Články k osobnosti

Mark Twain

  spisovatel, žurnalista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Mark Twain »
 

Chránit novináře? A co chránit lidi před novináři? Profesor Ivo Budil ke Slonkové, 17. listopadu a o změně, která nás zachrání

 
ROZHOVOR Už Mark Twain nabádal, abychom se více než nepřátel obávali novin. Máme řadu zákonů na ochranu novinářů, ale žádný na ochranu lidí před novináři. Sociální sítě umožnily zrod elektronického davu, stejně nebezpečného, jako je ten tradiční pouliční dav. V poslední době v našich městech pozorujeme spíše ukázky lyrického fašismu, uvádí světově uznávaný filozof Metropolitní univerzity v Praze Ivo Budil. Nevyvolávejme ducha revoluce, pokud nejsme silnější než předchozí svržený režim, cituje pak zahraniční autory. „Studená občanská válka“, spočívající v emocionálně nezralé neschopnosti akceptovat výsledky demokratických voleb, přichází podle Budila vzhledem ke geopolitické konstelaci v dosti nešťastnou dobu.
22.11.2018 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků) , Ivo Budil (19 článků)

Bill Cosby přichází o další prestižní ceny a pocty

 
Herec Bill Cosby čeká na rozsudek ve věci znásilnění Andreji Constand. A kvůli sexuálnímu násilí ho v rámci USA postupně zbavují čestných doktorátů a různých poct. Nejnověji bylo oznámeno, že přišel o Cenu Marka Twaina za americký humor z roku 2009 a Čestné ocenění Kennedyho centra z roku 1998.
15.05.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Bill Cosby (128 článků) , Mark Twain (18 článků)

Snězte tu žábu aneb jak si poradit s diplomkou

 
Na stole spoustu knih, na papíře prázdno a blížící se termín odevzdání? Mark Twain kdysi řekl, že pokud každý den hned ráno sníte živou žábu, můžete tento den prožít směle s vědomím, že nic horšího už vás potkat nemůže. Přestože diplomka představuje celé hejno žab, které musíte skousnout, je stejně nevyhnutelná jako oběd s vaší tchýní. Na následujících řádcích vás provedeme jednotlivými sousty, takže si žábu nakonec vychutnáte jako správný obyvatel Montmartru.
07.05.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Bývalé dětské filmové hvězdě (✝90) selhalo srdce: Herce oplakává 12 vnoučat

 
Herec Tommy Kelly, který si v roce 1938 zahrál ve filmové adaptaci slavné knihy Dobrodružství Toma Sawyera od spisovatele Marka Twaina, podlehl v obklopení své početné rodiny srdeční slabosti.
10.02.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků) , Tommy Kelly (1 článek) , Mark Kelly (5 článků) , Mark Kelly (5 článků)

Nová DVD: U Konce světa, Gravitace, Tom Sawyer, Dobrodružství Hucka Finna a další

 
Jedna noc, pět kumpánů a dvanáct barů, to je akční sci-fi komedie U Konce světa. Děti potěší nový příběh ze série Labutí princezna: Příběh královské rodiny. Sandra Bullocková a George Clooney jsou sami ve vesmíru ve filmu Gravitace. Podle románů Marka Twaina byly natočeny snímky Tom Sawyer a Dobrodržství Hucka Finna.
25.02.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (774 článků) , Mark Twain (18 článků) , Tom Sawyer (31 článků)

Když dva se rádi mají..Celebrity po letech o svých láskách

 
ROZHOVOR: Láska je to, čemu se po svatbě říká omyl, tvrdil spisovatel Mark Twain. O tom, že to není vždycky pravda, svědčí po letech známé páry (každý z dvojice odpovídal zvlášť).
09.02.2013 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Jeník (ODS): Politické dopady krize a falešné vábení sirén

 
„Člověka lze charakterizovat jako živočišný druh, který je schopen poučit se ze svých chyb a jeho neochotou tak učinit,“ řekl americký spisovatel Mark Twain koncem 19. století.
08.11.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Moderátorka Ellen DeGeneres dostane Cenu Marka Twaina

 
Oblíbená televizní moderátorka Ellen DeGeneres (54) sklidí další plody své úspěšné kariéry. Během slavnostního ceremoniálu jí bude 22. října udělena Cena Marka Twaina za americký humor.
07.10.2012 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Český europoslanec setřel adepta Bílého domu. Omezenče, jsi druhý Bush!

 
Libor Rouček, který za ČSSD vykonává funkci místopředsedy Evropského parlamentu, se na stranickém webu opřel do Mitta Romneyho, prezidentského kandidáta americké republikánské strany. Vzpomněl citátu Marka Twaina, že cestování ničí předsudky a zaslepenost a poznamenal, že pan Romney toho nejspíš příliš nenacestoval.
05.08.2012 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků) , Mitt Romney (64 článků) , Libor Rouček (234 článků)

Rouček (ČSSD): Dalšího Bushe už snad radši ne

 
Mark Twain napsal, že „cestování má fatální důsledky pro předsudky, zaslepený fanatismus a omezenost“. Republikánský kandidát na prezidenta USA Mitt Romney toho před svou kandidaturou na nejmocnějšího muže planety po světě moc nenacestoval.
02.08.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků) , Mitt Romney (64 článků)

Grebeníček (KSČM): Žijeme v mafiánském kapitalismu

 
Zaštítím se slovy Marka Twaina: "Čím více bude spravedlnosti, tím méně bude zapotřebí charity. A bude-li nastolena spravedlnost úplná, nebude charita zapotřebí vůbec."
27.04.2012 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Herec Will Ferrell získal cenu Marka Twaina za humor

 
Komik Will Ferrell (44) se dočkal ocenění za svou celoživotní snahu bavit vtipem lidi. V říjnu mu během slavnostního večera bude udělena Cena Marka Twaina za americký humor. Americký herec je z ocenění nadšený a do Washingtonu na předávání se nesmírně těší.
16.09.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Will Ferrell (32 článků) , Mark Twain (18 článků)

České Budějovice: Den bez tabáku

 
Přestat kouřit je ta nejsnadnější věc. Měl bych to vědět, neboť jsem to dělal už tisíckrát, řekl kdysi významný americký spisovatel Mark Twain.
29.05.2011 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Mauricius: Zelený ostrůvek nabízí pohádkovou dovolenou

 
Spisovatel Mark Twain prohlásil, že bůh nejdříve stvořil Mauricius a až poté ráj. Prožijete-li na tomhle zeleném ostrůvku upro-střed Indického oceánu dovolenou, nejspíš mu dáte za pravdu. Mauricius totiž skutečně připomíná rajskou zahradu – a nejen díky nádherné přírodě či úchvatným plážím…
18.03.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Na Hucka Finna do HaDivadla jen s rajčaty a pukavci

 
Je dobré zamilovat se do Dobrodružství Huckleberryho Finna Marka Twaina. Je to knížka mnohem lepší a závažnější než známější Dobrodružství Toma Sawyera. Bodejť by v člověku nevznikla chuť přenést nádherné příhody z Mississippi na jeviště. V HaDivadle se chopili příležitosti Jana Hanzelová a Ján Mikuš.
27.01.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků) , Jan Marek (358 článků)

V USA vyjde Dobrodružství Huckleberryho Finna bez slova negr

 
Ve Spojených státech v únoru vyjde upravené vydání známé knížky Dobrodružství Huckleberryho Finna od Marka Twaina, z něhož zmizí slovo negr. Nahradí jej slovo otrok. Změna by měla knihu vrátit na seznamy povinné četby ve školách, kde se nyní kvůli rasistickému výrazu nečte. Podle některých lidí ale jde o nepřijatelnou cenzuru, uvedl deník The New York Times.
05.01.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)

Škvorecký a Lustig byli ve Spojených státech pasováni na rytíře

 
Josef Škvorecký a Arnošt Lustig byli v USA pasováni na rytíře řádu Marka Twaina. Škvorecký za román Zbabělci a Lustig za knihu povídek Noc a naděje. Právu to potvrdil Lustig s tím, že byl tento týden za svou „humanistickou literární činnost“ prohlášen rovněž rytířem a familiářem Královského řádu Moravských rytířů sv. Rastislava Kolumbana a čestným komturem pro brněnskou kulturu.
26.08.2010 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (90 článků) , Josef Škvorecký (66 článků) , Mark Twain (18 článků)

Sto let byly tajemné paměti Marka Twaina zapečetěny, nyní promluví

 
Posledním přáním Marka Twaina, tvůrce příběhů Toma Sawyera a Huckleberryho Finna, bylo utajit jeho paměti na celých sto let. Tato lhůta vypršela letos 21. dubna a „twainologové“ se už hádají, co se objeví v rukopisu, který má rovných pět tisíc stran.
29.05.2010 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Mark Twain (18 článků)
« Předchozí 1 Další »