Články k osobnosti

Matter Matter

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Matter Matter »
 

„Viděli jsme pogromy, rabování, násilnosti a nepokoje. V USA.“ Putin přiznal, čeho se bojí

 
Ruský prezident Vladimir Putin po skončení na tiskové konferenci po americko-ruském summitu v Ženevě uvedl, že má obavy, že v Rusku se uskuteční podobné masivní protesty, jaké iniciovalo v USA hnutí Black Lives Matter (BLM). Uvedl to v rámci své odpovědi na dotaz americké novinářky stanice ABC News Rachel Scottové, kterou zajímalo, čeho se tak bojí, když jeho političtí oponenti jsou ve vězení či prohlašováni za extremisty, píše iDNES.cz.
17.06.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3629 článků) , Rachel Black (2 články) , Matter Matter (130 článků)

Češi na EURU nepokleknou. Fotbalisté zvolí jinou symboliku

 
Čeští fotbalisté nebudou před zápasy na mistrovství Evropy poklekávat na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Reprezentanti případně stejně jako v březnovém utkání světové kvalifikace ve Walesu vyjádří postoj proti rasismu i dalším projevům nesnášenlivosti tak, že poukážou na nápis na rukávu dresu, odkazující na kampaň s názvem UEFA Respect.
13.06.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

„Budeme klečet!“ Soupeř Čechů má jasno. Farage ho smetl

 
Trenér anglického fotbalového týmu Gareth Southgate oznámil, že hodlá s týmem poklekávat na začátku zápasu během Mistroství Evropy a kritiky budou ignorovat. Fanoušci Anglie totiž před pár dny klekající tým vybučeli. Southgate to kritizoval. „Velká část britské populace si uvědomila, že pokleknutí za organizaci Black Lives Matter není o rovnosti příležitostí, není o rasové spravedlnosti. Je to o marxistické organizaci, která chce svrhnout celý způsob našeho života a nahradit ho novým komunistickým řádem,“ upozornil známý britský euroskeptický politik Nigel Farage. Sport má být prý apolitický.
11.06.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Nigel Farage (113 článků) , Matter Matter (130 článků)

Aktivistku (27) Black Lives Matter někdo střelil do hlavy: Policisté zadrželi osmnáctiletého chlapce

 
Sasha Johnsonová se ujala vůdčí pozice v londýnském odvětví hnutí Black Lives Matter. Byla vrchní organizátorkou demonstrací za práva černochů. Její snahu ale utnul neznámý muž, když ji měl střelit brokovnicí do hlavy. Policisté už ale mají podezřelého, zadrželi osmnáctiletého Camerona Deriggse.
29.05.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků) , Sasha Sasha (4 články) , Johnson Johnson (275 článků)

Feri je vyřízený nejen v politice. Než rozhodne soud... Roman Joch i o Pekarové Adamové

 
„Američané mají tendenci být extrémně pro, nebo extrémně proti. MeToo byl návrat k puritanismu, neopuritanismu. Jiným návratem k puritanismu je Black Lives Matter, nebo bourání soch postav minulosti. V Evropě k tomu nemáme takovou tendenci. Myslím, že ani případ Dominika Feriho nepovede k české variantě MeToo. Možná ale povzbudí některé další ženy, které byly obtěžovány, k tomu, aby se vůči těm predátorům veřejně ohradily,“ má jasno publicista Roman Joch, podle kterého tento skandál volební výsledky TOP 09 příliš neovlivní.
26.05.2021 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Feri (309 článků) , Matter Matter (130 článků)

Zákaz kouření, návštěv kadeřnictví, kontaktů s rodiči... Jak začíná systém, který zotročí masy? Markéta Šichtařová spustila

 
Případ zabitého George Floyda, s jehož souvislostí vzniklo i hnutí Black Lives Matter, došel do svého konce. Zasahující policista Derek Chauvin, který proti Floydovi použil smrtící sílu, byl porotou uznán vinným z vraždy. Ekonomka Markéta Šichtařová poukazuje na jeden „háček“ a narůstající nedůvěru v objektivitu soudů. Současně upozorňuje, jak se ve svých počátcích projevuje systém, který má za cíl zotročit masy lidí a který se velmi podobá současné době.
29.04.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků) , George George (780 článků)

A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

 
Po internetu se šíří tajně zachycená nahrávka technika americké televize CNN, kde přiznává, že se tato zpravodajská síť „snaží pomoci“ aktivistům z hnutí Black Lives Matter (BLM). Na nahrávce zazní, že se pokoušejí neinformovat o rasových útocích černochů a CNN o rasismu informuje pouze tehdy, když jsou na straně agresora běloši. Přiznává i manipulování s lidmi před zvolením Joea Bidena americkým prezidentem či v rámci koronavirových statistik. „Stačí to, abychom změnili svět... U té věci s Trumpem to fungovalo…“ zní v nahrávce pořízené během falešného rande.
17.04.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (516 článků) , Matter Matter (130 článků)

Tvrdí o sobě, že je marxistka, ale koupila si dům za miliony. Spoluzakladatelka BLM čelí kritice

 
Sedmatřicetiletá spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter (BLM) Patrisse Cullorsová si společně se svou partnerkou zakoupila dům v hodnotě 1,4 milionu dolarů (30,6 milionu korun). Vzhledem k tomu, že o sobě tvrdí, že je marxistka, vyvolala tato koupě kritiku z řad aktivistů. Ti poukazují rovněž na to, že nemovitost stojí v komunitě, která je v drtivé většině bělošská.
14.04.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

Káže vodu, pije víno: Zakladatelka BLM má luxusní dům za 1,4 milionu dolarů v bílé čtvrti

 
Hnutí Black Lives Matter (na černošských životech záleží) utržilo ránu pod pás ze svých vlastních řad. Jeho spoluzakladatelka, černošská aktivistka Patrisse Cullors, totiž vyvolala vlnu kritiky poté, co si v převážně bělošské čtvrti Los Angeles koupila luxusní sídlo za 1,4 milionu dolarů. Sama přitom vystupuje proti kapitalismu, navíc není jasné, kde na sídlo vzala peníze, protože její finance jsou neprůhledné.
12.04.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků) , Sam Sam (437 článků)

Britové cupují Slavii na kusy! Češi jsou rasisti, před zápasem nepoklekli, zuří

 
Pražská Slavia je v posledních dnech a týdnech středobodem společenských diskuzí. Britové mají na Čechy spadeno od chvíle, kdy měl fotbalista Ondřej Kúdela rasisticky napadnout Glena Kamaru z týmu Glasgow Rangers. Čtvrteční zápas Slavie, úvodní čtvrtfinále Evropské ligy, proti Arsenalu, který skončil remízou 1:1, se opět stal předmětem diskuze. Pražští hráči odmítli před zápasem pokleknout na podporu iniciativy Black Lives Matter, svůj postoj vůči rasismu se rozhodli vyjádřit jinak.
09.04.2021 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Kúdela (53 článků) , Matter Matter (130 článků)

Jiří Baťa: Naši fotbalisté, na rozdíl od pana Čulíka, zasluhují uznání

 
Známý vydavatel Britských listů Jan Čulík bezskrupolózně tvrdí, že čeští fotbalisté utvrzují západní svět v domněnce, že jsou Češi rasisté. Hráči české fotbalové reprezentace totiž nepoklekli před zápasem s Walesem a nevyjádřili tak podporu hnutí Black Lives Matter.
06.04.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

Okamura: Mám radost, že čeští fotbalisté nepoklekli

 
Hráči české reprezentace v úterý před zápasem s Walesem nepoklekli a nevyjádřili tak podporu hnutí Black Lives Matter. Podle vyjádření předsedy SPD Tomia Okamury si tím naši fotbalisté zachovali hrdost a nepodpořili rasismus.
01.04.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

Jak sportovci začali projevovat názory. Film vypráví o covidu i Black Lives Matter

 
Režisér oscarového filmu Training Day se v novém dokumentu HBO ohlíží za společenskou angažovaností sportovců.
01.04.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

Čeští fotbalisté nepoklekli. Jan Čulík píše o národě rasistů, který se vyčlenil z civilizované společnosti

 
Vydavatel Britských listů Jan Čulík tvrdí, že čeští fotbalisté utvrzují západní svět v domněnce, že jsou Češi rasisté. Hráči české reprezentace totiž nepoklekli před zápasem s Walesem, a nevyjádřili tak podporu hnutí Black Lives Matter. „Češi nemoudře potvrzují svou mezinárodní pověst jako rasisté. Vyčleňují se tak z civilizované společnosti,“ tvrdí Čulík.
31.03.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

Čeští fotbalisté ve Walesu nepoklekli! Proti rasismu se vymezují jinak

 
Čeští fotbalisté před zápasem kvalifikace mistrovství světa nepoklekli na podporu hnutí Black Lives Matter. Nepřipojili se k domácím Velšanům. Reprezentanti vyjádřili v Cardiffu svůj boj proti rasismu i dalším projevů nesnášenlivosti, xenofobie či antisemitismu tak, že ukázali na nápis na rukávu dresu, který odkazoval na kampaň, jejíž název zní UEFA Respect.
31.03.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

Otevíráte Pandořinu skříňku, skončí to jak s BLM! Hannig varuje před odsouzením zásahu v Uherském Hradišti

 
Drsný zásah městské policie v Uherském Hradišti proti muži, který porušoval vládní protiepidemická opatření tím, že na obličeji neměl roušku, vzbudil silné pobouření u lidí na sociálních sítích i u mnohých politiků. Zásah, kterému přihlížel plačící tříletý synek muže, u mnoha z nich nenachází žádné zastání. Výjimkou je však předseda Rozumných Petr Hannig; ten naopak varuje, že pokud nepodpoříme policii, tak otevíráme Pandořinu skřínku a vše může skončit jako v Seattlu s Black Lives Matter.
13.03.2021 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hannig (40 článků) , Matter Matter (130 článků)

Už je to tu. Jiné názory zničí. Petr Žantovský o tom, jak zařízli médium kvůli videu o covidu

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Poté, co americká vláda de facto kapitulovala před hnutím Black Lives Matter a černí obyvatelé Spojených států se chopili iniciativy od baseballových pálek po zákonodárné změny, inspirovaly se podobně laděné skupiny v Evropě. Petr Žantovský v reakci na dění v sousedním Německu tuší, že když se proti tomu nedokážou civilizované země účinně ubránit, čekají nás hodně horké chvíle. Na konkrétním příkladu také dokládá, jak se mezinárodní klan likvidátorů svobody slova snaží postupně mařit možnost vejít do veřejného prostoru pro všechny odlišné a polemizující názory či informace.
06.03.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

Americké protesty navrženy na Nobelovu cenu. Ano, mírovou

 
Hnutí Black Lives Matter neboli na životech černochů záleží bylo nominováno na Nobelovu cenu míru.
30.01.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků)

A co těchto 19 mrtvých? Klaus ml. rozstřelil násilí v Kongresu USA

 
Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší se zastal 45. prezidenta USA a jeho příznivců. Násilí je nepřijatelné, tak proč se mlčí o násilí a škodách na majetku páchaném příznivci hnutí Black Lives Matter, tázal se Klaus. Za této situace se podle něj nelze divit, že je půlka Spojených států frustrovaná.
07.01.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10463 článků) , Matter Matter (130 článků)

Už i Švýcaři se omlouvají za kolonialismus. Přitom nikdy žádné kolonie neměli

 
Švýcarsko je známo jako země bank, železnic, sýrů a hodinek. O výstavbu železnic a vybudování snad nejslavnější banky Credit Suisse se v 19. století zasadil Alfred Escher, jenž bývá označován za zakladatele moderního Švýcarska. Server britského listu The Guardian však upozorňuje, že Švýcaři pod vlivem hnutí Black Lives Matter, začali zkoumat vztah svého velikána právě k černošské populaci a kladou si otázku, zda si Escher zaslouží setrvat v pozici otce zakladatele moderního Švýcarska.
28.12.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (130 článků) , Alfred Black (1 článek)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »