Články k osobnosti

Matteo Salvini

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Matteo Salvini »
 

Trojský kůň Ruska v Evropě. Za pád italské vlády může Moskva, píše bruselský server

 
Lídři dvou italských pravicových stran Matteo Salvini a Silvio Berlusconi čelí podezření, že se pád premiéra Maria Draghiho uskutečnil na žádost Moskvy. Ta se jim navíc podle zpravodajců pokouší zajistit vítězství v zářijových předčasných volbách i posíláním migrantů z Libye. Prošetření role Moskvy žádají středolevicové síly. Někteří označují Itálii za „trojského koně“ v Evropě. Informace bruselského serveru Politico zveřejnil iDnes.cz.
02.08.2022 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (229 článků) , Matteo Salvini (101 článků)

Richard Gere vs. Matteo Salvini: Herec musí před soud!

 
Americký herec Richard Gere (72) musí před soud. Je totiž jedním z důležitých svědků v kauze bývalého italského ministra vnitra Mattea Salviniho (48). Šéf krajně pravicové strany Liga je obviněn z nelegálního zadržování více než stovky afrických migrantů. Gere byl tehdy v Itálii na dovolené a za migranty se osobně vypravil.
06.10.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Gere (191 článků) , Matteo Salvini (101 článků)

Pobodal pět lidí v Itálii. O azyl žádal Somálec v Dánsku, Švédsku, Německu a Nizozemí

 
Údajně pět lidí pobodal somálský migrant v sobotu večer v italském Rimini. Nejdříve dvě revizorky, následně dvě další ženy a šestiletého chlapce, který je v kritickém stavu. Policie 26letého migranta ze Somálska nepodezřívá z terorismu, za útokem jsou prý drogy. Dotyčný žádal o azyl hned v několika evropských zemích, v Evropě je od roku 2015. A lídr italské Ligy, Matteo Salvini, už incident použil ke kritice současné vlády Maria Draghiho.
14.09.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Neziskovka vyložila přes tři sta migrantů na Sicílii. Salvini vybuchl zlostí. Ministryni od plic vzkázal...

 
Nezisková organizace Lékaři bez hranic dostala povolení vyložit v sicilském přístavu Augusta ze své lodi Geo Barents várku migrantů. Jde o 322 lidí. Převážně mladých mužů. Bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini se pořádně rozzlobil.
28.08.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Velké spojování. Le Penová, Orbán, Salvini. Nová akce proti EU: Silné cíle

 
Evropská unie se stala nástrojem radikálních sil, které jsou odhodlány provést civilizační transformaci Evropy a jejichž cílem je vytvořit evropský superstát zbavený evropských tradic, sociálních institucí a morálních zásad. To se praví ve Společné deklaraci o budoucnosti EU, kterou podepsali lídři 16 politických stran ze 14 evropských zemí, mezi nimiž nechybí Viktor Orbán, Matteo Salvini ani Marine Le Penová. První významnou snahu euroskeptických stran společně se postavit proti evropským federalistům přibližuje spolupracovník Gatestone Institute Soeren Kern.
09.08.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Salvini přilil olej do ohně. Výsměch Angličanům? Fotbal má dohru

 
Ještě předtím, než italský fotbalový tým ovládl letošní evropský šampionát, rozdmýchal velkou ožehavou debatu o rasismu. A to z důvodu, že v italské reprezentaci nepůsobil jediný hráč tmavé pleti. Bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini, známý svou protiimigrační politikou, přilil nyní olej do ohně, když na svém facebooku sdílel obrázek tetování připomínající faul, který při finále udělal italský kapitán Giorgio Chiellini na anglického hráče tmavé pleti Bukayo Saku. Italský politik k tomu připojil pro mnohé neodpustitelnou poznámku.
18.07.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Giorgio Chiellini (4 články) , Matteo Salvini (101 článků)

Jan Urbach: Evropa není Evropská unie, není to euro, to jsou miliony Evropanů

 
Lídr italské strany Liga Matteo Salvini by chtěl v Evropském parlamentu vytvořit novou politickou sílu „z toho nejlepšího“, co je v nynějších frakcích Identita a demokracie, ve které je jeho strana, Evropští konzervativci a reformisté, Evropská lidová strana. Uvedl to v neděli v portugalském Cascais na konferenci své mateřské frakce v EP pod heslem „Projekt pro jinou Evropu“.
02.06.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Rozvoral (SPD): Soud rozhodl o nevině Mattea Salviniho ve věci zablokování lodě s imigranty

 
Agentura Reuters zveřejnila minulý pátek informaci, že bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky s imigranty na palubě v červenci roku 2019.
18.05.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Okamura: Šílené. Salvini bude souzen za to, že bránil Itálii před nelegální imigrací

 
Bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini stane před soudem za to, že zablokoval loď se zachráněnými utečenci. Podle agentury ANSA předběžný soud potvrdil obžalobu z omezování osobní svobody. „V případě odsouzení hrozí Salvinimu až 15 let vězení, bude-li trest vyšší než dva roky nepodmíněně, mohl by ho postihnout zákaz vykonávat následujících šest let veřejnou funkci. Takže vidíme, že na neomarxistickém Západě probíhají politické procesy podobné těm jako u nás v padesátých letech. Matteo, jsme s Tebou!“ zastal se na sociální síti Salviniho Tomio Okamura.
22.04.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2867 článků) , Matteo Salvini (101 článků)

Nechceme dopadnout jako islamizovaná západní Evropa, uvedl místopředseda SPD

 
Místopředseda hnutí SPD Radim Fiala upozornil na svém facebooku na projev členky italské Ligy Mattea Salviniho, která upozornila, že migranti použili vládní sociální dávky na financování islámského terorismu. „Jsme rádi, že Matteo je náš přítel a spojenec,“ dodal Fiala.
14.12.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (396 článků) , Radim Fiala (396 článků) , Matteo Salvini (101 článků)

Trump prohrál? No a co, se Salvinim a Orbánem to nehne. Tohle kavárně vonět nebude

 
Poté, co americké volby začaly vypadat, že vyhraje Joe Biden, objevil se jásot, že to zasadí ránu i evropským populistům. Ale podle komentátora Hospodářských novin Ondřeje Housky tomu tak nebude. Tito populisté, jako Viktor Orbán nebo Matteo Salvini, se sice prý k Trumpovi hlásili, ale jen naoko. A o jejich zvolení stejně rozhodnou voliči doma na základě domácího prostředí.
11.11.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků) , Joe Biden (823 článků)

Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

 
Nejen Matteo Salvini, někdejší ministr vnitra Itálie, ale i řada dalších členů Parlamentu se začíná ozývat vůči takzvaně vítací politice vládnoucí garnitury. ParlamentníListy.cz dnes svým čtenářům nabídnou krátký záznam vystoupení poslankyně Giorgie Meloniové. Tato třiačtyřicetiletá bývalá novinářka je předsedkyní strany Bratři Itálie (Fratelli d'Italia) a v minulosti byla ministryní pro mládež ve čtvrté vládě Silvia Berlusconiho. Nejde tedy o žádnou začínající amatérku, která by se teprve rozkoukávala.
09.08.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Oceňte Salviniho, netrestejte ho! Okamura odevzdal dopis Itálii. Silná sestava. A pozor, překvapení

 
Lídr SPD Tomio Okamura se rozhodl předat dopis na italském velvyslanectví v Praze. Chce jím podpořit přítele, senátora a předsedu italské Ligy Matteo Salviniho. Učinit tak v doprovodu poslance Jaroslava Foldyny. Zároveň podotkl, že Matteo Salvini o této podpoře ví a vítá ji.
06.08.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2867 článků) , Matteo Salvini (101 článků)

Jinde neuvidíte: Italský ostrov Lampedusa, 28. července 2020. A teď si představte, že byste tam na pláži leželi vy a zažili, co vám teď pustíme

 
Italský senátor Matteo Salvini může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky. Horní komora tamního parlamentu ho totiž zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z lodi Open Arms v italském přístavu. To mu ovšem nebrání v tom, aby na svém Facebooku, který sleduje skoro 4,5 milionu fanoušků, pravidelně ukazoval videa "zkázy" a "hrůzy", jež Itálii způsobuje nelegální migrace. Díky Salviniho věhlasu má řada jeho video stovky tisíc přehrání.
05.08.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Vy jste vojáci! Vy tady nejste pro to, abyste dělali taxikáře chlapečkům s psíky a mobily v ruce! Matteo Salvini o lodích s migranty. Pouze PL našly odvahu

 
Italský senátor Matteo Salvini může být souzen v další kauze týkající se jeho protiimigrační politiky. Horní komora tamního Parlamentu ho totiž zbavila imunity pro trestní stíhání kvůli tomu, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů z lodi Open Arms v italském přístavu. Významný italský politik na to konto vystoupil. Záznam jeho projevu z Parlamentu publikoval Tomio Okamura na svém Facebooku i s titulky. ParlamentníListy.cz jsou jediné médium, které o jeho řeči z 30. července napsaly.
04.08.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2867 článků) , Matteo Salvini (101 článků)

Okamura (SPD): Matteo, jsme s Tebou!

 
Komentář na facebookovém profilu k trestnímu stíhání Mattea Salviniho za to, že loni v srpnu odmítl povolit vylodění migrantů.
31.07.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

VIDEO Salvini přímo v přístavu, kam přijíždějí migranti: Vláda dělá komplice kriminálníkům

 
Velký příliv migrantů z Afriky postihl italský ostrůvek Lampedusa. Za posledních pár dní tam podle agentury APA, kterou cituje server Novinky.cz, doplulo kolem 1000 běženců. Většina z nich byli Tunisané. Kapacita tamního zařízení pro uprchlíky je přitom jen 95 osob. K migraci se vyjádřil italský opozičník Matteo Salvini, jenž nazval vládu komplicem kriminálníků.
26.07.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

VIDEO Hnus z Itálie. Migrant opéká kočku na ulici. Prý měl hlad. Reakce policie dostala lid do varu

 
Itálii šokoval brutální případ násilí na zvířatech, ilegální migrant v jedné z toskánských ulic před zraky lidí upekl kočku na ulici. Video, které se rychle šíří internetem, zveřejnil na svém Twitteru šéf protiimigrační strany Liga a bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini.
01.07.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Rozvoral (SPD): Salvini odmítá zlegalizovat pobyt více než půl milionu nelegálních imigrantů

 
Italský senátor Matteo Salvini a předseda vlastenecké Ligy se tvrdě ohradil proti záměru italské vlády, která chce vydávat obnovitelná povolení k pobytu a práci pro 500 až 600 tisíc nelegálních imigrantů, čímž by vlastně úředně povolila jejich pobyt.
22.05.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)

Euro je pro Italy břemenem. Salvini vyhraje. Předseda Svobodných o chybách EU i o bezmoci při sledování Moravce

 
ROZHOVOR „Evropská unie se snažila o uzavírání se do sebe, bránila jednotlivým státům, aby se více otevíraly celému světu. Naštěstí to nedospělo až do takové míry, abychom neměli s jinými státy žádné obchodní vztahy. Toto bychom si měli vzít jako hlavní ponaučení z této krize, místo uzavírání se a odmítání obchodování s některými státy, je prospěšné obchodovat se všemi a nebýt tak zranitelní, když je zrovna v nějaké části krize, jako třeba teď v Evropě,“ tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Svobodných Libor Vondráček. Euro je podle něj pro slabou italskou ekonomiku břemeno a předpovídá, že Matteo Salvini příští volby drtivě vyhraje. Zmínil i ekonomický výhled pro ČR a podotkl, že ví, kde se dá ušetřit.
08.04.2020 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (101 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »