Články k osobnosti

Michal Černý

  hokejista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michal Černý »
 

V neděli přibylo ani ne tisíc nakažených: Adam Vojtěch padl, zavírání škol je otázkou času

 
Třetí zářijový víkend se nesl v duchu nižšího denního nárůstu počtu nakažených. V sobotu sice přesáhl dva tisíce, ale v neděli se nedostal ani na tisícovku. Stále se však jedná o zpřísnění jednotlivých opatření a mluví se hlavně o školách. Prezident Asociace ředitelů ZŠ a ředitel Masarykovy ZŠ v pražských Klánovicích Michal Černý vylíčil, jak to bude se základními školami. V pondělí Adam Vojtěch šokoval tím, že oznámil svou rezignaci.
21.09.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků) , Vojtěch Adam (1125 článků) , Adam Vojtěch (875 článků)

Černý: Uzavření druhých stupňů ZŠ je jen otázkou času

 
Prezident Asociace ředitelů ZŠ a ředitel Masarykovy ZŠ v pražských Klánovicích Michal Černý v rozhovoru pro Právo popsal, jak školy přijímají nová protiinfekční opatření a jaké jsou vyhlídky v nejbližší době.
21.09.2020 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Nejistota ve školách. Pokyny od státu jsou nejasné, stěžují si ředitelé

 
V půlce prvního měsíce nového školního roku funguje omezeně kvůli nákaze covidem-19 víc než 200 českých škol. Úplně zavřít jich muselo kolem čtyř desítek. Ředitelé si přitom podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol Michala Černého stěžují, že pokyny, které dostávají od státu, jsou nejasné. A často prý taky zbytečně dlouho čekají na zásah hygienických stanic. Hostem Interview Plus Českého rozhlasu byl viceprezident asociace Jaroslav Jirásko ze základní školy v Bělohradu.
17.09.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků) , Jaroslav Černý (37 článků) , Jaroslav Černý (37 článků) , Jaroslav Černý (37 článků)

Výuka po celý den v roušce je nepředstavitelná, varují zástupci škol. Při angličtině se štíty?

 
Nošení roušek při výuce ve školách bude podle zástupců školských asociací nepříjemné a náročné. Předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová uvedla, že si celodenní výuku v rouškách neumí představit. Podle předsedy Asociace ředitelů základních škol Michala Černého se může zvládnout a pro většinu dětí a učitelů bude z pedagogického hlediska lepší než výuka na dálku. Všechny školy totiž ještě nejsou na distanční vzdělávání připraveny, řekl.
17.09.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Roušky ve třídách školy samy nařídit nemohou, říká šéf Asociace ředitelů základních škol Černý

 
Šéf Asociace ředitelů základních škol a ředitel Masarykovy ZŠ v pražských Klánovicích Michal Černý v rozhovoru pro Právo popsal současné trampoty při šíření koronaviru.
16.09.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Černý: Odpor proti rouškám ve školách výrazně opadl

 
Šéf Asociace ředitelů ZŠ a ředitel ZŠ Masarykova v pražských Klánovicích Michal Černý v rozhovoru pro Právo popsal, jak se situace kolem pandemie vyvíjí ve školách.
14.09.2020 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Moravec vytáhl své zážitky z karantény. Volí respirátor

 
V Česku už je druhá vlna koronavirové epidemie, prohlásil v České televizi v první části pořadu Otázky Václava Moravce vakcinolog a epidemiolog Roman Prymula. Do tří týdnů čeká stejný počet hospitalizovaných jako na jaře. V druhé části pořadu pak hovořili o situaci ve školství ministr Robert Plaga (ANO) a Michal Černý, prezident Asociace ředitelů základních škol.
13.09.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků) , Václav Černý (68 článků) , Václav Moravec (587 článků)

Tak co ty roušky? Vy jste ministr, bouchněte do stolu. Je to zmatek! Plaga v Partii pod palbou

 
Hosty nedělní Partie byli ministr školství za hnutí ANO Robert Plaga, poslanec a expert ODS pro oblast školství Martin Baxa a prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Posledně jmenovaný téměř na kolenou žádal hygieniky, aby konečně řekli jasné slovo k nošení roušek na školách v Praze. Baxa tepal ministra Plagu. Všichni tři pánové poté svorně zkritizovali WHO. Zazněla také žádost, aby rodiče všechno nenechávali jen na škole.
30.08.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků) , Martin Baxa (87 článků)

V noci dostaly školy manuál k provozu za epidemie

 
V noci na úterý dostali první ředitelé škol v Česku manuál k provozu za epidemie koronaviru. Do začátku školního roku zbývají dva týdny. Přijetí manuálu od ministerstva školství potvrdili někteří ředitelé i prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Materiál určuje jak hygienická opatření, tak i například pokyny pro pomoc dětem s překonáním mezer ve vzdělání kvůli uzavření škol v minulém školním roce.
18.08.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

„Všichni se toho děsíme.“ Zástupci škol řekli, z čeho mají u koronaviru největší strach

 
Zamezit šíření koronaviru ve škole v případě nákazy některého žáka bude podle zástupců školských asociací při běžném provozu škol v novém školním roce zřejmě problematické. Na druhém stupni základních škol a na středních školách rozvrhy vyučování předpokládají setkávání žáků z různých tříd. Změna režimu v jedné třídě by proto asi měla vliv i na další výuku ve škole. ČTK to v úterý řekli předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý a šéfka Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová.
04.08.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Zpátky do lavic bez třídního a se staršími: Malé děti rodiče do školy „neženou“

 
O školní skupiny pro mladší školáky, které by měly začít fungovat od 25. května, nemají rodiče po seznámení s podmínkami jejich fungování velký zájem. ČTK to řekl předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Podle něj řadu rodičů a dětí odrazuje to, že nanejvýš patnáctičlenné skupiny budou moci tvořit děti z různých tříd i ročníků a často je nepovedou třídní učitelé. Situace v různých školách se podle něj může lišit, ve své škole odhaduje přihlášení asi třetiny žáků.
09.05.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

A co budeme dělat, když se to stane? Předák ředitelů ZŠ je zoufalý. Tohle vláda nedomyslela

 
Princezna přijede oblečená – neoblečená. Takto podle šéfa Asociace ředitelů základních škol Michala Černého rozhodla vláda, když vydala verdikt o budoucím fungování škol. Ředitel jedné z pražských základních škol zdůraznil, že by od vlády očekával nějaký manuál, jak by učitelé měli v době koronavirové postupovat. A dal jeden příklad, který ukazuje, že ve školách se může objevit nemalý problém.
16.04.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Postupné otevírání škol: Může být problém s dostatkem učitelů, říká ředitel „základky“

 
Vášnivé reakce veřejnosti na vládní plán na květnové znovuotevření prvního stupně nesdílí a petice nepodepisuje. Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý rozhodnutí vlády čekal, nevadí mu a věří, že by mělo být na odbornících a ne na veřejnosti. Problém však vidí v personálním zajištění nového školního systému. Nejen o tom, ale i o předimenzovaných osnovách a odvrácené straně online výuky promluvil ve středečním pořadu Epicentrum.
16.04.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Vysílali jsme: Postupný návrat do lavic. Jak výuku na dálku zvládají školy a jak rodiče?

 
Výuka se do škol do července v plném rozsahu nevrátí. Stát je plánuje otevírat postupně. Za jakých pravidel? Bylo by lepší nechat všechny školy do prázdnin zavřené, nebo naopak? A jak zvládají školy výuku na dálku? Nejen o tom v Epicentru Blesku hovořil prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.
15.04.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

„Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že školy po znovuotevření zajistí metrový odstup žáků. „Byl pan premiér někdy ve škole?“ podivuje se předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý, podle kterého je to neproveditelné. Reálnější se mu jeví opatření, aby školy zůstaly zavřené a pokračovalo se ve výuce on-line, informuje iROZHLAS.cz.
03.04.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19398 článků) , Michal Černý (27 článků)

Megaprůšvih v Praze 10: Zapomněli požádat o 50milionové dotace, šéf centra sociální pomoci končí

 
Zapomněli požádat hlavní město o dotace, v rozpočtu teď na ně chybí 48 milionů! Obrovský průšvih v Praze 10 vyústil v odvolání ředitele Centra sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP) Richarda Černého, který je za žádost zodpovědný. Podle městské části nejde o první pochybení podobného druhu. Podle opozice by měl skončit i radní pro sociální oblast Michal Kočí (Piráti).
24.01.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Jaroslav Michal: Černý leden – krvavé události v Baku byly začátkem konce Sovětského svazu

 
Konec komunistického režimu je u nás spjat se sametovou revolucí, a i ve většině střední a východní Evropy se přechod do demokracie ubíral poklidnou cestou. Jenže ne všude tomu tak bylo, a ne mnoho lidí si v našich končinách pamatuje na dramatické události, které na několika místech provázely konec sovětského panství.
19.01.2018 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Černý (37 článků) , Michal Černý (27 článků) , Jaroslav Černý (37 článků) , Jaroslav Černý (37 článků)

Přítel Petry (†15) se oběsil ve vězení: Za mříže ho poslal její vrah Kisiov

 
Okrádal a brutálně napadal bezbranné ženy i své kamarády. Když za to měl ale přítel zavražděné Petry (†15) Patrik Černý (†22) pykat ve vězení, psychicky se zhroutil a spáchal ve věznici sebevraždu. Jeho smrt s vraždou dívky souvisí ještě jinak, za mříže ho totiž dostal její vrah Michal Kisiov.
04.02.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (27 článků)

Neovlivnitelný jako Bůh, tvrdí Rath o Pacovském. Naštval ho totiž zamítnutím stížnosti

 
Stížnost Davida Ratha zavrhl v těchto dnech soudce Robert Pacovský. Rath totiž žádal opakování soudního jednání kvůli podjatosti ve věci bleskového angažmá soudcova strýce Michala Pacovského jako obhájce. Nelíbil se mu také zásah do svých práv kvůli postupu předsedy senátu, když se v soudní síni objevila koncipientka Rathova obhájce Adama Černého s fotografií společensky unaveného soudce. Informaci přinesl server Lidovky.cz.
19.08.2015 10:52 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků) , Michal Černý (27 článků)

Hospodářská komora volí šéfa: Černý kůň Štefl změří síly s exministrem Dlouhým

 
Prezident Hospodářské komory Petr Kužel se rozhodl potřetí se už o funkci na nadcházejícím volebním sněmu neucházet. Dva z trojice kandidátů mají s činností v HK velké zkušenosti, což platí jak pro viceprezidenta Zdeňka Somra, tak jihomoravského krajského šéfa Hospodářské komory Michala Štefla. Soupeřit s nimi bude polistopadový ministr Vladimír Dlouhý.
21.05.2014 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (579 článků) , Vladimír Dlouhý (579 článků) , Michal Dlouhý (156 článků) , Michal Černý (27 článků)
« Předchozí 1 2 Další »