Články k osobnosti

Masa Masa

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Masa Masa »
 

Maso je, ale nebude! Proč chybí kuřata. Veleba oznámil kolaps

 
„Ani u drůbežího masa nejsme soběstační a dovoz ze zahraničí vázne,“ říká bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba. Jasnými čísly dokládá snížení produkce za posledních patnáct let a varuje před prudkým zdražováním i nedostatkem. Zmínil „politické výkřiky“ ministra Nekuly i premiéra Fialy a v té souvislosti připomněl „komunistického prezidenta Novotného“. Premiérovi vzkázal: „Maso je, ale nebude!“ Vláda podle něj program „Antibabiš“ vystřídala za program „Ukrajina“ plus „jsme ve válce.“
28.04.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (328 článků) , Jan Fiala (328 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Maso třicet procent, pečivo třicet procent. Potraviny letos půjdou výrazně nahoru, má jasno analytik

 
Ceny potravin v letošním roce porostou, i těch, v nichž je Česko soběstačné. Zlom ekonomové očekávají v druhé polovině roku. Důvodem rychlého růstu cen je válka na Ukrajině, zejména vysoké ceny energií a pohonných hmot. Maso i pekařské výrobky zdraží až o 30 procent, sdělil pro Echo24.cz agrární analytik Petr Havel.
01.04.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Obrovská vlna prorazila okno trajektu: Masy vody se začaly hrnout dovnitř!

 
Orkán Dudley decimuje Německo. Letecké společnosti ruší spoje a úřady vyzývají lidi, aby raději zůstávali doma. Děsivé video, které bylo natočeno v Hamburku, se objevilo na sociální síti twitter a zachycuje moment, kdy obrovská vlna prorazila okno trajektu a masy vody se začaly hrnout do lodi!
18.02.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Souboj cukrářů ve sladkém Prostřeno!: Božské dorty od Markéty, sestra Bendové i hvězda Peče celé Česko

 
Populární kulinářský pořad Prostřeno! bude v týdnu od 22. listopadu speciální. K prostřenému stolu totiž usednou samé osvědčené cukrářské legendy. Jak se mistrům sladkého řemesla bude dařit u plotny? Maso není cukr a omáčka není krém. I tak se ale pořád hraje o 60 tisíc, další tisíce v divácké volbě a hlavně o hostitelskou čest k tomu.
22.11.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Okamura s Davidem varují: Upraví EU jídelníček občanů? Masa je podle některých příliš

 
Předseda SPD Tomio Okamura natočil další video. Tentokrát si přizval europoslance zvoleného za SPD Ivana Davida a společně zhodnotili počínání Evropské unie. V Bruselu by si jejich slova za rámeček rozhodně nedali. Pánové tvrdě zkritizovali např. snahy Evropské komise mluvit lidem do toho, co si smějí dát k obědu.
30.10.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2864 článků) , David David (1322 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (8 článků) , Masa Masa (8 článků)

Maso i vejce neznámého původu. Razie v Sapě odhalily pochybení v šesti případech z deseti

 
Veterináři dohromady s policií a celní správou letos desetkrát zkontrolovali provozovny nebo přepravu potravin živočišného původu ve vietnamské tržnici SAPA v pražské Libuši. V šesti případech z toho zjistili závady, sdělil ČTK za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer. Naposledy šlo v tomto týdnu o nalezení 4,5 kilogramu mletého masa a 20 kilogramů vepřových kolen, které byly neznámého původu.
17.10.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Závadné maso v Lidlu: Obchod musí stáhnout 17,5 tuny polského vepřového s antibiotiky

 
Veterináři nařídili řetězci Lidl stáhnout skoro 17,5 tuny vepřového mletého masa původem z Polska, ve kterém zjistili šedesátkrát překročený limit pro antibiotika. V Česku jej zpracovávala firma Maso Uzeniny Polička. Spotřebitelé by vepřové mleté maso neměli konzumovat, mohou ho vrátit na prodejně, kde ho zakoupili, sdělil dnes ČTK za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.
07.10.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

V kriminálech kvetou kšefty s masem. Známe ceny, známe místa, známe postupy. Unikátní průvodce věznicemi pokračuje

 
ČESKÉ KRIMINÁLY Jídlo je v kriminále vzácnost a dá se na něm dobře vydělat. Pokud ho vyměníte za tabák, sice hladovíte, ale můžete obchodovat dál. A naopak. Za tabák si koupíte maso. Kilo vás přijde ve vězení na pět až deset tabáků. Mukl denně dostane tři jídla. Maso však na talíři nemusíte vidět jak je rok dlouhý. K syrovému se nedostanete normálně vůbec. Nesmí se prodávat ani v kantýně, takže existuje jen a pouze v kuchyních, tam se však zejména obchoduje.
27.09.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Maso z Thajska bylo nahlášené jako ovoce a zelenina. Celníci ho na letišti zadrželi 345 kg

 
Celníci na pražském letišti zadrželi 345 kilogramů masa, uzenin a mořských plodů v zásilce z Thajska. Byly hlášené jako ovoce a zelenina, oznámili dnes v tiskové zprávě. Potraviny předali veterinářům, kteří rozhodli o odmítnutí zásilky. Dovozce pak souhlasil s likvidací živočišných produktů pod celním dohledem, potvrdil za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.
19.08.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Postpandemické zdražování: Jak covid zvedl ceny a co jídlo, alkohol, oblečení či kultura?

 
Maso na grilovačku? Za pár korun. Tuzemák taky za babku, nemluvě o ovoci či zelenině. To si možná říkáte ve svém oblíbeném supermarketu. Stačí si ale dojet natankovat, zastavit se pro nový spotřebič anebo skočit do hospody, a co jste předtím ušetřili, obratem znovu z peněženky vydáte.
11.08.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Snoubenec Alice Bendové zhubnul 16 kilo, ona zatím tři! Takhle se udržují přes léto ve formě

 
Herečka Alice Bendová  (47) a její snoubenec Michal Topol dál tvrdě makají na postavě. Michal loni zhubnul neuvěřitelných 16 kilo, a také Alice se udržuje ve skvělé formě. "Michal zhubnul neuvěřitelně a drží si to. A zase tolik práce ho to teď nestojí. Já se na jídlo podívám a přibírám. Teď v létě se oba snažíme jíst zdravě, abychom pak v plavkách nevypadali jako vorvani," řekla Super.cz Alice. První letošní tropické teploty svlékly Alici Bendovou do bikin: A že je nač se dívat! "Musela jsem se dát do formy kvůli práci v televizi. Kamera neodpustí nic," dodala Alice, která se nyní v létě snaží denně grilovat a vyhýbá se nezdravým věcem. "Pořídili jsme si novou kamennou venkovní kuchyň jejíž součástí je gril a také udírna. Takže jedeme maso, ryby, vynecháváme přílohy a jsme nadšení. Maso z udírny je něco neuvěřitelného, houby jsou dokonalý. Náš kamarád, skvělý kameník Tom Hrdina, který nám kuchyň dělal, nám přesně ukázal, jak na to. Já, pošuk, bála jsem se, že podpálím dům. Zatím žijeme," prozrazuje se smíchem herečka. Léto tráví zatím s rodinou v Česku. Až na konci srpna se chystají do zahraničí. "Máme bazén, takže to není tak, že bychom ve vedrech trpěli. Bazén musím říct byla skvělá investice. V druhé půlce srpna poletíme celá rodina do našeho druhého domova na Tenerife," dodala Bendová.
12.07.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Tom Tom (128 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Laviny ve Francouzských Alpách zabily sedm lidí. Jedna žena přežila, utrpěla jen šok

 
Životy celkem sedmi lidí si dnes vyžádaly dvě laviny ve Francouzských Alpách. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AFP. Masa sněhu se sesunula u lyžařského střediska Valloire, další lavina pak spadla v oblasti hory Mont Pourri. Obě letoviska se nacházejí v Savojsku a jsou od sebe vzdálena desítky kilometrů.
08.05.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (8 článků) , Masa Masa (8 článků)

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 184. díl. Masa a moc

 
Elias Canetti se narodil roku 1905 v bulharské Ruse. Po delším pobytu ve Vídni odchází v roce 1938 do Paříže, a později do Londýna. Poté žil dlouhá léta v Curychu, kde 14. srpna 1994 zemřel. Proslavil se zprvu jako prozaik, především inspirativním a vizionářským románem Zaslepení z roku 1935 (česky 1936, 1984). V roce 1975 vydal soubor esejů Svědomí slov (česky 1992), v roce 1989 vyšel český výbor z knih aforismů Provincie člověka a Tajné srdce hodin. Canettiho dílo a osudy odráží jeho autobiografie Zachráněný jazyk (1971), Pochodeň v uchu (1980) a Hra pohledů (1985).
13.04.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Elias Canetti (1 článek) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (8 článků) , Masa Masa (8 článků)

Lavina zranila 3 lidi, žena zemřela!

 
K neštěstí došlo při včerejším utržení laviny na hoře Mužské kameny severně nad Špindlerovým Mlýnem. Masa sněhu spadla a vážně zranila ženu, která nakonec zemřela v nemocnici v Hradci Králové.
15.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (8 článků) , Masa Masa (8 článků)

Maso potetovaných lidí chutná divně: Kanibal a sériový vrah Jeffrey Dahmer měl šrám na duši

 
Jeffrey Dahmer (†34) byl jedním z nejbrutálnějších vrahů v historii. Za své vražděné řádění usmrtil zřejmě více než 17 mladých mužů, nad kterými se ukájel, znásilňoval jejich bezvládná těla nebo je dokonce po smrti jedl. A přitom to byl podle lidí milý, inteligentní a zvídavý mladý muž se smyslem pro humor. Čeho všeho se dopustil násilník, vrah a kanibal z Milwaukee jménem Jeffrey Dahmer?
28.02.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jeffrey Dahmer (2 články) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Vezl do restaurace 200 kg podezřelých »dobrot«: Maso zabavili veterináři

 
Překvapení čekalo na celníky a pracovníky veterinární správy při kontrole dodávky na Jindřichohradecku. Cizinec v ní vezl 200 kg masa neznámého původu v boxu, který nemrazil a v nevhodných přepravkách.
16.11.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Veleba: 33% soběstačnost v ovoci, 25% v zelenině. Maso? Utrpení. Paní Jourová, úkoly pro vás, místo chvály Vystrčila

 
ROZHOVOR I když čas pandemie jasně ukázal smysl a výhody potravinové soběstačnosti, přimlouvat se za její podporu prý stále ještě chce mnoho politické odvahy. Na sněmovní úrovni téma vznáší zejména SPD, na úrovni odborné pak za téma dlouhodobě bojuje Jan Veleba, bývalý předseda Agrární komory a rovněž bývalý senátor. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, že potravinová soběstačnost je opředena řadou mýtů a polopravd, které šíří obvykle její odpůrci.
08.09.2020 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Grilování: Chcete změnu? Hoďte tam ovoce...

 
Maso, ryby, zelenina. Dalo by se říci klasická trojka na gril. Co byste řekli na grilované ovoce? Ananas se tímto způsobem připravuje už běžně, ale zkuste »hodit na oheň« hrušku, meloun, nebo dokonce banán! Dejte jim šanci!
25.07.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

Nákaza v německých jatkách? Maso v Česku může zdražit, říká řezník. A zmínil i mor

 
S komplikovanou situací se potýkají zpracovatelé masa v Evropě. V několika masokombinátech se rozšířila nákaza covid-19, kvůli čemuž musely podniky výrazně omezit nebo dočasně zavřít výrobu. Nejvíce zasaženo je Německo, kde se nemoc potvrdila u více než 1500 zaměstnanců místních jatek. Trh na to reagoval zdražením suroviny, což již pocítili čeští zpracovatelé, říká Karel Pilčík, předseda Českého svazu zpracovatelů masa a majitel podniku MP Krásno. Podle něj je letošní rok mimořádně složitý, i proto, že stále nezmizel africký mor prasat.
01.07.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (36 článků)

ODS vždy hájila vítězství pravdy a lásky, říká místopředseda buňky z Liberce. Masa se musí oslovit po kuberovsku

 
ROZHOVOR „Nebojím se říci, že díky jeho zkušenostem, erudici, etickým zásadám a slušnosti můžeme profesora Fialu považovat za politika masarykovského střihu. Zda umí, či neumí někdo řídit politickou stranu, bych v demokratické společnosti nechal na vyslovení široké základny té které strany. V ODS k tomu slouží celorepublikový kongres a ten jednoznačně vyslovil profesoru Fialovi důvěru,“ konstatuje Daniel Ragín, místopředseda MS ODS Liberec. ODS podle něj hájí hlavně zdravý rozum a odpovědný přístup k věcem. „Musíme se zaměřit na nápravu vnímání politiky mezi lidmi a navrácení republiky do doby před oligarchií. A také na oslovení masy takzvaně po kuberovsku, tedy jednoznačně, pochopitelně a lidsky,“ vysvětluje.
31.05.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Masa Masa (36 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (472 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Masa Masa (36 článků) , Masa Masa (8 článků) , Daniel Daniel (832 článků) , Masa Masa (8 článků)
« Předchozí 1 2 Další »