Články k osobnosti

Magda Vášáryová

  herečka, diplomatka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Magda Vášáryová »
 

Magda Vášáryová bije na poplach. Se Slovenskem to je prý zlé, sektáři ve vládě. Hrozba papežovi, útlak žen

 
Slovenský parlament nepřijal historicky poprvé zprávu o dodržování lidských práv od ombudsmanky Marie Patákyové. Proti byli hlavně konzervativní poslanci a poslankyně z vládního uskupení OL'aNO. Kritizovali, že veřejná ochránkyně práv dává v dokumentu průchod svým ideologickým postojům, což ovšem ombudsmanka odmítá. Předmětem sporu se stalo právo stejnopohlavních párů na minimální právní rámec jejich soužití a taky omezování přístupu k interrupcím během koronakrize. V Českém rozhlasu o tom promluvila někdejší poslankyně a diplomatka Magda Vášáryová.
28.05.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Magda Vášáryová řešila problém české povahy. Došlo i na mládež a na to, čemu už prý „staří“ nerozumějí

 
Magda Vášáryová byla moderátorkou narozeninového Interview Plus s historikem a sociologem Milošem Havelkou. „Tady ta vstřícnost těm generacím má potom velký vliv na výsledky voleb, a přitom ty starší ročníky si neuvědomují, že rozhodly o životě té mladé generace, že rozhodují za ně. Mně velmi vadilo to posmívání se těm nejrůznějším aktivitám teenagerů ekologických a tak dál, protože to jsou lidé, kteří mají život před sebou a nechtějí dovolit, aby o tom jejich životě rozhodovali ti, kteří už nepříliš rozumějí tomu, co se děje,“ poukázal Havelka na studenty z uskupení Fridays for Future. Kromě toho spolu řešili v rozhovoru i českou povahu, rozdíl mezi patriotismem a nacionalismem, globalismus či komputerizaci života.
05.03.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Magda Vášáryová vzpomínala, jak se stala velvyslankyní. Roli v tom prý sehrál feminismus Václava Havla

 
Slovenská diplomatka a herečka Magda Vášáryová poskytla rozhovor serveru Deník.cz. V něm mimo jiné zavzpomínala na to, jak byla pro mečiarovce největším nepřítelem národa.
20.01.2019 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Magda Vášáryová (123 článků)

Magda Vášáryová se bojí, jak se o Vánocích pohádají diváci ČT a TV Barrandov

 
Den před Štědrým dnem běžela na televizních obrazovkách pohádka Princ Bajaja. Jednou z hlavních hrdinek této pohádky z roku 1971 je i Magda Vášáryová, která si v této pohádce zahrála princeznu. Teď má obavy, aby se kvůli pořadům v televizi nerozhádaly české rodiny. Aby se proti sobě názorově nevymezovaly třeba matka, která sleduje TV Barrandov, a dcera, která dá přednost České televizi.
23.12.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Nádherná Magda Vášáryová v Postřižinách: Proč ji lidé začali po letech nenávidět?

 
Od natočení oblíbené poetické komedie Postřižiny uplynulo už dlouhých 38 let. Ve snímku na motivy knihy Bohumila Hrabala zazářila především Slovenka Magda Vášáryová (71). Pro svou krásu i herecký talent byla lidmi obdivována. Dnes jí přitom velká část Čechů i Slováků nemůže přijít na jméno. Kdy a proč se Vášáryová ocitla mezi nenáviděnými?
18.12.2018 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Hrabal (88 článků) , Magda Vášáryová (123 článků)

Nádherná Magda Vášáryová v Postřižinách: Proč ji lidé začali po 37 letech nenávidět?

 
Od natočení oblíbené poetické komedie Postřižiny uplynulo už dlouhých 37 let. Ve snímku na motivy knihy Bohumila Hrabala zazářila především Slovenka Magda Vášáryová (69). Pro svou krásu i herecký talent byla lidmi obdivována. Dnes jí přitom velká část Čechů ale i Slováků nemůže přijít na jméno. Kdy a proč se Vášáryová ocitla mezi nenáviděnými?
18.12.2018 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Hrabal (88 článků) , Magda Vášáryová (123 článků)

Magda Vášáryová vzpomíná: Ten rezident zamkl dveře a položil na stůl pistoli. A Mečiar mi řekl, ať skočím do Dunaje...

 
Slovenská diplomatka Magda Vášáryová prožila ve svém životě několik dramatických okamžiků. Píše o nich server KrajskéListy.cz, který prý čerpá z hereččiných vzpomínek.
02.12.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Co namíchlo Vášáryovou? Drsný verdikt o Češích!

 
Magda Vášáryová (70) je žena mnoha tváří. Nejenže patří mezi skvělé herečky, působí v diplomacii a ve slovenské politice, ale dokonce je i módní kritičkou! Na módní guru si zahrála při nedávné návštěvě Prahy.
04.11.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Magda Vášáryová naložila českým mužům: Špinaví, nechutní a zanedbaní!

 
Jako bývalá diplomatka umí dobře volit slova, pokud jde ale o české muže, nebere si Magda Vášáryová (70) servítky!
19.10.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Ber Magdu, dostaneš Oscara, radil Forman režisérovi Sophiiny volby

 
Magda Vášáryová, někdejší herečka, později politička, slaví 26. srpna sedmdesátiny. Kdysi jí o vlásek unikla hlavní role v oscarovém filmu Sophiina volba. Americkému režisérovi Alanovi Pakulovi ji doporučoval Miloš Forman.
26.08.2018 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (457 článků) , Magda Vášáryová (123 článků)

Plzeňský Prazdroj: Magda Vášáryová čestnou znalkyní plzeňského ležáku

 
Plzeňský Prazdroj každoročně společně s vyhlášením vítěze soutěže pro nejlepší výčepní Pilsner Urquell Master Bartender uděluje i titul Honorary Connoisseur. Ten je určený významné osobnosti, která šíří věhlas plzeňského ležáku. Letos se jím stala slavná herečka Magda Vášáryová.
17.08.2018 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

VIDEO „Akí sme hajzli!“ Magda Vášáryová se baví

 
Video s místopředsedou slovenského parlamentu Martinem Glváčem pobavilo slovenskou diplomatku Magdu Vášáryovou, jež jej sdílela na sociální síti.
22.05.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

VIDEO „Aký sme hajzli!“ Magda Vášáryová se baví

 
Video s místopředsedou slovenského parlamentu Martinem Glváčem pobavilo slovenskou diplomatku Magdu Vášáryovou, jež jej sdílela na sociální síti.
22.05.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Magda Vášáryová se obává o Slovensko. Bojí se nástupu fašistů

 
Slovenský premiér Robert Fico podal dnes odpoledne demisi. Prezident Andrej Kiska vzápětí pověřil sestavením kabinetu dosavadního vicepremiéra Petra Pellegriniho z vládní strany Směr-SD. Jestli tato změna opravdu bude Slovákům stačit k vyřešení napjaté politické situace a zda jde skutečně pořád o důsledky vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, na to v pořadu Interview na ČT24 odpovídala bývalá diplomatka Magda Vášáryová.
15.03.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků) , Robert Fico (939 článků) , Andrej Kiska (351 článků)

Fico, Česko, Rakousko, Polsko. Magda Vášáryová vynadala všem

 
Magda Vášáryová se před pár dny setkala při snídani v jednom z pražských hotelů s redaktory německého deníku Die Welt. Hlavním tématem rozhovoru byla vražda slovenského novináře Jána Kuciaka, ale i celková politická situace v regionu.
07.03.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Vaše babičky hajlovaly! Magda Vášáryová se vyjádřila k aktuální situaci

 
U našich východních sousedů to vře. O slovo se po týdnu mlčení přihlásil slovenský prezident Andrej Kiska a řekl své k vraždě Jána Kuciaka. Když slovenský premiér Robert Fico a slovenský předseda parlamentu Andrej Danko zaregistrovali, že se prezident chystá promluvit, také přispěchali se svými projevy. A tím to pořád ještě nekončí. O slovo se totiž hlásila také bývalá slovenská herečka, diplomatka a politička Magda Vášáryová. Nahlédněte.
05.03.2018 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků) , Robert Fico (939 článků) , Andrej Kiska (351 článků)

Vášáryová se rozjela u Drtinové: Fico. Mafie. Slovensko by mělo být na pozoru i před Českem. Odmítli jste radar v Brdech, to mě šoklo

 
Někdejší politička, diplomatka a herečka Magda Vášáryová se v rozhovoru s Danielou Drtinovou vyjádřila k vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Rozesmálo ji, když premiér Fico vyskládal na stůl milion eur jako odměnu za informace vedoucí k dopadení vrahů. Takhle nějak by si podle Vášáryové počínala spíš mafie než politici. Ukazuje se prý, že Fico nemá zemi pod kontrolou. Možná je někým vydírán. Poměrně kritická byla Vášáryová i k české politické situaci.
02.03.2018 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků) , Daniela Drtinová (347 článků)

Úder Magdě Vášáryové: Kopec srandy s ňou bolo. Postrižiny. Robíš hanbu celému Slovensku. Podgurážená výčapnička

 
Slovenský poslanec za SMER-SD Luboš Blaha se vyjádřil k herečce a diplomatce Magdě Vášáryové. Ta v minulých dnech poskytla rozhovor serveru Seznam Zprávy, kde se mimo jiné vyjádřila k prezidentu Miloši Zemanovi.
19.02.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)

Slovensko nemá Zemana rádo, naznačila Magda Vášáryová

 
Někdejší politička, diplomatka a herečka Magda Vašáryová vystoupila v rozhovoru pro server Seznam zprávy. Způsobem sobě vlastním se vyjádřila o staronovém prezidentovi Miloši Zemanovi. Tomu prý Slováci nemohou zapomenout, že kdysi urazil jejich pivo. U premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) si Češi podle Vášáryové řekli, že chtějí být Babišovi zaměstnanci a je třeba to vzít jako hotovou věc. Hrozbu na české politické scéně vidí bývalá diplomatka jinde. V Pirátech.
15.02.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků) , Andrej Babiš (18756 článků)

Miroslav Kulhavý: Chce Magda Vášáryová vyvolat národnostní třenici?

 
Paní Vášáryová, ve které hazardní jedové chýši bývalého vlastníka, pana Horáčka, kterého jste podporovala, jste nerozumným sázením prohrála své zkušenosti z diplomacie? Takto plytce a trapně vystartovat po Zemanovi za kritiku Dubčeka je kontraproduktivní; zvláště když se zaštiťujete celým Slovenskem. Kdo Vám dal k tomu hlas? Už se mně ozvali přátelé ze Slovenska s tím, že Vás doma pro to vítání migrantů moc neberou a že za většinu určitě nemluvíte.
17.01.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Magda Vášáryová (123 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »