Články k osobnosti

Marek Dvořák

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marek Dvořák »
 

Kauza šikany u Wollnera a Fridrichové nekončí. Rada ČT se chce ptát Dvořáka

 
Kauza údajného nevhodného chování dnes už bývalého moderátora České televize Marka Wollnera a moderátorky Nory Fridrichové ke svým podřízeným se má podle informací serveru Echo24 znovu otevřít na příštím jednání Rady ČT. Její členové očekávají vysvětlení a odpovědi od generálního ředitele Petra Dvořáka.
20.01.2023 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (833 článků) , Nora Fridrichová (453 článků) , Petr Dvořák (828 článků) , Marek Dvořák (46 článků)

Vážný úraz ředitele České televize: Petr Dvořák si na lyžích zlomil pánev

 
Vážné zranění si přivodil ředitel veřejnoprávní televize. Podle informací deníku Blesk si Petr Dvořák měl zlomit pánev, deníku to potvrdila i mluvčí televize. Byl to také důvod jeho nepřítomnosti na tiskových konferencích, které se týkají personálních zemětřesení v redakci publicistiky. Tu po dohodě opouští Marek Wollner.
14.01.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (833 článků) , Petr Dvořák (828 článků) , Marek Dvořák (46 článků)

Záchranář Marek Dvořák popsal boj o život mladého tatínka (31): Pětiletá dcerka všemu přihlížela

 
Obyčejná sváteční procházka s pětiletou dcerou se proměnila v boj o život. Teprve jednatřicetiletý muž z ničeho nic zkolaboval a nebýt duchapřítomných kolemjdoucích, už by se domů nikdy nevrátil. Jeho příběh na Instagramu popsal nejslavnější český záchranář Marek Dvořák.
26.12.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (46 článků)

VIDEO: Jak zachránit dusící se osobu: Máte jen desítky vteřin, říká lékař Marek Dvořák a radí, co dělat v krizové situaci

 
Úmrtí Jakuba Maliny, který se udusil masem, vyvolalo u mnoha lidí otázky, jak se dá u podobných případů v krizových situacích reagovat, aby neskončily tragicky. Lékař Marek Dvořák se s eXtra.cz podělil o pár rad, jak pomoci někomu, kdo se viditelně dusí, a zachránit mu tím život. "Pokud není schopen ani mluvit, drcněte do něj silnou ránu mezi lopatky. Musí to být taková rána, abyste z trubičky vybouchali napěchovaný kus masa," vysvětluje Dvořák. Celou jeho radu, jak postupovat, si můžete poslechnout v náhledovém videu.
21.12.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (46 článků)

Jakub Malina se udusil masem, nikdo mu nepomohl: Jde o vteřiny, říká lékař a popsal postup první pomoci

 
Syn miliardáře Tomáše Maliny Jakub (†35) za tragických okolností zemřel. Podle informací eXtra.cz se delší dobu dusil v restauraci v centru Prahy masem a nikdo mu neposkytl rychlou první pomoc. Přivolaní záchranáři ještě dokázali obnovit činnost jeho srdce, které se mu zastavilo, ale Jakub bohužel v nemocnici později zemřel. Ke smrti Jakuba se na Instagramu vyjádřil i záchranář Marek Dvořák, který popsal, jak pomoci člověku, který se dusí.
19.12.2022 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (46 článků) , Tomáš Dvořák (52 článků) , Tomáš Marek (120 článků) , Tomáš Marek (120 článků)

Podle lékaře Dvořáka někteří sanitáři zneužívají majáky: Sklidil vlnu kritiky. Za svým názorem si stojím, říká

 
Ne všechny sanitky by měly být vybaveny majáky. Myslí si to populární lékař a influencer Marek Dvořák. Ten na Instagramu rozebral, jaký je rozdíl mezi klasickou a převozovou sanitkou, přičemž tu druhou označil jako "falešnou", která nevozí pacienty v kritickém stavu. Přesto ale její řidiči podle Dvořáka často zneužívají majáku, aby si pomohli například v zácpách. Za tuto kritiku si ale známý lékař vyslechl několik nepříjemných komenářů. Následně se za nešťastnou formulaci omluvil, jak ale řekl redakci eXtra.cz, za svým názorem si stojí.
10.08.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (46 článků)

„Neodvysílaná reportáž“ u Wollnera? Znalec mediálního prostředí má jasno, jak to bylo

 
Novinář, publicista, člen Rady ČTK a komentátor Petr Žantovský byl hostem XTV.cz. „V České televizi umějí jednu věc. Dokonale mlžit,“ zaznělo mimo jiné z jeho úst. Hovořil také o současném řediteli veřejnoprávní televize Petru Dvořákovi a o kauze kolem reportéra Marka Wollnera.
12.07.2022 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (833 článků) , Petr Dvořák (828 článků) , Marek Dvořák (46 článků)

Co provozuje ta zpravodajská budova na Kavčích horách... Žantovský četl a nevěřil

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Už na konci roku 2019 připravovala Česká televize v rámci pořadu Reportéři ČT Marka Wollnera natáčení s řadou odhalení o Petru Hlubučkovi, politikovi STAN stíhaném v souvislosti s korupcí v pražském Dopravním podniku. Na veřejnoprávní obrazovku se však nikdy nedostalo. „Jsou dva nejhorší hříchy, kterých se může televizní nebo jakýkoli novinář dopustit. Psát na objednávku za peníze nebo výhody – nebo za to samé na objednávku mlčet,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský, jehož naprosto fascinuje, že po propuknutí kauzy na svých židlích ještě sedí jak Marek Wollner, tak generální ředitel Petr Dvořák.
02.07.2022 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (833 článků) , Petr Dvořák (828 článků) , Marek Dvořák (46 článků)

Chodí vaše děti rády k vodě? Buďte opatrní! Lékař radí, jak předejít utonutí

 
Urgentní lékař Marek Dvořák sdílí na svém Instagramu tipy, jak předejít možným zraněním dítěte. Nabádá rodiče, aby byli obzvlášť opatrní a své ratolesti pořádně hlídali. Tentokrát přidal několik tipů, jak zabránit tomu, aby se dítě utopilo.
15.06.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (46 článků)

Dceři MMA zápasníka Kincla šlo o život: Tohle se může stát i vám. Jak v takové situaci jednat?

 
Lékař Marek Dvořák vyjížděl před několika měsíci k případu, kdy se dusilo dítě. A shodou okolností se jednalo o malého syna herečky a influencerky Nikoly Leitgeb. Naštěstí se jim ho podařilo zachránit a nyní na Instagramu Dvořák popsal, co dělat, když se dítě dusí. V podobné situaci byl totiž nedávno i známý MMA fighter Patrik Kincl, jehož dceři šlo o život.
04.06.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (46 článků) , Patrik Kincl (16 článků)

Czech Social Awards 2022: Popere se o ně Cristovao, Mikýř nebo Zástěra

 
Letošní ročník Czech Social Awards odtajnil své nominace. Ačkoli nechybí řada stálic, jako třeba Karel "Kovy" Kovář nebo Ben Cristovao, mezi adepty na vítězství se zařadilo i několik překvapení. V kategorii Social Impact & Change je na ocenění nominován například Marek Dvořák, v sekci Fun & Entertainment je pak třeba populární moderátor a účastník soutěže Survivor Tomáš Zástěra. 
26.05.2022 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Zástěra (90 článků) , Marek Dvořák (46 článků) , Ben Cristovao (547 článků) , Karel Dvořák (54 článků) , Karel Dvořák (54 článků) , Karel Dvořák (54 článků) , Karel Kovář (58 článků)

Vzpomínáte na Ondřeje Krause z Ulice? Teď primářuje v Chlapovi

 
Ondřej Kraus se v seriálu Ulice začal objevovat roku 2010. Inteligentního a vtipného novináře si zahrál Jiří Dvořák, kterého teď můžete vídat v seriálu Chlap v podstatně méně sympatické úloze doktora Marka Sýkory, jenž způsobil smrt pacienta.
11.04.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (469 článků) , Ondřej Kraus (45 článků) , Jiří Marek (464 článků) , Jiří Kraus (83 článků) , Jiří Sýkora (5 článků) , Marek Dvořák (46 článků) , Jiří Marek (464 článků) , Jiří Sýkora (5 článků) , Jiří Kraus (83 článků)

Bertík, Míša a Matýsek u Krause: Na co balili slečny a kdo si přiskřípl pimpulu

 
Letos uběhne od natočení filmu S tebou mě baví svět dlouhých 40 let. Do své show si moderátor Jan Kraus pozval tehdejší dětské herce - představitele Bertíka, Míši a Matýska. Co na sebe prozradili Marek Dvořák, Václav Korda a Lukáš Pelánek?
12.01.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1235 článků) , Václav Korda (2 články) , Lukáš Pelánek (3 články) , Marek Dvořák (46 článků)

Lékař, který vyjížděl k synovi Nikol Leitgeb, o své práci: Zasáhla mě holčička podobná mé dceři

 
Marek Dvořák (35) pracuje jako urgentní lékař. Své zážitky z práce popisuje na sociálních sítích, kde i lidem radí, jak se zachovat v případě krizových situací. Nedávno tak zachraňoval malého syna Nikol Leitgeb, který přestal dýchat. „Většinou vás zamrzí věci, za co si ti lidé ani nemohou sami,“ popisuje pro eXtra.cz, jak se vyrovnává s psychicky náročnou prací. K rozhovoru jsme se sešli v motolské nemocnici, kde pracuje na část úvazku, když zrovna neslouží u záchranky.
19.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dvořák (46 článků)

Užiteční idioti Smoljak a Hilšer. Kauza „zvůle a protiprávnost“ končí po několika měsících zcela jinak

 
Milion chvilek a senátoři Marek Hilšer s Davidem Smoljakem bouřili na demonstraci proti radním, kteří odvolali dozorčí komisi Rady ČT, a vykřikovali o jejich zvůli a protiprávnosti jejich kroku. S odstupem času se ukazuje, že sehráli jen roli užitečných idiotů, protože v době jejich protestů měl generální ředitel České televize Petr Dvořák v ruce už několik měsíců právní analýzu za téměř půl milionu korun, v níž se praví, že Rada ČT může svoji dozorčí komisi odvolat, kdy chce a jak chce. Zůstává otázkou, proč první muž Kavčích hor tuto informaci před veřejností zatajil a nechal eskalovat napětí ve společnosti.
09.10.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (833 článků) , Petr Dvořák (828 článků) , Marek Hilšer (249 článků) , Marek Dvořák (46 článků) , David David (1569 článků)

Konec „naší“ ČT? Wollner, Železný a Fridrichová v ohrožení, děsí Šarapatku. Odložte volbu radních, žádá

 
„Donuťte politiky k odložení volby nových radních České televize a pak k jejich veřejné volbě… Volejte a pište Babišovi,“ vyzval na čtvrteční demonstraci Milionu chvilek pro demokracii na Václavském náměstí radní ČT Zdeněk Šarapatka, podle kterého hrozí kvůli volbě nových členů Rady ČT zničení nezávislosti České televize „jako v Maďarsku a v Polsku“. Ohradil se i proti návrhu na zveřejňování majetku veřejnoprávních novinářů a Václav Moravec, Marek Wollner, Jakub Železný či Nora Fridrichová jsou podle něj v ohrožení. A šikana se prý nevyhnula ani „nejzkušenějšímu televiznímu profíkovi“ Petru Dvořákovi.
01.05.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (833 článků) , Václav Moravec (733 článků) , Nora Fridrichová (453 článků) , Petr Dvořák (828 článků) , Jakub Železný (207 článků) , Zdeněk Dvořák (50 článků) , Marek Dvořák (46 článků) , Zdeněk Železný (15 článků)

Na Dnech nové opery v Ostravě zazní v premiéře Nauka o afázii

 
Od pátku do neděle se v Ostravě uskutečni festival nové opery NODO, na kterém bude uvedeno pět nových oper. Zahájí ji v pátek v Divadle Antonína Dvořáka světová premiéra opery Marka Keprta Hibiki, Hibiki, vzhmoť! Poté bude uvedena vokální opera Svatba současné srbsko–kanadské skladatelky Any Sokolović. V sobotu uvedena v Dole Hlubina Nauka o afázii libretistky bude Kathariny Smitt a skladatele Michala Rataje, který odpovídal na otázky Novinek.
28.08.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (167 článků) , Michal Rataj (2 články) , Marek Dvořák (46 článků)

Tomicová po finále StarDance propukla v pláč: Kdo ji dohnal k slzám?

 
Ve finále StarDanec zvítězil herec Jiří Dvořák (51) s tanečnicí Lenkou Norou Návorkovou. Hned za nimi na druhé pozici zůstala Pavla Tomicová (56) s Markem Dědíkem, kteří byli po celou dobu pořadu kandidáti na vítězství. Po skončení StarDance se Pavla Tomicová pořádně rozplakala, ale rozhodně ne kvůli prohře.
18.12.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (469 článků) , Pavla Tomicová (313 článků) , Jiří Marek (464 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Marek Dvořák (46 článků) , Jiří Marek (464 článků) , Pavel Dvořák (152 článků) , Pavel Dvořák (152 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Marek Tomica (30 článků)

Tomicová s Dědíkem poodkryli zákulisí StarDance: Kdy dostali největší záchvat smíchu?

 
V poslední řadě StarDance zvítězil Jiří Dvořák (51) a Lenka Nora Návorková. Úspěch u lidí ale zaznamenal i pár, co skončil na druhém místě, tedy Pavla Tomicová (56) a Marek Dědík. Ti byli po celou dobu horcí favorité. Co prozradili o zákulisí soutěže?
17.12.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (469 článků) , Pavla Tomicová (313 článků) , Jiří Marek (464 článků) , Pavel Marek (351 článků) , Marek Dvořák (46 článků) , Jiří Marek (464 článků) , Pavel Dvořák (152 článků) , Pavel Dvořák (152 článků) , Pavel Marek (367 článků) , Marek Tomica (30 článků)

Finále StarDance: EBEN OVLIVNIL VÝSLEDEK FINÁLE

 
Ve finále StarDance měli soutěžící na programu i freestyle tance! Ten Pavly Tomicové (56) prošel před přímým přenosem kritikou moderátora Marka Ebena (60). A to mohlo pomoct k vítězství Jiřího Dvořáka (51).
17.12.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (469 článků) , Marek Eben (496 článků) , Pavla Tomicová (313 článků) , Jiří Marek (464 článků) , Marek Dvořák (46 článků) , Jiří Marek (464 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »