Články k osobnosti

Marek Benda

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Marek Benda »
 

Marek Benda brečí kvůli bankám? Sáhnout si do svědomí, vzkazuje Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ V minulém roce se poprvé od roku 2019 podařilo snížit celoroční úroveň zadlužení v poměru k HDP. Na žádné chlubení to však není, když si uvědomíme, že je růst hrubého domácího produktu způsoben nafukováním státu. „Jak velké je zkreslení HDP způsobené tím, že stát se za administrativy Bidena a von der Leyenové a Fialy zvětšil? Nevíme. Víme ale, že ke zvětšení došlo, a proto tu zkreslení být musí. A proto je falešný argument, že se konsolidují veřejné finance k HDP. Ten sice může statisticky růst, a přesto to může znamenat nižší hospodářský výkon a větší stát, ale žádný pokrok ve veřejných financích,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
07.04.2024 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků)

„Vy jste ve válce nebyl, já ano“. Kobzovi došla trpělivost s Bendou a Kolářem

 
„SPD žije někde jinde. Ale chtěli jsme jasné vyjádření zejména od hnutí ANO, a to bohužel nepřišlo,“ dodal k mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny o bezpečnostní hrozbě pro Českou republiku poslanec Marek Benda. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS došlo v souvislosti se schůzí k ostré výměně názorů. Europoslanec Ondřej Kovařík polemizoval, zda bylo cílem schůze skutečně identifikovat bezpečnostní hrozbu anebo diskreditovat opozici.
22.03.2024 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků)

Vystoupíme z Green Dealu? To si představujete špatně, zchladil Benda. Po volbách se upraví. Možná

 
„Jakákoliv věc, která s tím tématem demonstrace bytostně nesouvisí – a prostě, jestli mám křivé zuby, šikmou hlavu, nebo beru dotace dvě a čtvrt miliardy, to jsou všechno vlastně s tím nesouvisející věci,“ poznamenal k „nálepkování“ těch, kteří pořádali včera demonstraci zemědělců, sociolog FSV UK Petr Soukup. Společně s Markem Bendou (ODS) a Patrikem Nacherem (ANO) byl hostem Událostí, komentářů.
20.02.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků) , Petr Soukup (6 článků)

Duka vydal „valentinskou deklaraci“. Ne o lásce, ale o válce

 
„Válku považujeme za zločin a neštěstí. Válka je vždy nespravedlivá, umírají v ní viníci i nevinní. Bohužel k válkám dochází a musíme k nim zaujmout stanovisko,“ píšou ve své valentýnské deklaraci, kterou sdílel na sociální síti Dominik Duka, mimo jiné Alexandr Vondra, Marek Benda, Jana Černochová, Pavel Bělobrádek, Daniel Herman či Jiří Oberfalzer.
15.02.2024 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (79 článků) , Alexandr Vondra (1417 článků) , Dominik Duka (1153 článků) , Marek Benda (677 článků) , Jana Černochová (975 článků) , Daniel Herman (657 článků) , Pavel Bělobrádek (1642 článků) , Daniel Herman (1134 článků) , Jiří Marek (483 článků) , Jan Marek (482 článků) , Pavel Marek (372 článků) , Jiří Marek (483 článků) , Pavel Marek (388 článků) , Jan Benda (64 článků) , Jiří Vondra (88 článků) , Pavel Benda (11 článků)

Lidi je nezajímají. Podívejte, jak se dostali do Sněmovny... Vildumetzová se neudržela

 
Poslankyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO), Marek Benda (ODS), Radim Fiala (SPD) a Olga Richterová (Piráti) byli hosty Otázek Václava Moravce na ČT24.
11.02.2024 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků) , Marek Benda (677 článků) , Jan Marek (482 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Jan Benda (64 článků)

Marek Benda: Babiš je pokrytec, Fialu za lži nikdy neodsoudili. Ale proti němu byl Havlíček...

 
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně označil premiéra Petra Fialu za nejprolhanějšího člověka, kterého v politice potkal a to zejména v souvislosti s nepřiznaným milionem korun v Podnikatelské družstevní záložně. Poslanec ODS Marek Benda to považuje za neuvěřitelné pokrytectví. „Pan Babiš je čtyřikrát odsouzený za to, že nějaké jeho výroky byly lživé, panu Fialovi se toto nestalo ani jednou a Babiš má takovou drzost, že ve Sněmovně nazývá Fialu lhářem,“ prohlásil Benda. Podle místopředsedy Sněmovny Karla Havlíčka (ANO) Fiala jako gramotný člověk musel vědět, že ukládá peníze do pochybné kampeličky plné kmotrů a podvodníků.
09.02.2024 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26247 článků) , Petr Fiala (6327 článků) , Marek Benda (677 článků) , Karel Fiala (271 článků)

ODS: Poslanecký klub i nadále povede Marek Benda

 
Post předsedy poslaneckého klubu ODS ve volbě obhájil dosavadní předseda Marek Benda.
16.01.2024 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků)

Kdo to ohlídá, nějaký Pirát? Velká hádka v Partii. Korespondenční volba a „koukání přes rameno“

 
Hosty druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli Věra Kovářová (STAN), Karel Havlíček (ANO), předseda SPD Tomio Okamura a matador ODS Marek Benda. Před kamerami svedli drsnou bitvu o zavedení korespondenční volby, kterou Havlíček i Okamura označili za nepřijatelné zvýhodňování Čechů, kteří deset let nebyli doma. Došlo i na přijetí eura v Česku. I tady napětí ve studiu houstlo. A hned v úvodu dostal pořádně naloženo ministr Jurečka…
07.01.2024 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků) , Tomio Okamura (3132 článků)

Kupka: Zrušení ODS v Přerově by bylo správné, strana se tím jasně staví ke kauze

 
Zrušení oblastního sdružení ODS v Přerově, jak jej republikovému sněmu v sobotu navrhla regionální rada v Olomouckém kraji, by místopředseda strany a ministr dopravy Martin Kupka považoval za správný krok. ODS se tím podle něj jasně staví k tamní kauze ovlivňování dopravních zakázek. Další člen předsednictva občanských demokratů, šéf poslanců Marek Benda soudí, že místní znají reálie lépe a jejich názor je třeba respektovat.
26.11.2023 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků) , Martin Marek (71 článků)

ODS: Středočeští poslanci s Markem Bendou diskutovali se studenty o významu sametové revoluce

 
Středočeští poslanci Jan Skopeček, Vojtěch Munzar, Petr Bendl a Jiří Havránek s Markem Bendou během poslaneckého dne v regionech v pondělí 20. listopadu navázali na další ze série výjezdů ODS blíž k Vám, tentokrát po krásách středních Čech.
22.11.2023 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (431 článků) , Marek Benda (677 článků) , Petr Bendl (521 článků) , Marek Čech (111 článků) , Jiří Marek (483 článků) , Jiří Marek (483 článků) , Vojta Marek (23 článků)

Stačilo říct „jednat s Ruskem“ a „už žádné zbraně“. A byl oheň na střeše. Otázky se zvrhly

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce se sešli poslankyně Alena Schillerová (ANO), sněmovní matador z řad ODS Marek Benda, pirátský poslanec Jakub Michálek a poslanec SPD Radim Fiala. Moravec Bendovi omlátil o hlavu, obrazně řečeno, kauzu disidenta Jiřího Gruntoráda. „Vaše rodina byla jedním ze symbolů sametové revoluce,“ zlobil se Moravec. Došlo i na chystanou návštěvu premiéra Petra Fialy (ODS) v Číně. Moravec naznačil, že „podle informací Otázek…“. A pak došlo na Ukrajinu. Ve studiu houstlo napětí.
19.11.2023 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Radim Fiala (438 článků) , Radim Fiala (438 článků) , Marek Benda (677 článků) , Jiří Marek (483 článků) , Jiří Fiala (397 článků) , Jiří Moravec (51 článků) , Jiří Fiala (397 článků) , Václav Moravec (763 článků) , Jiří Marek (483 článků)

Marek Benda navrhoval a pak koukal. Chyběli koaliční poslanci

 
Úterní řádná schůze Poslanecké sněmovny, kde chce vláda mimo jiné projednávat změny v organizaci voleb, přinesla trapas pro vládní pětikoalici. Když totiž šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda navrhl, aby jednání mohlo pokračovat i po půlnoci, nebylo v sále dost poslanců pětikoalice, a tak nebyl návrh přijat.
24.10.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků)

Petr Žantovský: Kdo tu pohrdá demokracií?

 
To je jedna z ústředních otázek třetího dílu rozprav Vladimíra Franty s Petrem Žantovským z cyklu O lecčems a mnohém. Oč jde? Poslanec Marek Benda se nechal slyšet, že nekonečná debata ve Sněmovně o návrhu opozice na vyslovení nedůvěry vládě je zbytečně promrhaný čas. To je vážná otázka. Parlament je od toho, aby si zvolení zástupci voličů vyměňovali názor na podstatné věci z veřejného života.
22.10.2023 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků) , Vladimír Marek (79 článků) , Petr Marek (229 článků) , Petr Benda (232 článků)

Plameny poblíž ráje celebrit. Na Tenerife mají hnízdo Bendová, Ztracený i miliardář Chlad

 
Na Kanárském ostrově Tenerife, který sužují rozsáhlé požáry, skupují v posledních letech nemovitosti ve velkém známá jména českého showbyznysu. Domy či alespoň apartmány určené k dovolené, nebo jako investici k pronájmu, si zde pořídili například muzikanti Michal David a Marek Ztracený. Honosné luxusní sídlo tu má i miliardář Richard Chlad.
22.08.2023 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1663 článků) , Marek Ztracený (425 článků) , Marek Benda (677 článků)

„Fiala další 4 roky. Jsme pro ČR jako Masaryk.“ Z ODS zazněl plán

 
Petr Fiala premiérem další čtyři roky. O tom hovořil poslanec Marek Benda a nyní pro ParlamentníListy.cz i publicista a člen ODS Ondřej Šimíček. „Jsem přesvědčen, že můžeme uspět takovým způsobem, že bude Petr Fiala premiérem i další čtyři roky,“ soudí navzdory průzkumům veřejného mínění. „ODS je pro Českou republiku podobný úhelný kámen, jako byl TGM pro Československo,“ dodává.
18.08.2023 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Marek Benda (677 článků) , Marek Masaryk (6 článků)

Máme se bát? Poklička spadla. Soros, pětikoalice, Pavel, čeští novináři. Souvislosti. Padla i další jména a úkoly

 
MONITORING SÍTÍ „Víte, že miliardář George Soros věděl o tom, že disident Havel bude československým prezidentem, dříve než samotný Václav Havel? Víte, že si filantrop maďarského původu se silným vlivem na světovou i naši politiku sám sebe představuje jako boha? To neříkáme my, ale George Soros. A víte, že se miliardář Soros spolu s Václavem Havlem angažoval v ezoterickém hermetismu, který vyznával strýc poslance Marka Bendy?“ tak zahájila moderátorka Jana Bobošíková svůj pořad Aby bylo jasno o Georgi Sorosovi.
22.06.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6481 článků) , George Soros (281 článků) , Marek Benda (677 článků) , Jana Bobošíková (1031 článků) , Jan Marek (482 článků) , Pavel Marek (372 článků) , Pavel Marek (388 článků) , Jan Benda (64 článků) , Pavel Benda (11 článků) , Jan Havel (20 článků)

„Cože, vy jezdíte na školy mluvit se studenty?!“ Úsporný balíček bořil studio. Do toho se prořekl Benda

 
V druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se setkali Marek Benda z ODS, Jan Lacina z hnutí STAN, Margita Balaštíková z ANO a Zdeněk Kettner z SPD. Hned v úvodu se přeli o vládní úsporný balíček. „Já říkám, že každého z toho balíčku bude bolet hlava a bude z něj nemocný,“ řekla ve studiu Balaštíková. Proto prý ANO rozpoutá peklo. Lacina uznal, že některé úspory budou krvavé. Kettner Bendu nařkl, že jako poslanec porušuje zákon. Vynadáno dostala na dálku i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
28.05.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků) , Jana Černochová (975 článků) , Jan Marek (482 článků) , Jan Marek (204 článků) , Jan Benda (64 článků)

„Cože, vy jezdíte na školy mluvit se studenty?!“ Úsporný balíček rozbouřil studio. Do toho se prořekl Benda

 
V druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se setkali Marek Benda z ODS, Jan Lacina z hnutí STAN, Margita Balaštíková z ANO a Zdeněk Kettner z SPD. Hned v úvodu se přeli o vládní úsporný balíček. „Já říkám, že každého z toho balíčku bude bolet hlava a bude z něj nemocný,“ řekla ve studiu Balaštíková. Proto prý ANO rozpoutá peklo. Lacina uznal, že některé úspory budou krvavé. Kettner Bendu nařkl, že jako poslanec porušuje zákon. Vynadáno dostala na dálku i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
28.05.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků) , Jana Černochová (975 článků) , Jan Marek (482 článků) , Jan Marek (204 článků) , Jan Benda (64 článků)

Koudelka (Trikolora): Marek Benda - výborný ústavní soudce

 
Marek Benda je zmiňován mezi možnými budoucími ústavními soudci. Nevím, zda nyní, ale jednou se ústavním soudcem stane a bude výborným.
11.04.2023 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků)

Marek Benda upřímně prozradil, co si myslí o humanitních oborech. A český Twitter nadskočil

 
Předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda prohlásil, že celá řada zejména humanitních oborů jen učí jak mudrovat nad světem a vytvářet tak svět nový. Na sociálních sítích Benda za své výroky sklidil velkou kritiku i s ohledem na nechvalně proslulé problémy s vlastním vysokoškolským studiem na Západočeské univerzitě v Plzni.
07.04.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (677 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »