Články k osobnosti

Matteo Salvini

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Matteo Salvini »
 

Okamura: Šílené. Salvini bude souzen za to, že bránil Itálii před nelegální imigrací

 
Bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini stane před soudem za to, že zablokoval loď se zachráněnými utečenci. Podle agentury ANSA předběžný soud potvrdil obžalobu z omezování osobní svobody. „V případě odsouzení hrozí Salvinimu až 15 let vězení, bude-li trest vyšší než dva roky nepodmíněně, mohl by ho postihnout zákaz vykonávat následujících šest let veřejnou funkci. Takže vidíme, že na neomarxistickém Západě probíhají politické procesy podobné těm jako u nás v padesátých letech. Matteo, jsme s Tebou!“ zastal se na sociální síti Salviniho Tomio Okamura.
22.04.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2526 článků) , Matteo Salvini (93 článků)

Nechceme dopadnout jako islamizovaná západní Evropa, uvedl místopředseda SPD

 
Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala upozornil na svém facebooku na projev členky italské Ligy Mattea Salviniho, která upozornila, že migranti použili vládní sociální dávky na financování islámského terorismu. „Jsme rádi, že Matteo je náš přítel a spojenec,“ dodal Fiala.
14.12.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (336 článků) , Radim Fiala (336 článků) , Matteo Salvini (93 článků)

Trump prohrál? No a co, se Salvinim a Orbánem to nehne. Tohle kavárně vonět nebude

 
Poté, co americké volby začaly vypadat, že vyhraje Joe Biden, objevil se jásot, že to zasadí ránu i evropským populistům. Ale podle komentátora Hospodářských novin Ondřeje Housky tomu tak nebude. Tito populisté, jako Viktor Orbán nebo Matteo Salvini, se sice prý k Trumpovi hlásili, ale jen naoko. A o jejich zvolení stejně rozhodnou voliči doma na základě domácího prostředí.
11.11.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků) , Joe Biden (471 článků)

Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

 
Nejen Matteo Salvini, někdejší ministr vnitra Itálie, ale i řada dalších členů Parlamentu se začíná ozývat vůči takzvaně vítací politice vládnoucí garnitury. ParlamentníListy.cz dnes svým čtenářům nabídnou krátký záznam vystoupení poslankyně Giorgie Meloniové. Tato třiačtyřicetiletá bývalá novinářka je předsedkyní strany Bratři Itálie (Fratelli d'Italia) a v minulosti byla ministryní pro mládež ve čtvrté vládě Silvia Berlusconiho. Nejde tedy o žádnou začínající amatérku, která by se teprve rozkoukávala.
09.08.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

Oceňte Salviniho, netrestejte ho! Okamura odevzdal dopis Itálii. Silná sestava. A pozor, překvapení

 
Lídr SPD Tomio Okamura se rozhodl předat dopis na italském velvyslanectví v Praze. Chce jím podpořit přítele, senátora a předsedu italské Ligy Matteo Salviniho. Učinit tak v doprovodu poslance Jaroslava Foldyny. Zároveň podotkl, že Matteo Salvini o této podpoře ví a vítá ji.
06.08.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2526 článků) , Matteo Salvini (93 článků)

Jinde neuvidíte: Italský ostrov Lampedusa, 28. července 2020. A teď si představte, že byste tam na pláži leželi vy a zažili, co vám teď pustíme

 
Italský senátor Matteo Salvini může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky. Horní komora tamního parlamentu ho totiž zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z lodi Open Arms v italském přístavu. To mu ovšem nebrání v tom, aby na svém Facebooku, který sleduje skoro 4,5 milionu fanoušků, pravidelně ukazoval videa "zkázy" a "hrůzy", jež Itálii způsobuje nelegální migrace. Díky Salviniho věhlasu má řada jeho video stovky tisíc přehrání.
05.08.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

Vy jste vojáci! Vy tady nejste pro to, abyste dělali taxikáře chlapečkům s psíky a mobily v ruce! Matteo Salvini o lodích s migranty. Pouze PL našly odvahu

 
Italský senátor Matteo Salvini může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky. Horní komora tamního Parlamentu ho totiž zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z lodi Open Arms v italském přístavu. Významný italský politik na to konto vystoupil. Záznam jeho projevu z Parlamentu publikoval Tomio Okamura na svém Facebooku i s titulky. ParlamentníListy.cz jsou jediné médium, které o jeho řeči z 30. července napsaly.
04.08.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2526 článků) , Matteo Salvini (93 článků)

Okamura (SPD): Matteo, jsme s Tebou!

 
Komentář na facebookovém profilu k trestnímu stíhání Mattea Salviniho za to, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů.
31.07.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

VIDEO Salvini přímo v přístavu, kam přijíždějí migranti: Vláda dělá komplice kriminálníkům

 
Velký příliv migrantů z Afriky postihl italský ostrůvek Lampedusa. Za posledních pár dní tam podle agentury APA, kterou cituje server Novinky.cz, doplulo kolem 1000 běženců. Většina z nich byli Tunisané. Kapacita tamního zařízení pro uprchlíky je přitom jen 95 osob. K migraci se vyjádřil italský opozičník Matteo Salvini, jenž nazval vládu komplicem kriminálníků.
26.07.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

VIDEO Hnus z Itálie. Migrant opéká kočku na ulici. Prý měl hlad. Reakce policie dostala lid do varu

 
Itálii šokoval brutální případ násilí na zvířatech, ilegální migrant v jedné z toskánských ulic před zraky lidí upekl kočku na ulici. Video, které se rychle šíří internetem, zveřejnil na svém Twitteru šéf protiimigrační strany Liga a bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini.
01.07.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

Rozvoral (SPD): Salvini odmítá zlegalizovat pobyt více než půl milionu nelegálních imigrantů

 
Italský senátor Matteo Salvini a předseda vlastenecké Ligy se tvrdě ohradil proti záměru italské vlády, která chce vydávat obnovitelná povolení k pobytu a práci pro 500 až 600 tisíc nelegálních imigrantů, čímž by vlastně úředně povolila jejich pobyt.
22.05.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

Euro je pro Italy břemenem. Salvini vyhraje. Předseda Svobodných o chybách EU i o bezmoci při sledování Moravce

 
ROZHOVOR „Evropská unie se snažila o uzavírání se do sebe, bránila jednotlivým státům, aby se více otevíraly celému světu. Naštěstí to nedospělo až do takové míry, abychom neměli s jinými státy žádné obchodní vztahy. Toto bychom si měli vzít jako hlavní ponaučení z této krize, místo uzavírání se a odmítání obchodování s některými státy, je prospěšné obchodovat se všemi a nebýt tak zranitelní, když je zrovna v nějaké části krize, jako třeba teď v Evropě,“ tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Svobodných Libor Vondráček. Euro je podle něj pro slabou italskou ekonomiku břemeno a předpovídá, že Matteo Salvini příští volby drtivě vyhraje. Zmínil i ekonomický výhled pro ČR a podotkl, že ví, kde se dá ušetřit.
08.04.2020 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

Koronavirus uvěznil v Benátkách i hollywoodskou hvězdu. Zprávy z Itálie

 
ROZHOVOR Rozhovory s Monikou Pilloni, pracující pro Ligu severu, obvykle vedeme o italské politice. Dobrodružství útoků na Matteo Salviniho je ale tentokrát výrazně překonáno epidemií koronaviru, která se šíří severem Apeninského poloostrova. Ještě v průběhu zpracování rozhovoru chodila nová čísla o nakažených, a bohužel i zemřelých.
25.02.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

Jan Urbach: Itálie - Odcházení vítěze voleb?

 
Lídrem italské politické scény je v současnosti strana Liga, vedená bývalým ministrem vnitra Matteo Salvinim. Podle průzkumu SWG má podporu 32 procent italských voličů.
19.02.2020 19:41 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

Salvini do vězení? Je to jinak. A důsledky migrace pro evropskou politiku očima Robejška

 
Politolog Petr Robejšek sleduje dění v Itálii a komentuje rozhodnutí tamních zákonodárců, že bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini může být souzen za zákaz vylodění migrantů. „Než dojde ke konečnému rozsudku, budou mnozí z těch, kteří ho obžalovali, dávno na politické penzi,“ píše v blogu na Aktuálně.cz Robejšek, s ohledem na pomalost, s jakou italské soudy pracují. Pozastavuje se nad bezduchostí, s níž jeho protivníci jednali. A hovoří o tom, jak Salvini a německá kancléřka Merkelová sjednotili Evropany.
16.02.2020 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)

„Když Salviniho neporazili ve volbách, chtějí ho zavřít!" Vytočený Okamura v ráži. Už se to chystá?

 
Předseda Ligy Severu Matteo Salvini může být souzen za blokování vylodění lodě s migranty na palubě. Tomio Okamura se vyjádřil: „V Itálii chtějí stíhat bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho za to, že bojoval proti nelegální imigraci! Je vidět, že italský ‚deep state‘, ‚bažina‘, kope za zájmy globalistů a neomarxistů,“ rozohnil se předseda SPD.
12.02.2020 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2526 článků) , Matteo Salvini (93 článků)

Velký řev: Orbán jede za Salvinim. A za dalšími... To jsou hosté! EU asi zakročí

 
Že Viktor Orbán nepatří v Evropské unii k nejoblíbenějším politikům, není žádným tajemstvím. Již dlouho se diskutuje o tom, zda jeho strana Fidesz má nebo nemá patřit do frakce evropských lidovců. Strana má momentálně pozastavené členství a dle Donalda Tuska to tak zůstane, dokud u Fideszu nedojde ke změně. A nyní Orbán udělal něco, co mu u EPP nepřidá: odletěl na konferenci do Říma, na které bude i lídr Ligy Matteo Salvini. Bude se jednat o nacionalismu.
04.02.2020 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků) , Donald Tusk (180 článků)

Zavřou Salviniho? Už to jede. Okamura s Fialou v ráži. A uprchlíci...

 
Lídr hnutí SPD Tomio Okamura a poslanec za toto hnutí Radim Fiala se na svých facebookových profilech vyjádřili k bývalému ministru vnitra Matteo Salvinimu. Jak uvádějí, v Itálii jej totiž chtějí stíhat za to, že bojoval proti nelegální migraci.
22.01.2020 11:46 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (336 článků) , Radim Fiala (336 článků) , Tomio Okamura (2526 článků) , Matteo Salvini (93 článků)

Zavřou Salviniho? Už to jede. Okamura s Fialou v ráži. A uprchlíci...

 
Lídr hnutí SPD Tomio Okamura a poslanec za toto hnutí Radim Fiala se na svých facebookových profilech vyjádřili k bývalému ministru vnitra Matteo Salvinimu. Jak uvádějí, v Itálii jej totiž chtějí stíhat za to, že bojoval proti nelegální migraci.
21.01.2020 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (336 článků) , Radim Fiala (336 článků) , Tomio Okamura (2526 článků) , Matteo Salvini (93 článků)

Salvini to v novinách rozbalil, jako ještě nikdy. Premiér bez mandátu, veřejné zakázky, běženci. A jeho budou kreslit na provaze?

 
Šéf italské protiimigrační strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru pro italský deník Libero quotidiano promluvil o svém plánu, jak se vrátit k moci. Sám podle svých slov studuje situaci a události „jako předseda vlády“ a cití se být připraven. „Navázal jsem nové vztahy v zahraničí a v Itálii. Do jednoho roku Demokratická strana, PD (sociálnědemokratická, pozn. red.) pohltí Hnutí 5 hvězd (M5S). Další politici z řad M5S vstoupí do Ligy. Nemyslel jsem si, že bych se dostal tak vysoko. Jestliže budou soudit mě, budou soudit Italy. Je čas se podívat na situaci v italské justici,“ říká.
01.01.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (93 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »