Články k osobnosti

Marie Benešová

  politička, právnička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marie Benešová »
 

Ministerstvo spravedlnosti: Ministryně se sešla s nejvyšším státním zástupcem

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se pracovně setkala s novým nejvyšším státním zástupcem Igorem Střížem. Projednali otázky týkající se zákona o státním zastupitelství, systemizační dohodu, konkrétní personální změny na NSZ a rozpočet.
22.07.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Stříž by rád zakotvil „luxusnější postavení“ pro šéfy žalobců. S Benešovou našel společnou řeč

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) je vstřícná k návrhu nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, aby stáhla z vlády novelu zákona o státním zastupitelství. Věc chce ale nejprve projednat s premiérem, sdělil médiím po dnešní schůzce s ministryní Stříž. Šéf žalobců usiluje o přepracování předlohy, po volbách chce předložit novému ministrovi ucelené podklady.
22.07.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Benešová se vysmála Milionu chvilek

 
Marie Benešová, ministryně spravedlnosti za hnutí ANO, se pousmála nad spolkem Milion chvilek pro demokracii a pak se pustila do dnes již bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Benešová má za to, že ji Zeman podrazil. A vyrazila do protiútoku...
22.07.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)

Zdeněk Jemelík: O sebechvále Igora Stříže

 
Některé komentáře ke jmenování Igor Stříže nejvyšším státním zástupcem jsou nesouhlasné. Lidé připomínají jeho minulost vojenského prokurátora a člena KSČ, často s dovětkem, že ve sboru státních zástupců je dost osvědčených jedinců bez předlistopadové zátěže, takže vládou schválený výběr Marie Benešové byl nemístný.
21.07.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Benešová navrhla snížit Pavlu Zemanovi plat na půl roku

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. V úterý to napsal server Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.
20.07.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Petr Zeman (354 článků) , Petr Pavel (791 článků) , Pavel Mikeš (4 články)

Zdeněk Jemelík: Posedlost Pavlem Zemanem

 
Podle veřejných zdrojů (např. Seznam Zprávy 15.7.2021) podala Marie Benešová kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, a to kvůli způsobu, jakým zasahoval ve prospěch svého známého do soudního sporu.
16.07.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)

Exšéf žalobců Zeman: Benešová kárnou žalobou potvrdila důvody mé rezignace

 
Bývalý nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman uvedl, že ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) kárnou žalobou na něj znovu zpětně potvrdila důvody jeho rezignace na funkci šéfa žalobců. V žádosti o reakci na krok Benešové v pátek dále sdělil, že o podání kárné žaloby se dozvěděl z médií.
16.07.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)

„Pletky“ se šlechtici? Žaloba na Pavla Zemana míří k NSS

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) podala kárnou žalobu na Pavla Zemana, který rezignoval na post šéfa žalobců na konci června. Jako důvody svého odchodu zmiňoval tlaky ze strany šéfky justice Benešové, píší Novinky.
16.07.2021 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)

Ministryně Benešová podala kárnou žalobu na exšéfa žalobců Zemana

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová podala kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.
15.07.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)

Benešová podala kárnou žalobu na Pavla Zemana

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) podala kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Informaci ve čtvrtek přinesl server Seznam Zprávy, ČTK ji potvrdil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Zeman rezignoval k 30. červnu, mezi důvody zmínil i tlaky ze strany Benešové.
15.07.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)

Benešové Zemanův odchod nestačí. Ministryně podala na exšéfa žalobců kárnou žalobu

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO) podala kárnou žalobu na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Informaci dnes přinesl server Seznam Zprávy, ČTK ji potvrdil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Zeman rezignoval k 30. červnu, mezi důvody zmínil i tlaky ze strany Benešové.
15.07.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků)

Novým šéfem žalobců místo Zemana Igor Stříž: Po volbách ho odvoláme, hrozí ODS

 
Jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem vláda na dnešním zasedání schválila. Na tiskové konferenci informaci potvrdila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která Stříže vládě ke jmenování navrhla. Úřad řídil jakožto první náměstek už od 1. července poté, co ve funkci skončil Pavel Zeman. Oficiálně se Stříž funkce ujme v úterý. Stříž chce pokračovat ve směřování svého předchůdce, zejména v jeho nestrannosti a nezávislosti.
12.07.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Pavel Nový (470 článků) , Pavel Nový (337 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Nový nejvyšší státní zástupce bude Igor Stříž, oficiálně se funkce ujme v úterý

 
Jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem vláda na dnešním zasedání schválila. Na tiskové konferenci informaci potvrdila ministryně spravedlnosti Marie Benešová.
12.07.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Vláda jednala o nejvyšším státním zástupci i o koronaviru

 
Návrhem ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) na jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem se v pondělí zabývala vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Stříž řídí Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) od 1. července, kdy jakožto první náměstek převzal pravomoci končícího šéfa žalobců Pavla Zemana. Brífink po jednání je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.
12.07.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Konec testů zdarma v září? Vojtěch novinku hájí. A vláda změnila lhůtu očkování Pfizerem

 
Vláda měla v pondělí v plánu necovidovou agendu, ale opět i situaci kolem zhoršujícího se stavu pandemie v ČR. Rozhodla mj. o tom, že se zkracuje lhůta mezi 1. a 2. dávkou očkování Pfizerem na 21 dní a hromadné akce nad 1000 osob se musí hlásit hygieně, aby mohli hygienici lépe kontrolovat, zda mají účastníci doklad o bezinfekčnosti. Ministr zdravotnictví pak zaujal zprávou, že chce konec bezplatných testů na covid od září.
12.07.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Tak mě odvolejte! Vláda projedná jmenování nového nejvyššího státního zástupce

 
Návrhem ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) na jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem se dnes bude zabývat vláda.
12.07.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Pomoc z EU může jižní Moravě významně pomoci, míní Pospíšil. A patenty na vakcíny brání

 
V čele české právní soustavy nemůže stát bývalý kariérní komunista jako Igor Stříž, má jasno europoslanec a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (TOP 09). Přístup současné šéfky resortu Marie Benešové (za ANO) označuje za amatérský a poukazuje na fakt, že její návrh na post nejvyššího státního zástupce po Pavlu Zemanovi nemá podporu ani u koaličních partnerů. Europoslanec se pro Blesk Zprávy rozmluvil také o tom, jakými konkrétními mechanismy disponují evropské instituce pro případnou finanční pomoc obětem ničivých bouřek a tornáda na jižní Moravě nebo o problémech, které vidí v souvislosti s možným prolomením patentů na proticovidové vakcíny.
02.07.2021 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2141 článků) , Jiří Pospíšil (2141 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Jiří Zeman (1323 článků) , Igor Igor (124 článků) , Igor Igor (231 článků)

Babiš připustil, že nejvyššího žalobce by mohla jmenovat až nová vláda

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil možnost, že nového nejvyššího státního zástupce jmenuje až nová vláda po volbách, jak žádá část opozice. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla jako nástupce končícího Pavla Zemana jeho nynějšího náměstka Igora Stříže.
27.06.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Babiš ustoupí opozici? Zemanova nástupce možná nechá na novou vládu, Stříže prý nechce

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) připustil možnost, že nového nejvyššího státního zástupce jmenuje až nová vláda po volbách, jak žádá část opozice. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla jako nástupce končícího Pavla Zemana jeho nynějšího náměstka Igora Stříže. Babiš v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News uvedl, že o věci s ministryní ještě nemluvil.
27.06.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)

Zdeněk Jemelík: Prokurátorská solidarita

 
Příslušnice bývalé prokuratury protiprávního režimu, z božího dopuštění ministryně spravedlnosti Marie Benešová, rozčeřila hladinu pozornosti veřejnosti návrhem vládě na jmenování bývalého vojenského prokurátora Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem. Oba bývalí prokurátoři jsou lidé ze společného myšlenkového kadlubu, proto je pochopitelné, že Marie Benešová mu dala přednost před kýmkoli dalším a nevnímá spornost své volby.
27.06.2021 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (425 článků) , Igor Igor (231 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »