Články k osobnosti

Marek Hilšer

  lékař, vědec, vysokoškolský pedagog, občanský aktivista, prezidentský kandidát

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marek Hilšer »
 

Vojtěch hájil opatření: „Vytváří zmatek,“ vyslechl si u Moravce. Rýpl si i Šmucler

 
MInistr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) usedl v neděli do horkého křesla v Otázkách Václava Moravce - do diskuze s lékařem Romanem Šmuclerem a senátorem Markem Hilšerem. Podle druhého jmenovaného Vojtěch a další vládní představitelé vytváří pocit zmatku. Šmucler kritizoval absenci pandemického plánu. Ten má nahradit nový semafor, který se Vojtěch chystá představit v pondělí.
26.07.2020 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (914 článků) , Adam Vojtěch (722 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Václav Vojtěch (114 článků) , Mark Romano (6 článků)

Kecá vám do toho premiér i ministr vnitra, posmíval se Moravec Vojtěchovi. A pak vytáhl vtip o Babišovi a mobilu

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce na sebe narazili ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch, lékař a senátor Marek Hilšer a předseda České stomatologické komory Roman Šmucler. Moravec hned v úvodu začal šít do ministra Vojtěcha. „Vy už si ani nemůžete dovolit říct, kdy bude vaše tisková konference?“ chtěl vědět moderátor. A vytáhl vtip o Babišovi. Šmucler uklidňoval, že teď už o viru všechno důležité víme, a předestřel plán, podle nějž by nemocí měly projít 2 miliony Čechů.
26.07.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (914 článků) , Adam Vojtěch (722 článků) , Vojtěch Moravec (13 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Václav Vojtěch (114 článků)

„Nechci být otrokem Číňanů,“ hřímá Hilšer. Drahoš přidal plán cesty na Tchaj-wan

 
Senátor Jiří Drahoš (nestr.) oznámil, že necelé dva měsíce po předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) rovněž zamíří na Tchaj-wan. V rozhovoru pro Blesk Zprávy zmínil, že jde o odlišnou cestu s odlišnými prioritami. On sám míří na ostrov, který si nárokuje Čína, jako vědec. Nelíbí se mu pak, jak na české cesty reaguje sama Čína. Kvůli reakci Číny hřímá i senátor Marek Hilšer (MHS).
16.06.2020 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1160 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Jiří Marek (397 článků)

Před Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“

 
Na Hradčanském náměstí v Praze v úterý v podvečer demonstrovaly stovky lidí proti politice prezidenta Miloše Zemana a vlády. Na akci, kterou pořádal spolek Masaryk, vystoupili mezi řečníky například senátoři David Smoljak, Marek Hilšer a Václav Láska, kteří kritizovali volbu nových členů Rady České televize či přístup vlády k Číně, píše iDNES.cz.
02.06.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24042 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Václav Masaryk (149 článků) , Marek Masaryk (1 článek) , David David (393 článků) , David David (288 článků)

Smrt Zemana na koronavirus? U Soukupa byl Okamura a mnoho nepřátel

 
Epidemiologická opatření trvala dva měsíce, ekonomické problémy však potrvají daleko déle. Jak zvládli premiér Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman koronavirovou krizi? Nejen to bylo tématem dalšího dílu pořadu Aréna Jaromíra Soukupa, kde tentokrát debatovali předseda hnutí SPD Tomio Okamura a tři senátoři: Marek Hilšer, David Smoljak (za STAN) a Jan Žaloudík (za ČSSD). Tématem byl mj. diktát velmocí jako jsou Čína nebo Rusko.
21.05.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18955 článků) , Tomio Okamura (2341 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Jan Marek (395 článků) , Jan Marek (158 článků) , Jan Soukup (27 článků) , David Soukup (5 článků) , Jan David (4 články) , Jan Soukup (6 článků) , David David (393 článků) , Jan David (4 články) , David David (288 článků)

Marek Eben prezidentem? Konec srandy: Zásadní vyjádření

 
Češi by jako ideálního nástupce prezidenta Miloše Zemana viděli současného premiéra Andeje Babiše (ANO), za ním skončili moderátor a herec Marek Eben, generál Petr Pavel a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zároveň Babiš s předsedou hnutí Trikolóra Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, ukázal průzkum agentury STEM/MARK zveřejněný na serveru iDNES.cz. K němu se dnes vyjádřil přední marketingový expert Jakub Horák.
06.05.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (410 článků) , Václav Klaus (9959 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Jakub Horák (81 článků) , Petr Pavel (664 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Pavel Fischer (159 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Václav Horák (19 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Babiš na Hrad. Není to vtip, ale zcela seriozní průzkum

 
Češi by jako ideálního nástupce prezidenta Miloše Zemana viděli současného premiéra Andeje Babiše (ANO), za ním skončili moderátor a herec Marek Eben, generál Petr Pavel a senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Zároveň Babiš s předsedou hnutí Trikolóra Václavem Klausem mladším patří mezi potenciální kandidáty, které nejvíce lidí volit odmítá, ukázal průzkum agentury STEM/MARK zveřejněný na serveru iDNES.cz.
05.05.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (410 článků) , Václav Klaus (9959 článků) , Miloš Zeman (24042 článků) , Petr Pavel (664 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Pavel Fischer (159 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Pavel Marek (287 článků)

Hilšer napsal, kam podle něj patří Koněv. A přidal něco o hybridní válce a roztahování ruských trollů

 
Neúspěšný prezidentský kandidát, senátor Marek Hilšer má za to, že si Rusové za odstranění sochy maršála Koněva na Praze 6 mohou sami. Euroskeptik František Matějka oponoval, že tomu, že Ruskou federaci dnes stále řídí Putin, může být zbytek světa rád.
04.04.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků) , František Marek (39 článků)

Hilšer napsal, kam podle něj patří Koněv. A přidal něco o hybridní válace a roztahování ruských trollů

 
Neúspěšný prezidentský kandidát, senátor Marek Hilšer má za to, že si Rusové za odstranění sochy maršála Koněva na Praze 6 mohou sami. Euroskeptik František Matějka oponoval, že tomu, že Ruskou federaci dnes stále řídí Putin, může být zbytek světa rád.
04.04.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků) , František Marek (39 článků)

Marek Hilšer si vyrobil roušku z pleny: Situace s ochrannými pomůckami je katastrofální, tvrdí

 
Pandemie koronaviru ovlivnila životy nás všech. Česká vláda uvedla v platnost několik opatření a doporučuje, aby lidé nosili roušky. Ty ovšem nejsou k dostání a lidé si je sami vyrábí z nepoužité bavlny, starých prostěradel, triček či filtrů do vysavačů. Co si o situaci myslí senátor Marek Hilšer, který na sociální síti ukázal humorný snímek s jednorázovou plenou na obličeji?
18.03.2020 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků)

Právník si vyšlápl proti Hilšerovi. Jde o Lipovskou a výzvu ke stažení její nominace do Rady ČT

 
Právník a vysokoškolský pedagog Petr Kolman vyčinil Ústavnímu soudu za to, jak pomalu rozhoduje. Pak se prý také může stát, že soudce rozhoduje tak dlouho, že se účastník nedožije konce řízení. Poté se zastal ekonomky Hany Lipovské a vzkázal 19 senátorům v čele s Markem Hilšerem, že se svým chováním přiblížili ke komunistickému uvažování. Na úvahách Hany Lipovské, že by se Česká televize měla změnit, nevidí nic špatného. Nakonec horoval za návrat k nepřímé volbě prezidenta.
29.02.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků) , Petr Marek (178 článků) , Petr Rada (240 článků)

„Podvod, rezignujte.“ Je tady Hilšeriáda. Senátor dostal dopis, za rámeček si ho nedá

 
Senátor Marek Hilšer obdržel výzvu, aby se vzdal svého mandátu v horní komoře, protože je ostudou Senátu České republiky i demokracie. Hilšerovo chování podle nich zcela překročilo rámec demokracie.
13.02.2020 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků)

Zrůda Xaver, udeřil parťák Rejžka. Ale schytal to i Veselovský! Kvůli ČT. Toto provedl

 
Vladimír Just, teatrolog a v poslední době též (z pozice předsedy poroty cen Trilobit) distributor „Zlatých citronů“ Luboši Xaveru Veselému a dalším mediálním počinům, neumdlévá ani letos ve vyhledávání adeptů anticen. Nejnověji jej zklamal Martin Veselovský. A zatímco Xaver Veselý dostal svůj „Zlatý citron“ za „podbízivý styl moderování“, Martinu Veselovskému naopak vyčetl, že byl moc konfrontační a nezohlednil, jakou osobnost má proti sobě v Marku Hilšerovi.
11.02.2020 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků) , Vladimír Marek (41 článků) , Martin Marek (15 článků)

Volám záchranku, přijede Hilšer. Po volbě do ČT jela bouře dál. Poražený senátor se ozval. Ale co řekli o něm, to tedy...

 
Senátor Marek Hilšer se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV ještě jednou vrátil k ekonomce Haně Lipovské coby kandidátce do Rady ČT. A svými vyjádřeními vzbudil značný ohlas. Nahlédněte.
09.02.2020 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků)

Ondřej Neff se vysmál senátorům Hilšerovi, Dienstbierovi i Láskovi. Kvůli Lipovské

 
Devatenáct senátorů v čele s Markem Hilšerem a Jiřím Dienstbirem (ČSSD) se pokusilo upálit brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, obrazně řečeno. Tak to alespoň vidí publicista Ondřej Neff, který se senátorům vysmál. Chtěl vědět, jak o sobě mohou tvrdit, že jsou demokraté, když dopředu kádrují, kdo smí, a kdo nesmí mluvit do hospodaření České televize.
08.02.2020 12:56 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (269 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , Jiří Marek (397 článků) , Jiří Marek (397 článků)

„Já s ní nemluvil.“ Hilšer přiznal barvu v kauze Lipovská. A možné faux pas ve věci Jakl

 
Senátor Marek Hilšer velmi zostra brojí proti nominaci ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize. Dokonce sepsal se svými 18 kolegy dopis vystupující proti Lipovské. Nyní v rozhovoru pro DVTV.cz přiznává, že s ní nemluvil a kritiku staví na její citaci z Parlamentních listů. A dočkali jsme se překvapivého doznání ve věci loňské úspěšné kandidatury Ladislava Jakla do RRTV.
07.02.2020 20:26 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (169 článků)

Idiot? Tvrdá dohra včerejších voleb do ČT

 
Zákonodárci včera vyslýchali kandidátku na radní České televize, brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, jak by byla schopna se nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi či jak by se podle ní dalo v ČT uspořit. Vůči Lipovské už dříve vyjádřilo velké výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, který je silně rozladěn z toho, že mu nebylo nakonec umožněno položit Lipovské jedinou otázku. „Poslancům ANO se nelíbilo, na co se ptám,“ píše senátor k průběhu veřejného zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny. Své pak k tomu napsali také poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna a analytik Štěpán Kotrba.
06.02.2020 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Jaroslav Foldyna (633 článků) , Marek Hilšer (169 článků)

Nahraďte Václava Moravce! Při výběru „vládců” ČT včera přituhlo

 
Nevídané představení přichystal na slyšení ekonomky Hany Lipovské jako host přítomný senátor Marek Hilšer. Nic nedbal na výzvy předsedy Volebního výboru Stanislava Berkovce, že je slyšení u konce, a stále si vedl svou ve snaze dehonestovat kandidátku na členství v Radě ČT. Poraženého uchazeče o prezidentský úřad dostalo od mikrofonu až vyhlášení nucené přestávky, protože jinak se odmítal podrobit zavedeným pravidlům. Jeho kolegu z horní komory Parlamentu Davida Smoljaka zase musel místopředseda výboru Aleš Juchelka upozornit na střet zájmů a etickou nerovnost při chování vůči uchazečům o pozici radních.
06.02.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Juchelka (29 článků) , Marek Hilšer (169 článků) , David David (393 článků)

„Umlčený“ Hilšer se ozval: Měl jsem možnost položit dotaz Lipovské, ale pak...

 
Zákonodárci dnes vyslýchali kandidátku na radní České televize, brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, jak by byla schopna se nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi či jak by se podle ní dalo v ČT uspořit. Vůči Lipovské už dříve vyjádřilo velké výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, který je silně rozladěn z toho, že mu nebylo nakonec umožněno položit Lipovské jedinou otázku. „Poslancům ANO se nelíbilo, na co se ptám,“ píše senátor k průběhu veřejného zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny.
05.02.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Marek Hilšer (169 článků)

Exhibice Hilšera. Nedůstojné! Z výslechu Lipovské: Svědectví z místa

 
Jedna z uchazeček o post v Radě ČT, brněnská ekonomka Hana Lipovská, dnes předstoupila před zákonodárce a popisovala, zda by se byla schopna nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi, a hovořila o tom, na čem by se podle ní dalo v ČT ušetřit. Vůči Lipovské vyjádřilo výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, a jak se dalo čekat, někteří z nich se do ní opřeli. K jejich vystupování vůči Lipovské se pro ParlamentníListy.cz kriticky vyjádřila dlouholetá mediální analytička Irena Ryšánková, která podobných slyšení v Poslanecké sněmovně viděla stovky.
05.02.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9959 článků) , Marek Hilšer (169 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »