Články k osobnosti

Marek Dospiva

  podnikatel, spoluzakladatel a spolumajitel investiční skupiny Penta Investments

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marek Dospiva »
 

Miliardář Haščák převádí podíl na manželku. Ze zakladatelů Penty zůstane jen Dospiva

 
Finanční skupina Penta Investments mění vlastnickou strukturu. Jeden ze zakladatelů Jaroslav Haščák začal převádět svůj podíl v Penta Investments Group Limited, což je základní vlastnický fond celé skupiny, na rodinu. Vyplývá to z prvních zápisů v evidenci skutečných majitelů, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN). Skupina to potvrdila s tím, že o změně vlastnické struktury majitelé uvažovali již delší dobu. Na konci roku má ze všech manažerských pozic odejít třetí největší podílník Penty Jozef Oravkin a zároveň začne jeho postupné vyplácení. Ze zakladatelů tak zůstane jako majitel jen Marek Dospiva.
15.06.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků) , Marek Haščák (2 články)

Obrovský skandál a zatýkání na Slovensku může poznamenat i Babiše. Majitele Penty zná víc než dobře. U jejich firmy se ale fotil i Kalousek

 
Slovenská Národní kriminální agentura, obdoba bývalé české ÚOOZ, v úterý odpoledne zadržela čelného představitele a spolumajitele finanční skupiny Penta Jaroslava Haščáka. Zároveň jde o jednoho z nejbohatších Slováků. Má být obviněn z nelegálního obchodování s nahrávkami z kauzy Gorila. Policie udělala razii taky v honosném a historkami opředeném sídle Penty v bratislavské Petržalce. ParlamentníListy.cz se kromě toho zaměřily na českou stopu. Ta vede až k premiérovi Andreji Babišovi, který podle řady svědectví vycházel vstříc Pentě zejména po dohodách s dalším z partnerů téhle firmy, konkrétně s Markem Dospivou.
03.12.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků) , Marek Haščák (2 články)

Praha zrušila prodej lukrativního pozemku na Hanspaulce. Miliardáři neuspěli

 
Pražský magistrát zrušil prodej pozemku ve vilové čtvrti Hanspaulka, o který měli zájem miliardáři Marek Dospiva a Pavol Krúpa. Dospiva, který je spolumajitelem investiční skupiny Penta, nabízel podle serveru Seznam zprávy za pozemek o rozloze 4350 metrů čtverečních nejvyšší cenu, a to 119 milionů korun. Na parcele si chtěl postavit třípatrovou vilu.
20.08.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků)

Miliardáři mají smůlu: Lukrativní pozemek na Hanspaulce Praha nakonec neprodá. Co s ním bude?

 
Pražský magistrát zrušil prodej pozemku ve vilové čtvrti Hanspaulka, o který měli zájem miliardáři Marek Dospiva a Pavol Krúpa. Uvedl to ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Dospiva, který je spolumajitelem investiční skupiny Penta, nabízel podle serveru za pozemek o rozloze 4350 metrů čtverečních nejvyšší cenu, a to 119 milionů korun. Na parcele si chtěl postavit třípatrovou vilu. Proti prodeji protestovala radnice Prahy 6, která tam podle dřívějších informací chtěla postavit školu. Co s pozemkem nyní bude, zatím není jasné.
20.08.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků)

Pohřeb miliardáře Ulčáka: Dorazili Dospiva i Beneš

 
Naposledy říci sbohem jednomu z nejbohatších Čechů Martinu Ulčákovi (†56) přišli včera rodina i partneři z byznysu. Mezi nimi i miliardář Marek Dospiva (50) nebo šéf ČEZ Daniel Beneš (50). Mezi smutečními hosty byli i někdejší fotbalisté Horst Siegl (51) či Ivan Hašek (56)
07.05.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Horst Siegl (28 článků) , Ivan Hašek (188 článků) , Marek Dospiva (14 článků) , Marek Daniel (95 článků) , Martin Beneš (45 článků) , Martin Hašek (108 článků) , Marek Beneš (8 článků) , Martin Marek (48 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (394 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků) , Daniel Daniel (710 článků)

Miliardář Dospiva získal titul doktora práv podvodem? Univerzita je bezzubá

 
Jeden z nejbohatších Čechů, spolumajitel skupiny Penta Investments Marek Dospiva, získal v roce 2002 na Slovensku titul doktora práv opsáním cizí práce, napsal slovenský list Denník N na svém webu. Dospiva podle deníku podváděl, ale podobně jako v případě bývalého předsedy slovenského parlamentu Andreje Danka mu titul JUDr. už nelze odebrat, zákon to neumožňuje. Dospiva ČTK sdělil, že způsob získání titulu nepovažuje za vhodný a dnes by tak určitě nepostupoval.
29.03.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků)

Spor o pozemek na Hanspaulce: Miliardáři na něm chtějí postavit vilu, radnice Prahy 6 zase školu

 
Třicet pět politiků z pětačtyřicetičlenného zastupitelstva Prahy 6 se rázně postavilo proti prodeji volného pozemku o rozloze 4 350 metrů čtverečních na pražské Hanspaulce. Na místě chce radnice postavit školu. Magistrát chce ale volný pozemek ve vilové oblasti prodat. Město už vypsalo výběrové řízení, do kterého se přihlásili miliardáři Marek Dospiva a Pavol Krúpa.
20.09.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků)

Kapitalisté se sešli s Vojtěchem Filipem

 
Tři čeští miliardáři – Dušan Palcr z J&T, Jiří Šimáně z Travel Service a Marek Dospiva z Penty – vyrazili na schůzku k předsedovi komunistů Vojtěchu Filipovi. Debatovali s ním o situaci v Číně. Informoval o tom server Českého rozhlasu. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl tuto schůzku patřičně okomentoval. Přesvědčte se sami.
11.04.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (362 článků) , Jiří Šimáně (13 článků) , Vojtěch Filip (1548 článků) , Marek Dospiva (14 článků) , Jiří Marek (444 článků) , Jiří Marek (444 článků)

Kverulant: Papaláš se odstěhoval, ulice se může zprůjezdnit

 
V Praze, v ulici Na Hřebenkách bylo za veřejné peníze v roce 2010 pro klid miliardáře Marka Dospivy nákladem 24,5 milionu korun vybudováno v úseku 431 m 7 velkých retardérů. Od té doby usiloval Kverulant v kauze Ulice na retardérech o nápravu.
01.11.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků)

Realisté Petra Robejška chtějí do kampaně vložit 90 milionů

 
Strana Realisté vytvořená kolem politologa Petra Robejška hodlá v kampani pro volby do Sněmovny využít celý zákonný limit 90 milionů korun, pokud se jí podaří získat dostatek sponzorů. Při spuštění kampaně to dnes novinářům řekl volební manažer strany Daniel Bartek. Uskupení, které vzniklo loni na podzim, finančně podporuje ze soukromých zdrojů spolumajitel skupiny Penta Marek Dospiva, připomíná ČTK.
02.06.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků) , Marek Daniel (95 článků) , Petr Marek (189 článků)

Dost spekulací. Robejšek promluvil o sponzorském daru Dospivy

 
Přijetí sponzorského daru neznamená, že hájíte zájmy sponzora, říká o tom, že vznikající stranu Realisté zřejmě finančně podpoří Marek Dospiva, politolog Petr Robejšek. Ten za vznikem Realistů stojí. Robejšek to uvedl v rozhovoru pro dnešní Právo.
26.11.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků) , Petr Marek (189 článků)

Dospiva, Robejšek, Realisté. Začíná válka oligarchů, zaznělo z Babišových novin

 
Nad tím, že vznik nové politické strany Realisté se chystá podpořit osmý nejbohatší Čech Marek Dospiva, se v dnešních Lidových novinách zamýšlí Ondřej Koutník.
26.11.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Čech (108 článků) , Marek Dospiva (14 článků)

Miliardář Dospiva prozradil, jak bude pomáhat Petru Robejškovi a jeho Realistům

 
Miliardář Marek Dospiva, jehož majetek je odhadován na 18 miliard korun dal jasně najevo, jak se dívá na novou politickou stranu politologa Petra Robejška Realisté. Robejšek se prý může těšit na finanční podporu.
24.11.2016 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků) , Petr Marek (189 článků)

Komentář: Plagiátor Robejšek chce s miliardářem v zádech zachránit blaho národa

 
Tak se konečně stalo, co se muselo stát. Potom, co Petr Robejšek posílal v médiích dobrý rok armádu na hranice a ozbrojená komanda na pašeráky uprchlíků, teď vyrazil chránit i český národ a taky rodinu. Oznámil vznik strany Realisté, jež chce už v příštích sněmovních volbách utrhnout dvacet procent hlasů.
24.11.2016 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dospiva (14 článků) , Petr Marek (189 článků)
« Předchozí 1 Další »