Články k osobnosti

Marek Benda

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marek Benda »
 

Skandál. Václav Klaus ml. obvinil Marka Bendu z nekalých praktik

 
Youtuber Ondřej Tesárek, známý také pod přezdívkou „Bratříček“, si pozval na rozhovor zakladatele Trikolóry Václava Klause mladšího. Ten se napřed pustil do poslance ODS Marka Bendy a pak popsal, co by se asi tak stalo, kdyby dostal jako dar třeba jen tři kopějky z Ruska. Zákony jsou tu podle Klause nastaveny tak, že místo politických idejí jsou dnes kampaně soutěží udavačů a byrokracie. Prohlásil také, že někteří poslanci podle něj trpí schizofrenií.
19.06.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9957 článků) , Marek Benda (559 článků)

Když se daří, tak se daří… Brandýský politik podniká na městském. Za předzahrádku své restaurace přitom celých deset let neplatil nájem

 
Restauraci Melicharka se sídlem v Brandýse nad Labem provozuje společnost B. B. CENTRUM. s.r.o., za níž stojí Marek Sklenář a Tomáš Benda. Jména, která zřejmě nikomu nic neřeknou. Jenže Tomáš Benda je také zastupitelem zmíněného města. Ani na tom by nebylo nic zajímavého, pokud by si u svojí restaurace nevybudoval předzahrádku na městském pozemku, za který nikdy neplatil nájem.
08.06.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (99 článků) , Marek Benda (559 článků) , Tomáš Marek (99 článků)

Nestrašte lidi, nebo se z toho nedostaneme, vyšlápl si na Vojtěcha Marek Benda. Jenže ten mu předložil čísla

 
Poslanec Marek Benda (ODS) dnes ve Sněmovně vyzval, aby se přestal „strašit národ“. „Jestli budeme národ nadále strašit tak, jak ho strašíme, tak se ekonomika nikdy nerozjede,“ upozornil. Pokud se prý nadále budeme ze strachu z koronavirové nákazy stranit i svých bližních, hrozí, že se dostaneme do stavu úplně izolované společnosti. Slova o strachu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odmítá, má se jednat o obezřetnost, ta je dle jeho mínění namístě. Varoval, že včera došlo k většímu nárůstu nemocných a v Praze probíhá komunitní šíření.
04.06.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků) , Vojtěch Adam (913 článků) , Adam Vojtěch (721 článků)

Benda (ODS): Ministerstvo zdravotnictví nesmí mít pravomoc na vypnutí celé ekonomiky

 
Marek Benda, předseda sněmovního ústavně právního výboru, považuje za nepřípustné, aby jeden ministr měl možnost vypnout celý segment ekonomiky. Dnes skončil nouzový stav a ministerstvo zdravotnictví i nadále zasahuje do občanských svobod.
18.05.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Beitl (ODS): Chování kancléře Mynáře je nepřijatelné

 
Zahraniční výbor dnes přijal usnesení, které jsem navrhl spolu s Markem Bendou. Prostřednictvím předsedy výboru žádáme předsedu sněmovny, aby s prezidentem republiky řešil chování úředníků Kanceláře Prezidenta republiky vůči Parlamentu ČR.
15.05.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Marek Benda žádá usnesení: Vládo, přestaň se klanět Číně

 
Když vláda Tchaj-wanu bezplatně pomohla českým zdravotníkům v boji s koronavirem, když do ČR zapůjčila plicní ventilátory, čínští komunisté dávali najevo nelibost. Možná i proto zahraniční výbor Poslanecké sněmovny ústy Marka Bendy (ODS) vyzval vládu Andreje Babiše (ANO), aby se přestala klanět Číně.
14.05.2020 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18929 článků) , Marek Benda (559 článků)

Benda (ODS): Poklonkování WHO Číně je absurdní, Tchaj-wan by měl být inspirací

 
Zahraniční výbor Sněmovny dnes přijal usnesení, které navrhl Marek Benda a ve kterém výbor oceňuje Tchaj-wan za poskytnutou pomoc v souvislosti s epidemií COVID-19 a vyzývá vládu, aby se zasazovala o hlubší zapojení Tchaj-wanu v rámci WHO.
14.05.2020 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Absurdní! Část pražských politiků si hraje na ministry zahraničí... Marek Benda řádil u Xavera. Sekl i spolustraníka Novotného

 
Poslanec Marek Benda (ODS) zhodnotil vládní kroky v době koronavirové krize jako zpočátku dobré, ale ke konci katastrofální. „Tam je moje hodnocení vlády 4 mínus. To je strašný, ta neschopnost vlády doručit pomoc těm, kteří ji potřebují,“ prohlásil Benda. Vyzval také opoziční středopravicové strany, aby se spojily a společně porazily kabinet premiéra Andreje Babiše v příštích volbách.
07.05.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18929 článků) , Marek Benda (559 článků)

Já už to říkal před třemi nedělemi... Marek Benda se přidal k verdiktu soudu rušícímu opatření Vojtěcha

 
Marek Benda (ODS), předseda ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny, kvituje rozhodnutí Městského soudu v Praze, který s účinností od pondělka 27. dubna zrušil čtyři opatření Ministerstva zdravotnictví omezující volný pohyb, maloobchod a služby. „Já už jsem to říkal před třema nedělema, že je to problém,“ prohlásil Benda v České televizi. Vláda teď, podle něj, bude muset vytvořit plán na další setrvání v nouzovém stavu, jinak hromadné zákazy zaniknou.
23.04.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Marek Benda opravoval vládu: Jsme ve válce, ale s virem! Zlo kvůli uzavřeným hranicím. A nejen to

 
Bitva se vede s virem, ne s obyvatelstvem, nechal se slyšet poslanec za ODS Marek Benda na půdě Poslanecké sněmovny. Mimo jiné hovořil k vládě, aby přinesla plán opatření, aby se o nich celá společnost mohla bavit.
07.04.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Vláda by měla přiznat: Nemáme, nesehnali jsme, postarejte se sami. A ne pořád něco slibovat, rozčiluje se Marek Benda. Stát v nouzi se tu řídí přes tiskovky...

 
ROZHOVOR Opozice chápe, že v nouzovém stavu by kritika vlády měla být trochu utlumena. Tím více se poté chce angažovat v prosazování opatření, která by pomohla v obnově země. Poslanec ODS Marek Benda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kritizuje Ministerstvo zdravotnictví za fatální selhání a rovněž fakt, že se nyní vláda zaměřuje na některé trochu nesmyslné úkony, demonstrující sílu.
20.03.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Zde je návod pro opozici, jak porazit Babiše. Spočítal to Marek Benda

 
Marek Benda v článku na Echu popsal, jak dostat Babiše ze Strakovky. Zabrousil i na historii Slovenska, kde kdysi vznikla protimečiarovská koalice. „Bude-li si každá z těchto menších stran chtít zachovat značku, bez ODS nemá žádné spojenectví jistotu vstupu do Sněmovny. Naopak jakákoli koalice, ve které ODS bude, jistotu vstupu má, neboť až při spojení všech se dostáváme na hranici 20 %, kterou ale všichni společně nepochybně překonají,“ popsal politik ODS. A Piráti? Příznivci moderního marxismu a odmítači kapitalismu.
09.03.2020 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Já? Opravdu? ČT udělala pitomce z Marka Bendy

 
O Marku Bendovi se ve sněmovně říká, že po třiceti letech poslancování už jej nemůže překvapit vůbec nic. Názornou ukázku předvedl v minulém týdnu, když zapomněl, že je zpravodajem jednoho návrhu. Jeho úletu si povšiml i známý komentátor Miroslav Korecký.
24.02.2020 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Verdikt Ústavního soudu vlastně nebyl zásadní, překvapil Marek Benda

 
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl sněmovní matador Marek Benda. Nabídl svůj pohled na rozhodnutí Ústavního soudu ČR ve věci střetu zájmů. Poukázal na klíčovou pasáž rozhodnutí soudů a posteskl si, že zákon o střetu zájmů nenaplňuje svůj účel.
18.02.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Benda: Zvyšovat soudní poplatky není fér

 
Zdvojnásobit soudní poplatky není fér, míní předseda ústavně-právního výboru Sněmovny Marek Benda (ODS). Řekl to Novinkám v reakci na pondělní rozhodnutí vlády. Kabinet by podle něj měl naopak přijít s něčím, co lidem uleví.
17.02.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (559 článků)

Loučení s Kuberou: Byl to vtipálek, měli jsme ho všichni rádi, vzpomíná Andrej Babiš

 
Česko se v pondělí loučí s Jaroslavem Kuberou (†72). Na zesnulého předsedu Senátu a dlouholetého primátora Teplic vzpomínají i kolegové z politiky. Reportéři eXtra.cz mluvili s premiérem Andrejem Babišem (65, za ANO), Petrem Fialou (55, za ODS) nebo Markem Bendou (51, za ODS). Všichni se shodují na jednom: Kubera bude zemi chybět!
03.02.2020 15:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18929 článků) , Petr Fiala (1662 článků) , Jaroslav Kubera (1117 článků) , Marek Benda (559 článků) , Jaroslav Fiala (70 článků)

Past na zloděje. A co když přijedou hasiči? To by nešlo, říká Benda z ODS

 
Senátor Zdeněk Hraba (STAN) v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus hovořil o svém návrhu na legislativní změnu týkající se posílení práv občanů v oblasti jejich obrany proti osobám, které neprávem vniknou do jejich domovů. Rád by prý viděl podobnou legislativu, kterou má v současné době Slovensko. Jako příklad poukázal na případ slovenského herce Milana Kňažka, jenž ve své bratislavské vile postřelil roku 2017 lupiče. Kdyby to prý udělal u nás, tak je odsouzen. Podle poslance Marka Bendy (ODS) je však současná podoba legislativy dostatečná. V České republice o žádném neadekvátním odsouzení Benda neví.
23.01.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (76 článků) , Marek Benda (559 článků)

Marek Benda: Babiš měl odstoupit už před dvěma lety. Podívejte se, kam babišovská generace dovedla republiku

 
„Tahle generace politiků se snaží tvářit, že dokud je nezavřou do vězení, tak že do té doby jsou nevinní,“ prohlásil v rozhovoru pro DVTV poslanec za ODS Marek Benda. Mířil tím k obnovení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo i k Babišovu možnému střetu zájmů, z nějž premiéra viní nejnovější auditní zpráva Evropské komise. Babiš by prý měl odstoupit, jelikož v minulosti „lidé odstupovali kvůli mnohem menším podezřením“. Obnovení stíhání Benda považuje za správné. Ukončení stíhání premiéra prý zanechalo u veřejnosti jistou pachuť. „Čtyři roky stíhání a pak nezdůvodněné ukončení, kterému nikdo nerozuměl,“ zmínil poslanec.
05.12.2019 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18929 článků) , Marek Benda (559 článků)

Sametové střípky: Zagorové ztichl telefon, Kubišová měla zimu na plicích a Benda přelstil StB

 
Sametová revoluce přinesla řadu zajímavých situací v životě jejích přímých aktérů. Hanu Zagorovou nejdříve potrápil tichý telefon a 17. listopadu pak chřipka. Marta Kubišová vylezla na balkon Melantrichu jen ve svetru, Marek Benda (ODS) zase prokoukl trik Státní bezpečnosti u psacích strojů. Nejen to prozradily známé osobnosti v rámci speciálního Studia Blesk u příležitosti 30. výročí událostí roku 1989.
16.11.2019 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Hana Zagorová (455 článků) , Marta Kubišová (470 článků) , Marek Benda (559 článků)

ODS slavila Listopad v Plzni. Fialu představili jako disidenta, ten se posmíval Čalfovi a Dubčekovi, s ním Benda a Žáček. A Baxa to v první řadě roztleskával

 
REPORTÁŽ Marián Čalfa jako „český“ Gorbačov. Estébácký důstojník, nyní komunistický poslanec Jiří Valenta špízoval a udával lidi. Konspirace jsou zlé a škodlivé. V ódéesce bylo jen pár komunistů... To zaznělo na besedě o 17. listopadu „s vůdci“ protestů – předsedou ODS Petrem Fialou, poslanci Markem Bendou a Pavlem Žáčkem, které proběhla v Plzni za účasti necelé padesátky, lidí, z větší části členů či sympatizantů občanských demokratů. Velkou kritiku sklidil Alexandr Dubček, který prý nepřekročil svůj stín kovaného komunisty, totálně v listopadu 1989 selhal a byl naprosto neaktivní, bažící pouze po úřadu prezidenta. V první řadě auditoria nechyběl ani plzeňský primátor a místopředseda ODS Martin Baxa a v zadní části sálu nenápadně postával senátor za ODS Pavel Karpíšek.
12.11.2019 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1662 článků) , Jiří Valenta (169 článků) , Marek Benda (559 článků) , Martin Baxa (81 článků) , Jiří Žáček (58 článků) , Jiří Marek (396 článků) , Jiří Fiala (163 článků) , Pavel Marek (271 článků) , Jiří Fiala (163 článků) , Jiří Marek (396 článků) , Pavel Marek (287 článků) , Pavel Fiala (135 článků) , Pavel Benda (3 články)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »