Články k osobnosti

Michel Hazanavicius

  herec, scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michel Hazanavicius »
 

Reportáž: Festival v Cannes se vrátil do starých kolejí. Zombie komedie byla slabá

 
Zahajovací film režiséra Michela Hazanaviciuse se měl jmenovat Z. Protože symbol používá ruská armáda, snímek byl narychlo přejmenován na Final Cut.
18.05.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (9 článků)

Festival francouzských filmů končí Obávaným

 
Dnes večer mohou diváci naposledy zavítat na online Festival francouzského filmu, který se rozloučí ve 20.30 hodin projekcí filmu Obávaný režiséra Michela Hazanaviciuse. Festival uvádí tento snímek při příležitosti životního jubilea jednoho z hlavních představitelů francouzské nové vlny Jeana-Luky Godarda (U konce s dechem, Bláznivý Petříček, Žít svůj život), který 3. prosince oslaví devadesáté narozeniny. Vstupné je 99 Kč.
25.11.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (9 článků) , Luca Luca (28 článků) , Jean Jean (84 článků)

Nejlepším filmem letošních Oscarů je The Artist. Scorseseho Hugo se nedočkal

 
Nejlepším filmem se na letošních filmových cenách Oscar stal francouzský The Artist. Jde o teprve druhý němý film, jenž získal toto prestižní ocenění. Oscara získal i režisér vítězného snímku Michel Hazanavicius.
27.02.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (9 článků)

Oscary ovládl černobílý Umělec

 
V Los Angeles se v noci na pondělí rozdávaly prestižní filmové ceny Oscar. Favorizovaný černobílý němý film The Artist (Umělec) Michela Hazanaviciuse nezklamal a připsal si ocenění za nejlepší film, režii, kostýmy, původní hudbu a herce v hlavní roli. K moderování se po osmi letech vrátil americký herec Billy Crystal.
27.02.2012 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Billy Crystal (9 článků) , Michel Hazanavicius (9 článků)

Návrat do minulosti: Oscary ovládl němý a černobílý snímek!

 
Neuvěřitelné, ale je to tak! Americké filmové ceny Oscary opanovali Francouzi! Ti získali všechny hlavní kategorie - pro nejlepší snímek, režii i herce v hlavní roli za film The Artist (Umělec). Ten režisér Michel Hazanavicius natočil černobíle a němý. Snímek, který vzdává hold počátkům filmu, si akademie zřejmě zamilovala. Za srdce však chytí i obyčejného diváka, kterému vykouzlí úsměv na rtech.
27.02.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (9 článků)

Oscary sbíral černobílý Umělec i Hugo Martina Scorseseho

 
V Los Angeles se v noci na pondělí rozdávaly prestižní filmové ceny Oscar. Favorizovaný film The Artist (Umělec) Michela Hazanaviciuse si připsal ocenění za nejlepší režii, kostýmy a původní hudbu. K moderování se po osmi letech vrátil americký herec Billy Crystal.
27.02.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Billy Crystal (9 článků) , Martin Scorsese (105 článků) , Michel Hazanavicius (9 článků)

Kdo letos vyhraje Oscara za nejlepší film?

 
Přestože udělování cen americké Filmové akademie proběhne až v neděli 26. února 2012, klienti britské společnosti Betfair již zvolili své vítěze. Nejvíce sázejících si vsadilo, že Oscara v kategorii Nejlepší film získá snímek Umělec (The Artist). Jeho režisér Michel Hazanavicius má podle tipujících reálnou šanci získat sošku také v kategorii „Nejlepší režie“.
24.02.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (9 článků)

Zlaté glóby mají majitele! Hlavní cenu získal film The Artist

 
Zlatý glóbus pro nejlepší film v kategorii komedie a muzikál a vůbec největší počet ocenění získal černobílý němý snímek The Artist francouzského režiséra Michela Hazanaviciuse. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
16.01.2012 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (9 článků)

New York proti L.A.: na filmu roku se kritici z opačných konců USA neshodnou

 
Spolek filmových kritiků v New Yorku považuje černobílý snímek The Artist (Umělec) za nejlepší dílo roku 2011. Jeho režisér Michel Hazanavicius byl navíc poctěn jako nejlepší režisér roku. Avšak podobná porota v Los Angeles má jiného favorita: film The Descendants (Děti moje).
12.12.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Michel Hazanavicius (9 článků)
« Předchozí 1 Další »