Články k osobnosti

Michal Hašek

  poslanec, hejtman Jihomoravského kraje

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michal Hašek »
 

Lidé dávají ruce pryč od Rohlik.cz. „Zmatený“ Čupr: Vždyť už jsme to jednou udělali a prošlo to

 
Český internetový obchod Rohlík.cz po pondělních zemědělských protestech v Praze ukončuje spolupráci se zemědělskou a potravinářskou společností Rabbit CZ podnikatele Zdeňka Jandejska. Mnoho lidí včetně šéfky komunistů Kateřiny Konečné nebo Michala Haška (PRO) vyzvalo v reakci k bojkotu Rohlíku. Kritiku ale majitel Rohlíku Tomáš Čupr nechápe, podle něj nebylo rozhodnutí nijak politicky motivované. Někteří Čuprovi vyjádřili podporu s tím, že „dezoláti“ na nákupy online stejně nemají peníze, takže ho bojkot nemusí mrzet.
21.02.2024 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (499 článků) , Michal Hašek (2493 článků)

Co za dva roky udělali se státem... Nepředstavitelné. Rajchlova posila promluvila

 
Bývalý místopředseda ČSSD a bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek promluvil o svém návratu do politiky, povede na jižní Moravě stranu PRO Jindřicha Rajchla. „Neuměl jsem si představit, co se dá za dva roky udělat se státem,“ uvedl, že k návratu do aktivní politiky jej vybičovalo úřadování vládní pětikoalice i kauza vánočního večírku lidoveckého ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky. Odsoudil i prezidenta Pavla, že pomáhá Lichtenštejnům obejít Benešovy dekrety.
02.02.2024 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

„Půl Bavorska bude volit v ČR?“ Hašek odpálil u Rajchla třaskavinu

 
Dočkáme se toho, že nový zákon o nabývání občanství prolomí Benešovy dekrety? Michal Hašek, který se nově stal jihomoravským krajským lídrem strany PRO, žádá ministra vnitra Víta Rakušana o jasné slovo. Plány na volební právo pro potomky osob, které v minulosti o občanství přišly, by totiž při takto široké interpretaci mohly vést k tomu, že by českých voleb účastnilo „půl Bavorska“ nebo mnoho lidí v Rakousku.
01.02.2024 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

GLOSA: Hvězdná posila dezinformátora Rajchla. Do strany si vzal usvědčeného lháře Haška, který proslul neuvěřitelnými kauzami

 
Odborníci o něm nemluví jako o politikovi, ale politickém obchodníkovi. Populista a organizátor protivládních demonstrací Jindřich Rajchl udělal pro svou stranu PRO důležitou akvizici. Jednou ze špiček jeho strany se stává Michal Hašek, postava, která je každému, kdo se trochu zajímá o českou politiku, velice dobře známá. Otázkou však zůstává, zda Hašek, který proslul svými politickými průšvihy, Rajchlově straně prospěje.
30.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek povede krajskou organizaci PRO

 
Bývalý místopředseda ČSSD a jihomoravský hejtman Michal Hašek, který v roce 2022 pozastavil své členství v ČSSD, povede jihomoravskou krajskou organizaci strany Právo Respekt Odbornost (PRO) Jindřicha Rajchla, který organizoval protivládní protesty. Informaci zveřejněnou na Haškově facebookovém  profilu  potvrdil místopředseda strany Matěj Drbohlav.
28.01.2024 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

VÍME PRVNÍ Stranu PRO posilují Michal Hašek, Liptáková a Regec. Povedou PRO na Jižní Moravě

 
Strana PRO, v jejímž čele je JUDr. Jindřich Rajchl, zvolila na ustavujícím sněmu předsedou krajské organizace Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška, bývalého 1. místopředsedu ČSSD, hejtmana a poslance. Michal Hašek se od tohoto dne ujímá vedení nově ustavené krajské organizace.
27.01.2024 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Spalte Rakušanovy manuály. Posun v „dezinformacích“ žije dál

 
Světlo světa spatřila zpráva Vojenského zpravodajství shrnující rizika pro bezpečnost ČR za rok 2022. Jak informoval i server ParlamentníListy.cz, ve zprávě je uvedeno, že se ve veřejném prostoru až příliš nadužívá pojem dezinformace a využívá se k onálepkování názorových oponentů. Zpravodajci ve své zprávě upozornili i na další problémy. A exposlanec ČSSD Michal Hašek jim zatleskal. Vyjádřili se také členové Společnosti na obranu svobody projevu, kteří zdůraznili, že to, co říkají zpravodajci dnes, oni opakují již drahnou dobu.
04.10.2023 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Michal Hašek: Poučení z volebního vývoje pro našince i cizince

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům voleb na Slovensku.
02.10.2023 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Latté jim kysne po hektolitrech... Hašek vidí slovenské poučení pro naši levici

 
Hlavním poučením ze slovenských voleb podle Michala Haška je, že ani masáž mainstreamu, neziskovek i ústavních činitelů ze sousední země nedokáže zvrátit základní trendy. A proto vyhrál Robert Fico, a vyhrál o parník.
01.10.2023 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků) , Robert Fico (1133 článků)

„A co omluva?“ K Rakušanově tiskovce. A hůř

 
„Mohla zaznít omluva,“ napsal na Facebook k tiskové konferenci ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) právník Michal Hašek (ČSSD). S ministrovým zhodnocením situace Hašek nesouhlasí. Nikdo podle něj netvrdí, že násilí se dopouštějí pouze „osoby jedné národnosti“, faktem však je, že tři takovéto případy se v poslední době odehrály. I proto by se měl zaslat „jasný signál“ těm, kdo si myslí, že pro ně neplatí zákony České republiky. Ta má nulovou toleranci k násilí – ať už jej spáchá kdokoliv. Normální vláda by se podle Haška snažila, aby tato násilí páchající „hovada“ do Česka nebyla vpouštěna.
13.08.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Blamáž. Zkratku ČSSD si zaregistrovala Jana Volfová

 
ČSSD existuje. Přestože si sociální demokraté na svém nedávném sjezdu v Plzni změnili nejen logo, ale i název vlastní strany, původní zkratka byla pohotově vrácena k životu. Jenomže úplně jinou stranou. Na svém facebookovém profilu na to upozornil sociální demokrat a někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek.
29.06.2023 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Michal Hašek: Poslední sjezd ČSSD. Možná opravdu poslední

 
MONITORING Sociální demokraté si o víkendu uspořádali sjezd, změnili si název strany z ČSSD na Sociální demokracii, potvrdili si, že je dál povede Michal Šmarda, což u dlouholetého člena ČSSD Michala Haška vyvolalo velký smutek. Hašek se dokonce obává, že ČSSD letos možná měla svůj poslední sjezd. Přesto je tu podle Haška prostor pro levicovou stranu, která se postaví lžím a hrůzám vlády Petra Fialy. Podle Haška premiér Fiala lže a útočí na důchodce.
13.06.2023 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6167 článků) , Michal Hašek (2493 článků)

Bez nájemného. A zaberou si i další majetek. Dohoda s USA: Nové obavy

 
Veškerá zařízení a prostory budou poskytnuty americké straně bez nájemného. A v případě potřeby si Američané zaberou i další majetek, v součinnosti s českou stranou. Tak vykládají politicky aktivní advokáti Michal Hašek a Jana Zwyrtek Hamplová některé pasáže obranné dohody DCA mezi USA a Českou republikou. Hejtmani a starostové by prý měli mít obavy.
25.05.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Petr Pavel chráněn ČT? Důkaz. Jedno slovo a je řev

 
„Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout, a poučit se z nich,“ řekl český prezident Petr Pavel při projevu v rámci Terezínské tryzny. Jeho slova nezůstala bez povšimnutí. Například podle bývalého hejtmana Michala Haška by se měl prezident omluvit a vyrazit toho, kdo tato slova do projevu zařadil. A volá také po tom, aby byl prošetřen postup České televize, která slova o „našich“ předcích vypustila. Je Petr Pavel chráněn ČT? Hašek zmíněný krok vnímá jako důkaz, že ano. Jedno slovo tedy spustilo řev.
23.05.2023 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků) , Petr Pavel (2751 článků)

Nepoučitelná vláda. Musíme se proti ní spojit, zní od bývalého hejtmana

 
Exhejtman Michal Hašek se na svém facebookovém profilu zamyslel nad počínáním vlády. Kvůli tomu, že vláda podle serveru Novinky.cz plánuje zrušení školkovného i slevy na studenta, byl k současnému kabinetu velmi kritický.
09.05.2023 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Mobilizační cvičení: „Já tohle také nepamatuji.“ Další svědectví

 
Mobilizační cvičení odvodního řízení. Cvičení lékařů v odvádění branců, které má proběhnout ve všech krajích, budí rozruch. Zatímco armáda tvrdí, že je to pravidelná rutina tak, jako nácvik střeleb, lékaři si nevzpomínají, že by se za posledních dvacet let kdy provádělo. V nočních hodinách pak Armáda ČR vydala prohlášení, kde kritiky obviňuje z vědomého lhaní a občanům vzkazuje, ať se nenechají manipulovat. Exhejtman Michal Hašek dal najevo, že armáda má na danou věc právo, ale dodal: Já tohle také nepamatuji.
12.04.2023 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

„Na cizí armády je, na důchody ne?!“ A pošta? Vážné podezření. Rána. Bývalí vysocí politici udeřili

 
Bývalí poslanci ČSSD proti vládě. Zdeněk Škromach nechápe, jak si může vláda dovolit říct, že na důchody občanů nejsou prostředky, zatímco peníze proudí na „financování cizí armády“. Michal Hašek se negativně vyjádřil k tiskové konferenci pověřeného zástupce ředitele České pošty. Kraje až do pátku neměly o transformaci České pošty žádné oficiální informace. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) tak podle Haška společně s Českou poštou prokázal své pohrdání vůči starostům a hejtmanům ČR. Vyslovil se i k odprodeji „zbytného majetku“ – 300 poboček České pošty.
03.04.2023 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (617 článků) , Michal Hašek (2493 článků) , Vít Rakušan (787 článků)

„Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

 
Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že Rusko možná není agresor v konfliktu na Ukrajině, vyvolala bouři. Svobodův názor odsoudila například ministryně obrany Jana Černochová (ODS), podle šéfredaktora deníku FORUM24 Jiřího X. Doležala patří Svoboda za svá slova do vězení, protože schvaluje genocidu na ukrajinském obyvatelstvu. To, jaké nebývalé kritice čelí Svoboda za svoje slova, nechápe bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který to považuje „za smutné čtení“.
30.03.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (273 článků) , Michal Hašek (2493 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Jirka Doležal (285 článků) , Jiří Svoboda (539 článků) , Jiří Svoboda (539 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jiří Doležal (285 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jan Svoboda (273 článků) , Jan Doležal (44 článků)

Bývalý vlivný politik vstoupil do kauzy Ševčík: Za účast na demonstraci vyhazov?! Vyzývám Pavla, Fialu...

 
Rektor VŠE Petr Dvořák se chystá navrhnout odvolání děkana Národohospodářské fakulty doc. Miroslava Ševčíka v případě, že jej z funkce neodstraní fakultní akademický senát. Rektorovi vadí docentovy veřejné výstupy, včetně účasti na protivládních demonstracích. Minulý týden proti děkanovi demonstrovalo několik desítek odpůrců na akci svolané stážistkou Úřadu vlády. Ševčíkovi však podpisem petice vyjádřily podporu desítky tisíc lidí, přičemž se jej zastala i řada známých osobností. Podle někdejšího sociálnědemokratického politika Michala Haška postup rektora připomíná činnost akčních výborů a prověrkových komisí z doby komunismu. Ševčíka by se prý měl zastat každý demokrat bez ohledu na politickou příslušnost.
25.03.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (880 článků) , Michal Hašek (2493 článků) , Petr Dvořák (875 článků) , Pavel Dvořák (166 článků) , Pavel Dvořák (166 článků) , Miroslav Dvořák (126 článků) , Miroslav Dvořák (125 článků) , Miroslav Dvořák (125 článků)

„Mňoukání, bossing a drogy. Za ´135´ měsíčně!“ Průšvih Železného zvedl ještě výš stavidla

 
Už ve čtvrtek se objevilo video z Václavského náměstí, na němž městská policie nejdříve domlouvá a pak pokutuje řidiče, který nesprávně zastavil. A strážník v něm říká: „Pokud jste ten, kdo si myslím, že jste, chovejte se trošku... Jo?“ ParlamentníListy.cz se od zdrojů z mediálního a politického prostředí dozvěděly identitu dané osoby a snažily se informace ověřit. Ovšem jméno údajného řidiče se v mezičase šíří sociálními sítěmi. Moderátor ČT se nakonec přiznal. Jde o Jakuba Železného. A sociální sítě se zaplavily z většiny negativními reakcemi. Přidali se i moderátor Xaver Veselý, či exhejtman a bývalý poslanec Michal Hašek.
21.03.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků) , Jakub Železný (227 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »