Články k osobnosti

Martin Mareček

  dokumentarista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Mareček »
 

Český dokument Pod sluncem tma zvítězil na festivalu v Kišiněvě

 
Dokument Martina Marečka Pod sluncem tma zvítězil na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Cronograf v moldavském hlavním městě Kišiněvě. Pětičlenná odborná porota ho vybrala v konkurenci dalších šestnácti soutěžních snímků z Evropy, Asie i Ameriky.
16.05.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mareček (5 článků)

V Jihlavě bodoval snímek Pod sluncem tma

 
Udílením cen skončil v sobotu Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě. Nejlepším českým dokumentem se stal snímek Pod sluncem tma režiséra Martina Marečka.
31.10.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mareček (5 článků)

Smích a zoufalství jdou v Africe ruku v ruce

 
Dokument Martina Marečka Pod sluncem tma je vyváženou směsí humoru a zoufalství, a proto tak vystihuje život v tzv. třetím světě. Dobrá vůle se tam střetává s nevzdělaností, neschopností organizovat a všeobecným chaosem.
27.10.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mareček (5 článků)

AutoMat: automobilovým dokumentem proti naší bezmocnosti

 
Časosběrný dokumentární film o „moru“, zvaném automobilová doprava v Praze, natáčel Martin Mareček dlouhých šest let. Jeho hravý AutoMat nyní vstupuje do distribuce, nicméně pro blízké i vzdálené známé existoval dávno před dokončením. Kolovaly o něm zvěsti, zjišťovalo, co je nového. Stejnojmenná neziskovka, kterou film inicioval, se v hlavním městě proslavila pravidelnými cyklojízdami po magistrále, zaplňující celý Nuselský most.
25.09.2009 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mareček (5 článků)

Lze vůbec normálně žít v Praze? ptá se nový český film Auto Mat

 
Totální přetížení města auty, úrazy, alergie, rakovina nebo jen prostá nemožnost jít na procházku na Vinohradech. Je tento stav normální ve vyspělé Evropě? Takovou otázku klade zábavný dokumentární film Auto Mat režiséra Martina Marečka.
17.09.2009 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mareček (5 článků)
« Předchozí 1 Další »