Články k osobnosti

Martin Ježek

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Ježek »
 

„Nejdůležitější linií obrany je očkování,“ říká šéf ARO. Třetí dávku může do konce roku dostat 209 000 Pražanů

 
Nárok na posilovací, třetí dávku očkovací látky proti covidu-19 má do konce roku 209 000 Pražanů. V očkovacích centrech v metropoli je přitom do konce roku zhruba trojnásobný počet termínů, které jsou vyhrazené pro podání třetí dávky vakcíny zájemcům. V úterý to oznámil ředitel odboru zdravotnictví pražského magistrátu a krajský koordinátor očkování Martin Ježek. V Praze funguje 39 očkovacích míst. K tomu, aby lidé s očkováním neotáleli, vyzvali politici i  například přednosta kliniky anesteziologie a resuscitace FNKV František Duška a šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.
23.11.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

Očkování dětí proti covidu ve školách? Pražský magistrát nabízí mobilní tým

 
Pražský magistrát nabídl svým školám, že do nich pošle mobilní očkovací tým, který by zajistil očkování dětí proti covidu-19. Nyní úřad zjišťuje, zda bude o očkování zájem, řekl ředitel odboru zdravotnictví a krajský koordinátor očkování Martin Ježek. Ministerstvo školství to vítá. Proočkovanost ve věkové skupině 12 až 15 let je zatím nejnižší, očkování pro tuto kategorii bylo zahájeno jako poslední na začátku července. Alespoň jednu dávku očkování má podle dat ministerstva asi 32 procent dětí v tomto věku.
01.10.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

Vakcín je nedostatek, očkovacích míst nadbytek. Některá proto v Praze skončí

 
Hlavní město po dohodě s ministerstvem zdravotnictví upraví svoji očkovací strategii. V metropoli se v menších očkovacích místech dosud používala vakcína Moderna, té je ale málo, a tak město v některých přejde na látku Pfizer/BioNTech. Několik míst také skončí, jiná budou na svém provozu omezena. Dříve to řekl pražský koordinátor očkování Martin Ježek, jehož slova potvrdil mluvčí magistrátu Vít Hofman. V Kongresovém centru se podle něj nyní očkuje 950 lidí denně, od června by to měl být dvojnásobek.
21.04.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

V Praze lze očkovat až 15 tisíc dávek denně. Pořád ale není dost vakcín. Nejvíc váznou dodávky AstraZenecy

 
V metropoli je nyní registrováno 45 míst pro očkování proti covidu-19 s celkovou kapacitou asi 9 000 vakcinací denně. Dalších 700 denně jsou schopné naočkovat mobilní týmy a nejméně 6 000 praktičtí lékaři. Na dnešním jednání magistrátního zdravotnického výboru to řekl pražský koordinátor očkování Martin Ježek. Problematická podle něj nyní není kapacita míst, ale stále dodávky vakcín.
17.03.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

První várka vakcíny Moderna dorazila do Prahy: 5200 dávek poputuje do nestátních zařízení

 
Do Prahy v pátek dorazilo prvních 5200 dávek vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna, která zatím do metropole nechodila. Město ji bude využívat v nestátních očkovacích místech včetně dvou, které zřídilo samo. Jak řekl pražský koordinátor očkování Martin Ježek, vakcína byla rozvezena na osm míst, která by měla dávky dále distribuovat. Očkovat touto látkou by se podle něj mělo začít v pondělí. Zatím není jasné, kdy by měla dorazit další dodávka.
26.02.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

Očkování v Praze: Většina praktiků se chce zapojit, městská centra jsou připravená. Chybí vakcíny pro seniory

 
Většina praktických lékařů v Praze se chce zapojit do očkování proti covidu-19. Vyplývá to z průzkumu, který mezi nimi uskutečnil magistrát. Radní Milena Johnová (Praha Sobě) a pražský koordinátor očkování Martin Ježek dnes v rozhovoru s ČTK řekli, že zásadní bude propojení systémů lékařů se státním očkovacím systémem. Pro očkování by měli praktici využívat vakcínu AstraZeneca, která by měla dorazit v sobotu. Dávky z první dodávky nicméně ještě město zřejmě smění s jinými kraji za vakcínu Pfizer/BioNTech, kterou potřebuje.
05.02.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

MHMP: Praha má nového koordinátora očkování

 
Očkování na území hl. m. Prahy bude od začátku února koordinovat Martin Ježek, ředitel odboru zdravotnictví Magistrátu hlavního města Prahy. Současný krajský koordinátor David Doležil opustí tuto funkci z vlastního rozhodnutí ke konci měsíce a bude nadále působit jako ředitel Městské polikliniky Praha.
01.02.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků) , David David (1270 článků) , David David (951 článků)

Petr Ježek: Zajišťovací příkaz – bič na podvodníky

 
Na generálního ředitele finanční správy Ing. Martina Janečka se snesla kanonáda z pera komentátorky HN Julie Hrstkové za údajně likvidační exekuce na základě zjišťovacích příkazů. Jakoby platilo úsloví, že kdo nic neví, všeho se odváží. Vědět znamená to dělat, nikoli o tom pouze vyprázdněně a nepravdivě hovořit či psát. Toho, co paní Hrstková neví a co plyne z jejího článku, je až příliš.
10.08.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Julie Martin (50 článků) , Martin Ježek (15 článků)

Dotační kauza: Bývalý boss z ODS Ježek je ve vazbě, mohl by ovlivňovat svědky

 
Ústecký okresní soud poslal v noci na dnešek do vazby někdejšího vlivného člena ODS, podnikatele Daniela Ježka. ČTK to řekl soudce Martin Majchrák. Vazbu zdůvodnil obavou z toho, že by Ježek mohl ovlivňovat svědky v dotační kauze ROP Severozápad. Ježek je v případu obviněn spolu s dalšími 23 lidmi.
15.12.2016 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (156 článků) , Daniel Martin (157 článků) , Martin Ježek (15 článků) , Daniel Martin (94 článků)

Soud poslal v kauze ROP Severozápad podnikatele Ježka do vazby

 
Ústecký okresní soud poslal v noci na dnešek do vazby někdejšího vlivného člena ODS, podnikatele Daniela Ježka. ČTK to řekl soudce Martin Majchrák. Vazbu zdůvodnil obavou z toho, že by Ježek mohl ovlivňovat svědky v dotační kauze ROP Severozápad. Ježek je v případu obviněn spolu s dalšími 23 lidmi. Většinu ostatních obviněných, mezi kterými je řada politiků z Ústeckého a Karlovarského kraje, policie po výsleších propustila. Mezi nimi i bývalou ústeckou hejtmanku za ČSSD Janu Vaňhovou či šéfa ČSSD v Karlovarském kraji Petra Navrátila.
15.12.2016 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Navrátil (15 článků) , Dan Martin (156 článků) , Daniel Martin (157 článků) , Martin Ježek (15 článků) , Jan Navrátil (15 článků) , Daniel Martin (94 článků)

Martin Ježek: Zrušit vědomí, ale mít v hlavě vše v pořádku

 
Rozhovor s experimentálním filmařem Martinem Ježkem o filmu Dům daleko, který zpracovává zážitek z četby díla spisovatelky Věry Linfartové.
15.09.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

Nové knihy: Miłoszewski, Shepardová, Liao I-wu, Procházková i Kubo

 
Z novinek tohoto týdne upozorňujeme na detektivní příběhy polského prozaika Zygmunta Miłoszewského, amerických prozaiků Ace Atkinsona, Roberta B. Parkera i Sary Shepardové. Pozornost si zasluhují publicistické knihy Martina Ježka, Pavla Trojana, Lenky Procházkové nebo čínského spisovatele Liao I-wua. Nádavkem samozřejmě nový komiks.
06.06.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trojan (12 článků) , Lenka Procházková (176 článků) , Martin Ježek (15 článků) , Pavel Trojan (12 článků) , Martina Procházková (3 články)

Hnutí ANO schválilo Teličku jako lídra do eurovoleb

 
Hnutí ANO schválilo Pavla Teličku jako lídra kandidátky do voleb do Evropského parlamentu. Kromě bývalého eurokomisaře jsou kandidáty diplomat Petr Ježek, podnikatelka Martina Dlabajová nebo diplomat Ivan Jančárek.
22.02.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (94 článků) , Martin Ježek (15 článků)

V Hronově hořelo v bytovém domě, jeden popálený muž bojuje o život

 
V Hronově na Náchodsku v noci hořel přízemní byt v bytovém domě v Riegrově ulici. Záchranáři ošetřili celkem sedm lidí, z toho jeden muž utrpěl rozsáhlé popáleniny. Šest osob, z toho tři děti, se nadýchalo kouře. Dnes o tom informoval mluvčí královéhradeckých záchranářů Tomáš Ježek a hasičů Martina Žahourková. Sedmnáct lidí hasiči z domu evakuovali. Škoda by podle předběžných odhadů mohla být do půl milionu korun. 
16.05.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

Ministr Chalupa drží bobříka mlčení. Náchod zuří

 
V uplynulém týdnu se v prostorách náchodského gymnázia odehrála diskuze nad těžbou břidlicového plynu. Moderátor Martin Veselovský přivítal náměstka ministra životního prostředí Libora Ježka, vedoucího oddělení obnovitelných zdrojů ministerstva průmyslu a obchodu Pavla Gebauera, starostu Náchoda Jana Birka, Jiřího Malíka z občanského sdružení Živá voda a odborníka na těžbu břidlicového plynu, geologa Juraje Franců z České geologické služby.
09.04.2012 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Libor Ježek (6 článků) , Jan Gebauer (1 článek) , Jiří Chalupa (48 článků) , Martin Ježek (15 článků) , Martin Chalupa (28 článků) , Jiří Ježek (55 článků)
« Předchozí 1 Další »