztratil i na adresu primátora Hřiba a všudypřítomného připomínání výročí smrti Milady Horákové. A dal řediteli ČT radu, aby z Kavčích hor vyhnal všechny a pak začal najímat od znova. A zveřejnil platy nejznámějších tváří, když tak učinila BBC.
29.06.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků) , Miroslava Němcová (1511 článků)

Zbořil sahá do svědomí: Horáková? Ať promluví tihle. Pamatuji si je

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ještě v letech šedesátých, když se začalo mluvit o jejím procesu, tak se někteří komunisté, pozdější disidenti, domnívali, že ti, kteří se na tento případ ptají, „chtějí vyhodit socialismus do povětří.“ Politolog Zdeněk Zbořil hovoří k výročí 70 let od justiční vraždy Milady Horákové. V dnešním Rozjezdu se vyjadřuje i k rozhovoru s Matějem Stropnickým: „Vlastně by se dalo s jeho zjednodušeným pohledem na RF souhlasit, jen si ale nemysleme, že nějaký Gorbačov, Jelcin nebo Putin ovládají mocenskou pyramidu jen proto, že sedí na jejím vrcholu a jsou nejviditelnější.“ V reakci na slova Daniela Landy pro DVTV podotýká: „I ti, kteří si zakládají na tom, že jsou tajní mezi tajnými, jsou pod kontrolou tajných na třetí nebo dokonce na pátou.“
29.06.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (512 článků) , Milada Horáková (432 článků) , Matěj Stropnický (499 článků)

V Národním muzeu máte jedinečnou příležitost vidět poslední dopis Milady Horákové

 
V Historické budově Národního muzea se nyní můžete přijít podívat na poslední dopis, který napsala Milada Horáková před svou popravou. Část dopisu je vystavena u příležitosti 70. výročí od smrti této jedinečné ženy.
29.06.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (432 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »