Články k osobnosti

Martina Kociánová

  zpěvačka, moderátorka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martina Kociánová »
 

Útoky z 11. září: Někdo v USA podivně kšeftoval, říká Jan Schneider. Vážná podezření

 
Tématem rozhovoru Martiny Kociánové s bezpečnostním analytikem Janem Schneiderem byly dezinformace. A od bývalého pracovníka BIS zaznělo hned několik případů spojených s jedenáctým zářím a válkou v Iráku. Ale došlo i na Rusko. To podle něho nemusí zkoušet rozkládat NATO, když se aliance rozkládá sama. A ovlivňování voleb? Toho se prý dopustili Američané.
02.07.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Al Martino (135 článků)

Jan Schneider nejen o dezinformacích: Hochy, které Zeman nazývá pražskou kavárnou, jsem ve svých kavárnách nikdy nepotkal

 
Moderátorka Martina Kociánová v pořadu Kupředu do minulosti hostila bezpečnostního analytika Jana Schneidera. Tématem byly dezinformace. „To, co je největším nebezpečím současné doby, a už od 20. století, je manipulace se strachem. A to se rozvíjí v čase s rozvojem komunikačních technik. To známe už z historie náboženství, že se hrozilo peklem a lidé byli takto manipulováni. 1. světová válka byla věc tisku, 2. světová válka zase rozhlasových vln, studená válka byla televizní, a to, co začíná nyní, je digitální. Pořád se manipuluje strachem,“ pověděl bývalý pracovník Úřadu vlády.
26.06.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Martin Zeman (336 článků) , Martin Schneider (3 články) , Jana Kociánová (9 článků) , Jan Zeman (407 článků)

Pivovarník Bernard: Politika je jen tupý boj o moc. Nemám na to žaludek

 
V rozhovoru s Martinou Kociánovou se Stanislav Bernard, majitel stejnojmenného pivovaru zabýval hlavně reklamami, proti kterým se vyslovily některé feministické organizace. "Je dobré si uvědomit, že společnost sešněrovává, byrokratizuje a dělá z ní impotentní a sterilní záležitost jen pár lidí," prohlásil. A vysvětlil, proč odešel z politiky. Na některé věci neměl žaludek.
19.05.2020 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Ilona Švihlíková má strach: Válka. Západ se jen tak nesmíří...

 
V rozhovorové sérii Martiny Kociánové Kupředu do minulosti se objevil již čtvrtý díl povídání s ekonomkou Ilonou Švihlíkovou. Tentokrát se týkal mezinárodních vztahů, a to jak politických, tak ekonomických. Ekonomka rozebrala především nevýhody společné evropské měny, která podle ní nikdy nebude fungovat. A také zásadní proměnu světa v důsledku posilování Číny. Více než rostoucí asijské velmoci bychom se prý měli bát toho, jak se Západ, zejména USA, smíří se svou ztrátou vlivu.
13.05.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Hoch chodil po kavárně. A vysypával... Vysypával... Vysypával... Profesor o dnešní mládeži, je to vážné

 
Stav vzdělávání a výchovy dětí dnes je neutěšený. Pedagog a filozof Max Kašparů dal rozhovor Martině Kociánové a k tomuto došel. Na učitele prý tlačí rodiče, ředitelé, žáci i kolegové. A inkluze. Přidal příklad, jak žák zaútočil na učitelku židlí. A otec ho bránil, že učitelka řekla něco, s čím nesouhlasil. Za stav ve školství prý mohou i stále se střídající ministři.
09.01.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Max Max (44 článků) , Max Max (65 článků) , Max Max (44 článků)

Šaty už nedopne! Má Kociánová problémy s váhou?

 
Bývalá moderátorka televizních zpráv na Nově i Primě Martina Kociánová na svůj věk vypadá fantasticky. Přestože oslaví za dva roky padesátiny, její postavu by jí leckdo mohl závidět. Obdivuhodné je také to, že má osmnáct let po svatbě skoro stejnou postavu, svatební šaty by ale prý nedopnula.
08.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

18 let po sňatku už by svatebky nedopnula: Bývalá moderátorka Novy a Primy přitom v pase přibrala jen o 5 centimetrů

 
Je to pětadvacet let, co nastoupila jako moderátorka na Novu, posléze přestoupila na Primu, kde končila před třinácti lety. Martina Kociánová  (48) ovšem moderuje dál, i když její další profesí je zpěv. My jsme ji potkali, když uváděla módní přehlídku návrhářek Jaroslavy a Dominiky Sedláčkových.
11.12.2019 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Už se toleruje jen „dobro“? Ondřej Neff velmi vážně. O cenzuře

 
Hostem Martiny Kociánové v sérii Kupředu do minulosti byl tentokrát spisovatel a zakladatel české internetové žurnalistiky Ondřej Neff. Rozhovor byl tak obsáhlý, že zaplnil dva půlhodinové formáty a nyní se na webu objevila jeho druhá polovina.
06.12.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Ondřej Neff (268 článků)

Pravda a láska nezvítězí, udeřil spisovatel Vondruška. A řekl, o co jde EU

 
Zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí? Podle historika a autora historické fikce Vlastimila Vondrušky určitě ne. V dalším díle rozhovorů s Martinou Kociánovou hovořil o tradicích, které Evropa opouští, i o tom, jak zastánci jednotné Evropy neumí definovat, co vlastně chtějí. „Dnešní boj za centralizované evropanství není ničím jiným, než snahou zlikvidovat mocenské struktury jednotlivých zemí a vytvořit pseudovládu v Bruselu,“ míní Vondruška ve své knize. A přidává paralely z historie.
04.11.2019 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Vlastimil Vondruška (123 článků)

Max Kašparů: Další a další úchylky, které lidé chtějí uznat zákonem. Co když se žena zamiluje do sochy sv. Václava a bude s ním chtít děti

 
Teolog, psychiatr a člen Rady ČT Jaroslav Maxmilián Kašparů v rámci svého seriálu rozhovorů s Martinou Kociánovou na webu Kupředu do minulosti představil „novoroční“ zamyšlení, které vzbudí rozruch už svým titulkem. Po nacismu a komunismu se na nás podle teologa žene nová forma totality – totalita lidských práv. A jejím důsledkem bude chaos, ze kterého nikdy nevzejde nic dobrého.
02.01.2019 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Kosovo? Můžeme za velké utrpení, promluvil náš uznávaný plukovník. Současně NATO řeklo: Bombardovali jsme, abychom chránili

 
Na serveru Svobodné universum – Kupředu do minulosti vyšel rozhovor o tématu, které je dodnes na Balkáně citlivé. Plukovník Klinovský hovořil s Martinou Kociánovou o svém působení v misích KFOR. „Jsem si dnes na sto procent jistý, a mám pro to důkazy, že jsme se v Jugoslávii podíleli na etnických čistkách,“ uvedl tento přímý účastník operací. Prý ho chtěli ukamenovat, když toto prohlásil. A generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v Srbsku zase prohlásil něco, co Srby nadzvedlo ze židle.
09.10.2018 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Cenzura? Facebook nepovolil webu Martiny Kociánové propagaci příspěvku s politicky nekorektním Stanislavem Novotným

 
Facebook nepovolil administrátorovi profilu publicistického serveru Kupredudominulosti.cz . placenou propagaci příspěvku s aktivistou a bývalým policejním prezidentem Stanislavem Novotným. Novotný i administrátor mluví o cenzuře. V rozhovoru Novotný velmi kriticky hovoří o současné společenské atmosféře a poměrech v médiích.
10.07.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Bývalá hvězda Novy Kociánová v průhledné halence. Páni, ta má postavičku!

 
Dříve ji diváci Novy vídali na obrazovkách v Televizních novinách denně, dnes se Martina Kociánová (46) ukáže mezi lidmi jen velmi zřídka. A když už, tak na sebe umí upozornit.
25.10.2017 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Likvidace nepohodlných, zní na adresu Českého rozhlasu. Ten je úplně v klidu. My ale máme důvěrné informace o „vyhozené“ Martině Kociánové

 
Na straně jedné neotřelý přístup k hostům a tématům, na straně druhé kritika, jako například za „odstrašující zdůvodnění vysílání pavědeckých dílů“ pro Radu Českého rozhlasu. I to jsou společné prvky již zrušeného pořadu Martiny Kociánové Kupředu do minulosti.
15.12.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Vyhazov. Pád na dlažbu. Známé moderátorce zrušili v Českém rozhlase pořad. Posluchači se bouří a mluví o cenzuře

 
Jakoby nestačilo, že ředitel Českého rozhlasu Zavoral utrácí stovky tisíc za kampaň Zelené vlny, u níž neznáme výsledek. Přistoupil dokonce ke zrušení renomovaného pořadu Kupředu do minulosti, jehož moderátorkou byla Martina Kociánová. V té souvislosti získaly ParlamentníListy.cz petici, která proti nevratnému kroku protestuje.
12.12.2016 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Martin Zavoral (4 články)

Dana Bočková: Otevřený dopis proti zrušení pořadu Kupředu do minulosti

 
S příchodem nového generálního ředitele Českého rozhlasu se ruší pořad Martiny Kociánové Kupředu do minulosti. Tento pořad byl vždy zajímavý nejen výběrem hostů, kde dostávali prostor mj. hosté jako pan Cílek, Kuras, Frýbort, Tomský a další, které mnoho nevídáme, ale též citlivým moderováním paní Kociánové.
12.12.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Moderátorce Kociánové zrušili pořad v rozhlase! Syn jí napsal drsný vzkaz

 
Moderátorka Martina Kociánová (45) přišla o svůj pořad Kupředu do minulosti v Českém rozhlase. Její syn Daniel, kterého před osmi lety s manželem adoptovali, jí napsal velmi dojemný vzkaz.
09.12.2016 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Dan Martin (142 článků) , Daniel Martin (143 článků) , Daniel Martin (80 článků)

VIDEO Prostě střílet. Petr Robejšek už zcela bez okolků o migrační krizi

 
Politolog, ekonom a zakladatel Institutu 2080 Petr Robejšek diskutoval v televizním studiu s moderátorkou Martinou Kociánovou především o tom, jaká možná řešení má současná migrační krize. Nahrávka besedy je dostupná na serveru Youtube.com.
03.05.2016 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)

Ona četla s Martinem Severou zprávy, on se toho v 80. letech něco nazpíval: Takhle dnes moderátorka a písničkář vypadají

 
Moderátorku Martinu Kociánovou si ještě někteří pamatují z televizního vysílání, a nejvíce z dob, kdy s Martinem Severou moderovala zprávy. Aktuálně ji diváci mohou spíš slyšet, než vidět, a to v pořadu Host do domu na Českém rozhlase Dvojce, kde nedávno vyzpovídala ostravského písničkáře populárního hlavně v 80. a 90. letech minulého století - Pavla Dobeše.
15.02.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků) , Pavel Dobeš (513 článků) , Pavel Severa (19 článků)

Pět set vedoucích politiků Evropské unie zrazuje Evropu. Jan Petránek se rozjel v Českém rozhlase

 
Legendární novinář Jan Petránek si povídal v uplynulém týdnu v Českém rozhlase s redaktorkou Martinou Kociánovou, kde řešil nejen aktuální otázky současného dění ve světě, přičemž odpovídal především na dotazy posluchačů Českého rozhlasu. „Myslím, že je to, jako když plavete na loďce a začínají peřeje. Vždycky to tak bylo, záleží na tom, jaká je zrovna loďka, na které sedíte, a jak velké jsou ty peřeje,“ řekl Petránek na otázku, co se stalo se světem. A pořádně se rozčílil nad Evropskou unií.
24.01.2016 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Martina Kociánová (60 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »