Články k osobnosti

Lucie Výborná

  moderátorka

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Lucie Výborná »
 

Lucie Výborná: Z Antarktidy si odvezla vlastní exkrementy. V rozhlase jí připravili nekrolog

 
Lucie Výborná (52) je známá díky svým moderátorským schopnostem, málokdo ale ví, že je také nadšenou cestovatelkou. A rozhodně se nebojí ani velkých výzev. Je totiž pověstná svou vášní pro horolezectví. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka přiznala, že některé její cesty jsou tak na hraně, že má v rádiu již připraveno parte. A proč si z Antarktidy vezla vlastní exkrementy?
19.04.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Z Antarktidy musí každý odvážet zpět své exkrementy, říká Lucie Výborná

 
Lucie Výborná (52) prozradila, že v jejím domovském rozhlase už pro ni mají kolegové připravený nekrolog. Popsala také, jak si z cest na nejvyšší horu Antarktidy vezla s přáteli povinně zpátky své vlastní exkrementy.
19.04.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Toto slovo o odpůrcích uprchlíků. Od hvězdy ČRo. A to znělo o Češích

 
Včera o tématu Ukrajiny hovořila moderátorka Radiožurnálu Lucie Výborná s psycholožkou Yvonnou Luckou. Ptala se jí například, jak bourat předsudky ohledně uprchlíků z Ukrajiny. Psycholožka uvedla, že končí heroická fáze, kdy lidé vnímali věci černobíle, a nyní už si začínají zjišťovat informace, ale také naslouchat fámám a fake news. „Tohle je velmi křehká a napadnutelná fáze, protože ti, kteří teď mlčí a sedí někde v rohu, čekají, až se tahle rozmrzelost objeví. To je nejlepší čas pustit fake news a různé fantasmagorické popisy situace,“ varovala psycholožka a moderátorka pak mluvila o „zasévačích“ a „rozvracečích“. Zaznělo také, že Češi jsou velmi citliví na ekonomickou újmu, „protože jsme si zvykli mít všeho třikrát tolik, než potřebujeme“.
15.03.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Český rozhlas: Podcast roku ovládla Vinohradská 12

 
Vinohradská 12 z dílny Českého rozhlasu opět jednoznačně zvítězila v soutěži Podcast roku v kategorii Veřejnoprávní podcast. Druhá příčka patří Hostu Lucie Výborné. Vinohradská 12 zároveň získala nejvyšší počet bodů ze všech oceněných podcastů.
18.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Hory jsou má láska, ale manžel na ně nežárlí, říká Výborná

 
Připnout na lyže pásy a vyrazit do hor na vandr. Skialpinismus má i v Česku již mnoho nadšenců. Propadla mu také moderátorka Lucie Výborná. „Hory jsou neuvěřitelný zdroj energie. Slastný pocit je pro mě spojen se šlapáním nekonečné pláně, která se třpytí jako diamanty,” říká.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

 
„Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu Lucie Výborná. Její hlas můžeme každé všední dopoledne slyšet z rádia, kde hovoří se zajímavými lidmi nejrůznějších profesí. Ve volném čase se nejraději pohybuje v horách. Tam si, podle svých slov, chodí pro energii, radost, nádech, horizont a pocit sounáležitosti.
03.08.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Český rozhlas: Na Radiožurnál se vrací Koncerty pro jiné myšlenky

 
Český rozhlas Radiožurnál naváže v červenci a srpnu na projekt Koncerty pro jiné myšlenky. Rozhovory Lucie Výborné tentokrát doplní živé koncerty Vladimíra Mišíka, Anety Langerové, Iva Jahelky, Marka Ztraceného, Xindla X, skupiny Tatabojs, Lake Malawi nebo Police Symphony Orchestra.
02.07.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (560 článků) , Vladimír Mišík (128 článků) , Marek Ztracený (372 článků) , Lucie Výborná (73 článků) , Iva Langerová (29 článků)

Čtyři ocenění v anketě Podcast roku putují do Českého rozhlasu

 
Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty.
10.06.2020 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Zradili je. A nejen Američané... Drsný pohled do Sýrie z první ruky

 
Novinářka Lenka Klicperová byla hostem Lucie Výborné na Českém rozhlase Radiožurnál. Podle jejích slov jí vzpomínky na to, co spolu s kolegyní Markétou Kutilovou viděla v Sýrii, vhánějí stále slzy do očí. Uvedla, že Kurdové si uvědomili, že byli zrazeni. A popsala situaci s bývalými bojovníky ISIS.
23.01.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

To jen provokujete, nebo si to vážně myslíte? Bob Kartous šokoval redaktorku. Jde o zánik dnešního školství

 
Hostem Lucie Výborné v Radiožurnálu byl Bob Kartous, tématem bylo školství. „Do Finska jezdí delegace z celého světa, nejen z Evropy, studovat, co se to vlastně stalo tak zázračného ve finském vzdělávacím systému. Je potřeba si uvědomit, že takto funguje finská společnost. Vzdělávací systém, stejně jako politika, odráží úroveň té společnosti v daném čase a prostoru,“ řekl. A pak vyprávěl svoji historku o finském školství. Zanikne tradiční školství pod vlivem moderních technologií? Kartous to připouští. Co čeká naše děti? Prý se budeme po celý život učit.
07.11.2019 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků) , Bob Bob (58 článků)

Český rozhlas Radiožurnál odvysílá rozhovor se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou

 
V pondělním pořadu Host Lucie Výborné na stanici Český rozhlas Radiožurnál promluví prezident Slovenské republiky Andrej Kiska.
29.10.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků) , Andrej Kiska (357 článků)

Hodně nezvyklá slova na Českém rozhlase. O roce 1968

 
Mohlo být pražské jaro jen záminkou pro umístění sovětských vojsk na území ČR? Byly na území ČR jaderné zbraně? Co všechno se odehrávalo v bunkrech? O tom hovořil Ladislav Lahoda, prezident Společnosti pro výzkum historického podzemí, který tyto prostory mapuje a navštěvuje. Své teorie svěřil v pořadu Host Lucie Výborné na Českém Rozhlase Radiožurnálu. Interview je k dispozici na YouTube.
11.10.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Lahoda (4 články) , Lucie Výborná (73 článků)

Český rozhlas představuje nové pohádky Michaely Veteškové

 
Český rozhlas představuje u příležitosti 100. výročí republiky novou knihu rozhlasové novinářky Michaely Veteškové „Jak maminka vyprávěla o 20. století“. Prostřednictvím sedmi hravých povídek přiblíží kniha dětským čtenářům důležité historické okamžiky českého státu. Slavnostní křest knihy se uskuteční v pondělí 24. září od 18:00 v prostorách Galerie Vinohradská 12 v Českém rozhlase. Patronkou knihy je moderátorka stanice Český rozhlas Radiožurnál Lucie Výborná.
17.09.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

„Arab mi sahá na babu.“ „Mně snad je*ne.“ Jarek Nohavica promluvil o své tvorbě

 
Hostem dopoledního pořadu Host Lucie Výborné na vlnách Českého rozhlasu Radiožurnál byl písničkář, zpěvák a textař Jaromír Nohavica. Populární bard si s moderátorkou pořadu povídal o svých hudebních tvářích, důležitosti textů, nebo třeba o lidské odolnosti. V poslední době vzbudil rozruch zejména svými písničkami o Arabech, jmenovitě píseň „Arab mi sahá na babu“ . Server Romea v reakci označil zpěvákovo počínání za rasismus.
30.04.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků) , Lucie Výborná (73 článků)

Petice: Stížnost na šíření nenávisti vůči ateistům

 
Vážená rado Českého rozhlasu, obracím se na vás zároveň jako dotčená osoba i jménem spolku Ateisté ČR z.s. v záležitosti vysílání rozhovoru Lucie Výborné a opata Petra Prokopa Siostrzonka.
07.04.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)

Český rozhlas Radiožurnál slaví 25 let

 
Český rozhlas Radiožurnál oslaví na přelomu roku 25 let. Jubileu zpravodajsko-publicistické stanice bude věnováno celé silvestrovské vysílání, jež nabídne výběr toho nejlepšího za uplynulé čtvrt století. Chybět nebudou ani dvě nejznámější tváře stanice – Lucie Výborná a Jan Pokorný.
28.12.2017 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků) , Jan Pokorný (171 článků)

Český rozhlas: Rádio Retro vysílá od 1. července na vlně dobrodružství

 
Spolu s prvním prázdninovým dnem spustí Český rozhlas další tematický digitální stream Rádia Retro, který tentokrát připomene archivní pořady týkající se léta a cestování, ale také fantazie. Lucie Výborná a Tomáš Černý uvedou 28 hodin nahrávek z let 1935 až 1995.
30.06.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků) , Tomáš Černý (27 článků)

Moderátorka Lucie Výborná oslaví v opeře 100 000 minut s Hosty Radiožurnálu

 
Moderátorka Lucie Výborná slaví 100 000 minut odvysílaných rozhovorů na Radiožurnálu. Na slavnostní večer si do pražské RockOpery na 29. března pozvala pět mimořádných osobností z různých oblastí – trenérku paměti Michaelu Karsten, herce Jiřího Bartošku, lékaře Vladimíra Beneše, režiséra Jiřího Stracha a zpěváka Miroslava Žbirku.
20.03.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (794 článků) , Miroslav Žbirka (55 článků) , Lucie Výborná (73 článků)

Slovenka Banášová moderátorkou Českých lvů? Je to nedůvěra Čechům, míní odbornice

 
Dvojnásobnou moderátorku Českých lvů Lucii Výbornou (47) letos nahradila Slovenka Adela Banášová (36). Co na to jazyková lektorka Jana Postlerová (73)?
08.03.2017 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Adela Banášová (468 článků) , Lucie Výborná (73 článků) , Jana Postlerová (43 článků)

Víkendové vysílání Českého rozhlasu Dvojka ve společnosti Jana Petránka a Lucie Výborné

 
Hned na dvě významné osobnosti se mohou těšit posluchači Českého rozhlasu Dvojka o víkendu 25. a 26. února. V sobotu ve 20.00 hodin bude hostem pořadu Vypravěči moderátorka Lucie Výborná, v neděli v magazínu 3x60, a to v pohodě po 16. hodině komentátor a novinář Jan Petránek.
24.02.2017 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Výborná (73 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »