Články k osobnosti

Marie Benešová

  politička, právnička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marie Benešová »
 

Benešová odmítá kárné řízení s Ištvanem. Jde prý o politický nátlak

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová odmítá výzvy, aby po propuštění z vazby trojice exposlanců obviněných v kauze Jany Nagyové iniciovala kárné řízení s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivem Ištvanem, který případ dozoruje. Podle ní jde o politický nátlak.
17.07.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1561 článků) , Jana Nagyová (1554 článků) , Marie Benešová (288 článků)

Benešová odmítá výzvy k okamžitému kárnému řízení s Ištvanem

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová odmítá výzvy, aby vzhledem k aktuálnímu vývoji kauzy údajného podplacení trojice exposlanců ODS okamžitě iniciovala kárné řízení s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem. Nejprve chce znát názor nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Štěpánka Čechová.
17.07.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)

Paroubek: Marie Benešová by měla prolomit své mlčení

 
Vítám stanovisko designované ministryně spravedlnosti Marie Benešové, která se rozhodla stáhnout z jednání Poslanecké sněmovny novelu zákona o státním zastupitelství.
16.07.2013 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)

Nečas je náhle na koni. Po dnešním výroku NS žádá konec státního zástupce Ištvana

 
Expremiér Petr Nečas (ODS) po dnešním výroku Nejvyššího soudu požaduje, aby byla kauza údajného podplácení tří exposlanců ODS rozhodnutím nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana okamžitě odebrána Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci. To podle něj není ve věci schopné postupovat objektivně. Nečas to dnes řekl s tím, že ministryně spravedlnosti Marie Benešová musí okamžitě podat návrh na kárné řízení s olomouckými státními zástupci Ivem Ištvanem a Rostislavem Bajgerem. 
16.07.2013 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků) , Marie Benešová (288 článků) , Pavel Nečas (446 článků)

Konec změnám v justici. Benešová zatrhla dva roky šlechtěný zákon

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová navrhne vládě stažení návrhu zákona o státním zastupitelství. Chce zákon předělat a předložit znovu. 
16.07.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)

Benešová nechá přepracovat zákon o státním zastupitelství

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová chce stáhnout návrh zákona o státním zastupitelství a přepracovat jej. V úterý to oznámila na tiskové konferenci poté, co se svým názorem seznámila oba vrchní a nejvyššího státního zástupce.
16.07.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)

Benešová projedná se státními zástupci reformu zastupitelství

 
O návrhu zákona o státním zastupitelství dnes bude jednat se zástupci justice nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Sejde se s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem a vrchními státními zástupci Lenkou Bradáčovou a Ivo Ištvanem.
16.07.2013 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků) , Lenka Benešová (27 článků)

Zeman je prezident a hned ho chtějí omezovat? Trucovité řešení, míní Benešová

 
Strana TOP 09 přišla s tím, že by ráda změnila ústavu tak, aby byly omezeny pravomoci prezidenta. Podle nové ministryně spravedlnosti Marie Benešové jde ale o unáhlené řešení, které vypadá jako trochu „natruc“.
15.07.2013 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)

Fischer ministrem financí. To je zoufalost, rozohnila se rudá poslankyně

 
ROZHOVOR Skepticky se k nové úřednické vládě Jiřího Rusnoka staví českolipská poslankyně, původní profesí advokátka, Marie Nedvědová, zvolená na kandidátce KSČM. „Hodnotím ji spíše negativně,“ říká a kritizuje její členy, které zná, tedy ministra vnitra Pecinu a ministryni spravedlnosti Benešovou. „Pan Fischer na ministerstvu financí je projevem zoufalství,“ dodává.
15.07.2013 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Nedvědová (15 článků) , Jiří Rusnok (1869 článků) , Jiří Fischer (53 článků) , Marie Benešová (288 článků)

V čem by Benešová mohla být přínosem? To si nedovedu představit, říká Renata Vesecká

 
ROZHOVOR Neumím si představit, v čem by Marie Benešová mohla být pro resort spravedlnosti přínosem. Jak veřejnosti, tak i politikům a odborníkům je zřejmé, proč byla do funkce jmenována. Tak se pro ParlamentníListy.cz vyjádřila bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, která nyní pracuje v advokacii. Také okomentovala kauzu Nagyová.
13.07.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků) , Renata Vesecká (107 článků)

Benešová k Nečasovu výstupu: Prožívá se to jinak, když se vás to týká

 
Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová sledovala projev expremiéra Petra Nečase po výslechu na policii. Nečas zde například hovořil o tom, že v případě údajné korupce bývalých poslanců ODS jde jen o politický vykonstruovaný proces. Benešová s ním však nesouhlasí.
12.07.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků) , Marie Benešová (288 článků)

Občanský zákoník je prioritou, shodl se Rusnok s Benešovou

 
Do čela rezortu spravedlnosti byla dnes uvedena Marie Benešová. Novinářům sdělila, že její prioritou ve funkci bude dotažení občanského zákoníku, který je sice schválen, ale tíží ho doprovodné zákony. Doufá, že platit začne už od příštího roku.
11.07.2013 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)

Advokát nad novou ministryní: Od téhle průměrné právničky si nic neslibuji

 
Čerstvá ministryně spravedlnosti Marie Benešová to nebude mít jednoduché. Sotva zasedla do vlády Jiřího Rusnoka, už se na ni valí kritika. Cupována tak je například od kolegy advokáta Milana Hulíka, jenž působí v občanském sdružení Veřejnost proti korupci. „Nepovažuji ji za nějakého velkého právníka, je průměrná. Tandemu Bradáčová, Ištvan a Pavel Zeman nemá navíc co dát,“ udělal advokát soudy nad ministryní.
10.07.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1869 článků) , Marie Benešová (288 článků) , Jiří Zeman (1221 článků)

Nová ministryně Benešová přerušila členství v ČSSD

 
Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová přerušila k dnešku své členství v ČSSD. Stejný krok učinili již dříve další dva ministři Rusnokovy vlády, a to ministr zahraničí Jan Kohout a šéf resortu práce a sociálních věcí František Koníček.
10.07.2013 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (187 článků) , Marie Benešová (288 článků) , František Koníček (71 článků)

Ministryně Benešová přerušila členství v ČSSD

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová od středy přerušila své členství v ČSSD. Benešová tento krok avizovala, nicméně odmítala jej učinit ještě před jmenováním vlády. Již dříve si členství v sociální demokracii pozastavili ministr zahraničí Jan Kohout a ministr práce a sociálních věcí František Koníček.
10.07.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (187 článků) , Marie Benešová (288 článků) , František Koníček (71 článků)

Mlsna asi bude náměstkem Benešové a dál povede legislativní radu

 
Dosluhující ministr bez portfeje a předseda legislativní rady vlády Petr Mlsna se zřejmě stane náměstkem nastupující ministryně spravedlnosti Marie Benešové a legislativní radu povede dál. Benešová to dnes řekla v rozhovoru pro Rádio Impuls. Mlsna se původně ucházel o místo soudce Soudního dvora EU, budoucí ministryně však chce na tomto postu ponechat dosavadní soudkyni Irenu Pelikánovou. 
08.07.2013 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)

Beru to jako letní brigádu, popisuje nová ministryně Benešová

 
Novou ministryní spravedlnosti v Rusnokově vládě je Marie Benešová. Sama tuto pozici bere jako „letní brigádu“, odmítá především označení „trafika“. V rozhovoru v Impulsech Václava Moravce poodhalila svůj názor na vydání Petra Nečase a novou pozici Petra Mlsny.
08.07.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků) , Marie Benešová (288 článků)

Rusnokovi ministři hledají i v Nečasově kabinetu, Mlsnu chce Benešová

 
Končící ministr bez portfeje a šéf legislativní rady vlády Petr Mlsna by mohl pokračovat i v novém kabinetu Jiřího Rusnoka. Coby svého náměstka by jej v čele legislativní rady vlády viděla i budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešová. V pondělí to uvedla v rozhovoru pro Rádio Impuls. Mlsna by byl po Vlastimilovi Pickovi, který dál povede ministerstvo obrany, druhým členem stávající vlády, jenž bude pokračovat ve Strakově akademii.
08.07.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1869 článků) , Vlastimil Picek (275 článků) , Marie Benešová (288 článků)

Nejsem žádný Zemanův granát, ujišťuje ministryně Benešová

 
ROZHOVOR Designovaná ministryně spravedlnosti ve vládě Jiřího Rusnoka Marie Benešová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zavzpomínala na akci "Čisté ruce". Vyjádřila se i k aktuální žádosti o vydání expremiéra Petra Nečase (ODS) a řekla, kdy přeruší své členství v sociální demokracii.
08.07.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9308 článků) , Jiří Rusnok (1869 článků) , Marie Benešová (288 článků)

U soudu EU by měla podle Benešové zůstat Pelikánová, píše týdeník

 
Nastupující ministryně spravedlnosti Marie Benešová by chtěla, aby jako soudkyně Soudního dvora EU pokračovala Irena Pelikánová. Benešová v rozhovoru pro pondělní vydání týdeníku Respekt uvedla, že jde o odbornici, která má za sebou skutečnou praxi. "Takže nepochybně budu plédovat v její prospěch," řekla budoucí ministryně.
07.07.2013 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)