Články k osobnosti

Michal Svoboda

  dj

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michal Svoboda »
 

Že bych žaloval Němcovou… Radši ne, šel bych sedět já. Michal Kraft se rozjel jak nikdy

 
Odsouzen za články o migraci, mohl jít do vězení. Svoboda slova už podle něho v naší zemi není. Michal Walter Kraft, politický konzultant a poslanecký asistent Jaroslava Foldyny, o svém případu, o ústavní stížnosti i o současné situaci a vývoji občanských svobod. A o těch, kteří mohou říkat nenávistné věci bez obav.
10.07.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Walter Kraft (16 článků) , Jaroslav Svoboda (144 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Známý „hadí muž“ z Jihlavy je opět ve vězení: Před lety rukama roztáhl mříž a utekl z cely!

 
Michal Š. (40) se proslavil svým ojedinělým útěkem z policejní cely, když roztáhl mříže a prchl. Svobody si moc dlouho neužil, soud ho znovu poslal za mříže. A zase kvůli krádežím.
01.12.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Svoboda (19 článků)

Dáváte si „páku“ v hospodě? Pozor na bolestivou zlomeninu a náročnou operaci, varuje lékař

 
Už jste se někdy rozhodli poměřit si sílu pomocí přetlačování rukou, takzvané páky? Lékaři pak i vám jasně vzkazují: Nedělejte to, zejména pod vlivem alkoholu, můžete si přivodit těžkou a bolestivou zlomeninu. Její operace je velmi náročná a navíc můžete mít trvalé následky. Na druhou stranu „páka" není jen hospodská zábava, jde o sport, kterému se říká armwrestling a Češi v něm slaví na mistrovství světa úspěchy. Blesk Zprávy oslovily Michala Svobodu z České asociace armwrestlingu, aby vysvětlil, co vlastně tento sport obnáší a kdo ho může provozovat.
12.09.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Svoboda (19 článků)

Zeman ho šestkrát odmítl povýšit na generála. „Čučkař“ Koudelka neví, jestli zůstane v čele BIS

 
Jako nestandardní či znepokojující hodnotí opoziční politici situaci, kdy zhruba měsíc před koncem mandátu ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky není jasné, zda bude v čele kontrarozvědky pokračovat. Premiér Andrej Babiš (ANO) zatím neupřesnil, zda kabinet Koudelku opětovně jmenuje, v minulosti naznačil i variantu, že by plnohodnotné rozhodnutí mohla učinit až příští vláda. Představitelé opozičních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN i vládního ANO na dotaz ČTK uvedli, že by Koudelka měl v čele BIS pokračovat. Proti je naopak hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).
20.07.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Svoboda slova? Zapomeňte. Jourová s EU rozjíždějí cenzuru

 
VHLED MICHALA BOKA Evropská komise přichází s nejnebezpečnějším návrhem v dějinách evropské integrace. Ne, nejsou to nějaké nové dotace. Ne, není to dokonce ani Green deal. Je to špatně skrývaná snaha zavést cenzuru. Ale protože cenzura je ošklivé slovo, je potřeba vše vhodně zaobalit. A tak se tomu módně říká boj s dezinformacemi, varuje Michal Bok.
02.06.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Al Green (26 článků) , Al Green (26 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Ludvík Svoboda, rudý zločinec? Jakub Železný má odpověď, jde o Chartu 77

 
Podle moderátora ČT Jakuba Železného se voják a pozdější prezident Ludvík Svoboda projevil jako zločinec, který umožnil nástup komunistů k moci. Historik Michal Macháček se slovy Železného polemizoval. Kdybychom to prý takto brali, tak bychom prý museli stejně tvrdě odsoudit i řadu pozdějších signatářů Charty 77.
24.08.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (106 článků) , Jakub Železný (211 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

„Té hlasatelce bych dal přes držku, ale...” 21. srpna 1968: Za Ludvíkem Svobodou přišli Bilak a jiní. Čtěte unikátní záznamy

 
MOSKEVSKÉ ARCHIVY PROMLOUVAJÍ Další materiál historika Michala Macháčka z ruských archivů se vztahuje k významnému datu vzájemných vztahů - k 21. srpnu 1968, jehož 52. výročí si právě připomínáme. Dokumenty odhalují postoj Ludvíka Svobody, tehdejšího československého prezidenta a vrchního velitele ozbrojených sil. Sovětský velvyslanec zaznamenal jeho bezprostřední reakci na oznámení invaze a následovaly další postřehy...
21.08.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (106 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Bizarní strašení Ruskem, Putinova agenta dělají i ze Saši Vondry. Debata o východní velmoci, jaká tu ještě nebyla

 
„Že by šel do války někdo kvůli Krymu? Absolutně ne,“ zaznělo od politického geografa Jana Kofroně v podcastu Insider speciál věnujícímu se Rusku. Vedle otázky hodnocení ukrajinského konfliktu došlo i na jiná zapojení Ruska po světě či na politickou a ekonomickou situaci, v níž se největší stát světa ocitá. Svůj názor na zemi moderátorům Tomáši Jirsovi a Michalu Půrovi poskytl i politolog se specializací na Rusko Karel Svoboda. Řešilo se i „strašení Ruskem“ či kauza ricin. „Oni tomu Putinovi lichotí, dělají pak z Ruska větší velmoc, než je,“ zkritizovali diskutující neustálá varování novinářů před Ruskem.
12.06.2020 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (645 článků) , Karel Svoboda (128 článků) , Jan Svoboda (267 článků) , Jan Svoboda (267 článků) , Jan Svoboda (267 článků) , Jan Svoboda (267 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Deset symbolů Brna vytesaných do ledových bloků: Zmrzlá krása bude sloužit i jako bar

 
Ikonické symboly patřící k Brnu, ale i zajímavé nápady, to vše vytesané z bloků ledu. Desítka ledových soch je od pátku novou atrakcí v centru Brna u Galerie Vaňkovka. Čtyřčlenný tým sochařů pod vedením Michala Plotěného sáhl mimo jiné po znaku města Brna, hokejovém brankáři i postavě mamlase odkazující k Domu u čtyř mamlasů na náměstí Svobody.
18.01.2019 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Svoboda (19 článků)

Scénograf Šimon Caban: Nechtěli jsme dělat žádné retro zoo

 
Šimon Caban vystudoval scénografii u vynikajícího scénografa Josefa Svobody. Diváci ho znají ale i jako režiséra řady divadelních inscenací, z nichž většinu vytvořil s bratrem Michalem. Oba jsou řadu let autory zahajovacího ceremoniálu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.
17.01.2019 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Šimon Caban (10 článků) , Josef Svoboda (174 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Selfie s průvodčí a zapomenutým batohem jako důkaz: Fotka měla zabránit v krádeži

 
 „Jsi borec.” „Víc takových lidí!” pějí ódy stovky lidí na sociálních sítích na Michala Svobodu. Ten se „pouze" zachoval jako slušný člověk a nalezený batoh ve vlaku nenechal bez povšimnutí. Namísto toho zařídil, aby se vrátil zpátky ke svému majiteli. Selfie s průvodčí však nevytvořil jen tak bezúčelně. Proč tak učinil?
06.11.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Svoboda (19 článků)

Batoh zapomenutý ve vlaku dojímá celé Česko! Není normální věci vracet?

 
„Víc takových lidí!” „Dobrý člověk!“ „Borec!“ Lidé na sociálních sítích pějí ódy na Michala Svobodu. Ten se však »pouze« zachoval jako slušný člověk a zařídil, aby se zapomenutá věc, kterou našel při své cestě vlakem do Prahy, vrátila svému majiteli.
05.11.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Svoboda (19 článků)

DALŠÍ ROZCHOD VE STARDANCE! Tanečníka Šinkorové opustila partnerka s malou dcerou

 
Po dřívějším rozpadu vztahu dosavadních stálic ve StarDance Jana Ondera (33) s Lucií Hunčárovou (32) nebo současném rozchodu Davida Svobody (33) s partnerkou Nikolou (22) je tu další nepříjemná vztahová záležitost. O svou dívku přišel i sympaťák Michal Padevět (37), který s Danielou Šinkorovou (45) vyhrál první kolo soutěže!
18.10.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Šinkorová (348 článků) , David Svoboda (272 článků) , Jan Onder (177 článků) , Lucie Hunčárová (121 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Svoboda (ČSSD): V ústavech žije zhruba sto dětí, které potřebují pěstounskou péči

