Články k osobnosti

Michaela Šojdrová

  politička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michaela Šojdrová »
 

Bezletové zóny. Jen někde. Šojdrová ví, jak pomoci Ukrajině

 
Jaroslaw Kaczyński, vicepremiér polské vlády, přímo v Kyjevě apeloval na NATO, aby Severoatlantická aliance při obraně Ukrajiny před ruskou invazí přece jen přikročila k činu a zapojila se v omezené míře do války. Aby chránila humanitárními koridory. Europoslankyně Michaela Šojdrová teď přišla s obdobným nápadem, byť v menším rozsahu.
17.03.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Šojdrová (KDU-ČSL): Jak je Česká republika připravena na boj s dvojí kvalitou zboží?

 
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) představila odborné veřejnosti studii o dvojí kvalitě potravin, která posuzuje implementaci evropské Směrnice o nekalých obchodních praktikách do naší legislativy a na základě provedených testů odhaluje dvojí kvalitu u konkrétních potravin.
25.09.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Nachytaní Piráti: Migrace ne? Papír, o němž nemluví

 
Jsou Piráti proimigrační? I to je jedna z otázek současné předvolební kampaně. Odpovídají na ní Konzervativní noviny. Ve zkratce, Piráti jsou proimigrační, protože jsou prounijní. Jak deklarovali na sociálních médiích, chtějí podpořit instituce, které jsou v unii nejvíce nakloněny migrantům a naopak v nich probíhá největší kampaň proti Polsku a Maďarsku. A v europarlamentu zvedli ruku pro usnesení, pro které nehlasovala ani Michaela Šojdrová z KDU-ČSl.
08.07.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): Nyní se jasně ukázalo, že je Tomio Okamura lhář a zbabělec

 
Obvodní soud pro Prahu 1 v pátek rozhodl, že lídr SPD a místopředseda Sněmovny Tomio Okamura lhal ve věci hlasování pro uvalení sankcí na Českou republiku a má se omluvit za své tvrzení, že europoslanci Tomáš Zdechovský, Michaela Šojdrová a Pavel Svoboda hlasovali pro uvalení sankcí na Česko kvůli migrantům.
06.02.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Tomio Okamura (2867 článků) , Pavel Svoboda (445 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (30 článků) , Pavel Svoboda (30 článků) , Tomáš Svoboda (163 článků) , Tomáš Svoboda (209 článků) , Tomáš Svoboda (76 článků) , Tomáš Svoboda (51 článků)

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

 
Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady ČT se pro některé stalo nestravitelným soustem. Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti), který volbu nových členů Rady ČT „v režii ANO“ označil za poslední kapku, na svém twitteru oznámil, že záležitostí se na jeho podnět budou zabývat v Bruselu. Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) prohlásila, že noví radní ČT vyvolávají obavy na úrovni EU. Dění komentuje publicista Ondřej Neff, že konkrétně Lipovskou tato „štvanice posiluje, a ne oslabuje“, její názory mají totiž v Radě ČT své místo.
30.05.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (332 článků) , Michaela Šojdrová (224 článků) , Luboš Veselý (634 článků) , Ondřej Veselý (154 článků) , Michael Rady (15 článků) , Pavel Marcel (8 článků) , Ondřej Veselý (154 článků)

Šojdrová přiložila pod migrační kotel: Česko není důvěryhodný partner! A už se to valí, lidé mají vztek

 
Poté, co Soudní dvůr Evropské unie rozhodl o tom, že odmítáním uprchlických kvót porušila Česká republika své povinnosti, se europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která hlasitě prosazovala přijetí syrských sirotků, opřela do vlastní země jako do nedůvěryhodného partnera. „Vlastizrádkyně, kolaborantka,“ nešetří ji lidé pro její promigrantskou politiku.
03.04.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Šojdrová opět promluvila o uprchlických dětech. Čtěte

 
Předseda Evropského parlamentu David Sassoli, který se prozatím proslavil především svým bojem proti vlajkám národních států v jednacím sále Evropského parlamentu, vyrazil řešit běženeckou krizi na hranicích EU. Společně s předsedkyní eurokomise Ursulou von der Leyenovou se vznášeli v letadle nad turecko- řeckou hranicí. Po tomto zážitku vyhlásil, že EU musí začít okamžitě pomáhat sirotkům. A to se moc líbilo české europoslankyni Michaele Šojdrové.
04.03.2020 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků) , Michael David (97 článků) , David David (1327 článků) , David David (993 článků)

Šojdrová (KDU-ČSL): EU se poučila z neúspěchu při řešení migrační krize

 
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) byla hostitelkou snídaně místopředsedy Evropské Komise Margaritis Schinasem s českými europoslanci. Mezi hlavní témata debaty byl nový Evropský pakt o migraci a azylu.
14.02.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků) , Margaritis Schinas (6 článků)

Paní Šojdrová, nechte to být. Fousatce nechceme. Analytik Kechlibar má jasno

 
Komentátor Marian Kechlibar chválí ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), že je rezolutně proti přijetí syrských dětí z řeckých uprchlických táborů, a radí europoslankyni Michaele Šojdrové (KDU-ČSL), která s nápadem přišla, aby už téma nechala plavat. Podle Kechlibara totiž nikdy nebude zcela zřejmé, zda opravdu dorazí uprchlíci ze Sýrie, zda to vůbec budou děti a zda pak nebude nutné přijmout i jejich rodiny.
23.01.2020 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Sirotci z Řecka? Převážně „muži před plnoletostí“. Dopis Petříčkovi vyvrátil sliby Šojdrové

 
Debata o tom, zda má Česko přijmout děti migrantů, nebo ne, se už vede nějakou dobu, stejně jako o tom, koho nám Řecko skutečně pošle. České velvyslanectví v Athénách v interním dopise, který má server Novinky.cz k dispozici, adresovaném Ministerstvu zahraničí a Ministerstvu vnitra informovalo ke konci minulého roku o tom, že uprchlíky v řeckých táborech jsou převážně muži před dovršením plnoletosti. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) jsou v táborech děti v mnohem nižším věku, případně by bylo prý řešením přijmout s těmito dětmi i celé rodiny.
14.01.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Sirotci z Řecka? Převážně „muži před plnoletostí“. Dopis Petříčkovi vyvrátil sliby Šojdrové

 
Debata o tom, zda má Česko přijmout děti migrantů, nebo ne, se už vede nějakou dobu, stejně jako o tom, koho nám Řecko skutečně pošle. České velvyslanectví v Athénách v interním dopise, který má server Novinky.cz k dispozici, adresovaném Ministerstvu zahraničí a Ministerstvu vnitra informovalo ke konci minulého roku o tom, že uprchlíky v řeckých táborech jsou převážně muži před dovršením plnoletosti. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) jsou v táborech děti v mnohem nižším věku, případně by bylo prý řešením přijmout celé rodiny i s dětmi.
13.01.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Jde o mladé muže před dovršením plnoletosti, píše ambasáda v interním dopise o sirotcích z Řecka

 
Uprchlíci v řeckých táborech, které by mohla Česká republika přijmout, jsou většinou mladí muži před dovršením plnoletosti. V interním dopise, který ke konci loňského roku dostala ministerstva zahraničí a vnitra, to napsalo české velvyslanectví v Aténách. Novinky mají dokument k dispozici. Podle europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) jsou v táborech i mnohem mladší děti.
13.01.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Europoslankyně Šojdrová se nebude ucházet o post předsedkyně KDU-ČSL

 
Europoslankyně Michaela Šojdrová se na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze nebude ucházet o post předsedkyně KDU-ČSL, napsala ČTK.
03.01.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo?

 
Europoslankyně Michaela Šojdrová se na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze nebude ucházet o post předsedkyně KDU-ČSL. Pokud bude kandidovat bývalý ministr zemědělství a lidovecký místopředseda Marian Jurečka, podpoří ho. Jurečka je ale stále na vážkách, uvedl, že své rozhodnutí chce zveřejnit příští týden. Funkci předsedy z rodinných důvodů opustí Marek Výborný, který stál v čele strany od března loňského roku.
03.01.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků) , Marian Jurečka (966 článků)

K Německu! Přijmout sirotky. A generál Pavel... Pekarová-Adamová už úřaduje

 
Dnes zvolená nová předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová poskytla jeden z prvních rozhovorů serveru iDNES.cz a prozradila, kam by chtěla naši zemi za pomoci svých spolustraníků směřovat. Zmínila tak, že „protibabišovský akcent“ její strany je nezbytný, či to, že by byla ráda, kdybychom u nás zavedli euro. Tvrdě to od ní schytala i skupina V4. U té není spokojená s naší spoluprací s Maďarskem a Polskem. Raději by prý byla, kdybychom se přiklonili k Rakousku a Německu. Rozhovořila se i o možnosti přijmout několik dětí z uprchlických táborů v Řecku, v čemž se angažuje europoslankyně za KDU-ČSL Michaela Šojdrová. Prý by naší společnosti pomohlo takovéto „solidární gesto lidskosti“. A došlo i na prezidentské kandidáty.
24.11.2019 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

„Prase a ubožák.“ Za útok na Výborného a děti to schytal Zemanem oceněný novinář Best

 
Když Marek Výborný v úterý oznámil konec v křesle předsedy KDU-ČSL, nastartoval na sociálních sítích vlnu reakcí. Všichni oceňovali, že po náhlé smrti milované manželky Markéty (†45) upřednostnil péči o tři malé děti před stranickou funkcí. Tedy – skoro všichni. Glosátor české politické scény a americký novinář Erik Best, který má z loňska metál od prezidenta Miloše Zemana, přidal nevkusnou a podle kritiků až „prasáckou“ reakci. Ptal se totiž, kde je lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová, „když ji potřebujete“.
20.11.2019 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků) , Miloš Zeman (27384 článků)

Sirotci ze Sýrie? Do roka budou na Západě prodávat marjánu. Problém je jinde a je to vážné, píše Ondřej Neff

 
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se rozepsal ve svém komentáři o přijímání syrských sirotků v Česku. Tento nápad europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) totiž opět přišel na scénu.
14.11.2019 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (332 článků) , Michaela Šojdrová (224 článků)

Sirotci ze Sýrie? Do roka budou na Západě prodávat marjánu. Problém je jinde a je to vážné, píše Ondřej Ne

 
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se rozepsal ve svém komentáři o přijímání syrských sirotků v Česku. Tento nápad europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) totiž opět přišel na scénu.
14.11.2019 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (332 článků) , Michaela Šojdrová (224 článků)

Výborný (KDU-ČSL): Etická výchova se mnou a Michaelou Šojdrovou má smysl

 
Komentář na facebookovém profilu k etické výchově ve školách
13.11.2019 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků)

Kauza „sirotci“: Je jim 16! To nejsou děti? vybouchla Šojdrová v ČT. Ke konci už bylo zle

 
Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová opakovaně vyzývá českou vládu, aby pomohla dětským uprchlíkům, kteří žijí v táborech v Řecku. O pomoc požádala český kabinet řecká vláda, ale ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dal najevo, že na žádost nehodlá reagovat. Šojdrová se kvůli tomu do Hamáčka pustila, vyčetla mu, že se chová nelidsky, a obvinila ho, že se dopouští hrubých lží, a předvedla zvláštní výpočet, na kterém ukazovala, jak se z šestiletých dětí stávají sedmnáctileté.
12.11.2019 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (224 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »