Články k osobnosti

Ludmila Vaňková

  prozaička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ludmila Vaňková »
 

RECENZE: Vaňková dokončila obraz království

 
Zapomenutý král je název obsáhlého historického románu Ludmily Vaňkové věnovaného osobnosti i době panovníka Václava I. (1205–1253), syna Přemysla Otakara I. a otce Přemysla Otakara II.
03.06.2015 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Vaňková (5 článků)

Nové knihy: Vaňková, Messudová, Coleová, Browder i Kopřiva

 
Z novinek si zaslouží pozornost další historický román fenomenální Ludmily Vaňkové o Václavu I., román Američanky Claire Messudové o láskách učitelky základní školy, thriller Britky Martiny Coleové o vině a trestu i svědectví podnikatele Billa Browdera o životě v současném Rusku. A nemůže chybět jedinečný komiks Štěpána Kopřivy.
27.02.2015 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Vaňková (5 článků)

Z nových knih: Coelho, Denemarková, Binebine, Olsen i Vaňková

 
Z bohaté nabídky tohoto týdne vybíráme nezvyklý román Paula Coelha, z jiného důvodu osobitou prózu Radky Denemarkové, příběh marockého autora Mahi Binebineho o příčinách islamistického násilí i další detektivku Dána Jussiho Adlera-Olsena. Pozornost jistě zaslouží další román Ludmily Vaňkové o Karlu IV., několik zajímavých historických prací a samozřejmě nemůže chybět komiks.
03.10.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Vaňková (5 článků)

Nové knihy: Murakami, Janouchová, Vaňková, Kalčík, Žák a další

 
Nabídka tohoto týdne je silně ovlivněna akcí Knihománie. Zahajujeme proto pokračováním úchvatného románu Japonce Haruki Murakamiho. Kateřina Janouchová nabízí švédský rodinný thriller nejen o nevěře. Kdysi populární prózu Rudolfa Kalčíka doprovází kritická studie D. J. Žáka. Ludmila Vaňková se vrací do časů Karla IV. Detektivní thrillery přinášejí američtí autoři Rebecca Cantrellová, James Rollins i Jeffery Deaver. Pozornost si zaslouží erotická literatura z pera neznámého kanadského autora píšícího pod pseudonymem Reynard Sylvain. Marie Poledňáková připravila svou biografii. Václav Cílek spolu s výtvarnicí Renátou Fučíkovou vytvořili jedinečnou publikaci o našem domově. A nádavkem unikát, nový sešit Asterixe, ovšem už bez autorů Goscinnyhy a Uderza.
25.10.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (142 článků) , Haruki Murakami (38 článků) , Kateřina Janouchová (16 článků) , Jeffery Deaver (13 článků) , Rudolf Kalčík (1 článek) , Ludmila Vaňková (5 článků) , Maria Karel (69 článků)

Nové knihy - Rupert Isaacson i Ludmila Vaňková

 
Tento týden vychází autobiografický román Ruperta Isaacsona Léčba koněm, v němž popisuje svůj neotřelý přístup při léčbě autistického syna, nebo historický román Ludmily Vaňkové Dítě z Apulie.
27.05.2011 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Vaňková (5 článků)
« Předchozí 1 Další »