 
Od 15. do 19. října 2018 se v Libereckém kraji uskuteční Týden náhradního rodičovství, jehož cílem je přitáhnout pozornost k pěstounské péči, tentokrát s mottem „Podporujeme jedině život dětí v rodině“. Právě dětem, o které se dočasně jejich rodiče nechtějí či nemohou postarat, je nutné najít nový domov. Mediální tváří tohoto ročníku Týdne náhradního rodičovství se stal Michal Bulíř z HC Bílí Tygři Liberec.
09.10.2018 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Michal Svoboda (19 článků)

Šéf České pravice Simkanič: Komunisti jsou pro své voliče jen kováříčci, kovář je Babiš. Kreatura jménem Kalousek zničila pravici. Kníže Šláfenberk, strana zvaná Mumie Svobody...

 
ROZHOVOR Pro podporu Andreje Babiše ze strany prezidenta Miloše Zemana má předseda neparlamentní politické strany Česká pravice Michal Simkanič jediné vysvětlení, které prozradil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Asi existuje něco, za co by se současný pan prezident styděl, a jeho spolupráce s panem StB Burešem není až tak úplně dobrovolná,“ říká Simkanič. A nebere si servítky, ani když mluví o majiteli Čapího hnízda, Miroslavu Kalouskovi, Tomiu Okamurovi nebo Mirku Topolánkovi.
28.11.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků) , Mirek Topolánek (2446 článků) , Miroslav Kalousek (7759 článků) , Miloš Zeman (27906 článků) , Miroslav Svoboda (54 článků) , Miroslav Svoboda (177 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

V Brně se vzpomínkové akce zúčastnilo postupně několik set lidí

 
Stovky lidí přišly dnes na náměstí Svobody v Brně na vzpomínkovou akci studentů ke Dni boje za svobodu a demokracii, kterou v počátku provázel slabý déšť. Organizátor Michal Hořínek ČTK řekl, že pořadatelé vydali přes 1000 trikolor a během dopoledne i večera se na několikahodinové akci mohlo prostřídat odhadem až 2000 lidí. Mluvčí brněnské městské policie Pavel Šoba uvedl, že se vše obešlo bez problémů. Dopravní podnik od 16:00 do 18:00 neplánovaně přerušil provoz tramvají přes náměstí kvůli bezpečnosti lidí.
17.11.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Svoboda (468 článků) , Pavel Svoboda (467 článků) , Pavel Svoboda (468 článků) , Pavel Svoboda (468 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Ministerstvo obrany: Moderním pětibojařům fandí i vojenský pětibojař Michal Škobrtal

 
Dnes startuje na olympijských hrách v Riu závod moderních pětibojařů. Armádní sportovní centrum Dukla reprezentují tři sportovci, včetně olympijského vítěze Davida Svobody. Málokdo ví, že pětiboj má ještě vojenskou variantu. Jedním z jeho dlouholetých reprezentantů je dvojnásobný nejlepší sportovec Armády ČR kapitán Michal Škobrtal z Hlavního velitelství Vojenské policie.
18.08.2016 17:35 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (272 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Svoboda (ODS): Je mi potěšením, že u zrodu buňky na Praze 10 mohu být právě já

 
Pražská regionální rada tento týden odsouhlasila vznik místního sdružení ODS Praha 10. Založení tohoto místního sdružení je prvním krokem k obnovení důvěry ve značku ODS v jedné z největších pražských městských částí. Předsedou byl na ustavující schůzi zvolen poslanec a bývalý primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, 1. místopředsedou sdružení bude Martin Valovič, místopředsedou Michal Zazvonil a jako pokladní byla zvolena Olga Koumarová.
28.04.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (778 článků) , Martin Michal (366 článků) , Martin Svoboda (76 článků) , Michal Svoboda (19 článků)
« Předchozí 1 Další »