Články k osobnosti

Michal Horáček

  textař, podnikatel, novinář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michal Horáček »
 

Kobza (SPD): OSA Nostra – pokolikáté už?

 
Mnozí pamětníci si ještě vybaví z druhé půli 80. let tehdy značně třaskavý článek Michala Horáčka a Luboše Beniaka z Mladého světa s názvem OSA Nostra. Šlo v něm o popis dosti mafiánských praktik OSA – Ochranného svazu autorského, který tzv. zastupuje autorská práva umělců z hudební oblasti a vybírá za ně poplatky od různých provozovatelů - rádií, televizí, pořadatelů veřejných produkcí atd.
28.04.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Michal Horáček burcuje: Postavme se koroně, rozpoutejme tu nejlepší epidemii v dějinách

 
Neúspěšný kandidát na prezidenta, textař Michal Horáček prostřednictvím sociální sítě vyzval k rozpoutání „největší epidemie v dějinách“. Nejde ovšem o šíření žádného viru, jednat se má o „epidemii naděje“. „Nakažme se vzájemně vírou, že všechno se v dobré obrátí. Dobrou myslí,“ píše. Příliš pochopení však Horáček nemá směrem k naší hlavě státu. Čtvrteční projev prezidenta Miloše Zemana nepovažuje za projev prezidenta.
20.03.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Miloš Zeman (24033 článků)

Zeman se pochc*l a posr*l! Troska! Novinář ztratil nervy. Po projevu je zle, hodně zle

 
Čtvrteční projev prezidenta Miloše Zemana, v němž se vyjádřil k aktuální situaci v boji proti pandemii, budí vášně. Vyčítají mu, že nedal stranou politikaření, jak píše například komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk, který nabízí srovnání s projevem německé kancléřky Angely Markelové. Neúspěšný kandidát na prezidenta a textař Michal Horáček odmítá, že šlo o projev prezidenta. A velmi ostře se do hlavy státu pustil i bývalý zpravodaj České televize v Pekingu Tomáš Etzler.
20.03.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Tomáš Etzler (16 článků)

Nejen okamurovci. Pokutu za bordel v kampani má dostat i prezidentský kandidát Horáček

 
Pokutu až sto tisíc korun by mohl zaplatit textař Michal Horáček, který v roce 2018 kandidoval v prezidentských volbách. Podle Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí chyboval v kampani. Píše to server iRozhlas.cz.
28.02.2020 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Úřad prošetřuje kampaně Zemana i Drahoše. Mohou padat pokuty

 
Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí prošetřuje kampaně šesti kandidátů prezidentských voleb 2018. Pochybnosti má podle zjištění Radiožurnálu u prezidenta Miloše Zemana, senátora Jiřího Drahoše, Pavla Fischera a Marka Hilšera, bývalého premiéra Mirka Topolánka a textaře Michala Horáčka. Pokud by se pochybení potvrdila, mohou bývalí kandidáti – vyjma současné hlavy státu – dostat pokutu až půl milionu korun.
17.01.2020 09:41 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Mirek Topolánek (2295 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Jiří Drahoš (1160 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Pavel Fischer (159 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Chybí vám sníh? Řešením je film o polárním badateli. Kostýmy ze sobů i mongolských psů pro něj vytvořila žena Michala Horáčka

 
Letošní vánoční svátky jsou sice na sněhovou nadílku chudé, ale o to víc si ji diváci mohou užít v kinech. Norsko-švédsko-český film Amundsen, který se točil z velké části v Praze a okolí, totiž ukazuje příběh nejznámějšího polárního badatele všech dob na jeho výpravách, kde o sníh rozhodně nouze nebyla.
28.12.2019 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

30 let svobody ONLINE: Davy na Letné, Národní i Václaváku. Babiš se sklonil před Havlem

 
V Česku 17. listopadu vyvrcholily oslavy 30. výročí sametové revoluce. Blesk Zprávy pro vás vše podstatné spojené s tímto výročím sledovaly online. V sobotu proběhla další demonstrace na Letné se čtvrtmilionovou účastí, kde dostal premiér Andrej Babiš (ANO) ultimátum. Babiš v neděli ráno za pískotu zapálil svíčku na Národní třídě, v Národním muzeum pak ocenil statečnost Václava Havla. To prezident Miloš Zeman po sobotním otevření Českého domu v Bratislavě strávil neděli v Lánech. Na Národní třídu i Václavské náměstí přišlo 40 tisíc lidí.
14.11.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Václav Klaus (9958 článků) , Milan Kňažko (76 článků) , Hana Zagorová (455 článků) , Marta Kubišová (470 článků) , Alexandr Vondra (1226 článků) , Václav Horáček (65 článků)

Michal Horáček se zamyslel nad politickou kariérou. Chce zkusit Senát, a tam se věnovat kultuře

 
Někdejší neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na rozhlasových vlnách prozradil, zda to zkusí ještě jednou a vstoupí do ringu, kde se bude bojovat o nástupnictví po Miloši Zemanovi.
09.11.2019 03:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Michal Horáček se zamyslel nad politickou kariérou. Chce zkusit Senát, a tam se věnovat kultuře

 
Někdejší neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na rozhlasových vlnách prozradil, zda to zkusí ještě jednou a vstoupí do ringu, kde se bude bojovat o nástupnictví po Miloši Zemanovi.
08.11.2019 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Na jednání s KGB i odsun sovětských vojsk vzpomíná Kocáb v knize Vabank

 
Hudebník a bývalý politik Michael Kocáb pokřtí knihu Vabank 7. listopadu v 18.00 v pražské Galerii Lucerna. Následovat bude beseda o revolučních časech, účast přislíbili Fedor Gál, Michal Horáček, Oskar Krejčí a Jan Urban.
05.11.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (711 článků) , Michal Horáček (827 článků) , Jan Urban (82 článků) , Michael Michael (1521 článků)

Lenka Nová odesílá písňový vzkaz na Adresu: Nebe

 
Po albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, nyní chystá novinku nazvanou Dopisy. Album založené na skutečných dopisech jejích fanoušků vyjde na jaře 2020, nicméně už 2. listopadu, na Dušičky, je předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe. Na Novinkách.cz má premiéru.
02.11.2019 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Lenka Nová (9 článků)

Hapka nikdy nesplnil, co slíbil, vzpomíná Michal Horáček

 
Geniální textař, úspěšný podnikatel a bývalý kandidát na prezidenta Michal Horáček se rozhodl, že udělá něco pro životní prostředí. Vzal do ruky rýč a společně s dětmi a mladými lidmi sází stromy. Všechno, co chcete dobře zvládnout, musíte dělat každý den, zní jeho motto.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Horáček odhalil pikantnosti ze zákulisí prezidentské kampaně: Na velkoplošnou obrazovku s Drahošem se díval jeden člověk. Vítačka Vášáryová nám ubírala hlasy...

 
REPORTÁŽ Máme na víc. Předpremiéru dokumentu s tímto názvem, o posledních prezidentských volbách, viděli v pondělí večer diváci v libereckém kině Varšava. Hlavním hrdinou dokumentu byl Michal Horáček. Natočil ho Robert Kvapil. Oba byli projekci přítomni a po ní debatovali s diváky. „Dalo se to vyhrát. Ve druhém kole se začíná znovu. Obávám se, že těch čtrnáct dní nebylo dobře využitých. Nestačí být proti Zemanovi, ale být pro něco. Nemůže vyhrát nic a nevím,“ poměrně ostře zkritizoval Jiřího Drahoše. Naopak pochválil Pavla Fischera či Marka Hilšera. K vítězství Miloše Zemana řekl: „Ve druhém kole ho volily dva miliony osm set padesát tři tisíc lidí. To není žádná poblázněná skupina lidí. Jakkoliv se nám to nelíbí, musíme to přijmout. Přijímáme tím demokracii.“
11.12.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Miloš Zeman (24033 článků) , Jiří Drahoš (1160 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Pavel Fischer (159 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Marek Kvapil (22 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Filmové premiéry: Nepoznaný svět Spider-Mana a superhrdina Aquaman

 
Nový, dosud nepoznaný svět Spider-Mana, Santa hledající lék pro své nemocné skřítky a filmový příběh odhalující původ napůl člověka a napůl obyvatele bájné Atlantidy. Tento týden přináší 3 filmové premiéry, a budování mediálního obrazu Michala Horáčka jako kandidáta na prezidenta České republiky.
11.12.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Ať pomluva není trestným činem, navrhuje ČSSD. Čest člověka je chráněna dost, míní exministr

 
Z trestního zákoníku by mohl zmizet čin pomluvy, za kterou hrozí v základní sazbě až roční vězení. Vyškrtnutí navrhli v novele poslanci vládní ČSSD Jan Chvojka a Ondřej Veselý. Ochranu osobnosti podle nich dostatečně zajišťuje soukromé právo. Situace kolem pomluv se řešila ve Sněmovně naposledy v případě žádosti o vydání komunisty Zdeňka Ondráčka v jeho sporu s prezidentským kandidátem Michalem Horáčkem.
06.11.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Ondřej Veselý (110 článků) , Ondřej Veselý (110 článků) , Jan Chvojka (200 článků)

Skupina názorových elit si vytvořila Drahoše, míní režisér Kvapil

 
Režisér a bývalý člen hnutí Žít Brno Robin Kvapil natočil film ze zákulisí prezidentské kampaně. Natáčel aktivity Michala Horáčka. Je mu líto, že se Miloš Zeman stal prezidentem i podruhé, ale své zkušenosti z kampaně hodlá i tak využít. Své zkušenosti předá studentům.
03.11.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků) , Miloš Zeman (24033 článků)

Dokument ukáže zákulisí Horáčkovy prezidentské kampaně

 
Jak se připravovala kampaň neúspěšného kandidáta na prezidenta Michala Horáčka, jaké bylo zákulisí debat a jak pracoval volební tým? To by chtěl svým dokumentem „Máme na víc” přiblížit veřejnosti režisér a bývalý člen hnutí Žít Brno Robin Kvapil, který déle než rok točil zákulisí a přípravu Horáčkovy kampaně.
03.11.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Ondráčka poslanci podrželi

 
Tvrdil, že byl vekslák spolupracující s StB. Výroky Zdeňka Ondráčka (49) ale někdejší prezidentský kandidát Michal Horáček (66) nestrávil a podal na komunistického poslance trestní oznámení.
01.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Komentář: Poslanci podrželi komunistickou „mlátičku“ Ondráčka. Právem, bohužel

 
Poslanci se rozhodli ochránit imunitou a nevydat k trestnímu stíhání komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Toho zažaloval neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček za to, že o něm bývalá komunistická policejní „mlátička“ v médiích řekla, že byl vekslák a spolupracovník StB. Ondráčka, jehož už předtím nedoporučil policii vydat poslanecký imunitní výbor, podržely hlasy ANO, ČSSD, SPD, KSČM i většiny poslanců ODS.
01.11.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)

Mediální žumpa! Pouta a páska na pusu... Takhle řádil ve Sněmovně Ondráček těsně před hlasováním

 
Sněmovna se dnes rozhodla nevydat komunistického poslance Zdeňka Ondráčka k trestnímu stíhání za výroky o Michalu Horáčkovi. Ondráček ke svému stíhání ve sněmovně měl projev. V něm prozradil, jak měl být kriminalizován a jak podivně byla věc vyšetřována. A tvrdě udeřil na novináře: "Já vám řeknu, páni novináři. Jste pro mě mediální žumpa, tak to prostě je a bude."
31.10.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »