Články k osobnosti

Martin Luther King

  politik, spisovatel, duchovní, černošský mluvčí

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Luther King »
 

Amerika napjatě čeká na legendární Kingův projev z Obamových úst

 
Téměř na minutu přesně padesát let od chvíle, kdy bojovník za rasovou rovnoprávnost Martin Luther King pronesl svou slavnou řeč "I Have a Dream" (Mám sen), promluví dnes americký prezident Barack Obama. U Lincolnova památníku ve Washingtonu, kde s projevy vystoupí také exprezidenti Jimmy Carter a Bill Clinton, se shromažďují desetitisíce lidí. 
28.08.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (296 článků) , Martin Luther King (3 články) , Jimmy Carter (35 článků) , Barack Obama (2511 článků) , Jimmy Martin (1 článek) , Martin King (30 článků)

Před 50 lety pronesl Martin Luther King svůj nejslavnější projev

 
Mám sen, že jednoho dne mé čtyři děti budou žít v zemi, kde nebudou posuzovány podle barvy kůže, ale podle charakteru." I tuto větu pronesl před půl stoletím, 28. srpna 1963 ve Washingtonu jeden z nejvýznamnějších bojovníků za lidská práva a rasovou rovnoprávnost v USA Martin Luther King u Lincolnova památníku. Tam si jeho projev, známý dnes jako I have a Dream (Mám sen), vyslechlo čtvrt milionu lidí, kteří se zúčastnili Kingova pochodu za práci a svobodu.
27.08.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Luther King (3 články) , Martin King (30 článků)

Martin Luther King podle Obamy "otřásl svědomím Ameriky"

 
Desetitisíce lidí se dnes na hlavním washingtonském prostranství National Mall nedaleko Bílého domu zúčastnily slavnostního odhalení pomníku amerického bojovníka za práva černošského obyvatelstva Martina Luthera Kinga.
16.10.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Luther King (3 články) , Martin King (30 článků)
« Předchozí 1 Další »