Články k osobnosti

Marian Jurečka

  politik, ministr zemědělství

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marian Jurečka »
 

KOMENTÁŘ: Jurečka dojede na devadesátkové manýry. Party během střelby na univerzitě už se řeší

 
Skoro by se chtělo napsat: „No, neříkali jsme to?“ Říkali. Vicepremiér Marian Jurečka se i přes svůj poměrně mladý věk zasekl někde v devadesátkách, kde pomalu platilo, že kdo na pracovišti „nepožíval“, ten jako by v té době ani nežil. Za skandální vánoční večírek, který 21. prosince 2023 nerušeně pokračoval i poté, co svět zaplavily zprávy o střelbě na FF UK, teď jeho ministerstvu kvůli promile na pracovišti hrozí pokuta. Před tou varovala redakce eXtra.cz již dávno, nyní šetření potvrdil iROZHLAS.cz.
22.02.2024 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Pracujícím důchodcům by se mohly odpustit odvody, návrh se doplní do reformy

 
Lidem, kteří i v důchodu dál pracují, by se místo mírného trvalého zvyšování penze měly nově začít odpouštět sociální odvody. Opatření se doplní do důchodové reformy. Koalice má na něm shodu. Novinářům to dnes řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Odpuštění sociálního pojištění pracujícím starobním důchodcům a důchodkyním navrhovalo ministerstvo práce do zákona už na podzim 2022. Výpadek příjmů na pojistném se tehdy odhadoval na čtyři až 4,5 miliardy korun ročně. Koalice se na záměru neshodla. Vláda ho tak loni na jaře z projednávané novely vyškrtla. Jurečka ho do reformy teď vrací.
21.02.2024 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Rozvoral (SPD): Jurečkův návrh reformy systému sociálních dávek nezabrání jeho zneužívání

 
Ministr Marian Jurečka z KDU-ČSL představil začátkem února návrh zákona, který upravuje systém vyplácení sociálních dávek. Konečné znění tohoto zákona má být hotovo do konce března a navrhovaná účinnost je stanovena od počátku roku 2025.
16.02.2024 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Marian Jurečka chce překopat systém dávek, prý se zneužívají. Socioložka kontruje

 
Ministr práce a sociálních věcí představil v pondělí změny ve vyplácení sociálních dávek. Sloučit by se měly příspěvek a doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí a přídavek na dítě. Kvůli nároku na pomoc od státu by se měl vedle příjmu žadatelů víc posuzovat i jejich majetek. Podmínkou pro získání peněz má být práce či její hledání. Podle socioložky Lindy Sokačové se však zneužívá jen minimum žádostí. "Analýzy k tématu zneužívání sociálních dávek ukazují, že rozsah tzv. zneužívání je malý. Většinou se jedná o nižší jednotky procent," uvádí Sokačová pro eXtra.cz
09.02.2024 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečkova dávková revoluce. Kdo má peníze, už na ně prý nedosáhne

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka oznámil, že provedl něco, k čemu se po třicet let nikdo neodhodlal. K reformě sociálních dávek. Co přesně bude reforma obnášet? Nahlédněte.
07.02.2024 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Fiala: Vláda by neměla zaměstnávat veřejnost spory uvnitř koalice

 
Vláda má jiné problémy a úkoly, než aby zaměstnávala veřejnost spory uvnitř koalice. Před začátkem dnešního dohodovacího řízení koaličních stran to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) s odkazem na pondělní jmenování zmocněnce pro euro ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (STAN) novinářům řekl, že pokud má koalice fungovat, strany se nesmějí vzájemně překvapovat. Koaliční lídři se sešli ve Sněmovně před 16:45, délku schůzky nechtěli odhadovat.
07.02.2024 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6167 článků) , Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečka prošel jen o tři hlasy. Lidovecký hejtman se rozpovídal o hlavě na podnose

 
Do říjnového volebního sjezdu lidovců zbývá devět měsíců a současný předseda strany Marian Jurečka, který byl v posledních týdnech ostře kritizován v kauze vánočního večírku v době střelby na Filozofické fakultě v Praze, by měl tuto dobu využit, aby „zabral“. Strana, které podle průzkumů klesla voličská podpora pod tři procenta, by si měla udělat zase jasno v tom, jakým směrem se chce dále ubírat, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL), který také nastínil své politické ambice.
03.02.2024 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Vladimír Ustyanovič: Marian Jurečka, likvidátor strany lidové, a jeho Kainovo znamení

 
Nebudu komentovat, co je všem známo o Marianu Jurečkovi, tím myslím v době po tragické události na filozofické fakultě, jak minimálně týden mlčel, lhal a dezinformoval o svém konání po výše zmíněné tragédii. Marian Jurečka je balvanem, který stahuje lidovce ke dnu.
30.01.2024 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečkovi už prý hledali nástupce. Nakonec se udržel, ale s velkou podmínkou

 
Marian Jurečka bude pokračovat coby předseda KDU-ČSL i jako ministr práce a sociálních věcí, rozhodlo se dnes na stranické celostátní konferenci lidovců. Na podnět regionálních organizací strany se diskutovalo i o možném přeložení termínu volebního sjezdu strany z podzimu na jaro. Po konferenci je jasné, že sjezd bude až na podzim, Jurečka na něm však již kandidovat nebude, pokud se voličské preference strany nezlepší.
26.01.2024 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečka se drží zuby nehty: Hájí říjnový termín sjezdu KDU-ČSL

 
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka před odpoledním jednáním širokého vedení strany trvá na tom, že podzimní termín volebního sjezdu umožní lépe než jarní vyhodnotit práci stranických lídrů, a to na základě výsledků voleb. Novinářům v Poslanecké sněmovně řekl, že ho mrzí postup stranických kolegů, kteří během posledních dvou týdnů „mluvili do médií bez vnitřní diskuse strany“. Celostátní konference bude dnes v Praze na popud organizací nespokojených s Jurečkovým vystupováním hlasovat o uspíšení sjezdu tak, aby se konal v dubnu.
26.01.2024 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Ne, český senior na tom není líp. Fakta pro Jurečku. Děsný propad za Fialovy vlády

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) se po stanovisku Ústavního soudu k vládnímu snížení valorizace penzí vyjádřil k situaci seniorů s tím, že při pohledu na srovnání s dalšími státy „rozhodně nevycházíme vůbec špatně“ a sdílel článek na serveru Novinky.cz, tvrdící, že čeští důchodci mají mít „desátou nejlepší kvalitu života na světě“. Tvrzení serveru Novinky.cz, které by znamenalo, že jsou na tom čeští důchodci lépe jak ti v Německu, však není pravdivé a pochyby budí už jen to, že se článek opírá o stará data, která ještě zcela nezohledňují strmý nárůst cen. Předsedkyně Rady seniorů ČR Lenka Desatová pro PL.cz přiblížila, jak se seniorům žije ve skutečnosti.
26.01.2024 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečka nezvládá, zní z SPD. Další důvody, proč by měl odstoupit

 
Kromě večírku při střelbě, o kterém posléze neříkal pravdu, našla poslankyně SPD Lucie Šafránková z hlavy čtyři další důvody, proč by ministr práce Marian Jurečka měl odstoupit. Svůj resort podle opoziční poslankyně nezvládá. A doplnila také, jak to bylo s prostředky na valorozaci důchodů v loňském roce, které vláda nedala do rozpočtu a pak kvůli tomu škrtala valorizační vzorec.
20.01.2024 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Koudelka (Trikolora): Takoví nám vládnou

 
Ministr práce a sociálních věci, lidovec Marian Jurečka připomíná svou neodborností a vyčpělou ideologičností jakešovské období konce komunismu.
17.01.2024 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečka kauzou s večírkem naštval vlastní spolustraníky. Bude se držet funkce jako klíště, myslí si politolog

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka sice vyvázl z kauzy večírku v budově ministerstva po střelbě na Filozofické fakultě UK a předsednictvo KDU-ČSL ho podrželo ve funkci, oddechnout si ale stále ještě nemůže. Nově se začala ozývat nespokojenost z jeho vlastní strany. Buňka lidovců v Českých Budějovicích chce předčasný sjezd a nejnověji připustil možnost kandidatury na předsedu i ministr životního prostředí Petr Hladík. "Konec Jurečky v čele strany se vnějšímu pozorovateli jeví jako nutný důsledek fungování pudu sebezáchovy. Ovšem Jurečka se asi bude držet jako klíště," uvádí pro eXtra.cz politolog Josef Mlejnek.
16.01.2024 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečka a Stanjura, překvapení prosťáčci. Co ještě dělají ve vládě, zní potom, co vylezlo u Ústavního soudu

 
Ústavní soudce při veřejném projednávání návrhu hnutí ANO na zrušení vládní novely, která loni snížila červnovou valorizaci důchodů, zajímalo, jak předvídatelná byla v lednu 2023 meziroční inflace. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka tvrdil, že ji očekával kolem 6 procent, ministr financí Zbyněk Stanjura předpokládal pětiprocentní. „Pokud by mi někdo řekl na konci roku 2021, že v lednu 2023 bude meziroční inflace 17,5 procenta, tak bych mu nevěřil. V polovině roku 2022 však už byla lednová inflace 2023 ve výši 17,5 procenta celkem reálný odhad,“ oponuje pro ParlamentníListy.cz Miroslav Novák, analytik AKCENTA CZ.
12.01.2024 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (531 článků) , Marian Jurečka (1164 článků)

Ústavní soud jednal o nižší valorizaci penzí, vláda ji hájí, ANO žádá zrušení

 
Ústavní soud (ÚS) dnes veřejně projednal návrh na zrušení vládní novely, která loni snížila červnovou valorizaci penzí. Ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Zbyněk Stanjura (ODS) u soudu krok hájili především rozpočtovou odpovědností. Šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová trvá na tom, že kabinet postupoval retroaktivně a narušil legitimní očekávání důchodců. Po ukončení dokazování a vyslechnutí závěrečných návrhů odročil ÚS vyhlášení nálezu na neurčito. Termín vyhlášení rozhodnutí oznámí soud s předstihem.
10.01.2024 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (531 článků) , Marian Jurečka (1164 článků)

Glosa: Marian Jurečka a lidovci jsou politické mrtvoly bez svědomí

 
Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (42) přispívá ke zkáze demokracie. To možná zní jako odvážné tvrzení, ale pokud se zástupce vlády, která nám slibovala jinou politickou kulturu, zuby nehty drží korýtka, i když se už historicky zcela znemožnil a nemá jakoukoli politickou budoucnost, pomáhá tím k budoucímu možnému nástupu extremistů k moci.
10.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Fiala se pochopitelně postavil za Jurečku: Chyboval, lituje toho a omluvil se

 
Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) chyboval, když špatně vyhodnotil konání vánočního večírku na ministerstvu v době tragické střelby na Karlově univerzitě, chyby lituje a omluvil se. Tím vidí předseda vlády kauzu jako uzavřenou. Uvedl to dnes na brífinku před odletem na pracovní cestu do Indie.
09.01.2024 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6167 článků) , Marian Jurečka (1164 článků)

Koudelka (Trikolora): Neschopný ministr jako právní problém

 
Ministr práce a sociálních věci lidovec Marian Jurečka má problém kvůli vánočnímu večírku v den střelby na pražské filozofické fakultě. Ozývají se hlasy po jeho odvolání.
08.01.2024 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)

Jurečka se zaplétá do svých tvrzení: Časy nesedí a večírek měl začít až po střelbě na FF UK

 
Marian Jurečka si nevidí do pusy. Zatímco nedávno mluvil o své rezignaci kvůli večírku, který se konal po střelbě na FF UK, tak nyní vyšlo najevo, že party začala až po strašném incidentu, nikoliv předtím, jak tvrdil. Zajímavou novinku zjistil web Expres. 
08.01.2024 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1164 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »