Články k osobnosti

Martin Scorsese

  herec, scénárista, režisér, producent, pedagog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Scorsese »
 

DiCaprio a Scorsese natočí retro thriller o zrodu FBI

 
Herec Leonardo DiCaprio a režisérská legenda Martin Scorsese připravují film o sérii vražd indiánů, která souvisí s rozvojem zvláštního oddělení vyšetřovatelů, později známého jako FBI.
29.05.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Rod Stewart vybral herce, který ho má ztvárnit

 
Britský zpěvák Rod Stewart čas od času říkal, že by rád hrál ve filmu o sobě a potěšilo by ho, kdyby ho režíroval Martin Scorsese. Nyní ale přišel s novým řešením.
21.05.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Rod Stewart (100 článků) , Martin Scorsese (99 článků) , Rod Stewart (58 článků)

Martin Scorsese natočí svůj první western

 
Martin Scorsese se ve filmovém průmyslu coby režisér pohybuje více než padesát let. Za tu dobu natočil mnoho snímků, žádný však v prostředí Divokého západu. Podle jeho posledních slov se zdá, že se to změní.
23.02.2020 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Herec z Nabarveného ptáčete na Oscarech: Doprovodila ho manželka, s níž je už 18 let

 
K divadlu Dolby v Los Angeles se v neděli upíraly zraky široké odborné veřejnosti i fanoušků, cinefilů. Předávali se zde Oscaři za nejlepší výkony v oblasti filmové tvorby. Hostem slavnostního ceremoniálu byl i Harvey Keitel (80), jenž zde zastupoval snímek Irčan. Z deseti nominací včetně kategorií nejlepší film a nejlepší režie - ujal se jí Martin Scorsese - film bohužel žádnou neproměnil. Keitela doprovodila manželka, kanadská herečka a scenáristka Daphna Kastner.
14.02.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Harvey Keitel (25 článků) , Martin Scorsese (99 článků) , Daphna Kastner (1 článek)

Hořkosladké vítězství. Herečtí bardové si ze 14 nominací odnesli jedinou cenu

 
Celkem 14 nominací pro nový film Martina Scorseseho vzbuzovalo na vyhlašování Critics´ Choice Awards velké naděje. Nakonec však Irčan získal jen jedinou cenu, a to za nejlepší herecké obsazení. Přebrali si ji Robert De Niro  (76) , Al Pacino, Harvey Keitel a Sebastian Maniscalco.
13.01.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Harvey Keitel (25 článků) , Martin Scorsese (99 článků) , Robert Harvey (5 článků) , Robert Harvey (4 články) , Sebastian Sebastian (45 článků)

Překvapivé výsledky Zlatých glóbů: Na koho zbyla jen cena útěchy?

 
Zlatý glóbus pro nejlepší film v kategorii drama dnes získal válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese, který si odnesl rovněž ocenění za režii. Film, který zachycuje v reálném čase dvojici mladých britských vojáků na sklonku první světové války, tak překvapivě porazil favorizované snímky Irčan Martina Scorseseho, Joker Todda Philipse a Manželská historie Noaha Baumbacha.
06.01.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků) , Sam Mendes (71 článků)

Zlatý glóbus pro nejlepší film má válečné drama 1917

 
Válečné drama 1917 bodovalo během letošního udílení cen Zlatý glóbus. Získalo ocenění nejen v kategorii nejlepší film, ale také za nejlepší režii. Film zachycuje v reálném čase dvojici mladých britských vojáků na sklonku první světové války. Snímek tak překvapivě porazil favorizovaná díla Irčan Martina Scorseseho, Joker Todda Philipse a Manželská historie Noaha Baumbacha.
06.01.2020 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Leonardo DiCaprio dostal velmi zajímavou hereckou nabídku

 
Herec Leonardo DiCaprio dostal další velmi zajímavou hereckou nabídku. Měl by ztvárnit jednoho z nejvýznamnějších prezidentů USA. V režii Martina Scorseseho se představí jako Theodor Roosevelt, který přispěl k velkým sociálně-pracovním reformám v USA na počátku dvacátého století.
30.09.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Bude hrát Jokera Leonardo DiCaprio?

 
Jak jsme vás již informovali, Martin Scorsese, slavný režisér, by měl produkovat nový film o Jokerovi. Studio by prý chtělo, aby ho hrála hvězda první velikosti, Leonardo DiCaprio (42)!
03.09.2017 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Martin Scorsese by měl natočit samostatný film o Jokerovi

 
Joker se objevil v mnoha filmech a hrála ho řada herců, nyní by měl po právu dostat svůj samostatný film.
30.08.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

10 věcí, které jste nevěděli o filmu Zuřící býk! Překvapí i zaryté fanoušky boxu

 
Všichni známe emocionální příběh o cestě boxera, jehož sklony k násilí a povaha dovedou na špičku boxerské kariéry, ale naprosto zničí jeho život mimo ring. První film Martina Scorseseho je dodnes velice kladně hodnocen a sledován. Přinášíme vám 10 věcí, které jste o tomto filmu s Robertem De Nirem nevěděli!
26.06.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Pohnuté dějiny křesťanství v zemi buddhistů a šintoistů, které nadchnuly Hollywood

 
O tom, jak se dvojice mnichů vydává v 17. století do exotického Japonska, kde je křesťanství postaveno mimo zákon, vypráví nový snímek Martina Scorseseho. Slavný režisér se rozhodl přiblížit pohnuté počátky křesťanství v tradičně buddhistické a šintoistické zemi. Jak se tam ale křesťanům žije dnes?
22.01.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Martin Scorsese osobně papeži promítne svůj nový film Silence

 
Režisér Martin Scorsese se chystá do Vatikánu. Ne proto, že byl vychován jako konzervativní katolík, ale jednoduše proto, že chce papeži Františkovi osobně představit svůj nový snímek Silence. Ten představuje putování členů Tovaryšstva Ježíšova, jinak známých jako jezuité, v sedmnáctém století do Japonska.
09.12.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Scorseseho mafiánské drama se v Cannes prodalo za rekordních 50 milionů dolarů

 
Chystané drama The Irishman režiséra Martina Scorseseho odehrávající se v mafiánském prostředí se na festivalu v Cannes prodalo za 50 milionů dolarů. Přihazování na mezinárodní distribuční práva se zúčastnila velká studia jako Universal, Fox nebo Lionsgate. Vítězem se stalo studio STX Entertainment, napsal server Deadline. Snímek vychází z americké knižní předlohy "I Heard You Paint Houses", která mapuje život skutečného mafiána Franka "Irishmana" Sheerana, jenž se autorovi knihy přiznal k několika vraždám. Ve filmu by si měli zahrát Robert De Niro, Joe Pesci, Harvey Keitel a Al Pacino. Premiéra zatím nebyla stanovena.
16.05.2016 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Harvey Keitel (25 článků) , Joe Pesci (4 články) , Martin Scorsese (99 článků) , Robert Fox (7 článků) , Robert Harvey (5 článků) , Robert Fox (5 článků) , Robert Fox (2 články) , Robert Harvey (4 články)

To je rozjezd! Úvodní díl seriálu přinesl mladou herečku při sexu se synem Micka Jaggera

 
Takhle vypadá začátek se vší parádou... Nový seriál Martina Scorseseho Vinyl zasazený do 70. let minulého století plných sexu, drog a rock’n’rollu v neděli odstartoval na televizních obrazovkách v USA a po stránce sledovanosti si vedl skvěle. Diváci se kromě hvězdného obsazení už v prvním díle dočkali žhavých scén s Juno Temple (26) a Jamesem Jaggerem (30).
16.02.2016 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Mick Jagger (283 článků) , Juno Temple (2 články) , Martin Scorsese (99 článků)

Recenze: Seriál HBO Vinyl se vrací do časů, kdy heslo Sex, drogy a rock’n’roll nebylo jen bublinou

 
Jeden z nejočekávanějších seriálů letošního roku, který producentsky i autorsky zaštítili režisér Martin Scorsese a zpěvák skupiny The Rolling Stones
15.02.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků)

Hudba, sex a drogy. Scorsese a Jagger zavedou diváky seriálem Vinyl do New Yorku 70. let

 
Společnost HBO představila na projekci v Praze americký desetidílný seriál Vinyl producentů Martina Scorseseho a Micka Jaggera. Diváky přenese na počátek éry punku, diska a hip hopu v New Yorku 70. let, kdy scéně vládla nejen hudba, ale i drogy a sex. Vinyl připomene prostředí showbyznysu, ve kterém kapely jako Rolling Stones a Led Zeppelin bojovaly o místo na výsluní.
11.02.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Mick Jagger (283 článků) , Martin Scorsese (99 článků) , Led Zeppelin (52 článků)

Obrazem: Alan Alda slaví osmdesátiny. Legendární Hawkeye Pierce ze seiálu M*A*S*H hraje dodnes

 
Pro většinu diváků zůstane americký herec Alan Alda navždy doktorem "Hawkeyem" Piercem z populárního seriálu M*A*S*H. Životní role mu vynesla šest Zlatých glóbů a několik televizních cen Emmy. Herec, který ve čtvrtek 28. ledna oslaví osmdesátiny, toho má na svém kontě ale mnohem víc. Kromě úspěšné divadelní dráhy i spolupráci s režiséry jako Woody Allen či Martin Scorsese nebo knihy vzpomínek, které se staly bestsellery.
28.01.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (274 článků) , Alan Alda (14 článků) , Martin Scorsese (99 článků) , Hawkeye Pierce (6 článků)

Sex, drogy, vinyl. Seriál od Jaggera a Scorseseho začne v únoru

 
S nadějemi očekávaný seriál Vinyl z prostředí rockových producentů a umělců, za kterým stojí dvojice Mick Jagger - Martin Scorsese, se začne vysílat v únoru na HBO.
18.12.2015 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Mick Jagger (283 článků) , Martin Scorsese (99 článků)

Nejsem nemocný. Zhubl jsem kvůli roli, přiznal Liam Neeson

 
Herec Liam Neeson (63) v létě překvapil fanoušky drastickou změnou vzhledu. Pohublý a vychrtlý herec vypadal nemocně. Nyní poprvé přiznal, že skoro deset kilo zhubl kvůli roli ve filmu Silence režiséra Martina Scorseseho.
25.11.2015 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Liam Neeson (68 článků) , Martin Scorsese (99 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »