Články k osobnosti

Michal Zeman

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michal Zeman »
 

4 tisíce Kč! Dar od Zemana vzbudil vášně

 
Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala dostal od bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře darem manžetové knoflíčky. Podle některých novinářů lze spekulovat o snaze ovlivnit vyšetřování, které na Hradě probíhalo. „Šéf NKÚ dostal od Mynáře dárek jako katarský emír,“ stojí v titulku. Tomu se vysmál novinář Michal Půr, protože knoflíčky měly cenu necelé 4 tisíce Kč.
15.05.2023 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1462 článků) , Tomu Tomu (378 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Miloši Zemanovi navzdory: Michal Koudelka pokračuje jako ředitel BIS

 
Pověřený ředitel Michal Koudelka se dnešním dnem opětovně stává plnohodnotným šéfem Bezpečnostní informační služby (BIS). Do funkce ho minulý týden po jednomyslném hlasování jmenovala vláda Petra Fialy (ODS). Koudelka vedl kontrarozvědku pět let do poloviny loňského srpna, kdy se tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla výběr nového ředitele ponechat na příštím kabinetu a Koudelku dalším vedením prozatímně pověřila.
15.02.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26158 článků) , Petr Fiala (6187 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Jen počkejte, až se Fiala skamarádí se Zemanem. Bartoš a Pekarová zpláčou

 
VHLED MICHALA BOKA Kdo si od prezidentova vánočního poselství sliboval pohled nad nemocí zkroušenou hlavu státu, musel být zklamán. A je to dobře. Prezident po kúře v Ústřední vojenské nemocnici je ve viditelně lepší formě a znát to bylo i na obsahu jeho poselství, všímá si politolog Michal Bok. Ukazuje, že Zeman zatím k nové vládě přistupuje vstřícně. To by mohlo být špatnou zprávou pro některé progesivnější elementy ve Fialově kabinetu. Ano, je jasné, o kom zde mluvíme.
29.12.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)

Problém Zeman. A další. Šmarda musí rychle hledat, soudí Bok. Přežije ČSSD?

 
VHLED MICHALA BOKA Novým předsedou ČSSD byl zvolen Michal Šmarda. Udělali sociální demokraté dobře? Vdechne Šmarda straně nový život? Nové tváře nemusejí být nutně špatně, ale zatím to na nějaký megaúspěch pro sociální demokraty nevypadá, míní politolog Michal Bok.
15.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)

Běž do nemocnice, říkal prý Zemanovi kancléř Mynář. A nejen on. Rozhlas sepsal příběh

 
Zachránil odcházející premiér Andrej Babiš prezidentovi Zemanovi život, jak tvrdí senátor Michal Canov? Možná to celé bylo trochu jinak.
21.10.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26158 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Babiš, Fiala a Vystrčil ve vzácné shodě. Pane Mynáři, je čas skončit, soudí Michal Bok

 
VHLED MICHALA BOKA Nestává se často, aby se na jedné lodi ocitli Andrej Babiš a Petr Fiala, Miloš Vystrčil a další politici z řad stále ještě opozičního tábora. Přesto právě tohle se stalo a ukazuje to, že situace okolo prezidenta republiky je nanejvýš vážná. Politolog Michal Bok to vidí jasně, prezidentu Miloši Zemanovi by nejvíce pomohla ze strany Vratislava Mynáře jedna jediná věc.
20.10.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26158 článků) , Petr Fiala (6187 článků) , Vratislav Mynář (1462 článků) , Miloš Bok (10 článků) , Miloš Zeman (28031 článků) , Miloš Fiala (75 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Zemanem nenáviděný šéf BIS Koudelka dostal medaili od Vystrčila. Oceněn byl i Suchý

 
Pověřený ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, architektka Eva Jiřičná a dramatik, skladatel, textař a režisér Jiří Suchý patří mezi 15 osobností, které dnes v Senátu získaly stříbrnou medaili předsedy horní komory. Ocenění, které bylo udělováno už podesáté, jim předal předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS).
28.09.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Suchý (306 článků) , Eva Jiřičná (64 článků) , Jiří Zeman (1400 článků) , Miloš Zeman (28031 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Bělobrádkova komise: BIS neporušila zákon, Zeman nemůže požadovat, co jej napadne

 
Ve čtvrtek zasedala sněmovní komise pro kontrolu BIS, která podle slov jejího předsedy Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) konstatovala, že BIS postupovala v rámci úkolů prezidenta republiky v souladu se zákonem. Na stole totiž měla stížnost hlavy státu, který si stěžoval, že mu Michal Koudelka neodpověděl na dotaz ohledně odposlechů jeho spolupracovníků.
23.09.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1641 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Lhal snad Zeman? naznačoval Jakub Železný. A začalo se to sypat

 
Mezi prezidentem Zemanem a BIS dál zuří otevřená válka, do které byl zatažen premiér Andrej Babiš (ANO) s poslanci stálé Komise pro kontrolu BIS. Z hradní kanceláře zaznívá, že šéf BIS plukovník Michal Koudelka tajnou službu zneužívá a nechává odposlouchávat okolí prezidenta. Předseda zmíněné komise Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) označil spor Hradu a BIS za nešťastný. A pak si vzal slovo bezpečnostní analytik a bývalý zpravodajec, který se BIS rázně zastal.
27.08.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26158 článků) , Pavel Bělobrádek (1641 článků) , Jakub Železný (229 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Babiš a Afghánistán. Co nikdo nečekal: Může přijít moment, který rozhodne volby a roztrhne opozici

 
VHLED MICHALA BOKA Západ se nechal porazit partou hrdlořezů, míní politolog Michal Bok o situaci v Afghánistánu. Že to pro USA znamená pohromu, je jasné. Ale pozor, tamní dění bude mít až nečekaně silný dopad i na Česko. Dosavadní vývoj podle Boka znamená, že Babiš bude rád za remízu, největší důvod k radosti může mít koalice SPOLU. Navíc Zeman a Okamura jsou ve při. Jenomže může přijít ještě událost, která by vše otočila. Pro opozici by to byla pohroma...
18.08.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)

Generál Koudelka! Zemanovi navzdory. Teď to začne

 
Plukovník a šéf BIS Michal Koudelka se dočkal. Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba ho povýšil do hodnosti generála pro Jihočeský kraj. Pod článkem se objevily spekulace, že nebude jediným hejtmanem, který by ho povýšil. Ne všichni jsou však z takového postupu nadšeni. „To je generálem dobrovolných hasičů?“ zareagoval novinář ze Seznamu Jindřich Šídlo.
11.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (557 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Metál pro „čučkaře“? Poslanci navrhli vyznamenat šéfa BIS i kosmonauta Remka

 
Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva kosmonauta Vladimíra Remka či posmrtně filozofa Jana Sokola. K adeptům na medaili Za zásluhy patří ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, kterého prezident už šestkrát odmítl jmenovat do hodnosti generála.
02.06.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (164 článků) , Jan Zeman (534 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Sněmovna navrhla Zemanovi vyznamenat i šéfa BIS Koudelku

 
Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva kosmonauta Vladimíra Remka či posmrtně filozofa Jana Sokola. K adeptům na medaili Za zásluhy patří ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, kterého prezident už šestkrát odmítl jmenovat do hodnosti generála.
02.06.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (164 článků) , Jan Zeman (534 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman

 
Poslanci odhlasovali, že se budou na začátku úterní sněmovní schůze zabývat okolnostmi zvažované cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Na tajné jednání ve Sněmovně dorazili i šéf BIS Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
04.05.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Hučín: Rusko tu má obrovské zázemí. Zeman a Rusové? Dal jsem hlášení. Na Koudelku si vzpomínám

 
ROZHOVOR Musím říct, že mě současný ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka mile překvapil. V době mého zatýkání jsem ho měl za nastrojeného paňácu úřednického typu. Překvapilo mě, že otvírá i věci, které za mého působení v BIS byly tabu. Nechci ho ale přechválit. To říká protikomunistický bojovník Vladimír Hučín a vyjadřuje se i k vrbětické kauze.
29.04.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)

Vláda poslala na Hrad návrhy na generály. Koudelka chybí

 
Kromě aktuální kauzy Vrbětic se do popředí dostává BIS a další ozbrojené složky také z jiného úhlu pohledu. Za nedlouho se totiž koná při příležitosti oslav 8. května pravidelný ceremoniál na Pražském hradě k povýšení vojáků, policistů či zpravodajců do generálních hodností ze strany prezidenta republiky. Šéf BIS Michal Koudelka, zdá se, opět stojí mimo hru. Zeman jeho povýšení dlouhodobě blokuje.
20.04.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)

Volby: Babiš a SPD jsou silnější, než se zdá. Ale někdo to podělal

 
Jak je známo, volby nerozhodují jen ti, kdo k volbám přijdou, ale také ti, kdo k nim nepřijdou. Právě na ně se zaměřil statistik a demograf Michal Škop. „Mnozí voliči Babiše, ČSSD nebo KSČM z 2017 k těmto krajským volbám prostě nepřišli,“ říká vystudovaný matematik, problém tedy není ani tak v tom, že by voliči od ANO a dalších vládních stran odešli, ale k volbám se jim zřejmě nechtělo. A objevila se i další zjištění, volby v krajích zajímaly například mnohem více voliče Jiřího Drahoše než prezidenta Zemana. A kdo má nejdisciplinovanější voliče? Vypadá to na ODS a lidovce.
07.10.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1215 článků) , Jiří Zeman (1400 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Výkřik a exkurze do bažin, to jsou PL. A na druhé straně Respekt a Deník N... Nesouhlasím! Šídlo v rozepři s dalšími novináři

 
Hostem pořadu Insider na Info.cz byl novinář Jindřich Šídlo, kterého vyzpovídali Tomáš Jirsa a Michal Půr. Tématem byla politika a média. Se současnou situací vidí spoustu paralel z minulosti. „Tady byl prostě Václav Klaus a mnoho trpaslíků. Vlastně největší opozicí Klausovi byl skoro Václav Havel, i když to jejich první volební období Havla jako prezidenta bylo velmi konsenzuální s Klausem. No, a to pochopil Zeman, který se tehdy stal předsedou ČSSD a ty malé strany systematicky zlikvidoval,“ přirovnal Šídlo současnou politickou situaci k roku 1992. Existuje něco jako mediální hlavní proud?
01.05.2020 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6464 článků) , Václav Klaus (11072 článků) , Tomáš Jirsa (102 článků) , Jindřich Havel (16 článků) , Michal Zeman (19 článků)

Musíte vzít voliče Babišovi se Zemanem, zaznělo. Poučení ze slovenských voleb?

 
Na webu Info.cz vyšel článek o výsledcích voleb na Slovensku. Serveru poskytl rozhovor politolog a pracovník slovenského Medianu Michal Mislovič. „Přesto je zajímavé, že se OĽaNO podařilo oslovit nejen nevoliče a prvovoliče, ale i voliče napříč stranickým spektrem. Zrovna tak nám pohled na voliče ze socio-demografického hlediska naznačuje, že OĽaNO volili lidé bez ohledu na pohlaví, věk a vzdělání,“ vysvětlil Mislovič úspěch Matoviče. Jaké poučení z toho plyne pro situaci v Česku? Prý je třeba oslovit nevoliče a voliče vládního bloku.
07.03.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Zeman (19 článků)
« Předchozí 1 Další »