Články k osobnosti

Marek Šimon

  herec, kulisák

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marek Šimon »
 

Spisovatel Marek Toman: Testovat literaturu skutečností

 
Prozaik Marek Toman, autor knih Můj Golem (2010), Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese (2014) či Chvála oportunismu (2016), přichází s dalším netradičně vyprávěným historickým románem Neptunova jeskyně. Jeho hrdinou je oživlá socha z Neptunovy kašny v pražském parku Grébovka, dnes Havlíčkových sadech.
25.10.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šimon (5 článků)

Zase živo kolem sudetských Němců: Lumpárna, plivanec. Chovejme se ke krajanům slušně. Schwarzenberg, Doubrava, Filip, Ženíšek...

 
„Sudetské Němce potřebujeme kvůli rizikům v Evropě,“ nejen těmito slovy v rozhovoru pro Deník Právo rozdělil premiér Sobotka názorově český národ. Co si myslí o jeho slovech ohledně vztahu České republiky k sudetským Němcům, se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil senátor Jaroslav Doubrava, předseda komunistické strany Vojtěch Filip, senátor Jan Veleba, Karel Schwarzenberg, mladý lidovec Šimon Heller, poslanec Marek Ženíšek i Jaroslav Foldyna.
23.05.2016 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Doubrava (246 článků) , Karel Schwarzenberg (3954 článků) , Vojtěch Filip (1402 článků) , Jaroslav Foldyna (652 článků) , Jan Marek (401 článků) , Jan Marek (162 článků) , Marek Šimon (5 článků)

Edita Randová zazpívá i Dvořákovy skladby

 
Třináctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy končí čtvrtečním koncertem v Praze. V kostele sv. Šimona a Judy od 19.30 hodin vystoupí pod vedením dirigenta Marka Štilce s Komorní filharmonií Pardubice mezzosopranistka Edita Randová.
12.11.2014 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šimon (5 článků)

Parazit Marek Benda se mi smál do ksichtu, udeřil Babiš. Pak přišel slavný antikomunista a bylo veselo

 
Kauza údajné spolupráce Andreje Babiše s StB. To bylo jedním z hlavních témat jeho pondělního setkání s občany v Českých Budějovicích v rámci celorepublikové tour. A musel vysvětlovat. Občané mu pak radili, ať už raději na otázky tohoto typu neodpovídá. O tento rozruch se postaral člen KDU-ČSL a organizátor studentských protestů proti KSČM na jihu Čech Šimon Heller. Babiš zde také připustil možnou účast ve vládě a poslance Marka Bendu (ODS) označil za „reprezentanta poslaneckého parazitismu".
19.11.2013 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19786 článků) , Marek Benda (568 článků) , Marek Čech (107 článků) , Marek Šimon (5 článků)

Hokejisté Třince poprvé v sezoně vyhráli, přehráli Zlín 3:0

 
Ambiciózní Třinec získal ve třetím kole hokejové extraligy první body v novém ročníku, když doma přehrál Zlín 3:0. V repríze loňského semifinále padly všechny branky do 31. minuty a postupně se o ně postarali Martin Adamský, Marek Růžička a Josef Hrabal. Brankář Ocelářů Šimon Hrubec si připsal první čisté konto sezony. 
20.09.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Pepa Hrabal (2 články) , Martin Adamský (6 článků) , Josef Hrabal (2 články) , Šimon Hrubec (4 články) , Marek Šimon (5 článků)
« Předchozí 1 Další »