Články k osobnosti

Michael Cunningham

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Michael Cunningham »
 

Cunningham jako mistr drobnokresby

 
Jako mistr drobnokresby dnešní americké střední třídy se opět představil Michael Cunningham (1952) v novém románu Sněhová královna.
21.06.2015 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cunningham (6 článků) , Michael Michael (1427 článků)

Nové knihy: Cunningham, Klevisová, May, Enger i Brandes

 
Z pestré nabídky vybíráme nový román Michaela Cunninghama i detektivky Michaely Klevisové, Thomase Engera a Jeffery Deavera. Historickou práci Detlefa Brandese, jak nacisté chtěli germanizovat a vysídlit české obyvatelstvo z protektorátu. A jako prémii rovnou dva nové komiksy.
19.06.2015 07:16 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cunningham (6 článků) , Jeffery Deaver (12 článků) , Michaela May (3 články) , Michael Thomas (24 článků) , Michael Thomas (24 článků) , Michael Thomas (24 článků)

RECENZE: Odvrácená strana amerického snu. V češtině vyšel román Tělo a krev

 
Americkým snem, respektive jeho odvrácenou stranou se zaobírali mnozí velikáni americké literatury. Toto téma zpracoval také Michael Cunningham, autor slavných, Pulitzerovou cenou oceněných Hodin, v knize Tělo a krev. Ve Státech vyšla v roce 1995 a českému čtenáři se dostává do rukou nyní.
18.07.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cunningham (6 článků)

Michael Cunningham bortí pilíře Ameriky a rodinné kroniky

 
Recenze románu Tělo a krev, který vykresluje dějiny jednoho rodu od třicátých do devadesátých let a problematizuje tradiční pilíře heterosexuální Ameriky bílých protestantů.
30.06.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cunningham (6 článků)

Nové knihy: Su Tchung, Lanchester, Maslowská, McBain i Läckbergová

 
Nabídka tohoto týdne přináší románové kroniky 20. století z pera Číňana Su Tchunga a Angličana Michaela Cunninghama, prózy Polky Doroty Maslowské i britského autora Johna Lanchestera. Potěší i detektivní příběhy Ed McBaina, Camilly Läckbergové i Charlese Willeforda. Nádavkem komiks Gantz 4.
13.06.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cunningham (6 článků)

Nové knihy – Michael Cunningham, Irena Obermannová, John Arcudi i Doug Mahnke

 
Blížící se návrat do časů po dovolených a prázdninách charakterizuje i pestrá knižní nabídka. Mistr dialogů americký prozaik Michael Cunningham nabízí pohled na současný New York, bouřlivák Norman Mailer zase přibližuje atmosféru roku 1967 ve Washingtonu a kampaň proti válce ve Vietnamu. Česká prozaička Irena Obermannová uvádí současný příběh ženy řešící problémy kolem nové i „staré“ lásky. Wiliam Peter Blatty, spisovatel, filmový scenárista a producent, autor známého románu Exorcista, se vydal do nedávné historie a nakonec přispějí svým komiksem klasici John Arcudi a Doug Mahnke.
26.08.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Cunningham (6 článků) , Norman Mailer (2 články) , Irena Obermannová (117 článků) , Irena Obermannová (120 článků) , Michael York (126 článků) , John Michael (18 článků) , Peter Michael (5 článků) , Peter Michael (5 článků)
« Předchozí 1 Další »