Články k osobnosti

Martin Michael

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Martin Michael »
 

Smůla. Fiala odtroubil svržení Babiše a hned má po radosti

 
Ani všichni „vlastní“ netleskají návrhu koalic SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN na vyvolání hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Přední konzervativní komentátor Martin Schmarcz, který patří k největším vládním kritikům, záměr odsoudil ještě v době, kdy ho lídr SPOLU Petr Fiala oznamoval na tiskové konferenci. Podle Schmarcze může případě svržení Babiše namazat schody šéfovi BIS Michalu Koudelkovi, kterému končí ještě do konce volebního období mandát. A prezident Zeman avizoval, že Babiše nechá dovládnout i v demisi.
12.05.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1862 článků) , Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Cestovatel a spisovatel Michael Martin: Podporujme nomády

 
Kde se v poušti bere písek a proč duny zpívají. Tak zní podtitul knihy německého cestovatele Michaela Martina Podstata pouště (přeložila Marie Voslářová, Kazda 2019). Nečekaných otázek a odpovědí však tato publikace nabízí víc. Na některé z nich jsme se zaměřili v krátkém rozhovoru s autorem.
28.11.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Martin (47 článků) , Michaela Martin (34 článků) , Martin Michael (37 článků) , Michael Martin (6 článků) , Michael Martin (15 článků) , Michael Martin (15 článků) , Michael Martin (6 článků) , Maria Martina (29 článků)

Pomůže náhoda vstát kostelu sv. Michala z popela? Známý fotograf stihl vytvořit jeho 3D model

 
Americký fotograf Jeffrey Martin, který žije v Praze, by mohl zásadně pomoci při opravě kostela sv. archanděla Michaela. Kostel shořel ve svátek 28. října a hasičům se z něj podařilo zachránit pouze základy. Fotograf totiž před časem v rámci procházky Kinského zahradou kostel detailně nafotil a z fotek vytvořil 3D model. Ten teď nabídl magistrátu zdarma k použití.
28.11.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (347 článků) , Jeffrey Michael (4 články) , Michael Michael (1667 článků) , Michaela Martin (34 článků) , Martin Michael (37 článků) , Jeffrey Michael (1 článek) , Michael Martin (15 článků) , Michael Martin (15 článků)

Plivání na Koudelku. Fendrych ví, proč to prezident dělá

 
Komentátor Martin Fendrych v komentáři na serveru Aktuálně.cz upozorňuje o velmi nebezpečné hře Hradu pro celé Česko. Týká se kritiky, která od prezidenta Miloše Zemana míří na činnost Bezpečnostní informační sužby (BIS) a jejího šéfa Michala Koudelku. Důvodem podle něj je snaha Hradu co nejdřív „přiklepnout“ dostavbu jaderné elektrárny Dukovany Rusům, případně Číňanům.
20.11.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25428 článků) , Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Jako když jsme vyháněli Rusy. Takový krizový štáb potřebujeme, řekl Kocáb Soukupovi

 
V pořadu Jaromír Soukup LIVE se sešli poslanci Martin Kupka z ODS, Jaroslav Foldyna z klubu SPD a bývalý ministr a jeden ze zakladatelů Občanského fóra Michael Kocáb. Tématem byl koronavirus. Foldyna mínil, že Česko v krizi není a ve vyjadřování je stále moc politiky kvůli krajským volbám. Kupka vyzýval k racionálnímu přístupu a poukazoval na Německo. A Kocáb chtěl návrat krizového štábu. „Teď to bude vypadat, že se sám chlubím, ale takhle jsme dělali odsun sovětské armády, že jsme okamžitě začali jednat a zabezpečovali jsme se před riziky, o kterých jsme nevěděli, jestli přijdou,“ připomenul.
16.09.2020 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (735 článků) , Jaroslav Foldyna (674 článků) , Jaromír Soukup (70 článků) , Michael Martin (47 článků) , Michael Michael (1667 článků) , Martin Michael (37 článků) , Michael Martin (6 článků) , Michael Martin (15 článků) , Michael Martin (15 článků) , Michael Martin (6 článků)

Kašpare, došly už peníze? V Kolíně se to mele za bílého dne

 
Stačilo, aby kolínský zastupitel Martin Herman (ANO) na svém faceboku napsal příspěvek o rekonstrukci Pražské ulice v Kolíně, která byla ve zpoždění oproti původním časovým plánům, a hned se ozval tamní starosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).
14.06.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Martin (47 článků) , Martin Kašpar (5 článků) , Michael Michael (1667 článků) , Martin Michael (37 článků) , Michael Martin (6 článků) , Michael Martin (15 článků) , Michael Martin (15 článků) , Michael Martin (6 článků)

Dobrou chuť. Veselovský v DVTV si vzal na pranýř Michala Haška a stálo to za to

 
Moderátor Martin Veselovský zhodnotil návrat Michala Haška na výsluní v ČSSD. Připomněl, co Hašek prováděl jako statutární místopředseda ČSSD, poukázal na to, že Hašek dokázal zastávat takřka tři desítky různých funkcí a popřál dobrou chuť těm voličům, kteří budou ochotni otestovat, co jim Hašek navaří jako volební manažer ČSSD, když dokázal v několika minutách jedenáctkrát zalhat. Toto lhaní připomněl také Janu Hamáčkovi, který za to v roce 2013 nenechal na Haškovi nit suchou.
24.04.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3059 článků) , Michal Hašek (2434 článků) , Martin Hašek (108 článků) , Martin Michael (37 článků)

Pardubický kraj: ČD jsou připravené prodat městu bývalou výtopnu v Chocni

 
Hejtman Martin Netolický jednal s místopředsedou představenstva Českých drah Michalem Štěpánem a starostou Chocně Janem Ropkem o záměru vybudovat v budově bývalé výtopny na choceňském nádraží železniční muzeum.
21.01.2019 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Hejtman Netolický svolal jednání o přivaděči k D35 z Dašic

 
Začátkem příštího měsíce bude zahájena stavba úseku D35 Časy – Ostrov. S tím souvisí i stavba přivaděče z Dašic, který je zároveň obchvatem Zminného. Přípravu této akce má na starosti Správa údržby silnic Pardubice. Hejtman Martin Netolický spolu s radním pro dopravu Michalem Kortyšem diskutoval se zástupci obce a SÚS o trasování této potřebné komunikace.
26.11.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Redaktor, který potápěl Šlechtovou, nyní cílí na Zemana. Prý naléhal na to, aby vláda odvolala šéfa BIS

 
Prezident Miloš Zeman pracuje na dalším prosazení své vůle. Tentokrát by prý rád dosáhl výměny na postu šéfa civilní kontrarozvědky – Bezpečnostní informační služby (BIS), informuje redaktor Lidových novin Martin Shabu. Ten v minulosti zveřejnil sérii kritických článků proti někdejší ministryni obrany Karle Šlechtové. „Zeman třikrát naléhal, aby vláda odvolala ředitele BIS Michala Koudelku,“ prozradil Lidovým novinám vysoce postavený vládní činitel. Podle některých zástupců opozice jde o naschvály hlavy státu.
06.10.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25428 článků) , Karel Michal (50 článků) , Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Nakladatel Martin Reiner: Nejde jen o to, příběhy vyprávět

 
V životě Martina Reinera (1964), úspěšného spisovatele a nakladatele, došlo v poslední době ke dvěma viditelným změnám. Tou první je profesní i lidský rozchod s Michalem Vieweghem, druhou vstup do politiky. V komunálních volbách kandiduje za hnutí Žít Brno.
22.09.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (198 článků) , Martin Michael (37 článků)

Ruská propaganda? Máme detaily k Česko-ruskému diskuznímu fóru. Pozváni: Schwarzenberg, Romancov, Petr Kolář...

 
Žádná propaganda, ale uznávaní akademici! Odmítavé postoje ke konání Česko-ruského diskusního fóra v Praze, které má zasednout příští týden, rázně odmítli zástupci Hradu i ministerstva zahraničí. Pozvánku na akci dostal i exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg, politolog Michael Romancov či publicista Martin C. Putna. Posledně jmenovaný ale přijít diskutovat odmítl.
28.05.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (570 článků) , Karel Schwarzenberg (3990 článků) , Michael Martin (47 článků) , Michael Michael (1667 článků) , Martin Michael (37 článků)

Škoda Transportation: Společnost Škoda Vagonka má nového ředitele

 
Novým generálním ředitelem společnosti Škoda Vagonka se stal Martin Bednarz (42). Ten působil na celé řadě manažerských pozic významných strojírenských firem. Na postu generálního ředitele společnosti Škoda Vagonka vystřídá Michala Kurtince, který završil v Ostravě své tříleté působení a nadále zůstává v představenstvech dceřiných firem Škoda Vagonka, Pars nova a Movo.
30.01.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (347 článků) , Michal Škoda (11 článků) , Martin Michael (37 článků)

Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - nová obžaloba - (8. část)

 
Hlouček obhájců, čekajících u Městského soudu v Brně na vpuštění do soudní síně č. 2, kde mělo před senátem předsedy Michala Kabelíka pokračovat hlavní líčení v trestní věci obž. Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) & spol., si krátil chvíli dohady, zda konečně přijdou klíčoví svědci Jan Doležal a Martin Valentovič a zda neodepřou výpověď. Obavy z odmítnutí výpovědi nebyly bezdůvodné: opíraly se o informace z jiných řízení, v kterých zmínění pánové účinkovali.
28.01.2018 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Doležal (20 článků) , Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Recenze: Kaziměsti – více než slibný debut aneb když se urban fantasy povede

 
Martin Bečan je mladý český autor, jehož románový debut se právě dostal na pulty knihkupectví. Kaziměsti zaujmou už neuvěřitelně barevnou obálkou, čtenáře o nápaditosti knihy pak přesvědčí i anotace. Jedinečný příběh ve stylu Michala Ajvaze nadchne každého milovníka fantasy.
19.10.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Ajvaz (7 článků) , Martin Michael (37 článků)

Martin s Michalem se pokusili zabít muže: Vše si natáčeli na video a smáli se tomu

 
Výjimečný trest hrozí u olomouckého krajského soudu Martinu S. a Michalu M. za pokus o vraždu muže ve Viganticích na Vsetínsku. Svou oběť podle obžaloby nejprve Martin S. brutálně zbil a pak ho řadu minut topil v potoce. Michal M. jej při tom natáčel na video. Muž přežil jen díky včasné lékařské pomoci. Michal M. se zodpovídá před soudem i z dalšího brutálního napadení cizince v Rožnově pod Radhoštěm. V dalším případě se zase vyzbrojil sekerou a podpalovačem, před stánek s kebabem postavil kanystr s benzinem a vyhrožoval při tom cizincům podpálením.
21.09.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Česká rozvojová agentura má nového ředitele

 
Novým ředitelem České rozvojové agentury (ČRA) se stal Pavel Frelich, kterého do této pozici k 15. srpnu 2017 pro nadcházející čtyři roky jmenoval ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Na tomto místě tak nahradil po čtyřech letech Michala Kaplana. Pavla Frelicha dnes do funkce uvedl Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce.
23.08.2017 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2776 článků) , Pavel Nový (464 článků) , Pavel Nový (334 článků) , Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)

Sněmovní komise vyslechne šéfy kontrarozvědky a centrály policie

 
Sněmovní komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů vyslechne v úterý ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku, Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína a Národní centrály proti organizovanému zločinu Michala Mazánka. Komise pozvala také manažera mediální skupiny MAFRA Františka Nachtigalla. ČTK to dnes sdělil předseda komise Martin Plíšek (TOP 09).
28.07.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (347 článků) , Martin Michael (37 článků)
« Předchozí 1 2 Další »