Články k osobnosti

Ludvík Svoboda

  7. československý prezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ludvík Svoboda »
 

Sv*ně! Pavel Novotný to nevydržel. Jde o Ludvíka Svobodu a o slova šéfa komunistů

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip se na Twitteru opět vyjádřil k Ludvíku Svobodovi a k moderátorovi České televize Jakubu Železnému. Železný se před dvěma týdny zeptal ministra dopravy Havlíčka, proč se jisté nábřeží dodnes jmenuje po komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi. „Tito redaktoři, kteří se snaží omluvit exces Jakuba Železného, jsou proti většině českých občanů. Oč méně ví o odpovědnosti, tím více o tom píší, přesně jak popisuje Vladimír Železný,“ reagoval Filip na text v Reflexu, jehož komentátor Jakuba Železného podpořil. „Drž hubu, svině bolševická,“ nato zaznělo od Pavla Novotného z Řeporyj.
05.08.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (167 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Pavel Novotný (979 článků) , Vojtěch Filip (1371 článků) , Jakub Železný (64 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (427 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Vojtěch Svoboda (9 článků) , Pavel Svoboda (16 článků) , Pavel Svoboda (16 článků)

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

 
Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl svým tvrzením o prezidentu Ludvíkovi Svobodovi do vosího hnízda. „Prezident Svoboda v roce 1969 skutečně zradil národ,“ podotkl.
04.08.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (64 článků)

Útok České televize na Ludvíka Svobodu! Bašta tuší, co nás čeká na podzim

 
V tomto měsíci nás čeká 52. výročí 21. srpna. S ním se pojí další propagandistické kouzlo. Sice nás přepadla vojska pěti států Varšavské smlouvy a pak jsme v Československu měli dočasně umístěná sovětská vojska, ale poslední dobou bývá zvykem hovořit o ruské okupaci. Možná proto, že se nemluví o té předchozí německé.
02.08.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků)

Spisovatel vyvrací mýty o generálu Ludvíku Svobodovi. Jakub Železný by mu místo urážek měl být vděčný, pomohl i jeho dědečkovi

 
ROZHOVOR „Skutečně se mi vybavuje málokdo, jehož životní osudy by tak přesně kopírovaly historii Československa 20. století. Těch zvratů, co prožil,“ vysvětluje publicista Jaroslav Čvančara osudy generála Ludvíka Svobody. „Byl postaven před mnohá, často těžká rozhodnutí, která ovlivnila jeho život, život jeho blízkých a nakonec také životy nás všech. O jeho statečnosti a výjimečnosti, přes všechny klady a zápory, není pochyb. Svědčí o tom mnohé jeho sovětské, polské, maďarské, jugoslávské, rumunské, francouzské, britské či dokonce i americké řády a vyznamenání. Byl vojákem, vycházel z reálné situace dané doby. Činil, co považoval v konkrétní situaci pro naši zemi za užitečné, případně za reálně možné, i když ne nejlepší,“ konstatuje.
30.07.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (64 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Historik vyvrací mýty o generálu Ludvíku Svobodovi. Jakub Železný by mu místo urážek měl být vděčný, pomohl i jeho dědečkovi

 
ROZHOVOR „Skutečně se mi vybavuje málokdo, jehož životní osudy by tak přesně kopírovaly historii Československa 20. století. Těch zvratů, co prožil,“ vysvětluje publicista Jaroslav Čvančara osudy generála Ludvíka Svobody. „Byl postaven před mnohá, často těžká rozhodnutí, která ovlivnila jeho život, život jeho blízkých a nakonec také životy nás všech. O jeho statečnosti a výjimečnosti, přes všechny klady a zápory, není pochyb. Svědčí o tommnohé jeho sovětské, polské, maďarské, jugoslávské, rumunské, francouzské, britské či dokonce i americké řády a vyznamenání. Byl vojákem, vycházel z reálné situace dané doby. Činil, co považoval v konkrétní situaci pro naši zemi za užitečné, případně za reálně možné, i když ne nejlepší,“ konstatuje.
30.07.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (64 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Půjčka od hodné EU? Je to jinak! Chartista Černý pak profackoval Železného a zopakoval mu dějepis

 
ROZHOVOR Evropský superstát na obzoru! Braňme normální svět! Otto Černý (hnutí Trikolóra), politický vězeň minulého režimu, oceněný účastník třetího odboje, signatář Charty 77 a nucený emigrant, který část života strávil ve Švédsku, vyzývá k udržení základních hodnot i suverenity členských států Evropské unie. Kritizuje moderátora ČT Jakuba Železného: Bylo by vhodné mu historicky připomenout, že jednání generála Ludvíka Svobody v době druhé světové války se nelišilo od jednání větších pánů, jakými byli Churchill či Roosevelt, co se vztahů se Sovětským svazem týká.
27.07.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (64 článků)

Růžena Chrasteková: Lynč bojovníků proti německému nacismu pod záštitou České televize?

 
Veřejností v posledních dnech hýbe, doslova nepěkně mlátí, nechutná kauza moderátora ČT Jakuba Železného, který neuvěřitelně podlým způsobem veřejně uráží a dehonestuje našeho bývalého prezidenta a hrdinu bojů proti zrůdným německým nacistům ve druhé světové válce, Ludvíka Svobodu.
26.07.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (64 článků)

Kauza „Jakub Železný a zrádce národa Ludvík Svoboda“: Nové informace o „zradě“ z roku 1968. Od zasvěceného pamětníka

 
ROZHOVOR Poté, co se redaktor České televize Jakub Železný přímo ve vysílání podivil, proč se jedno pražské nábřeží stále jmenuje po „komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi“, v polemice ještě přitvrdil a napsal o legendárním generálovi a pozdějším prezidentovi, že dvakrát zradil národ. Druhá z těchto zrad se měla odehrát v srpnu 1968. ParlamentníListy.cz k tématu oslovily novinářského nestora Milana Syručka, který v té době jako zástupce šéfredaktora Mladé fronty patřil k nejinformovanějším novinářům. Nyní vzpomíná, jak to tehdy bylo s tou „zradou“ prezidenta Svobody.
25.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (64 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Milan Svoboda (18 článků)

Já blb myslel, že už dvacet let žádný služky nejsou, ale ony byly. Aspoň u Havlů. Z výpovědi muže, který byl v ochrance tří prezidentů

 
Nevím, kam na to oblečení a ostatní drahý věci chodil. A k tomu ještě krásnej mercedes. Dyť to neměl nikdo z normálních lidí u nás. Tak hovořil plukovník Jaroslav Bobek, jenž dělal prohlídku v bytě manželů Havlových v den volby československého prezidenta v prosinci 1989. Ostatně právě on se staral o ochranu prezidentů Ludvíka Svobody, Gustáva Husáka i Václava Havla. Jeho vzpomínky jsou zaznamenány v knize Ve službách ministerstva vnitra, kterou napsal spisovatel Olin Jurman.
24.07.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5772 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Gustáv Husák (138 článků) , Václav Svoboda (251 článků) , Jaroslav Svoboda (112 článků)

Protiúder Jakuba Železného: O Svobodovi toho vím až až. Dvakrát zradil národ. Mám právo jej veřejně odsuzovat

 
Zastánci starých pořádků se desítky let schovávali po různých spolcích. Nyní vylézají a neváhají glorifikovat komunistický režim, i když máme schválený zákon o jeho zločinnosti. A ti, kdo kritizují poznámku o pražském Nábřeží Ludvíka Svobody těmto temným silám minulosti slouží. To zcela vážně napsal redaktor České televize Jakub Železný do své polemiky na Info.cz. Tedy až poté, co se pochlubil, že o generálu Svobodovi toho „má načteného až až“ a dal svým polemikům sebevědomou lekci o slušném chování.
24.07.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (64 článků)

Ludvík Svoboda a jeho příběh: Čtení (nejen) pro Jakuba Železného

 
Redaktor ČT Jakub Železný se v čase intenzivního zpochybňování historie a likvidace jejích připomínek pokusil nastolit téma pojmenování pražského nábřeží po prezidentu Ludvíku Svobodovi. Aby bylo možné o tomto tématu diskutovat seriozně, a ne pouhými nálepkami kalibru „komunistický prezident“, přibližujeme nyní životní příběh sedmého československého prezidenta, ve kterém si s jednoduchým pohledem redaktora Železného rozhodně nevystačíme.
23.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Jakub Železný (64 článků)

Filip požene Železného před Radu ČT. Padla silná slova

 
První místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip se pro ParlamentníListy.cz tvrdě ohradil vůči slovům moderátora ČT24 Jakuba Železného. Ten při debatě s Karlem Havlíčkem zcela nečekaně vytáhl jméno Ludvíka Svobody. „Nezlobte se na mě, ale neznalost moderátora Železného hraničí až s hloupostí nebo manipulací. Otírat se o válečného hrdinu, kterým Ludvík Svoboda bezesporu byl, je zcela mimo realitu,“ reagoval Filip. Železný by si měl něco nastudovat o svém dědečkovi, který sloužil právě pod Ludvíkem Svobodou. „Nemohu nad podobným vyjádřením mávnout rukou,“ naznačil Filip. Jaké kroky předseda KSČM chystá?
22.07.2020 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Vojtěch Filip (1371 článků) , Jakub Železný (64 článků) , Karel Svoboda (599 článků) , Vojtěch Svoboda (9 článků)

Co s tím? Kauza ,,Jakub Železný a bůhvíproč Ludvík Svoboda": Zodpovědní promluvili o ČT

 
Nábřeží, které se bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi. Taková poznámka zazněla v pořadu Události, komentáře České televize, i když s probíraným tématem mimořádné série nehod na železnici ani s hostem pořadu, vicepremiérem Karlem Havlíčkem, neměla nic společného. První místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip volá po moderátorově omluvě, jinak by jeho exces měla řešit Rada ČT. Oslovení odborníci sice vnímají komentář jako nebetyčně hloupý, ale porušení zákona v něm nevidí.
21.07.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Vojtěch Filip (1371 článků) , Jakub Železný (64 článků) , Karel Svoboda (599 článků) , Vojtěch Svoboda (9 článků)

První dáma Irena Svobodová (†79): Nacisté jí umučili jediného syna, personál na Hradě ji miloval

 
Na Pražském hradě se v jeho víc než tisícileté historii vystřídalo nepřeberně kněžen, královen i prvních dam. Dokonce byly i české kněžny a královny, které jej navštívily pouze jednou – našli bychom dokonce i takové, které Prahu nenavštívily vůbec. To v žádném případě neplatí u manželky prezidenta Ludvíka Svobody (†83) Ireny (†79), která byla naopak u hradního personálu neobvykle oblíbená.
21.07.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků) , Irena Svobodová (1 článek)

Krajský šéf KSČM: Rusko možná podniká kroky, aby nás mělo ve své oboře, ale USA už nás v ní mají. A Václav Havel...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Štrougal a Jakeš versus Marián Čalfa? Do morků kostí přesvědčení komunisté oproti převlékači kabátů, jenž zametl Havlovi cestu na Hrad a nabyl pohádkového jmění při pomoci prodeji Lucerny. Takový člověk prvnímu českému prezidentovi nevadil, stejně jako estébák Junek, veliký komunista a následně převeliký privatizátor. Šéf plzeňské krajské organizace KSČM a ÚV KSČM Miroslav Kavij v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí, že jsme si za posledních několik desetiletí příliš nepolepšili. Při přípravě na velkolepou listopadovou show naše média třeba v září opomněla připomenout čtyřicet let od úmrtí generála Ludvíka Svobody.
08.11.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5772 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Václav Svoboda (251 článků) , Miroslav Svoboda (44 článků) , Miroslav Svoboda (167 článků) , Miroslav Jakeš (26 článků)

Krajský šéf KSČM: Rusko možná podniká kroky, aby nás mělo ve své oboře, ale USA už nás v ní mají. A Václav Havel...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Štrougal a Jakeš versus Marián Čalfa? Do morků kostí přesvědčení komunisté oproti převlékači kabátů, jenž zametl Havlovi cestu na Hrad a nabyl pohádkového jmění při pomoci prodeji Lucerny. Takový člověk prvnímu českému prezidentovi nevadil, stejně jako estébák Junek, veliký komunista a následně převeliký privatizátor. Šéf plzeňské krajské organizace KSČM a ÚV KSČM Miroslav Kavij v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí, že jsme si za posledních několik desetiletí příliš nepolepšili. Při přípravě na velkolepou listopadovou show naše média třeba v září opomněla připomenout čtyřicet let od úmrtí generála Ludvíka Svobody.
08.11.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5772 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Václav Svoboda (251 článků) , Miroslav Svoboda (44 článků) , Miroslav Svoboda (167 článků) , Miroslav Jakeš (26 článků)

Krajský šéf KSČM: Rusko možná podniká kroky, aby nás mělo ve své komoře, ale USA už nás v ní mají. A Václav Havel...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Štrougal a Jakeš versus Marián Čalfa? Do morků kostí přesvědčení komunisté oproti převlékači kabátů, jenž zametl Havlovi cestu na Hrad a nabyl pohádkového jmění při pomoci prodeji Lucerny. Takový člověk prvnímu českému prezidentovi nevadil, stejně jako estébák Junek, veliký komunista a následně převeliký privatizátor. Šéf plzeňské krajské organizace KSČM a ÚV KSČM Miroslav Kavij v obsáhlém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí, že jsme si za posledních několik desetiletí příliš nepolepšili. Při přípravě na velkolepou listopadovou show naše média třeba v září opomněla připomenout čtyřicet let od úmrtí generála Ludvíka Svobody.
08.11.2019 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5772 článků) , Ludvík Svoboda (85 článků) , Václav Svoboda (251 článků) , Miroslav Svoboda (44 článků) , Miroslav Svoboda (167 článků) , Miroslav Jakeš (26 článků)

České dráhy čeká stěhování. Nové sídlo můžou mít i v Praze u hlavního nádraží

 
České dráhy začaly hledat nové sídlo, kam by se mělo zhruba za dva roky přestěhovat generální ředitelství společnosti. Podle vypsané veřejné zakázky hledají 15letý pronájem minimálně 8600 metrů čtverečních kancelářských prostor. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Podle serveru Zdopravy.cz zaplatí dráhy za pronájem stovky milionů korun. V současnosti společnost sídlí v budově ministerstva dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody v Praze.
03.12.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků)

Přemysl Votava: Osvobození Kyjeva československou armádou

 
Je to již 75 let co 1. československá samostatná brigáda pod velením plk. Ludvíka Svobody společně s Rudou armádou osvobozovala od německých okupantů Kyjev.
05.11.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků)

Drsné záběry! Policisté na nich oživují muže: Bezvládné tělo vytáhli z Vltavy a začali s masáží srdce

 
Drama se odehrálo v sobotu ve 21 hodin u nábřeží Ludvíka Svobody v Praze. Podle volající na linku 158 z mostu do studené Vltavy skočil muž a už nevyplaval. Policisté asi tři metry od břehu uviděli jeho bezvládné tělo.
06.10.2018 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (85 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »