Články k osobnosti

Maria Callas

  sopranistka, operní umělkyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Maria Callas »
 

Filmové premiéry: Zlatý podraz, Když draka bolí hlava, Dogman či Nebezpečná laskavost

 
Mladí basketbalisté ve víru dějin válí ve filmu Zlatý podraz. Karel Gott a jeho dcera Charlotta hrají v pohádce Když draka bolí hlava. O zákonu silnějšího i snaze o lidskou důstojnost je film Dogman. Rowan Atkinson se vrací v komedii Johnny English znovu zasahuje. Anna Kendricková hraje hlavní roli v krimi thrilleru Nebezpečná laskavost. Čtyřicet let po své smrti vypráví nejslavnější operní pěvkyně svůj příběh v dokumentu Já, Maria Callas.
25.10.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Rowan Atkinson (111 článků) , Karel Gott (5791 článků) , Maria Callas (8 článků) , Maria Callas (1 článek)

Meryl Streep si jde pro další oscarovou roli!

 
Jednu z největších sopranistek dvacátého století Marii Callas ztvární ve filmu hollywoodská herečka Meryl Streep. Že si filmaři vybrali zrovna ji, překvapí málokoho. Poté, co se dokonale vtělila do šéfky magazínu Vogue Anny Wintour, do kuchařky Julie Child či bývalé britské premiérky Margaret Thatcher, nemusí čtyřiašedesátiletá hvězda filmu Hodiny nikoho přesvědčovat, že díky ní Callas ve filmu opravdu znova ožije.
24.06.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Margaret Thatcher (130 článků) , Maria Callas (8 článků) , Anna Wintour (51 článků)

Jitka Zelenková: Její první dovolená po smrti maminky

 
Shodila patnáct kilo a má postavu jako dvacítka. Jitka Zelenková (62) si užívala dovolenou na břehu Jónského moře jako slavná operní pěvkyně a milenka milionáře Onassise Maria Callas.
15.08.2012 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Zelenková (234 článků) , Maria Callas (8 článků)

Lara Fabian: Lásku nemůžete vysvětlit

 
Lara Fabian zazpívá v pondělí v Praze. "Mými láskami ovšem jsou především Barbra Streisandová, Freddie Mercury a Maria Callasová. Neřeknu vám ale proč. Lásku nemůžete vysvětlit. Všichni mě například hluboce dojímají," řekla v rozhovoru pro Právo Lara Fabian.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Freddie Mercury (260 článků) , Barbra Streisand (67 článků) , Lara Fabian (26 článků) , Maria Callas (8 článků)

Obama má hudbu rád. A občas si i sám zazpívá

 
Navzdory tomu, že se v USA letos uskuteční prezidentské volby, je současnému americkému prezidentovi Baracku Obamovi zatím, zdá se, do zpěvu. Hudbu jako takovou má ostatně rád. Poslouchá všechno možné, od rappera Jay-Z, přes Franka Sinatru, po sopranistku Marii Callas, jak řekl před časem jednom v diskusním pořadu na televizi ABC. Mezi jeho oblíbence patří ale i soulový zpěvák Al Green. Několik tónů z jeho písničky zapěl Obama i za řečnickým pultíkem před svým obecenstvem v Apollo Theatre v New Yorku.
21.01.2012 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Frank Sinatra (75 článků) , Jay-Z (173 článků) , Al Green (10 článků) , Barack Obama (2454 článků) , Maria Callas (8 článků) , Al Green (10 článků)

V Obamově iPodu je Jay-Z, Sinatra či i Callasová

 
V hudebním přehrávači iPod amerického prezidenta Baracka Obamy je například rapper Jay-Z, zpěvák Frank Sinatra či sopranistka Maria Callasová. Šéf Bílého domu to řekl v dámském diskusním pořadu The View televize ABC.
06.08.2010 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Frank Sinatra (75 článků) , Jay-Z (173 článků) , Barack Obama (2454 článků) , Maria Callas (8 článků)

Obama v dámském pořadu prozradil, co poslouchá za hudbu i proč tam vlastně přišel

 
V hudebním přehrávači iPod amerického prezidenta Baracka Obamy je například rapper Jay-Z, zpěvák Frank Sinatra či sopranistka Maria Callasová.
29.07.2010 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Frank Sinatra (75 článků) , Jay-Z (173 článků) , Barack Obama (2454 článků) , Maria Callas (8 článků)

Francouzská výstava poodhaluje intimitu velkých pěvkyň

 
Lososové šaty, které na sobě měla operní pěvkyně Maria Callasová v Belliniho Normě v roce 1964, jsou stále nádherné, ale když se člověk podívá zblízka, chybí tam kousek látky. V Národním středisku divadelních kostýmů (CNCS) ve francouzském městě Moulins může návštěvník proniknout do tajemství "šaten pěveckých div".
11.06.2010 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Maria Callas (8 článků)
« Předchozí 1 Další »