Články k osobnosti

Marie Benešová

  politička, právnička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marie Benešová »
 

Zdeněk Jemelík: Ministryně na válečné stezce

 
Dočetl jsem se, že paní ministryně Marie Benešová v roli kárné žalobkyně nabádala kárný senát Nejvyššího správního soudu, aby se nenechal ovlivnit falešnou soudcovskou solidaritou.
23.07.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Bouřlivá diskuze ve vládě: Češi by mohli mít právo na obranu se zbraní

 
V pondělních podvečerních hodinách vláda podpořila návrh Senátu na doplnění ústavy. Nově by v ní mělo být zakotveno právo bránit svůj i cizí život se zbraní. Předcházela tomu vášnivá debata v Poslanecké sněmovně, jelikož se jedná o snahu Senátu ztížit změny vedoucí k odzbrojování veřejnosti, jak usiluje EU. Informovala o tom ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).
14.07.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Češi se budou moci bránit se zbraní v ruce? Vláda je pro, Benešová zmínila vášnivou diskuzi

 
Vláda v pondělí podpořila senátní návrh ústavního zákona, který do Listiny základních práv a svobod zakotví právo bránit sebe i jiné se zbraní za podmínek stanovených zákonem. Novinářům to řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Schválení se neočekávalo, podle podkladů pro jednání vlády měl kabinet dát neutrální stanovisko. Podle Benešové ministři návrh podpořili po bouřlivé diskuzi.
13.07.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Karol Hrádela: Krvavá Marie v akci

 
Vždy jsem si říkal, že nazývat Benešovou krvavou Marii je oprávněné.
03.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

„Lidé přišli i o dům.“ Farský kritizuje nezákonné exekuce, Benešová ukázala na soud

 
O nezákonných exekucích jednali v pátek experti napříč obory. A dospěli k možnému řešení, jak tyto bezútěšné dluhy konečně sprovodit ze světa. Nyní nezákonné exekuce leží na stolech soudců, což pobuřuje širokou část veřejnosti. Dlužník totiž čeká na rozhodnutí a dluh nadále bobtná. Poslanec Jan Farský (STAN) zmiňuje, že se setkal i s případy, kdy se povedlo dluh srazit o několik set tisíc korun, protože se přišlo na neplatnou rozhodčí doložku. Tento trn v patě dlužníků je nicméně dávno postaven mimo zákon, o to víc se experti obrací na soud a obviňují jej z malé činnosti. K nezákonným exekucím se Blesk Zprávám vyjádřila i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO).
27.06.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (181 článků) , Marie Benešová (315 článků)

Zdeněk Jemelík: Paní ministryně míní, úředníci mění

 
Ministryně Marie Benešová sklidila kritiku předsedy Nejvyššího správního soudu Michala Mazance za způsob, jakým se jako kárná žalobkyně postavila k veřejným zasedáním kárného soudu ve věci kárně žalovaného předsedy Krajského soudu v Plzni Miloslava Sedláčka a státních zástupkyň, činných v trestním řízení proti zastupitelům Postoloprt.
21.06.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Ministři spravedlnosti zemí V4 jednali o justiční spolupráci i o fungování Úřadu evropského veřejného žalobce

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová uspořádala ve středu 17. června 2020 v rámci předsednictví České republiky ve Visegrádské skupině videokonferenci ministrů spravedlnosti zemí V4.
18.06.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Benešová neuspěla u NSS, žalobkyně se neprovinily

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová neuspěla ve středu u kárného senátu Nejvyššího správního soudu (NSS) se svou žalobou na dvě státní zástupkyně činné v kauze stíhání desítky zastupitelů Postoloprt na Lounsku. Ministryně tvrdila, že stíhání bylo od začátku postavené na špatném posudku. Podle kárného senátu ale nešlo o chybu, kterou by měl trestat.
17.06.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Expert o exekucích: Češi dluží 300 miliard a bude hůř. Novinku od Benešové zkritizoval

 
Češi se dál perou s dluhy a koronavirová krize situaci vůbec nepomůže. V exekuci je podle dat z roku 2019 783 tisíc Čechů a jen na jistinách dlužíme 291 miliard. Je pak pravidlem, že řada dlužníků, neboli povinných, má navíc na krku i pět exekucí. Kolo nevymahatelných dluhů by mohla podle Radka Hábla, zakladatele Institutu prevence a řešení oddlužení, zastavit novela exekučního řádu. Ve Studiu Blesku ještě před koronakrizí osvětlil, jak novely budou vypadat. Nyní se ale obává, že se s nimi nepohne, což by mohlo mít silný dopad na očekávaný dramatický nárůst dluhů po krizi. Kupříkladu po roce 2008 se zvedl počet exekucí čtyřnásobně. Zkritizoval pak návrh ministryně Marie Benešové (za ANO), tedy tzv. Sněhuláka.
27.05.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

„Takže opozice rozjela volební kampaň!“ Michálek v Partii rozdráždil Benešovou

 
V nedělní Partii televize Prima se utkali ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová a předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Ten si stěžoval, že vláda měla být v koronavirové krizi mnohem otevřenější a více informovat občany. Podle Michálka přišel čas, aby Sněmovna vystavila vládě koronavirový účet. Benešová okamžitě přešla do ostrého protiútoku. „Tady už opozice zahájila volební kampaň!“ Michálek poté promluvil o totálním selhání Babišova ANO.
24.05.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Benešová: Když Radovana Krejčíře probírala Bezpečnostní rada státu...

 
Státní pomoc společnosti Smartwings bych podpořila, řekla mimo jiné v rozhovoru pro MF Dnes ministryně spravedlnosti Marie Benešová (ANO). Své také řekla ke kauze podnikatele Radovana Krejčíře, který si odpykává trest v Jihoafrické republice.
20.05.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (743 článků) , Marie Benešová (315 článků)

Krejčířův vysněný návrat do Česka? Benešová varuje: Fešáčtější kriminál i velká hrozba

 
Uprchlý a odsouzený podnikatel Radovan Krejčíř je nadále ve vězení v Jihoafrické republice a před časem vzkázal, že se bojí o život. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) nyní pro MF Dnes promluvila o tom, že považuje případný návrat Krejčíře za obrovské bezpečnostní riziko.
20.05.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (743 článků) , Marie Benešová (315 článků)

Ne Kreml! Hřib, Novotný a Kolář, ty jste měli podržet, běsní Topolánek. A Schillerové radí, jak spravovat státní kasu

 
Expremiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Mirek Topolánek ve své Topol show komentoval aktuální dění. Obul se do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a do jeho snahy vyvinout českou vakcínu proti koronaviru. Schytala to i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), jež se opřela do podnikatelů, či prezident Miloš Zeman za postoj k výhrůžkám z ruské strany. Stranou nezůstal ani řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) a jeho televizní roztržka s poslancem Jaroslavem Foldynou (zvolen za ČSSD, nyní za SPD).
14.05.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18950 článků) , Mirek Topolánek (2295 článků) , Pavel Novotný (977 článků) , Miloš Zeman (24037 článků) , Jaroslav Foldyna (633 článků) , Marie Benešová (315 článků) , Miroslav Novotný (62 článků) , Miroslav Novotný (39 článků)

Pan Výborný ostře pálí do vlády a jeho bratr o tom pak rozhoduje jako soudce... Benešová mluvila i o advokátech, co chtějí na krizi vydělat

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová v rozhovoru pro server Novinky.cz vysvětlila, jak koronavirus zasáhl její resort. Sdělila, že jsme snad jedinou zemí, která nemá ve věznicích nakaženého koronavirem. A co říká na nedávné verdikty Městského soudu v Praze? „Myslím si, že spousta advokátů uvažuje rozumně, ale pak jsou někteří, kteří na tom chtějí vydělat.“ Prý si ráda počká na ty hromady žalob, které se údajně chystají. Bude požadovat prodloužení nouzového stavu?
08.05.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Benešová: Pálí do nás strany, které se v řízení státu dvakrát neosvědčily

 
Po roce ve funkci ministryně spravedlnosti musela Marie Benešová (za ANO) stejně jako ostatní členové vlády v posledních týdnech upozadit zájmy svého resortu kvůli pandemii koronaviru. Tu podle ní kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) zvládl dobře a chaotickou situaci ustál. Připustila dílčí chyby i občasné neshody mezi jednotlivými ministry, celkově by ale vládu za její kroky rozhodně neodsuzovala.
08.05.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18950 článků) , Marie Benešová (315 článků)

Hamáčku, pozor: Ministryně Benešová naznačila temné spojení. Z doby koronakrize...

 
Ministryně spravedlnosti a bývalá členka ČSSD Marie Benešová má za to, že koaliční vláda ANO a ČSSD koronavirovou krizi zvládla. Přesto svému někdejšímu stranickému kolegovi Janu Hamáčkovi vyslala varovný signál. Naproti tomu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha pochválila.
07.05.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1973 článků) , Vojtěch Adam (914 článků) , Marie Benešová (315 článků)

Senátor Valenta: Ministryně přestřelila, a to pořádně

 
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministryně spravedlnosti Marie Benešové na adresu podnikatelů, postižených nouzovým stavem
07.05.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Vláda je tu jako chirurg, a kolem je každý rádce. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby v té situaci byli oni, obává se ministryně Benešová

 
Vláda nejdříve chtěla novelizovat zákon o ochraně veřejného zdraví, nakonec chce ale diskutovat o nové podobě ústavního zákona. O tom, jak nařizovat omezení v době krize a proč vládě nestačí současné parametry a možnosti, které má, hovořila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) v pořadu Interview na ČT24 s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou.
05.05.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (183 článků) , Marie Benešová (315 článků) , Zuzana Benešová (10 článků)

Benešová: Soud pomáhal vylepšit stížnost na vládní opatření, aby je mohl zrušit

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) tvrdí, že pražský městský soud pomáhal vylepšit stížnost na vládní protikoronavirová opatření, které posléze zrušil, neboť nebyla přijata podle krizového zákona. V úterním rozhovoru pro Českou televizi také prohlásila, že se soudce měl z tohoto případu vyloučit, neboť jeho bratr je opoziční politik.
05.05.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)

Pandemie dostala tisíce Čechů do „kleští“. Nechte si exekuci odložit, radí Benešová

 
Máte exekuci, ale kvůli pandemii nového koronaviru máte výpadek příjmu? Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) radí, abyste si požádali o odklad. Na vládě rovněž řešila pomoc dlužníkům a lidem v insolvenci. Podle návrhu zákona, který se dostane 7. dubna do Sněmovny, by se nově v době krize promíjelo zmeškání lhůt. Benešová také vytáhla již připravenou vládní novelu o zastavení bezvýsledných dluhů, která měla před pandemií doputovat do Sněmovny v březnu. Okleštila ji ale o pirátské návrhy. Exekutorská komora reaguje na pandemii tak, že nabádá exekutory, aby vyhověli žádostem o změně splátkového kalendáře, obává se ale, že dojde k neúměrnému zahlcení soudů.
31.03.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (315 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »