Články k osobnosti

Michael Kocáb

  politik, zpěvák, podnikatel, hudební skladatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michael Kocáb »
 

Dcera Michaela Kocába Natálka: S manželem se od táty konečně odstěhujeme!

 
Dcera hudebníka Michaela Kocába (66) Natálie Kocábová (36) ve velmi otevřeném rozhovoru pro deník Aha! promluvila o své tajné svatbě a jak to chodí u nich doma.
29.09.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků)

Natálie Kocábová: JE KONEC! STĚHUJE SE OD OTCE!

 
Žena mnoha tváří a mnoha profesí! To je Natálie Kocábová (36). Píše knihy, divadelní hry a do toho pracuje pro seriál Ordinace v růžové zahradě. Má tři děti – Elliota (2,5), Miu (8) a Vincenta (17), druhého manžela, Slováka Miloše (38), a stále zůstává svá a nad věcí. Dcera hudebníka Michaela Kocába (66) ve velmi otevřeném rozhovoru pro deník Aha! promluvila o své tajné svatbě, jak to chodí u nich doma a s čím už od mládí bojuje.
26.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Michael Elliot (1 článek)

Jako když jsme vyháněli Rusy. Takový krizový štáb potřebujeme, řekl Kocáb Soukupovi

 
V pořadu Jaromír Soukup LIVE se sešli poslanci Martin Kupka z ODS, Jaroslav Foldyna z klubu SPD a bývalý ministr a jeden ze zakladatelů Občanského fóra Michael Kocáb. Tématem byl koronavirus. Foldyna mínil, že Česko v krizi není a ve vyjadřování je stále moc politiky kvůli krajským volbám. Kupka vyzýval k racionálnímu přístupu a poukazoval na Německo. A Kocáb chtěl návrat krizového štábu. „Teď to bude vypadat, že se sám chlubím, ale takhle jsme dělali odsun sovětské armády, že jsme okamžitě začali jednat a zabezpečovali jsme se před riziky, o kterých jsme nevěděli, jestli přijdou,“ připomenul.
16.09.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Jaroslav Foldyna (651 článků) , Jaromír Soukup (64 článků) , Michael Martin (46 článků) , Michael Michael (1579 článků) , Martin Michael (33 článků) , Michael Martin (5 článků) , Michael Martin (9 článků) , Michael Martin (9 článků) , Michael Martin (5 článků)

Havel? Láska mi o něm řekla... Gott, příklad pro Mádla s Geislerovou. Úplatek od Švorcové. Pamětník hovoří

 
VZPOMÍNKY A PERLY„Kéž by si z Karla Gotta některé současné rychlokvašky, jako Geislerová a nebo Mádl vzaly příklad. Jenom ze sebe dělají idioty,“ říká v souvislosti s politikou publicista Pavel Černocký. V rozhovoru zavzpomínal, jak se jako novinář setkal se všemi porevolučními prezidenty a prozradil, co mu jeho tehdejší láska řekla o Václavu Havlovi. Povyprávěl, jak za socialismu diskutoval o politice s Deanem Readem a co mu při osobním setkání řekl o České republice John Lennon. Řekl také, jak fungovalo PKS a co má dodnes schované od Jiřiny Švorcové. Promluvil i o zklamání z Michaela Kocába.
11.08.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5856 článků) , Karel Gott (6022 článků) , John Lennon (225 článků) , Michael Kocáb (717 článků) , Jiřina Švorcová (165 článků) , John Lennon (8 článků)

Jan Kraus zavelel. A začala akce proti Zemanovi. Byla z toho polízanice

 
VZPOMÍNKY A PERLY Psal se rok 2016 a Miloš Zeman byl prezidentem, k nevoli některých veřejných osobností. Před oslavami 28. října ji posílil tím, že odmítl udělit státní vyznamenání Jiřímu Bradymu, přeživšímu z koncentračního tábora a příbuznému ministra kultury Daniela Herman. Jan Kraus ve své show uspořádal sérii krátkých poselství k výročí svátku ustanovení republiky a pozval více než 40 osobností, mezi nimi Jana Rumla, Michaela Kocába, Táňu Fischerovou, Helenu Třeštíkovou či Báru Štěpánovou. A začala kanonáda směrem ku Hradu.
11.08.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Bára Štěpánová (197 článků) , Jan Kraus (1110 článků) , Táňa Fischerová (111 článků) , Helena Třeštíková (142 článků) , Miloš Zeman (24413 článků) , Daniel Herman (1102 článků) , Jan Ruml (5 článků) , Jiří Kraus (74 článků) , Jana Fischerová (34 článků) , Jiří Kraus (74 článků)

Tenkrát Kocáb úplně skončil. Bylo to v ČT. Tisíce děkovných mailů z celého světa... Ne jemu

 
VZPOMÍNKY A PERLY Debata, která zásadní způsobem formovala postoje, pokud jde o migrační krizi. Tak mluví advokátka Klára Samková o jejím duelu s Michaelem Kocábem na téma migrace, který byl odvysílán 25.8.2015. Od té doby ji prý do ČT už nezvou. A taktéž od té doby si z Kocába dělají legraci kvůli jeho idealismu. A do třetice, od uveřejnění debaty ji chodí tisíce děkovných dopisů, že vyjádřila to, co si mnozí další myslí.
10.08.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků)

Kocáb: Nám se hodí, že vztahy s Ruskem se zhoršily. V4? Havel to plánoval jinak

 
Hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb v rozhovoru pro Radiozet.cz sdělil, co říká na současné česko-ruské vztahy. „Musíme se znovu zamyslet nad tím, proč jsme za posledních 30 let nebyli schopni část odsunu sovětských vojsk dodělat,“ říká k nadměrnému zastoupení diplomatů v ruské ambasádě. Že se naše vztahy s Ruskem zhoršily, se nám, podle něj, do určité míry hodí: „Konečně si můžeme vyčistit stůl a udělat rovné podmínky, protože Rusové jsou zvyklí jednat s někým, kdo je silný. Nesmíme stupňovat naši závislost na nich.“ Varoval také, že „agresivita komunistů vzrůstá“.
11.07.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Přepište dějiny: Než se stal Havel prezidentem, chtěli soudruzi vlastní jméno. Padlo na jednání, jehož se účastnili pouze dva lidi

 
VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a slovenské historie. Jelikož se věnujeme také revolučnímu období, jednou z osobností, na které nelze zapomenout, je samozřejmě Václav Havel. Na toho až neuvěřitelně pečlivě vzpomíná ve své knize Vabank i tehdejší předseda parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk Michael Kocáb.
06.07.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5856 článků) , Michael Kocáb (717 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Soudruzi Čalfa a Adamec. Proti nim Občanské fórum. Jedno ultimátum za druhým. Komunisti rudli, ale vzteky. Havel byl extrémně tvrdý. Zatímco Klaus, který seděl v koutě...

 
VZPOMÍNKY A PERLY ParlamentníListy.cz přinášejí unikátní cyklus na mnohdy zapomenuté části české a slovenské historie. Jelikož se věnujeme také revolučnímu období, jednou z osobností, na které nelze zapomenout, je samozřejmě Václav Havel. Na toho až neuvěřitelně pečlivě vzpomíná ve své knize Vabank i tehdejší předseda parlamentní komise pro dohled na odsun sovětských vojsk Michael Kocáb.
05.07.2020 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5856 článků) , Michael Kocáb (717 článků) , Václav Klaus (10021 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Vladimír Ustyanovič: Kocáb, Hřib v Aréně J. S. neboli zase se mi chtělo zvracet

 
Včera povídal jeden chytrý pán v televizi, že můžeme hlásit tedy udávat šiřitele úředně neschválených názorů. Vracím se zpět s otázkou, kdo je to Michael Kocáb.
07.06.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Plán Pavla Novotného pro Česko: Opustíme Visegrád. Na Rusy a Číňany jinak. Inspirace Kocábem

 
Hudebník Michael Kocáb ve středu vystoupil v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa, kde hovořil o zahraniční politice, konkrétně navrhl vystoupení z Visegrádu, zredukování počtu ruských diplomatů a o konci poklonkování Číně a Rusku. Jeho návrhu se milerád chytil řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS), který jej prý hodlá zrealizovat. Na něco takového má podle zástupců veřejnosti však pouze „sebevědomý západní stát, nikoli Česko s vládou StB a komunistů“.
17.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Pavel Novotný (1021 článků) , Pavel Soukup (167 článků) , Michael Michael (1579 článků)

„Nejste informovaný!“ Minář chtěl u Soukupa ukázat, jak vláda kryje krádeže. Klaus ml. i Nacher se ozvali, nevěřili vlastním uším. Je to úplně jinak

 
Zajímavou debatu nabídl středeční pořad Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, poslanec Patrik Nacher (za ANO), zpěvák a občanský aktivista Michael Kocáb a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší hovořili například o protestech, o tom, jak v Česku kvete korupce, ale také o vládnutí premiéra Andreje Babiše (ANO) či o prezidentovi Miloši Zemanovi.
14.05.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Václav Klaus (10021 článků) , Andrej Babiš (19679 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Mikuláš Minář udeřil: Dnes u Soukupa lidem všechno vysvětlím! Nejen o vládě

 
Představitel spolku Milion chvilek Mikuláš Minář bude jedním z hostů pořadu Aréna Jaromíra Soukupa, který TV Barrandov odvysílá dnes, ve středu 13. května od 20:50 hod. Na svém facebookovém účtu spolek uvedl, proč Minář pozvání přijal – příležitost změnit pohled diváků, kteří od TV Barrandov dosud dostávali „zkreslený a účelový“ obrázek spolku a jeho aktivit. Debaty se zúčastní i poslanec Patrik Nacher (ANO), hudebník Michael Kocáb a poslanec Václav Klaus ml. (Trikolóra).
13.05.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Václav Klaus (10021 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Michael Kocáb o Sametové revoluci a komunistech: Svou knihu jsem napsal kvůli novinářům a dětem

 
Michael Kocáb loni na podzim vydal knihu Vabank, která mapuje nejdůležitější okamžiky nejen ze zákulisních jednání Sametové revoluce. Věnuje se zejména rokům 1989 až 1991, od založení iniciativy MOST až po odchod sovětských vojsk z Československa, na kterém měl sám Kocáb nemalou zásluhu. Kniha je velmi úspěšná, právě probíhá její třetí dotisk. A právě při této příležitosti, v úterý 3. března, Michael Kocáb v pražském knihkupectví pořádal besedu o knize i s autogramiádou.
03.03.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Napsali jsme Gorbačovovi! Kocáb sdělil, jak odsouval Sověty

 
Dnes si připomínáme, že je to třicet let od dne a od chvíle, kdy Československo a Sovětský svaz podepsaly smlouvu o odsunu sovětských vojsk, a tím vlastně byla ukončena okupace, která byla zahájena v srpnu 1968. Smlouvu podepsali v Kremlu ( Moskvě) ministři zahraničí tehdejších států, to znamená za Československo Jiří Dienstbier a za Sovětský svaz Eduard Ševardnadze. Přihlíželi také Michail Gorbačov a Václav Havel. O smlouvě v ČT24 hovořil Michael Kocáb.
26.02.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5856 článků) , Michael Kocáb (717 článků) , Eduard Ševardnadze (2 články) , Jiří Havel (427 článků) , Jiří Havel (427 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Senátor Láska podpořil akci Milion chvilek a rozstřílel při tom Visegrád

 
Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) volá po co nejužší spolupráci v rámci Visegrádské čtyřky, hudebník Michael Kocáb nebo senátor Václav Láska varují, že V4 je toxické uskupení, před kterým by se Česká republika měla mít na pozoru.
20.02.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Andrej Babiš (19679 článků) , Michael Michael (1579 článků)

Dcera Michaela Kocába se snažila hájit Pavla Novotného. „Spletla si jméno, chtěla napsat Jelcin“

 
Novinář Tomáš Poláček z magazínu Reportér okomentoval vystoupení řeporyjského starosty Pavla Novotného v Ruské státní televizi. Ačkoli má prý Novotného rád, nad jeho vystoupením prý nejásá. Na sociální síti vysvětlil proč. A ozvala se dcera Michaela Kocába Natálie Kocábová...
02.12.2019 02:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Pavel Novotný (1021 článků) , Tomáš Novotný (76 článků) , Tomáš Novotný (76 článků) , Tomáš Novotný (72 článků)

Dcera Michaela Kocába se snažila hájit Pavla Novotného. „Spletla si jméno, chtěla napsat Jelcin“

 
Novinář Tomáš Poláček z magazínu Reportér okomentoval vystoupení řeporyjského starosty Pavla Novotného v Ruské státní televizi. Ačkoli má prý Novotného rád, nad jeho vystoupením prý nejásá. Na sociální síti vysvětlil proč. A ozvala se dcera Michaela Kocába Natálie Kocábová...
01.12.2019 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Pavel Novotný (1021 článků) , Tomáš Novotný (76 článků) , Tomáš Novotný (76 článků) , Tomáš Novotný (72 článků)

Fašistický Milion chvilek? Zeman drsně: Minář a spol. jen otravují. Člověk v tísni má respektovat ruské zákony. Nějaký zpěvák, jehož jméno...

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Milion chvilek je jasně nedemokratické hnutí a zbytečně otravují. ParlamentnímListům.cz to v Bratislavě řekl prezident Miloš Zeman. Pokud by lídr spolku Mikuláš Minář požádal hlavu státu o setkání, byl by odmítnut, jako v případě premiéra Babiše. Prezident v rozhovoru zkritizoval šéfa Ústavního soudu Rychetského, eurokomisařku Jourovou či Michaela Kocába. Výrazně podpořil historika Stehlíka, kterého chtějí vyhodit z armády. Zeman bude žádat přehodnocení rozhodnutí.
16.11.2019 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Miloš Zeman (24413 článků)

Fašistický Milion chvilek? Zeman drsně: Minář a spol. jen otravují. Člověk v tísni má respektovat ruské zákony. Nějaký zpěvák, jehož jméno...

 
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Milion chvilek je jasně nedemokratické hnutí a zbytečně otravují. ParlamentnímListům.cz to v Bratislavě řekl prezident Miloš Zeman. Pokud by lídr spolku Mikuláš Minář požádal hlavu státu o setkání, byl by odmítnut, jako v případě premiéra Babiše. Prezident v rozhovoru zkritizoval šéfa Ústavního soudu Rychetského, eurokomisařku Jourovou či Michaela Kocába. Výrazně podpořil historika Stehlíka, kterého chtějí vyhodit z armády. Zeman bude žádat přehodnocení rozhodnutí.
16.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (717 článků) , Miloš Zeman (24413 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »