Články k osobnosti

Martin Růžek

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Růžek »
 

Radovan z Princezny se zlatou hvězdou: Martin Růžek byl hrozný nešika, vzpomíná Zíma

 
Pohádka Princezna se zlatou hvězdou z roku 1959 patří ke každoroční jistotě českých vánočních televizních programů. I letos tomu není jinak. Jak představitel prince Radovana Josef Zíma (88) vzpomíná na krále Kazisvěta VI., kterého si zahrál Martin Růžek (†77)?
24.12.2020 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Josef Zíma (125 článků) , Martin Růžek (6 článků)

Je to zrůda, odplivávali si před ním lidé: Pohádkový Kazisvět a filmový páter Koniáš čelil ostrým reakcím diváků

 
Každého vynikajícího herce pronásledují jeho osudové role. Když v kinech běželo drama Temno (1951), ve kterém Martin Růžek vystupoval v úloze nechvalně známého pátera Koniáše, šokovaní diváci si o něm říkali: Tohle je vážně zrůda! Chudák herec pak čelil situacím, kdy si lidé na ulici před ním uplivovali, nebo si od něj odsedali v tramvaji.
24.11.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžek (6 článků)

Vypečené masíčko i nakládaný hermelín: Oblíbené recepty Vinkláře, Haničince i Růžka

 
Kdybyste zavítali na návštěvu k legendárním hereckým hvězdám, co by vám asi uvařily? Třeba nakládaný hermelín jako Martin Růžek, segedín, který chutnal Josefu Vinklářovi nebo medailonky s brusinkami, jak je připravoval Vlastimil Brodský. Na oběd k nim už dnes bohužel přijít nemůžeme, jejich recepty ale přesto můžete vyzkoušet.
18.11.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Brodský (135 článků) , Josef Vinklář (65 článků) , Martin Růžek (6 článků)

Král Kazisvět a Doktor z vejminku Martin Růžek by slavil 100 let. Národní mu odmítlo pohřeb

 
Herec Martin Růžek (+77), známý třeba z právě reprizovaného seriálu Doktor z vejminku, od dětství miloval sport a do posledního dechu bojoval za "svou" Slavii!
24.09.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžek (6 článků)

Výmysly Pepka Vyskoče. Vysoce postavený český zpravodajec si přečetl knihu... A promluvil

 
JINÝMA OČIMA Martin Hejl zastával v letech 1998 až 2001 funkci bezpečnostního ředitele Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), předtím pracoval v Bezpečnostní informační službě (BIS). Zatímco před několika lety byl jedním z nejvlivnějších lidí v NBÚ, později ho ten samý úřad označoval za „osobu vyvíjející činnost proti zájmům České republiky". Není proto divu, že i jeho jméno se objevilo v nedávno vydané knize exšéfa BIS Jiřího Růžka.
25.04.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžek (6 článků)

Tajemství Martina Růžka: Po mrtvici se stal nepohyblivým!

 
Filmy, ve kterých excelovali, známe téměř nazpaměť. Ovšem o tom, jak to měli v soukromí, co je trápilo, když zhasla světla a zastavily se kamery, nevíme skoro nic. Řeč je o nejslavnějších českých hercích a herečkách. Vydali jsme se po jejich stopách a pátrali po věcech, které měly zůstat před světem navždy utajeny!
16.08.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Růžek (6 článků)
« Předchozí 1 Další »