Články k osobnosti

Michel Michel

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michel Michel »
 

Francouzská televize v ukrajinské drůbežárně. Dobrou chuť

 
Před francouzským parlamentem v úterý protestovali chovatelé drůbeže. Předseda drůbežářské unie ANVOL Jean-Michel Schaeffer si stěžuje na kuřata dovážená z Ukrajiny. „Destabilizuje to celý trh a snižuje cenu naší drůbeže,“ řekl ve vysílání televize BFMTV.
16.02.2024 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jean Michel (24 článků) , Jean Michel (8 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Evropský parlament bude debatovat o Ukrajině a vlivu Ruska na demokracii v EU

 
Europoslanci budou na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku debatovat o unijní pomoci Ukrajině a o mimořádném summitu EU z minulého týdne. Dopoledne vystoupí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leynová a předseda Evropské rady Charles Michel. Odpoledne se europoslanci budou mimo jiné zabývat podezřením, že lotyšská europoslankyně Tatjana Ždanoková byla v době výkonu svého mandátu agentkou ruské tajné služby FSB, a dalšími podezřeními, že Rusko zasahuje do fungování demokracie v unijních státech.
06.02.2024 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Summit EU schválil 50 miliard eur pro Kyjev na další čtyři roky, oznámil Michel

 
Prezidenti a premiéři členských zemí Evropské unie dnes jednomyslně schválili balík finanční pomoci Ukrajině ve výši 50 miliard eur (1,2 bilionu korun) na další čtyři roky, oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Zpráva přišla bezprostředně poté, co v Bruselu začal mimořádný summit EU věnovaný této otázce. Do poslední chvíle přitom nebylo jasné, zda maďarský premiér Viktor Orbán odvolá své veto z prosincové vrcholné schůzky.
01.02.2024 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Viktor Viktor (161 článků)

Charles Michel čelí kritice: Prý upřednostňuje vlastní kariéru před Evropskou unií

 
Předseda Evropské rady Charles Michel o víkendu překvapil mnohé, když oznámil, že bude v červnových volbách do Evropského parlamentu kandidovat jako lídr kandidátky valonského Reformního hnutí (MR), tedy strany, kterou už v minulosti vedl a také zastupoval v belgickém parlamentu. V případě úspěchu by Michel nastoupil do funkce europoslance v polovině července, a zkrátil by si tak svůj současný mandát předsedy Evropské rady, který měl trvat až do 30. listopadu. Michelovo oznámení si vysloužilo spoustu kritiky a obvinění ze sobeckých zájmů, nezodpovědnosti a upřednostnění vlastní kariéry před EU, napsal belgický web The Brussels Times.
09.01.2024 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Michel jde do voleb do EP; když uspěje, rezignuje na post šéfa Evropské rady

 
Předseda Evropské rady Charles Michel se v červnu zúčastní voleb do Evropského parlamentu, a pokud v nich uspěje, rezignuje v polovině července na svůj post. Michel to podle agentury Reuters řekl v dnes zveřejněném rozhovoru s belgickým deníkem De Standaard.
07.01.2024 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Summit EU rozhodl o zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou, Orbán opustil sál

 
Summit EU rozhodl o zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou a Moldavskem, oznámil na sociální síti X předseda Evropské rady Charles Michel. Prezidenti a premiéři zemí EU také podpořili udělení kandidátského statusu Gruzii. Maďarský premiér Viktor Orbán při rozhodování o přístupových rozhovorech s Ukrajinou odešel z jednacího sálu. Otevření přístupových rozhovorů se zemí, která se brání ozbrojené ruské agresi, už před začátkem jednání odmítal.  Podle diplomatických zdrojů byl odchod předem domluvený.
14.12.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Viktor Viktor (161 článků)

Výročí Majdanu: Šéf Evropské rady mírní naděje Ukrajiny na brzké zahájení rozhovorů s EU

 
Předseda Evropské rady Charles Michel varoval před tím, aby se brzké schválení začátku přístupových jednání s Ukrajinou považovalo za hotovou věc. Některé členské státy EU podle něj mají výhrady a dávají najevo, že na rozhodnutí potřebují více času. Michel to řekl novinářům ve vlaku předtím, než dnes přijel do Kyjeva.
21.11.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Žantovský a Vášáryová. Došlo na Fica. „Budeme se snažit jeho vládu přimět…“

 
„Slovensko je stále pro nás velmi důležitý soused a budeme se v rámci možností snažit mít i s touhle vládou dobré pracovní vztahy a ve věcech, kde se ohlíží spíše na východ než do Evropy, ji přimět k tomu, aby se dívala více s námi.“ To řekl diplomat Michel Žantovský o slovenské vládě Roberta Fica. Stalo se na debatě Sametový rozvod – Česko a Slovensko po 30 letech, které se zúčastnila také slovenská diplomatka Magda Vášáryová a tuzemský politolog Petr Just.
19.11.2023 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1302 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Rakušanův migrační Mnichov. Je jeho podpis vůbec pro ČR závazný? Právník a bývalý diplomat si to nemyslí

 
Právník a bývalý diplomat Petr Vacek v souvislosti s posledním děním kolem migrace do Evropy vyjadřuje názor, že závazek spolupráce při přijímání uprchlíků, který podepsal Vít Rakušan, a Vacek jej považuje za politický zločin, byl podepsán bez řádného zmocnění. Ze své zkušenosti diplomata i právníka proto vyjadřuje názor, že Rakušanův podpis je třeba považovat za nulitní.
30.10.2023 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vacek (90 článků) , Petr Pavel (2894 článků) , Pavel Vacek (17 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Mimořádný summit EU se zmohl jen na fráze: Ukázat jednotu a chránit civilisty

 
Civilisty je potřeba chránit všude po celém světě, řekl v reakci na dění v Izraeli a v pásmu Gazy předseda Evropské rady Charles Michel. Jak zopakoval po skončení mimořádného summitu EU, Izrael má právo bránit se, ale je třeba, aby to bylo v souladu s mezinárodním a humanitárním právem. Na dotaz novinářů ohledně právě oznámeného náletu na nemocnici v Gaze, který si podle úřadů vyžádal nejméně 500 obětí, Michel odpověděl, že informace je třeba ještě potvrdit, nicméně že „útok proti civilní infrastruktuře není v souladu s mezinárodním právem“.
17.10.2023 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

„Neskutečný strach.“ Chtěl přátelství s muslimy. Teď se rabín bojí

 
Po útocích Hamásu na Izrael a následné izraelské odvetě mají Židé ve Francii obavy. „Ten strach je skutečný,“ říká rabín Michel Serfaty, který přitom usiloval o přátelství a dialog s muslimy. Z Francie se v posledních desetiletích tisíce lidí před nebezpečím odstěhovaly do Izraele. Speciální bezpečnostní opatření kromě Francie, Německa a Velké Británie přijaly také Španělsko a Itálie.
11.10.2023 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

„Neřekli by to tak. Ale myslí jako on.“ V EU neodsoudili Macrona. Z Česka zní brekot

 
Macrona a jeho rozhovor po návštěvě Číny, ve kterém mluvil o „strategické autonomii“ Evropy, podpořil předseda Evropské rady Charles Michel. Podle něj stejně jako Macron smýšlí celá řada evropských lídrů, i když by to možná neformulovali stejně výstižně jako francouzský prezident. Nesouhlasí s tím Marek Ženíšek, Evropa se bez USA sama nedokáže ubránit, spojence by se tak neměla zbavovat. Proti Macronovi se vyslovil i Pavel Fischer. I Čína ohrožuje bezpečnost Evropy, Macron má krátkou paměť, napsal.
12.04.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (328 článků) , Pavel Marek (374 článků) , Pavel Marek (390 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

České předsednictví EU bylo úspěšné, aktivní a angažované, chválí unijní špičky

 
České předsednictví v Radě EU bylo velmi aktivní a angažované a náš obdiv patří českému premiérovi Petru Fialovi i jeho týmu v Bruselu a v Praze. Na závěrečné tiskové konferenci po jednodenním summitu EU to včera večer řekl předseda Evropské rady Charles Michel. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla, že Evropa má vůči Česku dluh vzhledem k jeho práci za posledního půl roku.
16.12.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6402 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Fiala si od špiček EU vysloužil poplácání po zádech za úspěšné předsednictví

 
České předsednictví v Radě EU bylo velmi aktivní a angažované a náš obdiv patří českému premiérovi Petru Fialovi i jeho týmu v Bruselu a v Praze. Na závěrečné tiskové konferenci po jednodenním summitu EU to ve čtvrtek večer řekl předseda Evropské rady Charles Michel. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla, že Evropa má vůči Česku dluh vzhledem k jeho práci za posledního půl roku.
16.12.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6402 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Jiří Paroubek: Prezident Evropské rady navštívil Peking

 
V době, kdy se česká média předstihují v líčení údajného rozvratu Číny v důsledku demonstrací proti covidovým uzávěrám a spekulují o blížícím se konci tamního ústavního uspořádání a vlády, navštívil čínské hlavní město předseda Evropské rady Charles Michel.
03.12.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4819 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

„Dva hlavní body“, psal před jednáním špiček EU Fiala. Jak to v Bruselu dopadlo?

 
Premiér Petr Fiala se včera zúčastnil Evropské rady, která skončila až dnes nad ránem. Po desetihodinovém jednání seznámil s jejími závěry novináře předseda Charles Michel a Ursula von der Leyen. Řešit se měly tři hlavní body. Zastropování cen, společné nákupy energií a solidarita mezi jednotlivými státy EU.
21.10.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6402 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Lídři EU mají po deseti hodinách „velmi dobrá vodítka, aby dále pracovali na otázce cen energií“

 
Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes nad ránem shodli na opatřeních proti vysokým cenám energií. Po zhruba desetihodinovém jednání to oznámil předseda Evropské rady Charles Michel. Série dohodnutých kroků má podle něj snížit ceny energií, zajistit bezpečnost dodávek a omezit spotřebu.
21.10.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

„Dva hlavní body“, psal před jednáním špiček EU Fiala. Jak to v Bruselu dopadlo?

 
Premiér Petr Fiala se včera zúčastnil Evropské rady, která skončila až dnes nad ránem. Po desetihodinovém jednání seznámil s jejími závěry novináře předseda Charles Michel a Ursula von der Leyen. Řešit se měly tři hlavní body. Zastropování cen, společné nákupy energií a solidarita mezi jednotlivými státy EU.
21.10.2022 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6402 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)

Emotivní shledání legend z Návratu do budoucnosti: Těžce nemocný Michael J. Fox dojal fanoušky

 
Fanoušci legendárního sci-fi snímku Návrat do budoucnosti zažili skutečně emotivní okamžik. Na pódiu v rámci newyorského Comic Conu se totiž sešli herci Michael J. Fox (61) a Christopher Lloyd (83), kteří se začali objímat a následně zavzpomínali na své role, které před sedmatřiceti lety ztvárnili. Dojemné video ze shledání následně začalo kolovat sociálními sítěmi.
11.10.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Christopher Lloyd (7 článků) , Christopher Lloyd (5 článků) , Christopher Lloyd (6 článků) , Michael Fox (30 článků) , Michael Fox (30 článků) , Michael Michael (1916 článků) , Michael Fox (14 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michael Michael (212 článků)

„Putin vystřelil energetickou raketu. Zvýšit tlak!“ Lídři EU vyšli bojovně ze summitu na Pražském hradě

 
„Rusko rozpoutalo válku proti ukrajinskému národu, který odvážně bojuje pro ty hodnoty, které sdílíme. Bojuje za svou budoucnost, ale i za budoucnost Evropy. Za hodnoty Evropy. Ale Rusko také vystřelilo energetickou raketu na evropský kontinent a na svět. Rozpoutalo energetickou krizi, které čelíme, a měli jsme příležitost řešit tři témata, která jsou velmi důležitá. A evropská akce je v tomto případě nezbytná,“ uvedl předseda Evropské rady Charles Michel na brífinku po summitu Evropské rady v Praze. Kromě něj vystoupili také například šéfka Evropské komise von der Leyenová nebo premiér Petr Fiala (ODS).
07.10.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6402 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků) , Michel Michel (89 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »