Články k osobnosti

Martin Baxa

  politik, primátor města Plzně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Baxa »
 

Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

 
Málo obsahu za hodně peněz – tak se jeví v porovnání s konkurenčními službami nabídka filmů, seriálů a dalších pořadů od České televize (ČT) pro všechny, kteří nesledují její vysílání a zpravodajství a stejně mají dle návrhu ministra kultury Martina Baxy (ODS) platit zvýšený koncesionářský poplatek 150 korun měsíčně. Za částku, kterou mají dle novely platit nově další statisíce domácností, lze u streamovacích služeb jako Voyo či iPrima najít nepřeberné množství titulů, včetně tvorby ČT či mnoha zahraničních filmů a seriálů. A u ČT? „Pořad nelze přehrát,“ dozvíte se dokonce i u StarDance.
26.05.2024 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Max Max (138 článků) , Max Max (195 článků) , Max Max (138 článků)

Vondráček od Svobodných už vládním stranám nevěří ani slovo

 
Libor Vondráček ze Svobodných si v posledních týdnech nebere servítky a velmi ostře účtuje s volebními sliby, která před blížícími se volbami do Evropského parlamentu zaznívají z koalice SPOLU. Bez povšimnutí proto nenechal ani slova ministra kultury Martina Baxy, podle kterého vláda nakonec televizní poplatky nezvýší, protože by to byla špatná zpráva pro občany. Naopak ve hře může být i více reklamy pro Českou televizi.
20.05.2024 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků)

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

 
Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech. Hosty tam byli ministr kultury Martin Baxa (ODS) a vojenský atašé velvyslanectví USA v Praze plk. Jakub Andrews, jenž česky hovořil o významu NATO a o potřebě spolupracovat na obraně Ukrajiny. Senátor Pavel Karpíšek (ODS) vyslovil přání, aby nynější válečný konflikt na Ukrajině byl co nejdříve ukončen, a stejně jako před necelými 80 lety, aby byl agresor poražen a podle mezinárodního práva také potrestán.
05.05.2024 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků)

Premiér Fiala: Místa, spojená s romským holocaustem, překryl nezájem

 
Premiér Petr Fiala se s ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským a ministrem kultury Martinem Baxou zúčastnil v úterý 23. dubna slavnostního otevření Památníku holocaustu Romů a Sintů v Letech u Písku. Dokončením památníku vyvrcholily dlouholeté snahy o důstojné uctění památky obětí holocaustu Romů a Sintů v místě bývalého koncentračního tábora.
23.04.2024 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6471 článků) , Martin Baxa (176 článků) , Jan Fiala (520 článků) , Jan Fiala (520 článků)

Šílený doktor Bohuslav Svoboda, Bartoš jako Lister z Červeného trpaslíka i Zdeněk Hřib z Duny: Čeští politici na Comic Conu

 
Na letošní festival Comic Con 2024 dorazilo kromě běžných hostů i několik českých politiků. Pražský primátor se ukázal v převlečení za šíleného doktora, jeho náměstek Zdeněk Hřib rovnou natočil parodické video na film Duna v pražském metru a na akci se objevili i ministři Ivan Bartoš a Martin Baxa. Na místě vše zdokumentovala redakce eXtra.cz.
08.04.2024 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (790 článků) , Martin Baxa (176 článků) , Ivan Ivan (2955 článků) , Ivan Ivan (533 článků)

Richterová (Piráti): Myslete na to, že naše slova můžou vést i k tomu, že si lidé sahají na život

 
Projev na 92. schůzi Poslanecké sněmovny 7. února 2024 k návrhu poslanců Josefa Bernarda, Markéty Pekarové Adamové, Olgy Richterové, Martina Baxy a Jany Pastuchové na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
07.02.2024 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Markéta Richterová (39 článků)

Janu Hlaváčovou na poslední cestu z jeviště doprovodil potlesk Národního divadla

 
Blízcí, kolegové a přátelé se dnes v Národním divadle v Praze rozloučili s Janou Hlaváčovou. Její herečtí kolegové i někdejší studenti z DAMU na ni vzpomínali jako na výjimečnou herečku, která byla také skvělou vyučující, starostlivou mámou a přítelkyní i mimořádnou ženou, které nechyběla přirozená krása ani smysl pro humor. Na poslední cestu z jeviště doprovodila zesnulou herečku státní hymna, dlouhotrvající potlesk zaplněného divadla i smuteční fanfáry před historickou budovou. Vedle umělců dorazil také prezident Petr Pavel s manželkou Evou a ministr kultury Martin Baxa (ODS).
26.01.2024 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (247 článků) , Martin Baxa (176 článků) , Petr Pavel (2918 článků)

Soukromá média mají rozhodovat o ČT? Vždyť jim chtějí sebrat peníze. Radní nespokojen

 
Zástupci soukromých médií se budou moci zapojovat do diskusí o roli médií veřejné služby. Uvedl to na pátečním semináři o roli a funkci médií veřejné služby ministr kultury Martin Baxa (ODS). „Lobbing privátního mediálního sektoru v praxi,“ usoudil bývalý předseda Rady České televize René Kühn s tím, že privátní sektor se snaží, aby veřejnoprávní média disponovala co nejméně finančními prostředky.
13.12.2023 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků)

Národní muzeum otevírá velkolepou výstavu Baroko v Bavorsku a v Čechách

 
Národní muzeum otevírá 8. prosince 2023 největší výstavní projekt letošního roku! V Historické budově budou moci návštěvníci spatřit mnohdy nikdy nevystavené nejvzácnější umělecké skvosty baroka z období 100 let 17. a 18. století české a bavorské provenience. Společný projekt Národního muzea a Domu bavorských dějin slavnostně zahájí v předvečer otevření výstavy ministr kultury Martin Baxa, státní ministr pro evropské záležitosti Bavorska Eric Beißwenger a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš spolu s ředitelem Domu bavorských dějin Richardem Loiblem. Česko-bavorská zemská výstava navazuje na výstavu v německém Řezně, přináší však navíc barokní poklady ze sbírek Národního muzea i od českých a zahraničních zapůjčitelů. Vzácná přehlídka unikátních uměleckých děl uspořádaných do šesti tematických celků boří zažité stereotypní představy o baroku jako o období temna a politických konfliktů a do popředí staví epochální rozmach prezentující obě země jako společný kulturní prostor propojený vzájemnou inspirací.
12.12.2023 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Eric Richard (1 článek)

Lachnit (ANO): Fiala by měl učitelům přidat to, co slíbil

 
Psal se rok 2019. Tehdy začátkem listopadu školské odbory vyhlásily stávku. Důvod? Požadavek, aby kabinet Andreje Babiše zvýšil platy učitelů. Opozice tenkrát učitele podpořila. Třeba takový Petr Fiala na své facebookové stránky napsal: „Požadujeme zvýšení platů učitelů na 150 % průměrné mzdy. Učitelé potřebují skutečné peníze, za prázdné sliby Andreje Babiše si nic nekoupí.“ Nynější ministr kultury Martin Baxa tehdy sdělil stanovisko za celou partaj: „Jako občanští demokraté máme pro tento problém jasné řešení, když prosazujeme zvýšení platů učitelům tak, aby jejich výše směřovala ke 150 % průměrného platu, a chceme také větší pravomoci ředitelů, aby měli možnost přidat nadprůměrně kvalitním učitelům.“
28.11.2023 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26334 článků) , Petr Fiala (6471 článků) , Martin Baxa (176 článků)

Aféra s dopisem do Prahy. Slovenská kavárna se směje vlastní ministryni

 
Nová slovenská ministryně kultury Martina Šimkovičová (SNS) napsala u příležitosti výročí vzniku Československé republiky dopis českému ministrovi kultury Martinu Baxovi (ODS). Kvůli pravopisným a faktickým chybám a celkově slabé úrovni dopisu se na ni na Slovensku valí kritika. Bývalý ministr obrany Jaroslav Naď (Demokrati) se České republice za dopis dokonce omluvil s tím, že jde o mezinárodní ostudu.
30.10.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Martina Šimkovičová (6 článků)

Poplatky za televizi se zvýší na 160 korun. Dojde i na každého s chytrým telefonem

 
Čechům se po 15 letech zvednou koncesionářské poplatky – od začátku roku 2025 se pravděpodobně zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a rozhlasový vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc. Na tiskové konferenci to oznámil ministr kultury Martin Baxa (ODS). Nově budou televizní a rozhlasový poplatek platit rovněž ti, kteří disponují jakýmkoliv zařízením, které umožňuje příjem veřejnoprávních médií – tedy i mobilem, tabletem nebo počítačem. Nadále se však bude platit jeden poplatek za domácnost bez ohledu na to, kolik v ní je připojených zařízení. 
06.09.2023 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků)

Nový ředitel, nové zvyky, nová výše poplatku. Česká televize rázně vstoupila do podzimu

 
Koncesionářský televizní poplatek se od začátku roku 2025 pravděpodobně zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a rozhlasový vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc, na tiskové konferenci to v úterý uvedl ministr kultury Martin Baxa (ODS). Navýšit se má i počet plátců. Návrh nyní čeká meziresortní připomínkové řízení. Nový šéf České televize Jan Souček upozorňuje, že televizi čekají těžké časy, a nevyloučil ani propouštění.
05.09.2023 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků)

Fialova koalice nám vytáhne z kapes další peníze: Zvedne poplatek za ČT a ČRo

 
Koncesionářský televizní poplatek se od začátku roku 2025 pravděpodobně zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a rozhlasový vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc. Počítá s tím návrh takzvané velké mediální novely, na kterém se shodli zástupci vládní koalice. Na tiskové konferenci to dnes uvedl ministr kultury Martin Baxa (ODS). Návrh nyní čeká meziresortní připomínkové řízení.
05.09.2023 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků)

NPÚ: Zámek v Telči po obnově nabídne nové návštěvnické trasy

 
Zámek Telč, památka světového dědictví UNESCO, se po tříleté stavební a restaurátorské obnově naplno otevře veřejnosti. Nabídne nové prohlídkové trasy, moderní návštěvnické centrum i celoroční provoz. Projekt Státní zámek Telč – Růže Vysočiny za celkem 241,5 milionu korun, podpořený také z prostředků Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu, dnes Národní památkový ústav slavnostně zakončil za přítomnosti předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila a ministra kultury Martina Baxy.
27.07.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků)

Ministr Baxa: Je třeba reagovat na dynamické chování audiovizuálního průmyslu

 
Letošní 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech přinesl v neděli také jednání o budoucnosti a podpoře audiovizuálního průmyslu. Zúčastnili se jej premiér Petr Fiala, ministr kultury Martin Baxa a hlavní aktéři české audiovize.
07.07.2023 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6471 článků) , Martin Baxa (176 článků)

Dufek (KDU-ČSL): A kde vezmou stejnopohlavní páry ty děti?

 
Projev na 70. schůzi Poslanecké sněmovny 29. června k návrhu poslanců Josefa Bernarda, Markéty Pekarové Adamové, Olgy Richterové, Martina Baxy a Jany Pastuchové na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
29.06.2023 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Markéta Richterová (39 článků)

Pekarová Adamová (TOP 09): Přijde mi to vůči našim spoluobčanům zkrátka nedůstojné

 
Projev na 70. schůzi Poslanecké sněmovny 29. června k návrhu poslanců Josefa Bernarda, Markéty Pekarové Adamové, Olgy Richterové, Martina Baxy a Jany Pastuchové na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
29.06.2023 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Markéta Richterová (39 článků)

Juchelka (ANO): Měl by být připraven vládní návrh zákona a ne poslanecký

 
Projev na 70. schůzi Poslanecké sněmovny 29. června k návrhu poslanců Josefa Bernarda, Markéty Pekarové Adamové, Olgy Richterové, Martina Baxy a Jany Pastuchové na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
29.06.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Markéta Richterová (39 článků)

Munzar (ODS): Nezužujme manželství jenom na technicko-právní úpravu soužití dvou osob

 
Projev na 70. schůzi Poslanecké sněmovny 29. června k návrhu poslanců Josefa Bernarda, Markéty Pekarové Adamové, Olgy Richterové, Martina Baxy a Jany Pastuchové na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
29.06.2023 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (176 článků) , Markéta Richterová (39 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »