Články k osobnosti

Marek Benda

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marek Benda »
 

Tajnosti v ODS: Benda nahradil Stanjuru jako šéf poslanců, strana s oznámením vyčkává. Proč?

 
ODS má od minulého týdne nové vedení poslaneckého klubu, jak zjistily Blesk Zprávy. Strana to před veřejností ale zatím tají. Jako šéf poslanců bude zatím i nadále vystupovat Zbyněk Stanjura, který má v nové vládě řídit resort financí. Novým předsedou už je přitom poslanec a předseda pražské ODS Marek Benda. K oficiální výměně na postech dojde podle informací Blesk Zpráv až po jmenování vlády Petra Fialy (ODS). Stanjura ministerská funkce je totiž s vedením poslaneckého klubu neslučitelná.
01.12.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2414 článků) , Marek Benda (615 článků) , Zbyněk Stanjura (315 článků)

Primátor Marek Benda. I toto může čekat Prahu po volbách

 
Volby do pražského magistrátu se uskuteční za necelý rok – v kuloárech podle Novinek.cz už koluje, že koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) plánuje v hlavním městě zopakovat letošní volební úspěch a postaví společného kandidáta. Společným cílem je sesazení současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Koalice SPOLU má údajně už několik adeptů na primátora.
26.11.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)

Benda v ČT bědoval nad Piráty: Musíme je ve vládě korigovat. V Praze mi jejich vládnutí nevyhovuje. Chaos

 
Nová vládní koalice je podle předsedy ODS Petra Fialy připravena převzít vládu okamžitě. Na středeční schůzce předloží prezidentovi seznam kanditátů na ministerské posty. Jak moc budou spojení pěti stran a hnutí ohrožovat třecí plochy mezi ODS a Pirátskou stranou, prozradil místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda: „Piráty musíme ve vládě korigovat, doufám, že to bude jiné než na pražské radnici,“ uvedl v pořadu Interview ČT24.
16.11.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2414 článků) , Marek Benda (615 článků)

Benda: Ne, Zeman nesmí mluvit do jmen ministrů

 
Poslanecký matador Marek Benda (ODS) se v rozhovoru pro DeníkN.cz nechal slyšet, že prezident Miloš Zeman nesmí mluvit do jmenování ministrů, i kdyby byli za Piráty a Starosty.
15.11.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Přestřelka Benda- Hřib má pokračování. Poslanec vzkázal něco o „progresivistovi“

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se před pár dny pustil do poslance ODS Marka Bendy za několik let staré prohlášení, že povolení rozvodů manželství byla chyba. Označil to za návrat do středověku. Ve své reakci pro Echo24.cz Benda nyní odmítá, že chtěl zakázat rozvody a Hřibovi vzkazuje, „ať se raději stará o průjezdnost Prahy“.
07.11.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)

Marek Benda: Nejsem ta stará, zlá ODS

 
Sněmovní matador Marek Benda, který již řadu let vysvětluje poslaneckým nováčkům, kde je toaleta, jak se přihlašuje do diskuse a jak se mohou podávat zákony, se stal předsedou pražské organizace ODS. V rozhovoru pro Deník N ujistil, že nejde o žádný návrat k ošklivým zlým časům, kdy občanští demokraté nemívali v hlavním městě dobrou pověst, ale o něco zcela jiného. O co tedy Bendovi půjde? Vystrnadit z vedení Prahy Piráty. Ale nejen to. Nahlédněte.
03.11.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)

Vlivnou buňku ODS řídí Benda

 
Dlouholetý sněmovní matador Marek Benda (52) střídá ve vedení pražské ODS Tomáše Portlíka (43). Cílem nového regionálního šéfa je posílit pozici pražské buňky uvnitř celé strany.
03.11.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Benda a středověk. Hřib chtěl být vtipný, moc to nevyšlo

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) si neopomněl rýpnout do nově zvoleného předsedy pražské ODS Marka Bendy. „Uděláme maximum proti návratu do středověku,“ rýpl si Hřib do Bendy. Následně se mu však dostalo reakce od člena ODS Jana Palusky, který poznamenal, že Praha vypadá skoro jako ve středověku právě za Hřibova vládnutí.
02.11.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Jan Marek (430 článků) , Jan Benda (53 článků)

Praha má nového předsedu ODS: Ve vrcholné politice působí téměř celý život

 
Novým předsedou pražské ODS se stal na dnešním zasedání regionálního sněmu poslanec Marek Benda. Hlasovalo pro něj 69 ze 72 delegátů. Ve funkci nahradil pražského zastupitele a starostu Prahy 9 Tomáše Portlíka. ČTK to sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Sněm rovněž nominoval na předsedu strany jejího současného šéfa Petra Fialu, na prvního místopředsedu poslance Zbyňka Stanjuru a na řadového místopředsedu pražského zastupitele Zdeňka Zajíčka. O hlasy se budou ucházet na lednovém volebním kongresu ODS.
02.11.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2414 článků) , Marek Benda (615 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

Benda (ODS): Příští volby musí být referendem o naprosto chaotickém vládnutí Pirátů a Prahy Sobě

 
Pražskou ODS nově povede poslanec Marek Benda. Nominaci na předsedu občanských demokratů získal Petr Fiala. Pražským kandidátem na místopředsedu ODS bude Zdeněk Zajíček.
02.11.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2414 článků) , Marek Benda (615 článků)

Poslanec Benda promlouvá: Po fenomenálním volebním výsledku koalice SPOLU...

 
Novým předsedou pražské ODS se stal na zasedání regionálního sněmu poslanec Marek Benda. Hlasovalo pro něj 69 ze 72 delegátů. Ve funkci nahradil pražského zastupitele a starostu Prahy 9 Tomáše Portlíka. ČTK to sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová.
02.11.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Tomáš Marek (111 článků) , Tomáš Marek (111 článků)

„Absurdní drama a pocit křivdy.“ Benda a Vondráček se v Blesku ostře pustili do Mynáře

 
Těžká rána i pocit křivdy. Taková slova zazněla z úst končícího předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO) v souvislosti s návštěvou i zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana. Jindy nekompromisní oponent a nejdéle sloužící člen dolní komory Parlamentu ČR Marek Benda (ODS) s ním překvapivě souhlasil i v tom, že se Vondráček pravděpodobně stal obětí jakési hry hradního kancléře Vratislava Mynáře. Hovořili o tom ve čtvrtečním Epicentru. V ostatních tématech to mezi oběma bardy české politiky dosti jiskřilo a drsné kritice neunikl ani dosluhující vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).
22.10.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Miloš Zeman (26709 článků) , Vratislav Mynář (1343 článků)

Vysílali jsme: Benda a Vondráček v Blesku. O vedení Sněmovny, prezidentovi i covidu

 
Hospitalizovaný prezident Miloš Zeman, hradní šarády v hledáčku Národní centrály proti organizovanému zločinu a k tomu epidemie koronaviru šířící se rychleji než rizikový scénář ministerstva zdravotnictví. Dění v Čechách nabralo pořádně na obrátkách a to vše v době, kdy Poslanecká sněmovna končí a nová ještě není zformována. Nejen to budou témata dnešního Epicentra. Tomu se věnovalo čtvrteční Epicentrum  Blesku s dosluhujícím předsedou Poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO) a nejdéle sloužícím členem dolní komory Markem Bendou (ODS).
21.10.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Nestor ODS Marek Benda: Zeman fandí ANO, Babiš nesmí mít šéfa Sněmovny

 
Nové rozložení Sněmovny je podle matadora české politiky Marka Bendy (ODS) nezvyklé. Benda je poslancem od února 1990, kdy zasedl v České národní radě, v lednu 1993 se stal poslancem PSP ČR. A s malou přestávkou od června 2002 do července 2004 v ní sedí dodnes.
14.10.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)

Lubomír Man: Marek Benda v roli vyděrače

 
V úterním povolebním programu ČT 24 rozebíral moderátor Takáč problém vzniklý poté, co premiér Babiš dal veřejnosti vědět, že prezident Zeman mu před svou sobotní přepravou do nemocnice oznámil, že ho jako předáka strany, která v právě proběhlých volbách získala největší počet poslaneckých mandátů (ANO 72 mandátů, SPOLU 71 mandátů. PirStan 37 mandátů), pověří sestavením nové vlády. Což je rozhodnutí (míním rozhodnutí pověřit sestavením vlády vůdce strany, která získává největší počet poslaneckých mandátů), které je plně v souladu s ústavou, a uplatňovalo se až dosud nejen u nás, ale ve všech demokratických zemích na světě, a jako takové je snad až dosud nikdo na světě ani nezpochybňoval.
13.10.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Lubomír Man (216 článků) , Marek Zeman (158 článků)

Marek Benda nalil čistého vína: Vítězem voleb je SPOLU, na mandáty nehrajeme

 
Nejdéle sloužící člen dolní komory Parlamentu Marek Benda z ODS byl hostem ve Dvaceti minutách Radiožurnálu. Hovořil o tom, jak bude vypadat povolební vyjednávání a nakolik je může komplikovat prezidentův zdravotní stav. Dotazován byl i na to, kdo bude ve vedení Sněmovny. Podle něj rozhodně nemá hnutí ANO ani jako nejúspěšnější strana nárok na místo předsedy.
12.10.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)

Ale ale. Zemana teď nesesazovat, řekl Marek Benda

 
Poslanec ODS Marek Benda působí ve Sněmovně takřka nepřetržitě od počátku 90. let minulého století. S jednou malou přestávkou. Mluví se o něm jako o jednom z kandidátů na předsedu Sněmovny. Sám je přesvědčen, že by tento post měla obsadit jedna z budoucích vládních stran. Jasně se vyjádřil i k možnosti zbavit prezidenta Miloše Zemana úřadu.
12.10.2021 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků) , Miloš Zeman (26709 článků)

Bývalý voják z misí pobouřen: Benda na spravedlnost? Začínají si dělat p*del?! Stanjura finance? Bez kvalifikace!

 
Spekulace o nové podobě vlády už jsou samozřejmě po konci voleb na stole, a tak se již i bouřlivě diskutuje na sociálních sítích. Někdejšího vojáka z povolání a účastníka zahraničních misí Dominika Ticháčka zaujalo například jméno poslance Marka Bendy (ODS), o němž se hovoří jako o možném ministru spravedlnosti. A není sám, koho Bendovo jméno zaujalo.
11.10.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)

Tradice. Marek Benda kandiduje jubilejně podesáté. A nechybí ani jeho specialita

 
Skutečně horká fáze volební kampaně je prý tady. Zapomeňte na Pandora Papers! Poslanec ODS Marek Benda rozeslal SMS zprávu. Volby jsou tak podle komentátora Šídla rozhodnuty. Co to znamená?
07.10.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)

Marek Benda: Bez Pirátů to nepůjde. Na ministerstvo bych šel. Děsí nás vláda ANO s KSČM, ČSSD a Šlachtou

 
Politický matador Marek Benda (ODS) je nervózní z toho, jak se propadají Piráti. „Bez nich Babiše neudoláme,“ poznamenal v rozhovoru pro Seznam Zprávy. A dokonce i zmínil to, jak si brousí zuby na případnou funkci ministra spravedlnosti.
08.09.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (615 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »