Články k osobnosti

Ludvík Svoboda

  7. československý prezident

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ludvík Svoboda »
 

Hašek (ČSSD): Ludvík Svoboda. Vzdávám čest památce vojáka a státníka

 
Komentář na facebookovém profilu k výročí úmrtí tehdejšího československého prezidenta Ludvíka Svobody.
20.09.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků)

Řidič (21) uháněl v protisměru po magistrále 130km rychlostí! „Měl jsem šok z policajtů,“ vysvětloval strážníkům

 
Pořádně divokou a nebezpečnou jízdu předvedl řidič (21) v noci na sobotu v centru Prahy. Nejprve projel jednosměrkou, pak po magistrále uháněl v protisměru, projel několik červených a strážníkům ujížděl rychlostí až 130 km/h! Na nábřeží Ludvíka Svobody pak vystoupil, ukázalo se, že je pod parou. Své chování vysvětlil neuvěřitelně - prý se lekl a pak měl šok.
06.08.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků)

Poslanci navrhli vyznamenání: Metál pro komunistického prezidenta!

 
Do svátku 28. října je ještě daleko, přesto už se scházejí návrhy, kdo by mohl letos dostat metál. S předběžnou padesátkou jmen přišli poslanci a některá jména zaujala, jako komunistický prezident Ludvík Svoboda (†83) či kosmonaut Vladimír Remek (72).
24.05.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Vladimír Remek (163 článků)

Zemřela jedna z posledních veteránek druhé světové války Jarmila Halbrštátová

 
Ve věku 96 let zemřela v noci na středu plukovnice ve výslužbě Jarmila Halbrštátová. Za druhé světové války bojovala v řadách sboru generála Ludvíka Svobody na východní frontě.
02.12.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků)

Jakub Železný z ČT ať se stydí! padlo. I od Gotta. A teď protiúder

 
Kolem moderátora ČT Jakuba Železného panuje poslední dobou pořádné dusno. Nahlas řekl, co si myslí o prezidentovi a československém generálovi Ludvíku Svobodovi a netajil se ani tím, co si myslí o některých osobnostech, které letos dostaly státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Za svá slova to Železný pořádně schytal. Jenže teď se dočkal i zastání. Nahlédněte.
09.11.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Miloš Zeman (27374 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Kauza Ludvík Svoboda: Stížnosti diváků? Nemají právo! napsal Jakub Železný

 
Rada ČT nemá co mluvit do stížností, které lidé pošlou za možné přešlapy moderátorů veřejnoprávní televize. Tvrdí to Jakub Železný v dopise, který zaslal radním České televize a šéfovi Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Redakce PL má dopis k dispozici.
21.09.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Černé na bílém: Stížnost na chování Jakuba Železného. Primitivní antikomunistický aktivismus. Výmluvy

 
Výrok moderátora Událostí, komentářů Jakuba Železného o Ludvíku Svobodovi na ČT má dohru. Na jeho chování podal stížnost analytik Štěpán Kotrba. Ale nechce jen, aby Rada ČT uznala, že Železný porušil kodex, chce také, aby byl kodex zpřísněn a zpřesněn. Varuje, že kodex jako jediný nástroj udržuje legitimitu ČT. A pokud bude ignorován, může to mít „fatální důsledky pro ochotu diváků nekvalitní službu nadále hradit“. Od předsedy Rady České televize René Kühna nyní dostal odpověď.
07.09.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Železný z ČT rozpálil Konečnou: Malý člověk. Takhle se otírat o hrdinu Ludvíka Svobodu. Vyjeďte za hranice Prahy!

 
ROZHOVOR „Pan Babiš tímto svým postojem možná mnohé překvapil, ale mě rozhodně ne. Vím, jak se chová na půdě EU a co vše je schopen odkývat Merkelové a Macronovi,“ říká v reakci na premiérova slova k událostem v Bělorusku europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná. A dodává: „Je vidět, že v zahraniční politice drží hubu a krok.“ Řekla, co si myslí o „rouškovném“ pro seniory i o zmatcích kolem opatření proti koronaviru. Došlo i na moderátora ČT Jakuba Železného.
30.08.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Kateřina Konečná (384 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Železný z ČT rozpáil Konečnou: Malý člověk. Takhle se otírat o hrdinu Ludvíka Svobodu. Vyjeďte za hranice Prahy!

 
ROZHOVOR „Pan Babiš tímto svým postojem možná mnohé překvapil, ale mě rozhodně ne. Vím, jak se chová na půdě EU a co vše je schopen odkývat Merkelové a Macronovi,“ říká v reakci na premiérova slova k událostem v Bělorusku poslankyně za KSČM Kateřina Konečná a dodává. „Je vidět, že v zahraniční politice drží hubu a krok.“ Řekla, co si myslí o „rouškovném“ pro seniory i o zmatcích kolem opatření proti koronaviru. Na závěr pak došlo i na moderátora Jakuba Železného.
30.08.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Kateřina Konečná (384 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Hodně nepříjemné: Xaver o jednání Rady ČT. O Wollnerovi a Železném

 
Člen Rady ČT Luboš Xaver Veselý se na cestě domů z jednání Rady zase jednou rozpovídal. V jednu chvíli se prý Veselý cítil opravdu nepříjemně a zvažoval, že odejde. Šlo o Lidice. Pozornost věnoval také moderátorovi ČT Jakubovi Železnému, který kritizoval generála Ludvíka Svobodu. Veselý prý v souvislosti s Železným cítil cosi rozplizlého.
27.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Luboš Veselý (633 článků)

Ludvík Svoboda, rudý zločinec? Jakub Železný má odpověď, jde o Chartu 77

 
Podle moderátora ČT Jakuba Železného se voják a pozdější prezident Ludvík Svoboda projevil jako zločinec, který umožnil nástup komunistů k moci. Historik Michal Macháček se slovy Železného polemizoval. Kdybychom to prý takto brali, tak bychom prý museli stejně tvrdě odsoudit i řadu pozdějších signatářů Charty 77.
24.08.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

To měl Ludvík Svoboda bojovat za Hitlera? Válka v roce 1968? Zbořil už nemůže mlčet

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Příliš mnoho víry ve vlastní neomylnost, ve schopnost ‚posouvat někdy něco někam‘, může způsobit i v televizní bažině téměř stoletou povodeň,“ komentuje úvahy moderátora ČT Jakuba Železného politolog Zdeněk Zbořil. Upozorňuje na nutnost omluvy paní Zoe Klusákové za všechny oběti, které její rodina přinesla, „za její utrpení i za ty zemřelé“. Na to, jak se bude vyvíjet situace v Bělorusku, můžeme podle politologa usuzovat z použitých manuálů „Jak se dělá revoluce“. „Z Východu se dovážela dělnicko-rolnická vláda, ze Západu ochránci lidských práv,“ komentuje. A dodává: „Předpokládám větší angažmá vojenských osob na jedné nebo druhé straně.“
24.08.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Zdeněk Železný (15 článků)

„Té hlasatelce bych dal přes držku, ale...” 21. srpna 1968: Za Ludvíkem Svobodou přišli Bilak a jiní. Čtěte unikátní záznamy

 
MOSKEVSKÉ ARCHIVY PROMLOUVAJÍ Další materiál historika Michala Macháčka z ruských archivů se vztahuje k významnému datu vzájemných vztahů - k 21. srpnu 1968, jehož 52. výročí si právě připomínáme. Dokumenty odhalují postoj Ludvíka Svobody, tehdejšího československého prezidenta a vrchního velitele ozbrojených sil. Sovětský velvyslanec zaznamenal jeho bezprostřední reakci na oznámení invaze a následovaly další postřehy...
21.08.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Michal Svoboda (19 článků)

Vladimír Ustyanovič: Politické střepy - Armádní generál Ludvík Svoboda a vzkaz pro pana Tomáše Krystlíka

 
Původně jsem se nechtěl zaobírat jakoukoliv reakcí na pokroucené pravdy pana Krystlíka, které jsou stejně pokřivené, jako celý jeho charakter. Urazil hrdinu, armádního generála, který byl vyznamenán nejvyšším sovětským vyznamenáním Hrdina Sovětského svazu, nejvyšším francouzským vyznamenáním Řádem čestné legie a nejvyšším vyznamenáním spojených států Řádem legie cti. Rovněž získal Řád Templářských rytířů.
18.08.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Tomáš Svoboda (163 článků) , Tomáš Svoboda (209 článků) , Tomáš Svoboda (76 článků) , Tomáš Svoboda (51 článků)

Už běží stížnost. Jakub Železný nebude rád: Vytáhl bombu, ale jiní také v akci

 
Moderátor ČT Jakub Železný nevidí u svých prohlášení o Miladě Horákové a o „bůhvíproč“ Ludvíku Svobodovi problém. Uvedl to u svého bývalého kolegy Martina Veselovského v DVTV. Prý se jenom řídí zákony, podle kterých je minulý režim zločinný. Řekl, že by si ještě před pár lety toto nikdo zpochybnit netroufl. A „vážně uvažuje“, že by kandidoval na ředitele ČT. Nechce prý šéfovat, ale chce „nabídnout témata“, o kterých se s Veselovským bavil. V reakci na interview padla od kritiků ČT informace, že stížnost na Železné již leží na Radě ČT. A nejen to.
17.08.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Milada Horáková (487 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Martin Svoboda (71 článků)

Badatel: Ludvík Svoboda, agent SSSR, způsobil debakl u Sokolova. 1968? Celé jinak

 
Osmašedesátý vlastně nebyl pokus o demokracii, ale snaha Sovětského svazu mít své vojáky a taktické zbraně blíže k Západu, což prezident Antonín Novotný nikdy nechtěl. Naproti tomu generál Ludvík Svoboda, sovětský agent, zapříčinil debakl našich vojáků v bitvě u Sokolova, a pak zcela nesmyslně hnal naše jednotky bez jakékoliv podpory stále vpřed. Může i za bezprecedentní vyhnání německých občanů bezprostředně po válce, a to nejen ze Sudet. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy..cz publicista a badatel Tomáš Krystlík.
17.08.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Novotný (29 článků) , Antonín Novotný (29 článků) , Ludvík Svoboda (101 článků) , Tomáš Svoboda (163 článků) , Tomáš Svoboda (209 článků) , Tomáš Novotný (90 článků) , Tomáš Novotný (90 článků) , Tomáš Novotný (86 článků) , Tomáš Svoboda (76 článků) , Tomáš Svoboda (51 článků)

Sv*ně! Pavel Novotný to nevydržel. Jde o Ludvíka Svobodu a o slova šéfa komunistů

 
Předseda komunistů Vojtěch Filip se na Twitteru opět vyjádřil k Ludvíku Svobodovi a k moderátorovi České televize Jakubu Železnému. Železný se před dvěma týdny zeptal ministra dopravy Havlíčka, proč se jisté nábřeží dodnes jmenuje po komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi. „Tito redaktoři, kteří se snaží omluvit exces Jakuba Železného, jsou proti většině českých občanů. Oč méně ví o odpovědnosti, tím více o tom píší, přesně jak popisuje Vladimír Železný,“ reagoval Filip na text v Reflexu, jehož komentátor Jakuba Železného podpořil. „Drž hubu, svině bolševická,“ nato zaznělo od Pavla Novotného z Řeporyj.
05.08.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (175 článků) , Ludvík Svoboda (101 článků) , Pavel Novotný (1211 článků) , Vojtěch Filip (1556 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (445 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Pavel Svoboda (446 článků) , Vojtěch Svoboda (18 článků) , Pavel Svoboda (30 článků) , Pavel Svoboda (30 článků)

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

 
Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl svým tvrzením o prezidentu Ludvíkovi Svobodovi do vosího hnízda. „Prezident Svoboda v roce 1969 skutečně zradil národ,“ podotkl.
04.08.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Jakub Železný (173 článků)

Útok České televize na Ludvíka Svobodu! Bašta tuší, co nás čeká na podzim

 
V tomto měsíci nás čeká 52. výročí 21. srpna. S ním se pojí další propagandistické kouzlo. Sice nás přepadla vojska pěti států Varšavské smlouvy a pak jsme v Československu měli dočasně umístěná sovětská vojska, ale poslední dobou bývá zvykem hovořit o ruské okupaci. Možná proto, že se nemluví o té předchozí německé.
02.08.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků)

Spisovatel vyvrací mýty o generálu Ludvíku Svobodovi. Jakub Železný by mu místo urážek měl být vděčný, pomohl i jeho dědečkovi

 
ROZHOVOR „Skutečně se mi vybavuje málokdo, jehož životní osudy by tak přesně kopírovaly historii Československa 20. století. Těch zvratů, co prožil,“ vysvětluje publicista Jaroslav Čvančara osudy generála Ludvíka Svobody. „Byl postaven před mnohá, často těžká rozhodnutí, která ovlivnila jeho život, život jeho blízkých a nakonec také životy nás všech. O jeho statečnosti a výjimečnosti, přes všechny klady a zápory, není pochyb. Svědčí o tom mnohé jeho sovětské, polské, maďarské, jugoslávské, rumunské, francouzské, britské či dokonce i americké řády a vyznamenání. Byl vojákem, vycházel z reálné situace dané doby. Činil, co považoval v konkrétní situaci pro naši zemi za užitečné, případně za reálně možné, i když ne nejlepší,“ konstatuje.
30.07.2020 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludvík Svoboda (101 článků) , Jakub Železný (173 článků) , Jaroslav Svoboda (137 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »