Přijde Abakumovová o medaili? Výsledky testů naznačují, že v Pekingu dopovala

Ruská atletika se musí potýkat s hrozbou dalšího dopingového skandálu. Podle ruských medií odhalilo nové otestování vzorků z olympijských her v Pekingu čtrnáct potenciálních dopingových hříšníků, mezi nimiž nechybí ani oštěpařka Maria Abakumovová či výškařka Anna Čičerovová. Všem nyní hrozí dodatečná diskvalifikace.
25.05.2016 11:35 |

Osobnosti: Maria Abakumovová (10 článků)

Špotáková vyhrála v Římě hodem 68,65 m, skvělý Bolt běžel stovku za 9,76

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála závod Diamantové ligy v Římě. Vlastní letošní světové maximum posunula na 68,65 metru a zvítězila o 70 centimetrů před Jihoafričankou Sunette Viljoenovou. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska skončila výkonem rovných 62 metrů až pátá. O vrchol mítinku se postaral jamajský sprinter Usain Bolt, který po nevýrazné stovce na Zlaté tretře v Ostravě (10,04) své zaváhání napravil a výkonem 9,76 sekundy vylepšil své letošní světové maximum o šest setin. Druhý doběhl do cíle se ztrátou 15 setin jeho krajan Asafa Powell.
01.06.2012 09:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (336 článků) , Asafa Powell (38 článků) , Usain Bolt (370 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Špotáková vede světové tabulky, Bolt vyhrál v Ostravě za 10,04

Jamajský sprinter Usain Bolt potvrdil na ostravském mítinku Zlatá tretra roli největšího favorita a hladce vyhrál běh na 100 metrů. Tentokrát mu ale v protivětru hranice deseti vteřin odolala, zvítězil v čase 10,04 sekundy. Soutěži oštěpařek vévodila Barbora Špotáková, která porazila mistryni světa Marii Abakumovovou z Ruska a zvítězila v nejlepším letošním světovém výkonu a rekordu mítinku 67,78 metru.
25.05.2012 21:05 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (336 článků) , Usain Bolt (370 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Špotáková vyhrála Zlatou tretru a vede letošní světové tabulky

Barbora Špotáková vyhrála na mítinku Zlatá tretra v Ostravě soutěž oštěpařek v nejlepším letošním světovém výkonu a rekordu mítinku 67,78 metru. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska obsadila druhé místo, třetí skončila Australanka Kathryn Mitchellová stejným výkonem 64,34 metru.
25.05.2012 20:00 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (336 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

TO BYLA BITVA! ŠPOTÁKOVÁ v parádním souboji URVALA STŘÍBRO

Oštěpařka Barbora Špotáková vybojovala na MS atletů v korejském Tegu stříbrnou medaili. Zlato získala Ruska Maria Abakumovová. Třetí skončila Jihoafričanka Viljoenová. Závod oštěpařek nabídla strhující bitvu, v níž hrály hlavní roli právě Špotáková s vítězkou Abakumovovou.
02.09.2011 14:10 |

Finále snů. Špotáková je stříbrná, dál hodila jen Ruska

Špotákovou překonala jen Ruska Maria Abakumovová
02.09.2011 14:00 |

Špotáková má z MS opět stříbro, s Abakumovovou prohrála o 41 cm

AKTUALIZOVÁNO. Česká atletická výprava se nevrátí z mistrovství světa v Tegu bez medaile. Největší naděje Barbora Špotáková v dramatické soutěži oštěpařek prohrála pouze o 41 centimetrů s Ruskou Marií Abakumovovou, přestože hodila druhý výkon kariéry 71,58 metru. Obhájila tak stříbrnou medaili z Berlína.
02.09.2011 13:55 |

ŽIVĚ Špotáková má další medaili. Lepší byla jen Abakumovová

Podívejte se na online reportáž z boje Barbory Špotákové o první českou medaili z MS v atletice v korejském Tegu. Olympijská vítězka a světová rekordmanka sice pátým pokusem překonala svůj letošní výkon hodem 71,58 metru, vzápětí však Ruska Maria Abakumovová opět překonala svůj osobní rekord, když jen o centimetr zaostala za hranicí 72 metrů. Špotáková však získala už šestou medaili ze šampionátů či olympijských her v řadě.
02.09.2011 10:30 |

Zlatá tretra ulovila další hvězdu, oštěpařku Abakumovovou

Svou účast na jubilejním 50. ročníku atletického mítinku Zlata tretra potvrdila další hvězda, ruská oštěpařka Maria Abakumovová, která bude zároveň největší soupeřkou světové rekordmanky Barbory Špotákové.
19.04.2011 14:40 |

Hejnová zlepšila český rekord, Špotáková v Římě vyhrála oštěp

Světová rekordmanka Barbora Špotáková vyhrála na mítinku Diamantové ligy v Římě soutěž v hodu oštěpem. Zlatá olympijská medailistka a mistryně světa jasně zvítězila v druhém nejdelším hodu sezony 68,66 metru, lepší letos byla pouze o 23 centimetrů Ruska Maria Abakumovová. Pro Špotákovou je dnešní její výkon pátým nejdelším hodem v kariéře.
11.06.2010 12:55 |