Články k osobnosti

Marie Benešová

  politička, právnička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marie Benešová »
 

Zdeněk Jemelík: Trampoty matky samoživitelky

 
Do oboru působnosti spolku Chamurappi, z.s., patří také podpora žadatelů o podmíněné propuštění z vězení po odpykání části trestu. Dokud to nezarazila ministryně Marie Benešová úpravou trestního řádu, směli jsme přímo podávat návrhy na propuštění.
03.06.2024 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Rusko, Ukrajina, válka. Lidé souzení za názor... Benešová: Političtí vězni. Třicet let po revoluci

 
Vláda je mezi lidmi strašlivě nenáviděná, říká exministryně spravedlnosti Marie Benešová, která v pořadu Aby bylo jasno přinesla slova svých spoluobčanů. Je podle ní absurdní, že vládní pětikoalici nenávidí i ti, kteří její strany volili. Kritikou nešetřila ani u nejvyššího státního zástupce Igora Stříže: „Nečekala bych, že se ho třicet let po sametové revoluci budu ptát, kolik máme politických vězňů,“ uvedla Benešová, které se nelíbí, že lidé jsou českými soudy souzení pro své názory.
19.12.2023 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků) , Igor Igor (344 článků)

Feťáci v politice. Marie Benešová slyšela ledacos. Na lidi přísnost, sami si jedou lajny...

 
Je legální přijmout od náhodného známého na ulici kokainovou lajnu, aniž by se kdokoliv z účastníků vystavoval trestnímu postihu? Smí se říkat o Markétě Pekarové Adamové beztrestně, že je zastydlá puberťačka a citovat při tom Hemingwaye? A jakou stopu zanechal v české justici Pavel Rychetský? O tom hovořila moderátorka Jana Bobošíková s exministryní spravedlnosti Marií Benešovou v pořadu Aby bylo jasno.
04.08.2023 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1045 článků) , Marie Benešová (448 článků) , Pavel Rychetský (229 článků)

Blažek a zasahování do živých kauz? Zřejmě šlo o něco jiného. Ostrý vzkaz „chvilkařům“

 
Nařčení ze zasahování do živých kauz a ze střetu zájmů čelí ministr spravedlnosti Pavel Blažek. On sám tvrdí, že ptát se orgánů činných v trestním řízení na jejich činnost je jeho zákonem uloženou povinností, neboť je jako člen vlády za ně ústavně odpovědný. „Existují dvě možnosti, kdy se může ministr spravedlnosti zeptat. A sice, když je to pro vládu, která o tom bude jednat, nebo za účelem vypracování odpovědi na interpelace. A ty tam prý nějaké byly. Takže se na to odvolává celkem trefně,“ říká pro ParlamentníListy.cz bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová.
28.03.2023 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (841 článků) , Marie Benešová (448 článků)

Koudelka? „Nemá být vidět!“ Marie Benešová se pustila do tajných. Ani Mlejnek neuniknul

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová v pořadu Aby bylo jasno hodnotila činnost svého nástupce Pavla Blažka; podle jejího názoru „chybuje a není soudný“. Stranou nezůstal ani Petr Mlejnek, který už brzy bude šéfovat civilní rozvědce (ÚZSI) i bez bezpečnostní prověrky. „Určitě to není muž na svém místě,“ řekla Benešová s tím, že se zde hraje vysoká politická hra. Šéfovi Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi zase nepřísluší, že se příliš vměšuje do politiky.
24.08.2022 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků) , Petr Pavel (2918 článků)

Zpovykaní státní zástupci, ničí lidem životy. Soudružka prokurátorka. Po výzvách Bradáčové k přísnému stíhání odpůrců opatření se mnozí neudrželi

 
ANKETA „Lenka Bradáčová si těchto jevů začala bohužel všímat až nyní. Když Milion chvilek urážel a zastrašoval prezidenta, premiéra a lhal i o mně, to jí nevadilo, ale naopak velmi vyhovovalo. Teď se s novou vládou probudila a snaží se být aktivní, což považuji za čistě účelové,“ zareagovala v anketě ParlamentníchListů.cz na výroky vrchní státní zástupkyně v rozhovoru pro Právo bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová. „Vrchní státní zástupkyně chce na sebe opět upoutat pozornost. Chce být tvrdá, ale sama v mnoha ohledech pravidla nedodržovala,“ domníval se advokát Jiří Vyvadil.
09.02.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Zdeněk Jemelík: Dva staronoví ministři v Partii

 
Společné vystoupení Pavla Blažka a Marie Benešové v Partii dne 23. ledna 2022 vybočilo z nevlídné atmosféry vztahů mezi vládními a opozičními stranami: v jejich rozhovorech převažovala jednota názorů a profesionální věcnost. Nevadilo ani zabrání větší části prostoru Pavlem Blažkem na úkor Marie Benešové, dané jeho větší výřečností. Nebylo patrné, že každý z nich patří k jiné straně, že je mezi nimi generační rozdíl a jejich profesní historie je velmi rozdílná.
24.01.2022 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (841 článků) , Marie Benešová (448 článků) , Zdeněk Blažek (42 článků)

Úniky informací, záhadně rychlá ČT. Blažek s Benešovou otevřeli téma

 
V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News proti sobě zasedli ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně v tomto resortu za hnutí ANO Marie Benešová. Blažek prozradil, že se chystá odškodnit exministryni Vlastu Parkanovou za 9 let trestního stíhání v kauze CASA. Spolu s Benešovou se pak pořádně obuli do státních zástupců. „Ale oni nikdy nepřiznají chybu. Oni jsou neomylní a nekritizovatelní. Ty úniky informací jsou obrovské,“ zahřměla Benešová.
23.01.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (727 článků) , Pavel Blažek (841 článků) , Marie Benešová (448 článků) , Oni Oni (143 článků)

Benešová otevřeně promluvila o kauze Čapák: Průtahy vyhovovaly žalobcům

 
Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová promluvila o tom, co stálo za průtahy s kauzou Čapí hnízdo. „Andreje Babiše tím drželi v šachu, státní zástupci si zajišťovali své posty,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
09.01.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Zdeněk Jemelík: Ohlédnutí za Marií Benešovou

 
Není úplně obvyklé, že se na ministerstvo spravedlnosti vrací bývalý ministr. Současné vystřídání Marie Benešové Pavlem Blažkem je o to zajímavější, že jejich životní dráhy se proťaly již dříve v obráceném gardu: Pavel Blažek odcházel a Marie Benešová nastupovala.
19.12.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (841 článků) , Marie Benešová (448 článků) , Zdeněk Blažek (42 článků)

Exšéf žalobců Zeman unikl kárné žalobě, kterou podala Benešová. Podle soudu nepochybil

 
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zprostil kárné žaloby bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Žalobu podala v létě ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) kvůli Zemanovu postupu v restituční kauze rodu Czerninů. Navrhovala v ní snížit státnímu zástupci plat. Zeman ve svém závěrečném návrhu uvedl, že ve schůzkách s Czerninem neviděl nic závadného. Podle soudu nešlo o kárné provinění. Reakci Zemana i Benešové ČTK zjišťuje.
15.12.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Exšéf žalobců míří k soudu. Benešová chce Zemanovi snížit plat, zpochybňuje jeho nestrannost

 
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes začne projednávat kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Žalobu podala v létě ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) kvůli Zemanovu postupu v restituční kauze rodu Czerninů. Navrhuje snížit státnímu zástupci plat.
24.11.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Zbořeny řeči na Zemana. Ohrožuje stát? Ministryně utnula

 
Případné zpoždění se jmenováním nových soudců prezidentem žádnou plynulost soudního systému ani projednávání kauz nezbrzdí. ParlamentnímListům.cz to řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Resort navíc podle jejích slov hledá s Hradem řešení. „Slib mohou složit písemně. Výroky o komplikacích jsou politické a jde o snahu hledat klacek na prezidenta, který se léčí,“ podotýká ministryně.
27.10.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Trest za Janouška: Kárná žaloba na soudkyni, která "nezabásla" lobbistu

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podá kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou kvůli přerušení trestu lobbisty Romana Janouška (52).
20.10.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Ministerstvo spravedlnosti: Umělá inteligence v justici byla tématem Rady Evropy, pořádané Maďarskem

 
Ve dnech 4. a 5. října se náměstek pro řízení sekce legislativní Mgr. Michal Franěk účastnil v zastoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové konference ministrů spravedlnosti Rady Evropy, pořádané Maďarskem. To v tomto pololetí předsedá Výboru ministrů. Tématem konference jsou výzvy pro justici v Evropě v souvislosti s rozvojem systémů umělé inteligence.
06.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Vězeňská služba má nového šéfa. Souvislost s volbami Benešová odmítla

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) neuvažovala o tom, že by jmenování ředitele Vězeňské služby (VS) nechala na dobu po volbách. Bezpečnostní sbor nemohl zůstat bez šéfa, uvedla na dnešním briefingu k představení nového ředitele Simona Michailidise. Ten od pátku nahradil Petra Dohnala, který na vlastní žádost skončil ve služebním poměru a u sboru bude pokračovat jako civilní náměstek.
04.10.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Benešová: Kontrola Babiše? Není důvod

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se domnívá, že v kauze Pandora Papers jde o předem připravený předvolební tah. Nebo to alespoň naznačila pro DeníkN.cz. „Není důvod ke kontrole,“ podotkla Benešová.
04.10.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Dost. Děti bez očkování mají trpět? Začala masivní akce

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se domnívá, že v kauze Pandora Papers jde o předem připravený předvolební tah. Nebo to alespoň naznačila pro DeníkN.cz. „Není důvod ke kontrole,“ podotkla Benešová.
04.10.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

Šéf Vězeňské služby Dohnal náhle skončil, zmínil osobní důvody. Nahradí ho dosavadní náměstek

 
Dlouholetý generální ředitel Vězeňské služby (VS) Petr Dohnal končí v čele bezpečnostního sboru. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) jmenuje na jeho místo Dohnalova dosavadního náměstka Simona Michailidise, který se funkce ujme od pátku. VS o tom dnes informovala na webu s tím, že Dohnal o uvolnění ze služebního poměru požádal a bude u sboru nadále působit jako civilní náměstek.
30.09.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)

„Mám už nárok na odpočinek.“ Benešová (73) po volbách sekne s politikou i advokacií

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podle svých slov vstoupila do poslední životní fáze, po říjnových sněmovních volbách pravděpodobně odejde do důchodu, řekla při rozhovoru pro Novinky.cz. Neplánuje se vrátit ani k právničině. Ve vládě by podle ministryně „už měl sedět někdo mladší“, soudy pochválila za činnost během krize.
14.08.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (448 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »