Články k osobnosti

Matěj Stropnický

  herec, politik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Matěj Stropnický »
 

Matěj Stropnický: Koněv a další pitomosti? Já chci odstranit nespravedlivý kapitalismus

 
Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický po 17 letech tuto stranu opustil. Má pocit, že Zelení, ale s nimi i celá liberální levice se vzdaluje voličům, protože ve své pražské bublině řeší liberálové věci, které prý mimo Prahu většinu lidí nijak zásadně nepálí. Stropnický chce jít jinou cestou. Chce odstranit nespravedlivý kapitalismus.
09.07.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Krejčík: V divadle se můžeme pořád hádat, pak se nemusíme hašteřit doma

 
Předloni se jim radikálně změnil život, když přesídlili do Osečan na Příbramsku. Tam se ujali zchátralého zámečku a pustili se do jeho záchrany. Publicista a bývalý politik Matěj Stropnický (36) a jeho partner, herec Daniel Krejčík (26) na zámku letos podruhé pořádají Festival Osečanské divadelní léto.
07.07.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků) , Daniel Krejčík (28 článků) , Daniel Daniel (276 článků) , Daniel Daniel (276 článků) , Daniel Daniel (276 článků) , Daniel Daniel (276 článků) , Daniel Daniel (276 článků) , Daniel Daniel (276 článků) , Daniel Daniel (276 článků)

Zbořil sahá do svědomí: Horáková? Ať promluví tihle. Pamatuji si je

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ještě v letech šedesátých, když se začalo mluvit o jejím procesu, tak se někteří komunisté, pozdější disidenti, domnívali, že ti, kteří se na tento případ ptají, „chtějí vyhodit socialismus do povětří.“ Politolog Zdeněk Zbořil hovoří k výročí 70 let od justiční vraždy Milady Horákové. V dnešním Rozjezdu se vyjadřuje i k rozhovoru s Matějem Stropnickým: „Vlastně by se dalo s jeho zjednodušeným pohledem na RF souhlasit, jen si ale nemysleme, že nějaký Gorbačov, Jelcin nebo Putin ovládají mocenskou pyramidu jen proto, že sedí na jejím vrcholu a jsou nejviditelnější.“ V reakci na slova Daniela Landy pro DVTV podotýká: „I ti, kteří si zakládají na tom, že jsou tajní mezi tajnými, jsou pod kontrolou tajných na třetí nebo dokonce na pátou.“
29.06.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (514 článků) , Milada Horáková (438 článků) , Matěj Stropnický (501 článků)

Prásk. Matěj Stropnický znovu šokuje kavárnu, tentokrát slovy o Rusku

 
Matěj Stropnický, dnes již bývalý člen strany Zelených, kde byl i předsedou, poskytl rozhovor podcastu Insider na Info.cz. Sdělil svůj názor na Rusko, svůj přerod či nadnárodní firmy a zelenou politiku. „Tím, jak jsem se přestěhoval na venkov, tak se mi přece jenom otevřely trochu jiné interakce, jiná debata s lidmi, s jinými lidmi. S lidmi, kteří chodí do jiných typů prací, kteří sledují jiná média, kteří se zabývají jinými věcmi, které politiku příliš moc neřeší, kterým stát spíš překáží,“ popsal Stropnický své nové zkušenosti.
24.06.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Menšiny, pomníky, uprchlíci. Neuvěříte, co řekl bývalý šéf Zelených. I o svém otci

 
„Od levice je absurdní, že chce po lidech, aby byli solidární s uprchlíky,“ pustil se do rázné kritiky bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický v pořadu Rozstřel na serveru iDnes.cz. Vadí mu, že se stále více zvětšuje orientace na potřeby a práva menšin, přičemž se opomíná většinová společnost. Levice dle něho „zapomněla na lidi, kteří ji potřebují nejvíc“. Suchou nit při kritizování nezanechal ani na straně, ve které strávil 17 let života. „Zelení byli ochotni udělat jakýkoliv malý krok pro životní prostředí bez ohledu na to, kdo to zaplatí,“ pokračoval. Nevynechal ani snahu o revizi historie a ničení soch.
19.06.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Úder USA na Česko, chtějí nás trestat. Matěj Stropnický navrhuje postup

 
Vláda Andreje Babiše na podzim minulého roku oznámila, že hodlá v Česku zavést digitální daň vůči internetovým gigantům. Tuto daň již několik států zavedlo a další země o jejím zavedení uvažují. Američané tuto daň považují za diskriminační, protože zasáhne především americké firmy, a hrozí odvetou. Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický kvůli tomu udeřil na Washington.
03.06.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18742 článků) , Matěj Stropnický (501 článků) , Washington Washington (34 článků) , Washington Washington (34 článků)

Matěj Stropnický vypleskl Hřiba, Koláře i Novotného. A jel dál. Ricin, válka s Ruskem, muslimové

 
„Rusové jsou muslimové liberálů,“ píše ve svém komentáři k aktuální vyhrocené situaci s Ruskem bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický. Podle jeho slov se aktuální snaha mnoha liberálních zástupců vytvářet nepřítele z Ruska a Rusů podobá vytváření obrazu nepřítele z islámu, Arabů a muslimských uprchlíků. „Jen je určena jiným uším,“ píše a vzpomíná, jak se liberálové někdejšímu strachu dost velké části obyvatel z muslimské imigrace vysmívali. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) podle něj aktuálně svými kroky „hlavně vedou boj o pražské liberální voliče“ a „dmýchají“ přitom sami nenávist.
13.05.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků) , Pavel Novotný (964 článků) , Zdeněk Ondřej (52 článků) , Ondřej Novotný (112 článků)

Matěj Stropnický nechápe. Vládo, proč? Omezení hájil, než přišla čerstvá změna

 
Expředseda Strany zelených Matěj Stropnický se domnívá, že vláda „snědla“ svoji vlastní strategii. Píše o tom ve svém komentáři pro Deník.cz.
28.04.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Matěj Stropnický opět ohromí: Národní stát není mrtvý, hranice mají smysl. Ubohost TOP 09, ať neplkaj o toleranci. Zvedá se mi kýbl

 
ROZHOVOR „Dlouhou dobu se liberální levice i pravice shoduje na tom, že propojování světa je správné, protože jí přináší výhody. Liberálové říkají, že národní stát je mrtvý a že je to dobře. Ale v krizi najednou vidíme, že náš stát naštěstí není mrtvý. Naše zdravotnictví funguje lépe než jinde. Hranice mají smysl, protože nás mohou ochránit před nezodpovědným přístupem jinde nebo před utíkáním velkého byznysu před zákony a demokracií – třeba do daňových rájů,“ říká Matěj Stropnický, expředseda Zelených. Vysvětluje, že označování pandemie za „čínskou chřipku“ považuje ze nechutný protičínský šovinismus a odstranění sochy Koněva v této době za ubohost. A také že Čechy v době krize obdivuje. Či že demokraté v USA se zase potentočkovali a „místo odvážnýho kandidáta si vybrali dalšího maňáska korporací jako minule“.
15.04.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

A co chudí lidi, co ztratí práci? Výprask Janu Hrušínskému u Xavera. Tam to jelo

 
Petr Holec z Info.cz přišel ke Xaverovi komentovat aktuální dění. Řešil se samozřejmě koronavirus, obzvlášť však „kulturní fronta“, jak podotkl Xaver, v čele s Janem Hrušínským. Došlo však i na Dominika Haška a Matěje Stropnického. „Mně se líbí ten Bureš a Falmer. Signatář anticharty, to je borec, že jo? Signatář anticharty tak kádruje lidi, že jsou estébáci a komouši, a pak z toho vyleze to, že chce vlastně peníze. Co všichni ti lidi, co přijdou o práci, kteří třeba mají mnohem méně peněz než on?“ rozčílil se na Hrušínského komentátor Infa.
16.03.2020 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (404 článků) , Matěj Stropnický (501 článků) , Jan Bureš (436 článků)

Pražská kavárna pukne. Matěj Stropnický odešel na venkov a prozřel: Ohrožení demokracie? O tom jsem tu neslyšel. Co řeší v Praze, to tu lidi nepálí

 
Bývalý šéf Strany zelených Matěj Stropnický kritizuje současnou levici, která podle něj nemá jasno v tom, koho chce oslovit. „Musí se rozhodnout, koho chce hájit. Jestli to mají být běžní lidé, tak musí začít mluvit tak, aby tomu rozuměli, aby to bylo reálné a aby jim to k něčemu bylo,“ tvrdí Stropnický. Strana zelených podle něj selhala právě proto, že se zároveň snažila oslovit městskou střední třídu a venkovské občany. „Chtít hájit lidi v exekucích a zároveň u toho být miláčkem pražské kavárny, potažmo liberálních médií, nejde,“ má jasno.
10.03.2020 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Stropnického scéna v bance: Měl štěstí, že ho nevyvedli!

 
Matěj Stropnický (36) rozhodně nepatří k lidem, kteří by lidově řečeno »smrděli korunou«. Z principu je však schopný pohádat se kvůli pár stovkám korun. V jedné z nejznámějších českých bank ztropil scénu, na kterou personál jen tak nezapomene.
20.02.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Pitomé! U ambasády USA to pojmenujeme Guantánamská? Matěj Stropnický drtí primátora Hřiba

 
Bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický má za to, že nápad současného pražského primátora Zdeňka Hřiba přejmenovat náměstí Pod kaštany, kde sídlí ambasáda Ruské federace, na náměstí Borise Němcova, slavného opozičního ruského politika zavražděného v Moskvě, není z nejlepších. Stropnický se tady vzácně shodl s prezidentem Milošem Zemanem.
12.02.2020 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků) , Miloš Zeman (23967 článků)

Česká televize vede nechutné debaty a podbízí se USA: Matěj Stropnický dal průchod hněvu

 
Bývalý kariérní politik Matěj Stropnický (36) hořce zaplakal nad úrovní veřejnoprávní televize. Tohohle silně levicově zaměřeného expředsedu Zelených rozčílilo, že médium sídlící v Praze na Kavčích horách přizpůsobuje debatu americkému vidění politiky, chování moderátora označil za nechutné.
19.01.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Chápu, že lidi nesnáší ČT! Nechutný, jděte k šípku... Matěj Stropnický na zámku zapnul TV. A bylo zle

 
Írán prožil další den masových protestů proti vládě a revolučním gardám. Lidé vyšli do ulic po přiznání, že protivzdušná obrana minulý týden omylem sestřelila letadlo ukrajinských aerolinií se 176 lidmi na palubě. Podle svědectví z Teheránu bezpečnostní síly proti demonstrantům použily slzný plyn, ale i ostrou munici. O situaci v Íránu diskutovali v pořadu Události, komentáře bezpečnostní analytik Tomáš Pojar a exministr zahraničí Jan Kavan.
15.01.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (130 článků) , Matěj Stropnický (501 článků)

ČT? Chápu, že lidi nesnáší ČT! Nechutný, jděte k šípku... Matěj Stropnický na zámku zapnul TV. A bylo zle

 
Írán prožil další den masových protestů proti vládě a revolučním gardám. Lidé vyšli do ulic po přiznání, že protivzdušná obrana minulý týden omylem sestřelila letadlo ukrajinských aerolinií se 176 lidmi na palubě. Podle svědectví z Teheránu bezpečnostní síly proti demonstrantům použily slzný plyn, ale i ostrou munici. O situaci v Íránu diskutovali v pořadu Události, komentáře bezpečnostní analytik Tomáš Pojar a exministr zahraničí Jan Kavan.
15.01.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (130 článků) , Matěj Stropnický (501 článků)

A až bude válka, přijdou uprchlíci a Češi je nebudou chtít... Matěj Stropnický rázně k zabití Sulejmáního

 
Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se vyjádřil k pátečnímu leteckému útoku amerických sil u Bagdádu. Při něm byl usmrcen velitel íránských elitních jednotek Kásim Sulejmání. Dá se předpokládat, že tento incident nezůstane bez odezvy.
06.01.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

A až bude válka, přijdou uprchlíci a Češi je nebudou chtít... Matěj Stropnický rázně k zabití Sulejmáního

 
Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se vyjádřil k pátečnímu leteckému útoku amerických sil u Bagdádu. Při něm byl usmrcen velitel íránských elitních jednotek Kásim Sulejmání. Dá se předpokládat, že tento incident nezůstane bez odezvy.
06.01.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (501 článků)

Matěj Stropnický pro PL: Politici dělají jen to, co jim dovolí byznys. Média to ohlídají, dostal jsem na držku, jiný názor zlikvidují. Bují exekuce, Čechům nic nepatří, ani voda

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Vadí mi ta kulturní válka tady,“ říká pro ParlamentníListy.cz Matěj Stropnický, někdejší předseda Strany zelených, k posledním kauzám, mezi které patří útok na Václava Klause na Národní třídě, spor o sochu Koněva, nebo čerstvě chystaný pomník Vlasovcům. Důležité jsou podle něj jiné věci - 800 tisíc lidí v exekucích, růst koncentrace CO2, média v rukou miliardářů, či existence daňových rájů. Výtku má Stropnický i k Milionu chvilek, konkrétně k obsahu protestů. „To, že je premiérem člověk, který vyhrál volby, je přece demokratické,“ říká a připomíná, že za problematické považuje úplně jiné věci. Mezitím drasticky roste například zadlužení každého jednotlivého Čecha. „Obávám se, že jako národ nesměřujeme už nikam. Jenom jsme. Vyděláváme, jíme, pijeme, nakupujeme, a zas vyděláváme,“ říká Stropnický.
02.12.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9933 článků) , Matěj Stropnický (501 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »