Lukáš Bauer

běh na lyžích

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lukáš Bauer »

Lesy ČR: Na Božím Daru v úterý 16. ledna odstartuje projekt LYŽUJ LESY

Pilotní ročník seriálu LYŽUJ LESY odstartuje na Božím Daru. Projekt vznikl díky partnerství Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR se státním podnikem Lesy ČR. Cílem je přivést děti k běžeckému lyžování. První závod seriálu závodů v běžeckém lyžování pro žáky základních škol je na programu v úterý 16. ledna a jeho patronem je legendární Lukáš Bauer.
15.01.2018 13:20 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků)

Český úspěch v Rakousku. Smutná rozdrtila soupeřky

Ještě loni reprezentovala Rakousko, teď jezdí za Česko a vyhrává! Kateřina Smutná ovládla závod série Ski Classics, rakouský Kaiser Maximilian Lauf na 60km. Z mužů si vedl nejlépe Petr Novák, který dojel sedmý, Lukáš Bauer byl třiadvacátý.
14.01.2017 20:45 |

Osobnosti: Petr Novák (193 článků) , Lukáš Bauer (162 článků) , Kateřina Smutná (23 článků) , Petr Novák (193 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků)

Bauer slibuje opravdu poslední sezonu. Stejně jako loni

Nejlepší český běžec na lyžích posledních let Lukáš Bauer oznámil, že po letošní sezoně skončí reprezentační kariéru. Stejný slib už dal loni, kdy získal na MS ve švédském Falunu překvapivou stříbrnou medaili. Jeho známí mu ale nevěří, že skončí pouhý rok před olympiádou v  Pchjongčchangu.
01.11.2016 11:10 |

Bauer, Ledecká nebo Strachová? Kdo bude Král bílé stopy

V sobotu večer se bude na Žofíně udělovat ocenění Král bílé stopy, které získávají nejúspěšnější sportovci v zimmích disciplínách. Mezi hlavní kandidáty na tuto cenu letos patří snowbordistka Ester Ledecká, běžec na lyžích Lukáš Bauer nebo sjezdařka Šárka Strachová, které patřil páteční večer na stanici ČT4 Sport, kde ukázala svůj život i mimo sjezdovku.
23.05.2015 08:01 |

Osobnosti: Šárka Strachová (210 článků) , Lukáš Bauer (162 článků)

Bauer zajel na padesátce dramatický finiš a je stříbrný!

Lukáš Bauer si na maratonské trati na MS ve Falunu zajel pro stříbro. Před posledními pěti kilometry vsadil vše na jednu kartu a jako jediný měnil lyže. Dokázal pak nastoupit a ve strhujícím finiši, kdy se zezadu vynořila norská mašina Petter Northug, udržel druhou pozici.
01.03.2015 16:31 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Petter Northug (31 článků)

Češi dojeli štafetu na MS devátí, zvítězili Norové

Česká štafeta vybojovala na MS ve Falunu deváté místo. Čeští běžkaři ji jeli bez Lukáše Bauera, který se soustředí na nedělní maraton klasickou technikou. Závod vyhráli Norové, druzí dojeli domácí Švédi a na třetím místě se překvapivě objevila francouzská vlajka.
27.02.2015 17:26 |

ČEZ Jizerská 50 potvrzena!

Začátek roku 2015 přivítaly Jizerské hory pod sněhovou peřinou. A tak nic nebrání tomu, aby se již tento víkend uskutečnil 48. ročník největšího běžkařského svátku v České republice. I když je závod určený především pro amatérské běžkaře, na jeho start se postaví sportovní esa jako Lukáš Bauer či Stanislav Řezáč. Krásu Bedřichova okoření sportovně založené modelky Lucie Váchová a Veronika Procházková, které si zde odbydou svoji premiéru při štafetě.
06.01.2015 13:42 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Stanislav Řezáč (28 článků)

Řezáč zakončil sezonu druhým místem v závodě Aarefjällsloppet

Druhým místem v závodě Aarefjällsloppet uzavřel český běžec na lyžích Stanislav Řezáč sezonu dálkových běhů. Ve finále světové série Ski Classics dnes ve Švédsku nestačil jen na domácího Daniela Richardssona a v konečném pořadí seriálu obsadil čtvrté místo. Lukáš Bauer dokončil závod na 61 kilometrů na 46. místě.
29.03.2014 14:40 |

Po pádu Razýma skončili Češi ve finále týmového sprintu poslední

Běžci na lyžích Aleš Razým a Martin Jakš skončili ve finále olympijského sprintu dvojic po Razýmově pádu na posledním devátém místě. Zlato v závodu klasickou technikou slaví nečekaně Finové Iivo Niskanen a Sami Jauhojärvi. Ženám kralovaly Norky Ingvild Flugstad Östbergová a Marit Björgenová, která získala druhé zlato v Soči a páté olympijské vítězství v kariéře.
17.02.2014 15:15 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Aleš Razým (9 článků) , Martin Jakš (33 článků) , Miroslav Petrásek (2 články)

Švédští lyžaři vyhráli olympijskou štafetu, Češi doběhli osmí

Švédští běžci na lyžích vyhráli na olympijských hrách v Soči štafetu na 4x10 km a navázali na sobotní triumf svých krajanek. Stříbro vybojovali domácí Rusové a bronz překvapivě Francouzi. Čeští reprezentanti nezopakovali třetí místo z Vancouveru a ve složení Aleš Razým, Lukáš Bauer, Martin Jakš a Dušan Kožíšek skončili osmí.
16.02.2014 13:20 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Aleš Razým (9 článků) , Dušan Kožíšek (22 článků) , Martin Jakš (33 článků)

Na medaili Bauer nedosáhl, na patnáctce skončil pátý

Běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil v olympijském závodu na 15 km klasicky na pátém místě a nepovedlo se mu vybojovat třetí individuální medaili v kariéře. Druhé zlato v Soči získal suverénně Švýcar Dario Cologna. Vítěz skiatlonu porazil o 28,5 sekundy Johana Olssona, třetí skončil další Švéd Daniel Richardsson.
14.02.2014 15:05 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Dario Cologna (19 článků)

Bauer začne olympiádu patnáctkou

Běžec na lyžích Lukáš Bauer vstoupí v pátek do olympijských her v Soči. Trojnásobný medailista pojede klasickou patnáctku, závod, do kterého vkládá velké naděje na dobré umístění. Patří k širšímu okruhu favoritů, ale toho největšího nelze jednoznačně určit.
13.02.2014 09:35 |

Dočká se Neumannová s Bauerem po 8 letech zlata? Estonci prý v Turíně dopovali

Zatím je to neoficiální, ale čeští běžci na lyžích Lukáš Bauer a Kateřina Neumannová se po 8 letech mohou dočkat zlata. Jejich soupeři Estonci Andrus Veerpalu a Kristina Šmigunová totiž měli mít na olympiádě v Turíně pozitivní test na doping!
07.02.2014 07:50 |

Osobnosti: Kateřina Neumannová (138 článků) , Lukáš Bauer (162 článků) , Kristina (1 článek)

Běžci na lyžích jsou na OH připraveni. Zdravotní potíže měl pouze Jakš

Čeští běžci na lyžích jsou připraveni na vrchol sezony a chtějí na olympijských hrách bojovat nejméně ve třech disciplínách o pozice do šestého místa. Potíže měl Martin Jakš, který svůj program v Soči přizpůsobí podle aktuální situace, přednost přípravě v nižší nadmořské výšce na rozdíl od týmových kolegů dal Lukáš Bauer, největší česká naděje na cenný kov. Ženy věří zejména Evě Vrabcové-Nývltové.
29.01.2014 21:55 |

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků) , Martin Jakš (33 článků) , Eva Nývltová (23 článků)

Bauer začne v Soči patnáctkou

Pětice běžců na lyžích a trio žen má jistou nominaci na olympijské hry do Soči. Tým mužů se opírá o zkušeného Lukáše Bauera a šanci dostane i Petr Novák, mezi ženami nechybí Eva Vrabcová-Nývltová. Ještě je ale možné, že se počet českých běžců navýší, což se rozhodne koncem ledna.
08.01.2014 13:40 |

Osobnosti: Petr Novák (193 článků) , Lukáš Bauer (162 článků) , Petr Novák (193 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků) , Eva Nývltová (23 článků)

Bauer odstoupil z Tour de Ski, po odpočinku bude trénovat na olympiádu

Běžec na lyžích Lukáš Bauer odstoupil z Tour de Ski. Tři etapy před koncem figuroval na 39. místě a ztrácel dvě minuty a 18 sekund na vedoucího Nora Martina Johnsruda Sundbyho.
02.01.2014 17:55 |

Začíná Tour de Ski. Bauer plánuje, že do cíle NEDOJEDE

Osmý ročník Tour de Ski v běhu na lyžích odstartuje o víkendu v německém Oberhofu. Dvojnásobný vítěz seriálu Lukáš Bauer už dopředu avizoval, že pravděpodobně v průběhu odstoupí a do cíle ve Val di Fiemme nedojede.
27.12.2013 12:07 |

Famózní Bauer (36) vyhrál závod Světového poháru. Po téměř čtyřech letech!

Klobouk dolů! Po téměř čtyřech letech vyhrál Lukáš Bauer znovu závod Světového poháru lyžařů běžců. Ve finském Kuusamu triumfoval na trati 10 kilometrů klasicky.
30.11.2013 13:15 |

Běžkař Bauer po čtyřech letech vyhrál

Lukáš Bauer vyhrál na úvodním světovém poháru v Kuusamu závod na 10 km klasicky.
30.11.2013 04:45 |

Osobnosti: Jaromír Jágr (2873 článků) , Lukáš Bauer (162 článků)

Běžcům na lyžích začíná Světový pohár. Češi spoléhají na Bauera

Sérií tří závodů ve finském Kuusamu zvaných "Ruka triple" začne v pátek Světový pohár v běhu na lyžích. Český tým bude spoléhat na zkušeného Lukáše Bauera, který po několika sezonách se zdravotními problémy je letos výborně připraven a zdravý, do miniseriálu by měli nastoupit všichni reprezentanti. Celková vítězství v SP obhajují Nor Petter Northug a Polka Justyna Kowalczyková.
27.11.2013 12:07 |